Як вибрати прилад для домашньої терапії

Вибираючи прилад для домашньої терапії, зверніть увагу на протипоказання до застосування (містяться в інструкції). Якщо виникли сумніви з цього питання, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Також пам'ятайте, що апарат не замінює кваліфіковану лікарську допомогу і в ряді випадків може виступати лише в якості додаткового терапевтичного засобу.

Вид

Фототерапевтичний апарат – впливає на тіло людини червоним і інфрачервоним випромінюванням. Застосовується для лікування остеохондрозу, синуситу, міозиту, артрозу, гаймориту, гастриту, катаракти, трахеїту, екземи. Також використання пристрою показано при обмороженнях, ударах, опіках, гематомах, трофічних порушеннях в тканинах (трофічні виразки) і інших захворюваннях.

Фототерапевтичний апарат дозволяє вирішувати косметологічні проблеми, наприклад, позбавляє від вугрів і герпесу.

Віброакустичний апарат – позитивно впливає на тіло пацієнта звуковими мікровібраціями. Рекомендується при гематомах, набряках, ударах, порушеннях кровотоку, геморої, шийному остеохондрозі, запорах, лімфостаз, хворобах зубів, бронхіті, урологічних та інших захворюваннях. Крім того, апарат знімає біль, підвищує імунітет, позбавляє від проблем зі шкірою.

Дарсонваль – впливає на тіло людини коронарним електричним розрядом. Підвищує ефективність мазей і кремів, покращує обмін речовин. Дарсонваль широко застосовують в спортивній медицині. Використовується для лікування алергічного нежитю, гаймориту, опіків, бронхіту, поліартриту, невриту, міжреберної невралгії, міозиту, хвороби Рейно, тромбофлебіту та інших захворювань.

Дарсонваль допомагає позбутися від косметологічних проблем, зокрема, бородавок і післяопераційних рубців.

Електрод для дарсонваля – спеціальна насадка, що впливає на конкретну частину тіла. Розрізняють такі види електродів:

  • грибоподібний – оптимальний для обробки великих ділянок тіла;
  • порожнинний – призначений для введення в порожнину тіла (вагіна, пряма кишка);
  • хребетний – впливає на поперековий, шийний, грудний відділи хребта;
  • гребешковий – дозволяє обробляти волосяну частину голови;
  • вушний, носовий, гомілковий, бородавковий – використовуються для впливу на відповідні ділянки.

Апарат для магнітотерапії – позитивно впливає на тіло пацієнта змінним неоднорідним магнітним полем. Показано при остеохондрозі, артриті, радикуліті, ударах, ушкодженнях м'язів, травмах меніска, внутрішніх пошкодженнях суглобів та інших захворюваннях опорно-рухового апарату. Такий пристрій допомагає боротися з екземою, запаленнями сечостатевої системи і псоріазом.

Апарат квантової терапії – впливає на тіло людини постійним магнітним полем, лазерними випромінюванням червоного і інфрачервоного спектру. Підсилює ефект від лікарських препаратів. Має широку лікувальну й профілактичну дію – в тому числі знімає набряки та свербіж шкіри, підвищує імунітет, прискорює загоєння ран, нормалізує сон і обмін речовин, сприяє омолодженню шкіри.

Дихальний тренажер – позитивно впливає завдяки нормалізації інтенсивності дихання і усуненню кисневої недостатності. Застосовується для лікування бронхіальної астми, бронхіту, атеросклерозу, вегетосудинної дистонії, алергії, безсоння.

Дихальний тренажер допомагає при серцево-судинних захворюваннях, наприклад, артеріальної гіпертензії. Має і профілактичний ефект.

Терапевтична дія

Регенеруюча – підсилює кровообіг в тканинах, стимулює обмін речовин, прискорює процес епітелізації і регенерації. Такі прилади ефективні при лікуванні саден, опіків, обморожень, трофічних виразок, ран.

Протизапальна – пригнічує запальні процеси і пов'язані з ним захворювання.

Болезаспокійлива – позбавляє від больових відчуттів.

Трофічна – покращує обмін речовин, нормалізує структуру органів і тканин. Подібні прилади оптимальні для лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Протинабрякова – знімає набряки і тим самим усуває пов'язані з ними захворювання. Апарати з такою дією успішно справляються з гайморитом, ринітом, ларингітом і іншими хворобами вуха, горла, носа.

Додатково

Технічні характеристики – визначають кількість режимів роботи приладу, які дозволяють його налаштувати під конкретну ситуацію (захворювання, стан здоров'я хворого).

Головний параметр для дарсонвалів – імпульсна напруга. Оптимальне значення вибирається виходячи з поставленого завдання:

  • 2-7 кВ – для косметологічних процедур;
  • 7-12 кВ – для лікувального впливу на обличчя і волосяну частину голови;
  • 12-15 кВ – для усунення прищів, гнійників, судинних хвороб, остеохондрозу.

Амплітудне значення магнітної індукції описує властивості апаратів для магнітотерапії / квантової терапії. В деяких пристроях для магнітотерапії передбачається два режими роботи:

  • 10 мТл – дозволяє лікувати ослаблених пацієнтів і дітей;
  • 30 мТл – стандартний показник.

Комплектація – деякі прилади оснащуються дисплеєм і таймером, що полегшує їх використання.

Виробник

На ринку представлена обмежена кількість виробників подібних приладів. Найчастіше це українські або російські марки: Витафон, НІІПП, Новатор, Самоздрав, а також німецька Medisana. Прості по функціоналу, в цілому надійні прилади цілком виконують свої завдання. Цінова політика приблизно однакова. Майже кожен бренд випускає конкретний вид приладів, тому особливого вибору за моделями немає.

Відгуки про статтю