Як вибрати прилад для манікюру і педикюру

Прилади для манікюру і педикюру призначені для догляду за руками і ногами відповідно. Різні інструменти дозволяють обробляти нігті і шкіру навколо нігтів (в числі можливих процедур – підпилювання, полірування, зняття ороговілої шкіри, видалення мозолів).

Вид

Набір ручних інструментів – складається з ручних інструментів для манікюру / педикюру. Переваги: відносно низька вартість, незалежність від електроживлення. Недолік – повільна обробка нігтів і шкіри, що збільшує витрати часу на косметичні процедури.

Фрезер – електрична машинка з мотором для манікюру / педикюру. Забезпечується кількома насадками (фрезами) для різних операцій. Переваги: висока швидкість виконання процедур, простота використання, багатофункціональність. Мінуси: висока ціна, потрібно джерело живлення.

Призначення

Для жінок – відрізняються різноманітністю інструментів і функціоналу. Такі косметичні набори зустрічаються найчастіше.

Для чоловіків – характеризуються більш скромним набором пристосувань і функцій. Іноді в комплектацію входить станок для гоління.

Використання

Побутові – оснащуються малопотужним фрезером (до 35 Вт), а самі набори не займають багато місця і обійдуться порівняно дешево. Побутові моделі розраховані на недосвідчених користувачів. Недоліки: малий термін служби, залежність від батарейок (фрезер), велика кількість продукції низької якості.

Професійні – мають потужний і надійний фрезер (до 100 Вт), призначений для майстрів манікюру / педикюру та салонів краси. Такі комплекти багатофункціональні, завдяки широкому набору інструментів і насадок. Всі пристосування виконані зі стійких до зносу матеріалів. Мінуси: висока вартість, громіздкість, залежність від розетки (фрезер).

Ручні інструменти

Вид

Ручні набори для манікюру / педикюру комплектуються ножицями і кусачками для обрізання нігтів і кутикул. В порівнянні з ножицями кусачки розраховані на більш «грубу» роботу, наприклад, для видалення товстих нігтів.

Важливо: ножиці для нігтів мають леза з прямими кінчиками, а ось їх аналоги для зрізання кутикул оснащені лезами із закругленими краями.

Інші інструменти

Паличка / лопатка (пушер) для кутикули – дає можливість підняти кутикулу для її подальшого видалення кусачками або тримерами. Один кінець пушера часто виконується у вигляді топірця (шабер) для очищення вільного краю нігтя і його бічних валиків. Паличка виготовляється з дерева, лопатка – з металу.

Копитце – відіграє ту ж роль, що і паличка / лопатка, але відрізняється більш делікатним впливом. Виготовляється з гуми або пластику.

Тример – дозволяє акуратно позбавитися від кутикули. Часто поєднується з лопаткою. Гарна альтернатива кусачкам або ножицям.

Щипчики (кніпсер) – безпечніше ножиць і кусачок, але для тонкої обробки нігтів не підійдуть. Щипчики входять в чоловічий набір для манікюру / педикюру.

Пилка – служить для підрівнювання краю нігтя. Найчастіше буває металевою і скляною. Перший варіант міцніше і дешевше, другий – діє більш щадно на ніготь. Металева пилка краще підійде для обробки товстих або штучних нігтів, скляним аналогом зручніше підрівнювати тонкі нігті. Зустрічаються і керамічні пилки – оптимальний вибір для нігтів, що шаруються.

Пінцет – застосовується для корекції брів, видалення волосків на руках і ногах.

Насадки для фрезера

Застосування

 • Підпилювання – коригує форму нігтів, робить їх краї рівними і гладкими.
 • Шліфування – видаляє мозолі і грубу шкіру.
 • Полірування – надає поверхні нігтьової пластини гладкість і блиск.

Зустрічаються насадки для обробки кутикули, зняття гель-лаку, а також для хворих на цукровий діабет.

Вид

 • Конус – виходячи з призначення застосовується для полірування або шліфування шкіри.
 • Диск – в залежності від призначення шліфує шкіру, полірує або підпилює нігті.
 • Циліндрична – видаляє змертвілу шкіру біля нігтів.
 • Куляста – дозволяє позбутися від кутикул, забезпечує щадну обробку нігтів.
 • Щітка – акуратно очищує ніготь від бруду.
 • Для підведення кутикули – дає можливість делікатно обрізати кутикулу.
 • Ролик педикюрний – видаляє грубу шкіру.

Кількість насадок – чим вище цей параметр, тим більше манікюрних операцій здатний виконати фрезер. В той же час зі збільшенням числа насадок зростає ціна, габарити і вага манікюрного набору.

Матеріал насадок

Алмазні – характеризуються максимальним терміном експлуатації. Алмазними фрезами зручно працювати з дрібними мозолями, кутикулами, огрубілою шкірою, акриловими нігтями.

Керамічні – м'якше і делікатніше попереднього варіанту. Такими насадками обробляють нігті і бічні валики, прибирають тріщини і натоптиші. Мінус – швидко зношуються. Оптимальний вибір для початківців майстрів.

Силіконові – підходять для вирівнювання і полірування нігтів. Силіконові фрези застосовують і для підготовки нігтьової пластини до нарощування.

Важливо: зверніть увагу на те, що насадки відрізняються одна від одної формою і ступенем зернистості. Ці параметри визначають їх призначення. Наприклад, алмазні грубозернисті насадки допоможуть позбутися від грубої шкіри, дрібнозернистими фрезами зручно працювати з кутикулами.

Швидкість

Кількість швидкостей – впливає на ефективність фрезера. Чим більше цей параметр, тим ширше коло завдань, з якими впорається фрезер (для кожної процедури вибирається своя швидкість).

Максимальна швидкість – залежить від потужності фрезера і визначає, наскільки швидко фрезер обробить ніготь або шкіру. В моделях для дому ця характеристика не перевищує 25 000 об/хв, в професійних приладах – 35 000-40 000 об/хв і більше. Такі фрезери розраховані на великий обсяг робіт і оснащуються системою охолодження, що важливо при тривалому використанні.

Також при виборі фрезера по максимальній швидкості враховують передбачуване коло завдань:

 • манікюр на натуральних нігтях – 10 000-15 000 об/хв;
 • зняття гель-лаку з нігтів – 12 000-20 000 об/хв;
 • нарощування нігтів, змішаний педикюр – 25 000 об/хв;
 • педикюр – 35 000 об/хв;
 • медичний педикюр – 50 000 об/хв.

Важливо: новачкам не варто гнатися за швидкістю, так як професійний фрезер вимагає спеціальних навичок. В іншому випадку велика ймовірність пошкодити нігті.

Функції

Реверс – обертає фрезу в зворотному напрямку. Спрощує обробку нігтів, якщо руки змінюють своє положення.

Регулювання швидкості – представлено двома способами:

 • ступінчасте – полягає у виборі між певними значеннями швидкості;
 • повільне – забезпечує більш точну настройку швидкості обертання насадки, ніж ступінчасте. В той же час плавне регулювання менш зручне для новачків.

Підсвічування – дозволяє працювати фрезером при слабкому зовнішньому освітленні.

Індикація роботи – сигналізує про ввімкнення пристрою.

Живлення

Батарейки – дозволяють працювати фрезером без підключення до розетки. Крім того, виснажені елементи живлення можна швидко замінити на нові. Мінус – постійні витрати на придбання нових елементів живлення.

Акумулятор – має ті ж переваги, що і батарейки, але економить кошти. В порівнянні з батарейками акумулятор має велику ємність, що збільшує час роботи фрезера. Недолік – потрібна розетка і час для підзарядки батареї.

Мережа – забезпечує стабільне живлення фрезера. Мінус – залежність від розетки.

Важливо: купуючи незалежний від мережі фрезер поцікавтеся максимальним часом роботи на одному комплекті батарейок / заряді акумулятора. Чим вище цей показник, тим краще. Виробники вказують номінальне значення в розрахунку на ідеальні умови, наприклад, при незначному навантаженні на насадку. Тому фактичний час роботи приладу завжди менше номінального.

Оснащення

Сушка для нігтів – прискорює процес висихання лакового покриття на нігтях. Сушіння проводиться за допомогою УФ-лампи або вентилятора. Кожен з цих способів можна поєднати лише з конкретним видом лаків. Тому перед вибором фрезера переконайтеся, що даний варіант сушіння підходить для роботи з лаками, які використовуються в косметичних процедурах.

Ванночка для рук – невеликий резервуар для розпарювання нігтів і шкіри рук. Розпарювання полегшує проведення багатьох манікюрних операцій, а для обрізання кутикули виконання цієї процедури є обов'язковим.

Люстерко – вмонтовано в кришку футляра. Застосовується для різних косметичних процедур (догляд за обличчям, нанесення макіяжу). А ось для манікюру / педикюру такий аксесуар практично не потрібен.

Комплектація

Одноразові насадки (абразивні ковпачки) – застосовуються в педикюрі для обробки штучних нігтів і видалення грубої шкіри, в тому числі, натоптишів. Такі насадки не підлягають дезінфекції та повинні замінюватися після виконання косметичної процедури.

Ковпачок для збору пилу – збирає пил, що виникає при обробці нігтів.

Підставка для ручки – дозволяє розмістити фрезерну ручку. Полегшує роботу майстра, запобігає виникненню подряпин на фрезері і потрапляння пилу на фрезу.

Адаптер (блок) живлення – використовується в мережевих пристроях. Захищає фрезер від перепадів напруги в мережі.

Педаль – призначена для ніжного управління фрезером (включення / вимикання приладу). Такий варіант простіше ручного способу, так як звільняє руки майстра.

Чохол / футляр – полегшує зберігання і транспортування приладів для манікюру / педикюру. М'яким чохлом комплектуються набори ручних інструментів, більш твердим футляром – фрезери.

Виробник

Серед виробників приладів для домашнього манікюру і педикюру варто відзначити марки AEG, Beurer, Clatronic, Hilton, ManiQuick, Maxwell, Panasonic, Polaris, Profi Care, Remington, Scarlett, Scholl, Sinbo, Supra, Tristar, VES, Vitek. Функціонал приблизно однаковий у цих приладів. Ціна залежить від популярності бренду, але в цілому різниця невелика. З недоліків можна відзначити не завжди високу надійність приладів (наприклад, пилки Sinbo або Supra часто ламаються дуже швидко), недостатньо висока потужність – іноді її навіть не вистачає для особистих потреб при манікюрі.

Серед професійних апаратів найбільш відомі марки TNL, RuNail, Irisk і інші. Найпростіші і недорогі моделі можна купувати для домашнього використання. Для професійного застосування моделі коштують досить дорого, при цьому вони надійні, довговічні і досить потужні.

Відгуки про статтю