Як вибрати принтер або БФП

Тип

БФП (багатофункціональний пристрій) це три пристрої в одному: принтер + сканер + ксерокс.

Для будинку – БФП особливих виграшів не дасть, краще купити окремо принтер і хороший сканер тому, що при рівній вартості якість сканування буде краща, а в разі несправності на час ремонту ви позбудетеся лише одного з пристроїв.

Для невеликого офісу – лазерний БФП з чорно-білим друком є ідеальним варіантом, оскільки займає мало місця і вимагає сервісного обслуговування одного пристрою, а не двох. Краще брати модель з підтримкою підключення до локальної мережі (LAN, Ethernet) або наявністю Wi-Fi.

Для специфічних завдань, таких як якісне сканування і кольоровий друк, можна купити додатковий сканер або кольоровий струменевий принтер.

Для великого офісу – можна придбати кілька лазерних БФП, але краще проконсультуватися з фахівцями тому, що принтери та ксерокси для великих офісів мають безліч додаткових функцій і особливостей експлуатації.

Тип друку

Струменевий друк – рідке чорнило наноситься на папір крихітними краплями та всмоктуючись формуює зображення.

Переваги:

 • дешевший кольоровий друк;
 • оптимально підходить для друку кольорових фото в домашніх умовах (необхідний спеціальний фотопапір).

Недоліки:

 • швидкість друку у два-три рази нижче, ніж у лазерного;
 • якщо довго не використовувати струменевий принтер, то чорнило може засохнути, і тоді в кращому випадку чекає чистка картриджа, а в гіршому – його заміна;
 • дуже шумний в роботі;
 • висока вимога до якості паперу.

Лазерний друк – порошок наноситься на розігріту лазером ділянки паперу й в процесі запікання формує зображення.

Переваги:

 • відмінна якість і низька вартість друку одного аркуша;
 • висока швидкість друку;
 • значна ємність картриджа – кількість аркушів, надрукованих на одній заправці.

Недоліки:

 • кольоровий лазерний друк істотно дорожче, ніж у струменевого принтера;
 • необхідно часте провітрювання приміщення, щоб уникнути негативних наслідків через те, що при використанні порошку частина його потрапляє в повітря;
 • найбільш слушний варіант заправки – в сервісному центрі; при цьому допустима кількість перезаправок становить 3-4 рази, після цього необхідна заміна картриджа або спеціальна процедура омолодження, яка вимагає невеликої доплати.

Світлодіодний друк – принцип роботи схожий на лазерний. Перевага – габарити пристроїв трохи менше (особливо це стосується кольорового лазерного принтера). Недолік – швидкість друку нижче, ніж у лазерного.

Твердочорнильний друк – тверде чорнило перед початком друку розплавляються і потім наноситься на папір.

Переваги:

 • висока якість друку, майже як в друкарні;
 • термін служби набагато довший, ніж в інших моделей;
 • можливість друку на різних видах матеріалу (папір, картон, плівка і т.д.).

Недоліки:

 • низька швидкість друку;
 • значні витрати електроенергії та чорнил;
 • нестійкість відтисків до високих температур (вище 125 ° C).

Сублімаційний друк – головними перевагами є якість друку і довговічність зберігання зображень.

Недоліки: висока вартість чорнила і самого принтера, значна витрата матеріалу і довгий процес друку. Часто використовується для друку на компакт-дисках.

Принтер

Принтер з функцією друку кольорових фотографій – зазвичай струменевий (рідше сублімаційний) друк. Кількість кольорів: 5-6 і вище. Такі моделі часто мають вбудований картрідер, можуть друкувати безпосередньо з фотокамери або DVD-диска, коштують дорожче за інші.

Бажаний друк фотографій без полів – це дозволить економити фотопапір.

СБПЧ

Система безперервної подачі чорнила відрізняється від звичайних картриджів: чорнило надходять в принтер зі спеціальних ємностей. Їх потрібно наповнювати по мірі необхідності. Для кожного кольору – своя ємність.

Перезаправляти таку систему легко, проте переміщати або перевозити вкрай незручно. Такий принтер знадобиться, якщо ви плануєте друкувати багато фотографій постійно.

Якщо в основному фото ви зберігаєте і показуєте в електронному вигляді, а друкувати треба лише іноді, то краще вибрати струменевий принтер з 5-6 і більше кольорами – він коштує дешевше моделі з СБПЧ.

Для офісу

Залежно від щоденного обсягу друку варто звернути увагу на наступні параметри принтера (БФП).

Швидкість друку (копіювання) – кількість сторінок на хвилину. Важлива характеристика для завантаженого і великого офісу.

Час розігрівання – вимагається деяким моделям принтерів перед початком роботи. Деталі механізму повинні прогріватися до необхідної температури. Може бути від кількох секунд до кількох хвилин.

Подача паперу – кількість чистих аркушів в принтері. Бажано, щоб його повністю вистачало хоча б на один робочий день.

Сортування надрукованих копій (сортер) – кожен наступний комплект копій зсувається щодо попереднього на кілька сантиметрів і таким чином відокремлює один набір від іншого.

Двосторонній друк – дозволяє друкувати лист відразу з двох сторін, не перегортаючи його вручну, це може значно економити час при офісній роботі.

Рівень шуму – занадто гучні принтери (БФП) можуть створювати значні перешкоди для комфортної роботи. Якщо друкувати планується багато і часто, то варто обов'язково звернути увагу на цей параметр. Обирайте пристрій з мінімальним рівнем шуму.

Заправка картриджів

Коли закінчилося чорнило в струменевому принтері або порошок в лазерному, є кілька варіантів їх поповнення:

 • придбати новий картридж – найпростіший, але найбільш дорогий спосіб;
 • заправити в сервісному центрі – цей варіант дешевше, ніж придбання нового картриджа, але вимагає відвідування сервісного центру;
 • самостійна заправка – найбільш економний варіант в з токи зору грошей і часу, але вимагає акуратності.

Пам'ятайте, що бувають моделі принтерів, картриджі яких не заправляються взагалі!

При заправці картриджа в сервісному центрі переконайтеся, що його перевіряли на працездатність тому, що якщо картридж зносився, ви даремно сплатите за заправку.

Картридж лазерного принтера витримує 3-5 заправок, а потім вимагає заміни або процедури відновлення, тобто ремонту рухомих частин, це обійдеться дешевше придбання нового.

Картриджі струменевих принтерів різних виробників сильно відрізняються по конструкції та вартості, тому поцікавтеся в сервісному центрі про особливості їх поновлення. Зокрема про можливість взаємосумісних витратних матеріалів. Наприклад, які ще картриджі можна буде використовувати для обраної моделі принтера. Або чорнилом якого виробника можна буде його заправити та використовувати далі.

Також при виборі бюджетної моделі принтера обов'язково варто звернути увагу на вартість витратних матеріалів. Іноді виробник комплектує принтер "початковим" картриджем, якого вистачає ненадовго.

Важливо знати, що при використанні заправлених картриджів для принтерів і БФП у деяких виробників втрачається гарантія.

Кількість картриджів

Один картридж – це монохромні принтери.

Два картриджі – кольоровий і чорний. Недолік у тому, що при нестачі одного кольору замінюється весь картридж.

Чотири та більше картриджів – чорний і кольорові. Перевага – тільки один картридж замінюється при виході з ладу, але при цьому заміна всіх чотирьох картриджів більш витратна, ніж заміна одного.

Формат паперу

Формат А6 – компактний принтер для друку фотографій.

Формат А4 – принтер для друку стандартних текстових документів, як вдома, так і в офісі.

Формати А3, А2, А1, А0 – професійні принтери для друку великих форматів, досить дорогі.

Додаткові опції

Зміна масштабу – можливість при копіюванні збільшувати або зменшувати масштаб (від 25 до 400%).

Факс – дозволяє при необхідності скоротити витрати при наявності даної функції та не купувати окремо факс.

Інтерфейси – WiFi, USB, Ethernet, Bluetooth. Наявність різних інтерфейсів робить використання принтера максимально зручним в будь-якій мережі.

Друк з фотокамер і карт пам'яті – такі принтери оснащуються відповідними роз'ємами або пристроєм для читання карт пам'яті. Зверніть увагу, які карти пам'яті використовуються у вашій фотокамері та чи розпізнає їх обрана модель принтера.

Таким чином, при виборі принтера вирішальним фактором є місце його використання – офіс або будинок.

 • Для офісу найбільш слушним є вибір лазерного БФП тому, що це дає швидкий і дешевий друк, а також економію простору.
 • Для будинку оптимальним рішенням буде купити окремо сканер, копір і кольоровий струменевий принтер.

Виробник

Сьогодні на ринку оргтехніки представлено невелику кількість виробників принтерів і БФП. Слід зазначити марки Samsung і Xerox. Вони забезпечують дуже посередню якість друку, а також обслуговування. Наприклад, змінні картриджі для принтерів Xerox дуже дорогі, що абсолютно непрактично. Також серед недоліків: високе нагрівання при великих обсягах друку, погане підключення по Wi-Fi, а ще – низька надійність. Один з плюсів – це широка мережа сервісних центрів Samsung.

Провідні марки з широким модельним рядом: Canon, Epson, HP. На даний момент це найкращі принтери та БФП як для домашнього використання, так і для професійних цілей. Перш за все вони забезпечують максимальну якість друку. Довговічні та надійні в експлуатації. Обрати техніку можна на будь-який бюджет, що важливо. Слід зазначити, що у деяких моделей цих брендів також завищені ціни на витратні матеріали. Радимо уважно вивчати ринок саме на предмет вартості картриджів та заправки перед покупкою.

Відгуки про статтю

Есть ли модель цветного принтера Canon А4 со встроенной от производителя СБПЧ? А Epson? Именно встроенной производителем? Спасибо.

Более подробную информацию вам смогут предоставить продавцы консультанты в любом из магазинов на нашем сайте.

Я - дилетант по части принтеров. Прочитав статью, я многое что уяснил для себя. Спасибо автору.

Присоединяюсь. По любой группе товаров - статьи очень лаконичніе и по делу....

Хорошая статья, помогла разобраться. Вообще очень люблю ваш сайт, выбор любой техники или мебели начинается отсюда :)

Спасибо большое за доверие! :)

Согласен, собирательная статья, полезная.

Спасибо!

Шикарная статья.

спасибо, стараемся :)

Хочу купить не дорогое но надёжное устройство для цветной печати документов печати на дисков и копирования в цвете и чёрно - белом виде. Вот думаю или МФУ CANON MG 7540 или отдельно принтер CANON IP 7240 и сканер Epson Perfection V37.Что посоветуете по качеству и характеристикам этих устройств.Спасибо за ответ заранее.

Добрый день. К сожалению, мы не консультируем по отдельным моделям. Смотрите отзывы по всем трем моделям техники. С виду бренды надежные: и Canon, и Epson.

Хочу для дома купить недорогой, но хорошего качества принтер.Присмотрела Canon. Сомневаюсь в правильности выбора.

Касаемо конкретной модели принтера советуем вам проконсультироваться у продавцов-консультантов, т.к. неизвестно, для какой именно печати вам необходим принтер. А в целом, бренд Canon известный, продукция обычно надежная и качественная.