Як вибрати постійне освітлення

Вид

Освітлювач – джерело постійного світла, яке використовується при проведенні фото-, відео- і кінозйомки. Постійне освітлення дає можливість фотографу відразу побачити світлотіньовий малюнок майбутнього знімка і при необхідності його регулювати.

Комплект освітлення – включає в себе кілька освітлювачів, штативи для їх кріплення, софтбокс (розсіювач), фони, відбивач, кольорові фільтри.

Комплект освітлення рекомендується для початківців фотографів / операторів, яким ще складно підбирати різні прилади по їх сумісності між собою. Такий варіант обійдеться дешевше, ніж покупка відповідних пристроїв окремо. Для невеликої студії підійде комплект із 2-3 освітлювачами.

Тип

Галогенні освітлювачі – мають високу потужність і радіус дії, компактність і дуже точну колірну передачу. Недоліки: сильне нагрівання, високе енергоспоживання. Підвищене нагрівання обладнання призводить до передчасної втоми людей і тварин, погіршення зовнішнього вигляду продуктів харчування і квітів.

Галогенне освітлення може застосовуватися для зйомки на виїзді, особливо в ранковий або вечірній час, при створенні відеороликів, для групової фотосесії. Ці пристрої найчастіше застосовуються професійними фотографами / операторами.

Світлодіодні освітлювачі – відрізняються низьким енергоспоживанням і слабким нагріванням. Мають менш стабільну температуру кольору, ніж галогенні прилади. Найчастіше оснащуються диммером для регулювання потужності світла (яскравості) без зміни колірної температури. Мінуси: мала потужність, недостатній радіус дії.

Світлодіодне освітлення – ідеальний вибір для відеозйомки, фотосесій на виїзді, портретної зйомки.

Флуоресцентні освітлювачі – характеризуються відносно низькою вартістю, простотою використання, тривалим терміном служби, низьким енергоспоживанням і хорошою світловіддачею. Також флуоресцентні джерела світла майже не нагріваються. Але такі пристрої мають ті ж недоліки, що і світлодіодні аналоги плюс громіздкість і нестабільність колірної температури.

Флуоресцентне освітлення підходить для використання в невеликій студії і оптимально для зйомки в різних жанрах, включаючи предметну і портретну. Таке обладнання вибирають напівпрофесійні фотографи / оператори.

Характеристики

Споживана потужність – визначає яскравість освітлення, яку видає джерело постійного світла. Чим вище цей параметр, тим яскравіше випромінюється світло. В хорошому обладнанні споживана потужність становить не менше 250-500 Вт. Потужність галогенних пристроїв становить 1000-5000 Вт і більше.

Освітленість – характеризує силу джерела постійного світла. Вимірюється в люксах.

Колірна температура – визначає колір світіння освітлювача. Вимірюється в кельвінах (К). Чим вище колірна температура, тим «холодніше» відтінок світла, а чим нижче – тим «тепліше». Цей параметр залежить від типу джерела постійного світла:

  • галогенні – 3200 К;
  • світлодіодні – 5400-5600 К;
  • флуоресцентні – 5000-6000 К.

Кут освітлення – прямо впливає на розташування світла і тіні на фотографії. Одиниця виміру – градус. Зміна цього параметра дозволяє виділити потрібні ділянки кадру і підкреслити деталі. У багатьох приладах кут освітлення регулюється шторками, які ще і пом'якшують світотіньовий кордон.

Коефіцієнт передачі кольору – описує здатність джерела постійного світла правильно передавати кольори предмета. Вимірюється в процентах (%). Чим більше ця величина, тим точніше передається колір об'єкту зйомки в кадрі.

Охолодження

Активне – використовується для охолодження потужних ламп, наприклад, галогенних.

Пасивне – застосовується в тандемі зі світлодіодним і флуоресцентним освітленням.

Оснащення

Дисплей – відображає параметри роботи освітлювача і полегшує їх налаштування.

USB-порт – дозволяє оновлювати прошивку освітлювача, що розширює його можливості. Також забезпечує живлення смартфона від освітлювача, що актуально при веденні стріму, відеоблогу, зйомок для соціальних мереж.

Регулювання

Регулювання потужності і колірної температури забезпечує більш високу якість знімків і відеороликів. Крім цього, регулювання потужності знижує енергоспоживання і продовжує термін служби ламп в освітлювачах.

Плавне регулювання потужності (диммер) – дає можливість точно підібрати оптимальну яскравість світла в залежності від ситуації.

Ступінчаста регулювання потужності (вимикачі) – вигідно відрізняється від плавного регулювання більшою надійністю, але менш точна і зручна.

Регулювання колірної температури – дозволяє уникнути подальшого коригування базового кольору на знімку в графічному редакторі.

Функції

Дистанційне управління – служить для регулювання рівня освітленості на відстані, не перериваючи процес зйомки. Полегшує роботу фотографа / оператора.

Індикація заряду батареї – оповіщає фотографа / оператора про низький рівень заряду. Знижує ймовірність несподіваної відмови джерела постійного світла через розрядку акумулятора.

Живлення

Джерела постійного світла працюють від мережі або акумулятора. У першому випадку прилади використовуються в студії, другий варіант дозволяє працювати з обладнанням на виїзді.

Відгуки про статтю

А где названия производителей, которые хорошие, и которых стоит избегать?

Постараемся в ближайшее время дополнить информацию в статье.