Як вибрати прилад для догляду за шкірою

Вид

Косметична щітка – призначена для видалення загрубілі шкіри, бруду, залишків макіяжу і очищення пір. Така щітка забезпечує мікромасаж, який поліпшує кровообіг і стимулює оновлення клітин шкіри. Найчастіше застосовується для обробки обличчя і шиї.

В косметичних щітках передбачається два види обертання насадки:

 • кругове – делікатно очищає шкіру обличчя;
 • осцилююче – глибоко очищує шкіру, робить її гладкою і м'якою.

Розрізняють жіночі та чоловічі косметичні щітки. Крім основних завдань, жіночі моделі покращують вбирання косметичних засобів в шкіру, а чоловічі – застосовують для підготовки щетини до гоління / тримінг.

Електропемза – позбавляє від ороговілої шкіри, натоптишів і мозолів на п'ятах і ступнях. Робить п'яти більш гладкими. Шліфуючі елементи в таких пристроях поділяються на дві категорії. ·

 • Роликові – прості у використанні, масажують стопи. Хороший вибір для побутового застосування.
 • Дискові – вигідно відрізняються від попереднього варіанту доступністю, але складніше в роботі. Оптимальне рішення для майстрів.

Прилад для пілінгу – забезпечує глибоке очищення шкіри обличчя і м'яко видаляє ороговілий епідерміс. В результаті оновлюється верхній шар шкірного покриву.

Косметичний прилад – багатофункціональний пристрій для догляду за шкірою. Прибирає небажані волоски на обличчі, очищує дерму, виконує мікромасаж.

Сауна (вапоризатор) – очищає пори шкіри обличчя, надає їй еластичність і збагачує киснем. Використання сауни допомагає позбутися від вугрів і сприяє кращому засвоєнню косметики. Подібна процедура виконується після очищення обличчя і перед накладенням маски.

В саунах для обличчя передбачені наступні функції.

 • Іонізація – додатково насичує шкіру вологою і киснем. В результаті шкірний покрив стає м'якше, а його структура поліпшується.
 • Ароматерапія – дозволяє застосовувати відвар трав або ефірні масла. Ароматерапія знімає втому, позитивно впливає на легені і шкіру.

Зволожувач – насичує шкіру молекулярно-структурованою вологою і стимулює обмінні процеси (зона декольте, рук, обличчя).

Аплікатор для макіяжу – служить для рівномірного нанесення і розтушовування рідкого тонального крему.

Тип шкіри

Важливий параметр, що визначає ефективність приладу. Кожен тип шкіри має особливості, без урахування яких вибраний пристрій не принесе користі, а в гіршому випадку – зашкодить.

Нормальна і комбінована (поєднання жирних і сухих ділянок) шкіра найменш вимоглива, а ось чутлива і проблемна потребує делікатної обробки. Тому вибирайте апарат під свій тип шкіри.

Насадки

Кількість – чим більше цей параметр, тим ширше можливості приладу для догляду за шкірою.

Косметичні щітки оснащуються 3-4 насадками. В різних комплектах можна знайти насадки для масажу, зволоження шкіри (спонж), пілінгу, пристосування для нормальної і чутливої шкіри.

Прилади для пілінгу комплектуються 3 насадками – великої, невеликої (для точкової обробки) і грубої, за допомогою якої впливають на ороговілу шкіру.

Сауни для обличчя забезпечуються 1 або 2 насадками. Пристрої з однієї насадкою обійдуться дешевше, але менш функціональні. В другому випадку чищення обличчя і інгаляція виконуються за допомогою різних пристосувань, що підвищує ефективність процедур.

Жорсткість – насадки для косметичних щіток бувають м'якими, середньожорсткими, жорсткими, екстражорсткими. Вибір потрібної моделі робиться виходячи з типу шкіри. Для чутливої дерми візьміть м'яку насадку, для комбінованої і жирної – середньої жорсткості, для нормальної – жорстку.

Зернистість – за цим показником шліфуючі елементи для електропемз підрозділяються на дрібнозернисті і грубозернисті. Останній варіант підходить для обробки грубої дерми, а насадки з дрібною зернистістю незамінні при поліровці стоп і роботи з чутливою шкірою.

Покриття шліфуючих елементів для електропемз впливає на їх експлуатаційні якості. Антимікробне покриття зменшує ймовірність занесення інфекції, алмазне – подовжує термін служби насадок.

Режими

Кількість – від цього показника безпосередньо залежить ефективність приладу. В деяких косметичних щітках передбачено 2 режими – обертання і вібрація (подвійний вплив). Тим самим забезпечується очищення і масаж шкіри. Сауни для обличчя мають 3 режими подачі пари, що дозволяє доглядати за шкірою і проводити лікувальну інгаляцію.

Кількість швидкостей

Дана характеристика впливає на функціонал приладу для догляду за шкірою і часто відповідає кількості насадок в комплекті. В різних пристроях число швидкостей становить:

 • 1-2 – електропемзи;
 • 2-4 – косметичні щітки;
 • 5 – прилади для пілінгу.

Оптимальна швидкість підбирається виходячи з типу шкіри. Наприклад, в косметичних щітках перша швидкість забезпечує делікатну обробку чутливої і сухої шкіри, друга – підійде для нормальної, а третя і четверта – для жирної, проблемної та комбінованої.

Виконання

Водостійкість – позначається за допомогою коду IPXX, в якому друга цифра вказує на ступінь захисту від вологи:

 • IPX5 – прилад захищений від струменів, що падають з будь-якого напрямку;
 • IPX6 – прилад захищений від сильних струменів, що падають з будь-якого напрямку;
 • IPX7 – прилад витримує короткочасне занурення в воду на глибину до 1 м. Дає можливість користуватися пристроями в душі і ванній.

Мийні насадки – така властивість полегшує догляд за цими пристроями.

Підсвічування – полегшує експлуатацію приладу при слабкому освітленні і підвищує ефективність обробки шкіри. Зокрема, при епіляції підсвічування знижує ймовірність пропустити дрібні волоски.

LED-індикація – повідомляє користувачеві про обраний режим роботи приладу і рівень заряду батареї.

Швидка зарядка – економить час на поповнення заряду акумулятора.

Безпека

Таймер відключення – дає можливість задавати тривалість виконання процедури. Після закінчення певного проміжку часу гаджет самостійно вимкнеться. Позбавляє від необхідності контролювати тривалість процедур.

Захист від перегріву – подовжує термін експлуатації сауни для обличчя.

Живлення

Батарейки – дозволяють користуватися приладом для догляду за шкірою без підключення до розетки. Крім того, виснажені елементи живлення можна швидко замінити на нові. Недолік – постійні витрати на придбання нових елементів живлення. Оптимальний варіант для тих, хто любить подорожувати.

Акумулятор – має ті ж переваги, що і батарейки, але економить гроші. Мінус – потрібна розетка і час для підзарядки акумулятора.

Мережа – забезпечує безперервне живлення приладу. Недолік – залежність від розетки. Такий спосіб підійде тим, хто користується приладом в будинку.

Мережа+акумулятор – комбінований варіант. Дозволяє доглядати за шкірою в будинку і в дорозі.

Комплектація

Люстерко – вмонтовано в футляр приладу для пілінгу. Дає можливість робити пілінг в будь-якому місці.

Мірна склянка – спрощує наповнення водою випарної ємності сауни для обличчя.

Адаптер живлення – дозволяє заряджати акумулятор електропемзи та інших приладів.

Підставка (док-станція) – застосовується для зарядки косметичної щітки.

Щіточка для чищення – полегшує догляд за електропемзою.

Чохол – захищає косметичну щітку від пилу, бруду, подряпин. Полегшує зберігання і транспортування приладу.

Виробник

Групу найдешевших моделей становить продукція різних китайських «ноунейм» марок – не варто їх купувати, оскільки вони занадто швидко виходять з ладу, зроблені з поганого пластика, часто перегріваються, можуть завдати шкоди шкірі. Важливо призначення приладу: для п'ят цілком можна спробувати китайську електропемзу, в гіршому випадку вона просто особливо не буде нічого робити. А на шкірі обличчя експериментів ставити не варто: шкідливі матеріали, різкі запахи пластика можуть викликати алергічну реакцію!

Непоганим вибором стануть прилади виробників недорогої побутової техніки: Clatronic, Gemei, Gotie, Lebond, ManiQuick, Polaris, Remington, Rotex, Scarlett, Sinbo, Trisa, Tristar та інші. Для особистого користування їх цілком достатньо. Недорого коштують. З недоліків варто відзначити невисоку надійність деяких моделей: чим простіше прилад, тим вище ймовірність його стабільної роботи. Іноді серед моделей щіток трапляються занадто жорсткі – перед покупкою обов'язково спробуйте подібні прилади на дотик. Жорстка щетина може завдати шкоди шкірі.

Відмінні щітки, електропемзи і інші прилади випускають відомі виробники AEG, BaByliss, Beurer, Blaupunkt, Braun, Camry, Panasonic, Philips, Scholl і інші. Ціна іноді порівнянна з менш надійними марками, найчастіше трохи вище. Практично всі моделі з гарною фірмовою гарантією, працюють довго, зроблені з непоганих матеріалів. Варто пам'ятати, що навіть найгарнішим приладом можна травмувати шкіру при невмілому поводженні.

Відгуки про статтю