Як вибрати промисловий пилосос, збиральна машина

Вид

Промисловий (будівельний) – потужний та продуктивний агрегат, оснащений містким баком (пилозбірником). Працює з грубим сміттям – металевою стружкою, бетонним пилом, фрагментами бетону, штукатурки та каменю. Багато пристроїв збирають і технічні рідини. Ці моделі використовуються для прибирання майстерень, будівельних майданчиків, цехів та інших виробничих приміщень.

Важливо : при виборі промислового пилососа зверніть увагу на тип пилозбірника. Мішки з тканини дешеві та практичні, але одноразові паперові аналоги краще збирають дрібнодисперсний пил і екологічніші (при заміні користувач не контактує зі сміттям). Баки хороші для всмоктування рідин та великого сміття, а також вологого прибирання. А ось для дрібного пилу вони не підходять.

Камінний – характеризується стійкістю до високих температур, що дає можливість прибирати ще гарячу золу та вугілля. Фільтр такого пилососа розрахований на роботу з дрібним пилом, при цьому може оснащуватись функцією самоочищення. Недоліки: висока вартість, вузька сфера застосування. Ці пилососи купують для очищення камінів, мангалів, вугільних грилів, печей.

Ранковий – виконується у вигляді ранця з лямками та носиться на спині. Перевага – маневреність. Мінус – висока ціна. Таке компонування полегшує прибирання важкодоступних місць у громадських приміщеннях (кінотеатри, підприємства, ігрові зали, готелі).

Стружковідсмоктувач – зовні схожий на промисловий пилосос, але розрахований на збирання деревної, пластикової та металевої стружки. Також пристрій всмоктує тирсу і пил. Стружковідсмоктувачі застосовуються в столярних майстернях та цехах.

Підмітальна машина – збиральна машина з щіткою, що обертається, яка підмітає сміття. Як і пилососи, цей пристрій призначений для сухого збирання. Підмітальними машинами очищають стоянки, прибудинкові території, автошляхи, вулиці.

Підлогомийна машина – збиральна машина з щіткою, що обертається, і розпилювачем, через який миючий розчин надходить на оброблювану поверхню. Підлогомийні машини використовуються для вологого прибирання некилимових покриттів для підлоги з ламінату, лінолеуму, мармуру, граніту, вінілу. На відміну від сухої, вологе прибирання позбавляє від плям і надає свіжості повітря в приміщенні.

Полотер – теж прибирає підлогу за допомогою щіток, але на відміну від мийної машини не всмоктує брудну воду. За допомогою цього пристрою полірують, натирають, очищають паркетні, мармурові, кахельні та інші некилимові покриття. За наявності відповідної насадки полотером можна обробляти і килими.

Живлення

Мережа (220 В) – забезпечує необмежений час роботи пилососа або жнив. Недоліки: залежність від електромережі, мережний кабель обмежує рух користувача. Такий варіант зустрічається найчастіше.

Акумулятор – надає агрегату мобільності, що дозволяє працювати в місцях, де мережа недоступна. При цьому оператор не обмежений у рухах. Мінуси: висока ціна, обмежений час роботи, необхідність регулярного заряджання акумулятора.

Потужність

Споживана – визначає продуктивність та ефективність агрегату. Але висока потужність відповідним чином відбивається на ціні, габаритах, вазі та енергоспоживання пристрою.

Середня потужність промислових пилососів коливається в межах 1000-1600 Вт, чого достатньо більшості завдань. Існують високопродуктивні агрегати на 4000 Вт та навіть 7000 Вт. Цей же параметр у підмітальних та підлогомийних машинах становить 200-1000 Вт, у найпотужніших – від 3000 Вт.

Орієнтовна споживана потужність інших приладів:

 • камінні пилососи – 600-1500 Вт;
 • ранцеві пилососи – 650-1450 Вт;
 • стружковідсмоктувачі – 550-4300 Вт;
 • палацери – 1300–1600 Вт.

Всмоктування – залежить від споживаної потужності і завжди нижче за цей показник. Так, у пилососі із споживаною потужністю 2900 Вт потужність всмоктування становить 780 Вт. Чим більша потужність всмоктування, тим якісніше прибирання.

Орієнтовна потужність всмоктування для промислових пилососів в залежності від завдань:

 • прибирання деревних відходів та іншого легкого сміття – 100-150 Вт;
 • прибирання будівельного сміття та рідин – 250-300 Вт;
 • прибирання грубого сміття, у тому числі фрагментів каменю, металевої стружки – 300 Вт та більше.

Потужність всмоктування в підлогомийних машинах становить 80-600 Вт, у підмітальних – 150-400 Вт.

Продуктивність

Для збиральних машин продуктивність означає площу, яку пристрій очищає за годину (м 2 /год). Чим більша продуктивність, тим швидше збиральна машина впорається з поставленим завданням і краще підходить для обробки просторих ділянок і приміщень.

Високопродуктивні агрегати набувають для більших обсягів робіт. Але такі моделі дорогі та громіздкі, що ускладнює прибирання у вузьких проходах. Продуктивність більшості збиральних машин становить 1600-5000 м 2 /год, але зустрічаються дорогі підмітальні машини, здатні обробити за годину 10000 м 2 і навіть 20000 м 2 .

Для пилососів продуктивність означає обсяг повітря, яке пропускає через себе агрегат за секунду (л/с). Залежно від моделі складає 30-150 л/с. Прибирання у невеликому приміщенні потребує продуктивності 40 л/с, а для масштабних робіт знадобиться модель на 80 л/с та більше.

Для стружковідсмоктувачів продуктивність означає обсяг відходів, який агрегат всмоктує за годину (м3/год). У різних моделях об'єм всмоктування становить 200-4000 м 3 /год. Для невеликої майстерні вибирають модель продуктивністю 1000 м3 /год.

Розрідження (сила всмоктування)

Від цього параметра залежить потужність всмоктування пилососу. Одиниця виміру – мілібар (мбар) чи гектопаскаль (гПа). Коливається від 150 до 350 мбар. Чим вище ця величина, тим краще пилосос впорається з важким сміттям, наприклад металевою стружкою або фрагментами каменю.

Але варто пам'ятати, що розрідження – не єдиний показник, що визначає потужність всмоктування (ця величина дорівнює добутку розрідження на продуктивність пристрою).

Об'єм бака для сміття (пилозбірника/стружозбірника)

Дана характеристика впливає на тривалість безперервної роботи пилососу, стружковідсмоктувача, збиральної машини. Вимірюється у літрах (л). Чим більша ємність контейнера для сміття, тим довше пропрацює пристрій без зупинок на його спустошення. Але при цьому збільшуються габарити, вартість та вага агрегату.

Орієнтовний об'єм бака для сміття:

 • промислові пилососи – 10-90 л;
 • камінні пилососи – 15-30 л;
 • ранцеві пилососи – 2-6 л;
 • стружковідсмоктувачі – 40-400 л;
 • підмітальні машини – 20-90 л.

Оптимальна ємність бака пилососа підбирається виходячи з конкретних завдань, кількості сміття та розмірів площ, що очищаються. Для прибирання під час проведення ремонтних робіт у будинку (квартирі) підійде пилосос із баком до 30 л, а для будмайданчика чи цеху вибирають більш місткий варіант – 30-70 л.

Клас пилу

Клас пилу враховується під час вибору промислового пилососа.

 • L (Low) – низький ступінь небезпеки. Такі пилососи забирають гіпс, фарбу, глину, порошок, цемент, лак, окремі добрива.
 • M (Middle) – середній рівень небезпеки. Дані моделі працюють з бетонним та деревним пилом. До цього класу належить пил окремих металів, зокрема нікелю чи міді.
 • H (High) – високий рівень небезпеки. Такі пилососи призначені для збирання пилу, що містить свинець, бактерії, азбест, мінеральні добрива, цвіль.
 • ATEX – вибухо- та пожежонебезпечні речовини. До цього класу відноситься вугільний, алюмінієвий, деревний, цинковий, борошняний і цукровий пил.

Особливості

Вбудована розетка – знаходиться на корпусі промислового пилососу. Полегшує спільну роботу цього пристрою та електричного інструменту, наприклад, шліфувальної машини. Багато сучасних інструментів оснащені патрубком, який підключається до пилососу, що дає можливість забирати сміття безпосередньо в процесі роботи. У цьому випадку простіше підключити інструмент до мережі через пилосос.

Регулювання потужності – дозволяє вибирати оптимальний режим роботи пилососа, виходячи з конкретного завдання. Зустрічається в окремих моделях промислових та ранцевих пилососів.

Індикатор заповнення бака для сміття – дає можливість контролювати рівень заповнення бака та своєчасно його спустошувати. Передбачається у деяких промислових пилососах.

Самоочищення фільтра – позбавляє необхідності чистити фільтр вручну. В одних моделях фільтр очищується вібраційним способом, в інших – за допомогою зворотного продування. Ця опція й у промислових пилососів.

Відсік для насадок – робить зберігання та транспортування цих аксесуарів зручнішим, а також знижує ймовірність їх втрати.

Бічні щітки – підвищують якість прибирання, особливо у важкодоступних місцях. Такими аксесуарами постачаються підмітальні машини, причому в порівняно дешевих пристроях передбачена одна щітка, а в дорожчих – дві.

Самохідна збиральна машина – самостійно пересувається. Деякі моделі можуть їхати назад, що полегшує роботу у вузьких просторах. Найпросунутіші прибиральні машини з сидінням для оператора мають кермо.

Автоматичне змотування мережного кабелю – полегшує транспортування та зберігання пилососа. У деяких пристроях шнур можна витягнути на потрібну довжину, виходячи з конкретної ситуації. Ця опція зустрічається в промислових пилососах.

Індикатор заряду акумулятор а – дає можливість контролювати стан батареї та своєчасно її заряджати. У результаті знижується ймовірність несподіваної відмови агрегату через акумулятор, що розрядився.

Рівень шуму

За цією характеристикою оцінюють зручність експлуатації пилососа або жнив. Вимірюється у децибелах (дБ). Чим тихіше працює агрегат, тим краще. Але гучний шум під час роботи – ознака потужного двигуна, а при однаковій потужності тихіший пристрій обійдеться дорожче.

Вага

Даний показник впливає на комфортність використання пилососу чи збиральної машини. Вага особливо важлива для акумуляторних промислових та ранцевих агрегатів, які переносяться самим оператором. Такі промислові пилососи важать до 5 кг. – 4-7 кг. В інших випадках основне навантаження посідає підлогу, при цьому самі пристрої оснащуються колесами.

Відгуки про статтю