Як вибрати пульт ДУ для фото- та відеокамери

Пульт дистанційного управління для фото- та відеокамери – пристрій для керування фото- або відеокамерою на відстані. Цей аксесуар часто використовується під час зйомки зі штатива, що дозволяє уникнути розмивання картинки через розгойдування камери (викликається дотиком до пристрою). В результаті пульт покращує якість знімків або ролика.

Пульт ДУ корисний для зйомки групових фото разом із фотографом і виконання нічних знімків із наддовгою витримкою. Пристрій є актуальним для зйомки події, яку неможливо зафіксувати автоспуском (таймером) фотоапарату. Аксесуар підходить також для роботи з камерою, що знаходиться у важкодоступному місці.

Пульт дистанційного управління широко застосовується для фото- та відеозйомки пейзажів, архітектури, інтер'єру, а також роботи в жанрах макро- та астрофотографії.

Важливо: аби підключити пульт до фото- або відеотехніки в меню камери необхідно активувати функцію «дистанційне керування».

Тип

Дротовий (пульт-тросик) – з'єднується з камерою за допомогою дрота. Найбільш надійне рішення, тому що не боїться перешкод і не потребує батарейок. Мінуси: радіус дії ДУ обмежений довжиною дроту, а у випадку необережного руху кабель може призвести до падіння камери та штатива, тросик іноді може потрапляти в кадр.

Дротовий пульт ДУ – оптимальне рішення у випадках, коли не потрібно працювати із фото- та відеотехнікою на великій дистанції.

Бездротовий – позбавлений недоліків попереднього варіанту. Управління здійснюється за допомогою сигналу, що надходить від пульта до приймача, встановленого на камері. Мінуси: висока ціна, необхідність періодичної заміни батарейок.

Бездротовий пульт дистанційного управління представлений двома видами:

  • інфрачервоний пульт – боїться сонячного світла та перешкод, підійде для роботи в студії;
  • радіо-пульт – відрізняється великим радіусом дії, але не стійкий до перешкод.

Таймер-інтервалометр – багатофункціональне рішення. Дає можливість задавати час витримки, кількість знімків у серії, затримку пуску затвора, інтервал між фотознімками. Використовується професійними фотографами та відеографами. Вдалий варіант для астрозйомки та предметної зйомки.

Додатково

Сумісність – для фото- та відеотехніки слід купувати оригінальні пульти, виготовлені спеціально під них. Найчастіше дротовий пульт розрахований на лінійку одного виробника та не підійде для інших моделей того ж бренду. Не кожен фотоапарат оснащений гніздом під провід або ІЧ-порт. Виробник вказує, із якими фото- та відеокамерами сумісний конкретний пульт дистанційного управління.

Зустрічаються також універсальні пульти дистанційного управління з адаптерами під різні пристрої. Такі рішення малопоширені.

Довжина дроту / дальність дії – визначає, наскільки далеко один від одного можуть перебувати фото-, відеокамера та фотограф. Довжина кабелю дротових моделей не перевищує 1 м, а дальність дії бездротових пультів залежить від їх виду:

  • інфрачервоний пульт (5-20 м) – оптимальний для автопортретів, але не підійде для окремих видів зйомки (через розташування приймача на передній частині камери);
  • радіо-пульт (30-100 м і більше) – вдале рішення для автопортретів, зйомки диких тварин, прихованої зйомки.

Канали (пульт радіоуправління) – запобігають випадковому спрацьовуванню від іншого радіоприладу. Кількість каналів варіюється в межах 4-16.

Режими

Пульт дистанційного управління здатен підтримувати декілька режимів роботи камери. Чим більше таких режимів, тим ширше можливості фотографа / камери.

Серійна зйомка – зйомка декількох кадрів, що йдуть підряд із проміжком у долі секунди. Корисна для репортажної, спортивної, групової фотографії.

Інтервальний таймер – дозволяє задати проміжок часу, через який буде здійснюватися інтервальна зйомка. Використовується для фіксації повільних процесів (зйомка руху зірок, зміни часу доби, зростання квітки). Подібна опція доброе підходить для створення художньої фотографії та відеороликів.

Встановлення кількості кадрів – визначає число знімків під час серійної та інтервальної зйомки.

Затримка пуску затвора – дає можливість відкласти на кілька секунд спрацьовування камери. Застосовується для групових знімків разом із фотографом. Цей режим дозволяє отримати чітку фотографію.

Таймер тривалої експозиції – дозволяє задати час тривалої витримки.

Режим, що дозволяє задати кількість спусків затвора – дає можливість зробити потрібне число знімків.

Функції

Автофокусування – забезпечує чіткість зображення. Відповідає напівнатисненню кнопки «спуск» на фотокамері.

Тривала або ручна витримка (Bulb) – дає можливість отримати спеціальні ефекти, наприклад, змазаності сліду від руху зірок або інших об'єктів. Ця опція застосовується також для зйомки в умовах слабкого освітлення. Режим «Bulb» зустрічається у дротових пультах ДУ, а також у деяких бездротових моделей.

Функції спускової кнопки пульта дистанційного управління:

  • натискання наполовину – проводиться замірювання експозиції та автофокусування;
  • натискання до кінця – спрацьовує затвор камери;
  • фіксація у натиснутому положенні – для режиму Bulb (відсутній у пульті радіоуправління).
Відгуки про статтю