Як вибрати раковину, умивальник

Встановлення

На п'єдестал раковина встановлюється на конструкцію, яка впирається в підлогу. В неї заховані сифон і підводка. Є найпоширенішим видом установлення. В побуті такі раковини називають «тюльпанами». Дуже компактні та ефектні на вигляд. Недолік: незручність в обслуговуванні (заміна, прочищення сифону).

На напівп'єдестал встановлюється на спеціальну конструкцію, яка кріпиться до стіни під чашею. Естетична на вигляд і займає мало місця. Дозволяє розмістити умивальник на потрібній висоті. Недолік: складний монтаж, так як комунікації повинні бути розміщені на рівні або вище напівп'єдесталу.

Підвісна (раковина-консоль) раковина розташовується на спеціальних кронштейнах, прикріплених до стіни. Моделі, в яких комунікації знаходяться в полі зору, зараз вже вважаються застарілими. Всі труби ховаються в стіну. Переваги: економія простору, простота обслуговування і прибирання приміщення.

Врізна раковина встановлюється в спеціально зроблений отвір в стільниці. Переваги: акуратний зовнішній вигляд, так як всі комунікації приховані, а також наявність додаткового місця для зберігання речей. Недолік: досить складний процес встановлення, так як необхідна ретельне приладжування раковини під отвір в стільниці.

  • Врізна раковина може встановлюватися під стільницею і в рівень з нею – це набагато більш складна технологія монтування. Для цього краще звернутися до професіоналів.

Накладна раковина встановлюється на стільницю або тумбу. Переваги: привабливий зовнішній вигляд, додаткове місце для зберігання туалетного приладдя, монтаж простіше, ніж у врізній. Крім того, у таких раковин відсутні стики між раковиною і стільницею, що виключає потрапляння води. Відрізняється більш високою ціною.

Універсальна раковина завдяки декільком видам кріплень, може кріпитись до стіни або встановлюватись на п'єдестал.

"Латаття" встановлюється на пральну машину. Зливний отвір раковини розташовано на задній стінці. Переваги: економія простору в приміщенні, що особливо актуально для маленьких ванних кімнат. Недоліки: складний монтаж, утруднений злив води з раковини через нестандартне розташування зливного отвору. Крім того, для такої раковини потрібно і нестандартний сифон, який часто засмічується.

Форма

Раковини з обтічними формами більш місткі, а крім того знижують ризик травматизму. Прямокутна, квадратна, напівкругла – кріпляться до стіни. Кругла або овальна – встановлюються в стільниці. Кутова монтується в кутку, вона має невеликі розміри і є оптимальним варіантом для маленьких приміщень. Нестандартна – в основному використовується в якості елемента дизайну, для створення ексклюзивного інтер'єру.

Матеріал

Порцеляна ефектна на вигляд, проста у догляді, міцна, завдяки складній технології виготовлення, і гігієнічна. Недолік – висока ціна.

Фаянс відрізняється від порцеляни нижчою вартістю, однак і міцність його значно нижча. Найбільш поширений варіант матеріалу.

Скло відрізняється вишуканим видом, візуально збільшує простір ванної кімнати. Зустрічаються варіанти з матового або напівпрозорого скла. Недоліки: висока ціна, крихкість і необхідність ретельного догляду за раковиною, так як вона легко забруднюється.

Метал найчастіше використовується нержавіюча сталь. Сталеві раковини дуже міцні. Оптимальний варіант для місць загального користування. Недоліки: підвищений шум при наповненні водою, сталева поверхня схильна до подряпин, через що її не слід чистити абразивними засобами.

Дерево ексклюзивний варіант для поцінювачів. Раковини виготовляються з коштовних порід дерева, які покривають спеціальними вологонепроникними захисними шарами. Дерев'яні раковини зустрічаються рідко і коштують дуже дорого.

Натуральний і штучний камінь ефектні на вигляд, міцні і служать дуже довго. Натуральний камінь стоїть значно вище, ніж штучний. Зустрічається досить рідко. До того ж, його потрібно додатково обробляти полірувальними або антигрибковими засобами.

Раковини зі штучного каменю за своїми властивостями нічим не відрізняються від аналогів з натурального каменю. До того ж, вони не настільки вимогливі у догляді.

Розміри

При підборі умивальника слід враховувати, перш за все, розміри ванної кімнати. Занадто великі габарити створюють незручності і нестачу місця, а надто маленькі збільшують ймовірність розбризкування води. Якщо говорити про висоту, то це найбільш суперечливий показник, оскільки він визначається зростом членів сім'ї та особливостями підведення. Оптимальним варіантом для ванної буде умивальник шириною 50-65 см, глибиною – 48-61 см і висотою – 80-85 см від підлоги.

Комплектація

Часто при купівлі раковини також необхідно купувати змішувач або кран на додаток до умивальника.

Тумба використовується для зберігання предметів туалету і банного приладдя. Як правило, тумби входять в комплект накладних і врізних моделей.

Отвори під змішувач в деяких моделях передбачено підключення окремого змішувача. Часто в невеликих ванних кімнатах він не потрібен, так як раковина розташовується поруч з ванною. Тоді встановлюється один загальний змішувач.

П'єдестал використовується в якості опори для раковини і приховування водопровідних комунікацій (сифон і підвід). Він надає завершений вигляд інтер'єру ванної кімнати. Являє собою вертикальну порожнисту стійку, яка не має задньої стінки. П'єдестал виготовляється з того ж матеріалу, що і раковина (порцеляна, фаянс і т.д.).

Сифон пристрій, що представляє собою вигнуту трубу, заповнену водою. Він розміщується під отвором зливу раковини. Сифон дозволяє позбутися від неприємних запахів з каналізації і запобігти засмічення каналізаційної труби. Сучасні раковини обов'язково повинні їм комплектуватися, так як старі не підходять.

Злив - перелив пристрій, призначений для відведення води з раковини. Отвір зливу розміщується в нижній її частині, а отвір переливу – в бічній (для того, щоб вода не перелилася через край раковини). Зустрічаються конструкції зі спеціальними заглушками і без них (автоматичне та ручне управління).

Також деякі моделі раковин комплектуються поличками, рушникотримачами і дзеркалами.

Виробник

При обранні раковини або умивальника небажано купувати вироби безіменних азіатських брендів: така продукція не прослугує довго, так як раковини швидко втрачають свій первинний вигляд, можуть тріскатися навіть від незначних ударів, до того ж знайти умивальники з цікавим дизайном вкрай важко.

Групу непоганих за якістю раковин становить продукція Am.Pm, Aquaform, Cersanit, Jika, Kolo, RAK CERAMICS, Ravak, Саніта, Днепркераміка. Слід зазначити, що різниця в ціні між цими брендами іноді дуже велика. Наприклад, умивальники Am.Pm продаються як елітна сантехніка, принаймні за таку ж ціну, а раковини Дніпрокераміки зовсім недорогі. Звертати увагу варто перш за все на країну-виробника сантехніки. Сьогодні на ринку лідерами за якістю є Італія, Німеччина, Чехія, Польща.

Кращі раковини виробляють відносно бюджетні бренди Duravit, Gustavsberg, Roca, Villeroy & Boch, Hatria, Keramag, а також більш коштовніі – Simas, Marmite, Marmorin, Hidra, ArtCeram, Gorenje, Catalano, Galassia, Laufen, Kerasan. Ціна багато в чому залежить від матеріалу (наприклад, від способів випалу фаянсу). А також від популярності імені торгової марки. Слід зазначити, що практично вся продукція цієї групи якісна і довговічна. Є величезний вибір дизайну раковин для будь-якого інтер'єру. Тому при обранні умивальника для ванної навіть при невеликому бюджеті слід обирати серед моделей цих брендів.

Відгуки про статтю