Як вибрати розморожувач для скла, замків

Тип

Розморожувач для скла – спеціальна речовина для боротьби з обмерзанням склав автомобіля. Форма випуску – флакон з розпилювачем або аерозоль. Розрізняють два види розморожувачів для скла.

  • Профілактичний – запобігає утворенню льоду на протязі декількох днів і навіть тижнів (в залежності від бренду). Чисте скло обробляється розморожувачем, а потім полірується поверхня.
  • Розморожувач («криголам») – застосовується для видалення вже виниклої крижаної кірки. Наноситься на лід, який під дією речовини швидко перетворюється на кашку і легко збирається скребком або двірниками.

Розморожувач замків – допомагає позбутися від льоду на замку і відкрити авто. Деякі розморожувачі змащують механізм замку і тим самим не допускають його блокування. Випускається у флаконі з тонким носиком для крапель, яким зручно обробляти замок або у вигляді аерозолю. Багато засобів мають і профілактичну дію – запобігають повторному замерзанню замка.

Універсальний розморожувач – підходить для скла, замків, гумових ущільнювачів дверей. Такі засоби часто містять масло, яке призводить до появи на склі жирних розводів.

Важливо: щоб дізнатися, чи є масло в розморожувачі, розпорошить його на світлий папір або тканину. Поява жирних плям на поверхні – вірна ознака наявності масла в розморожувачі.

Склад

Склад розморожувача визначає його властивості. Засоби з ізопропіловим спиртом висихають швидше, ніж засоби, що містять етиленгліколь або дипропіленгліколь. Проте останні відрізняються більшою надійністю і запобігають новому замерзанню скла (до тих пір, поки склад не змито). Правда, і сохнуть ці розчини довше. Більшість розморожувачі висихає протягом 3-7 хвилин.

Розморожувачі для замків часто містять силіконове мастило, яке змащує механізм замка. Краще обрати саме такий склад.

На якість засобу впливає і концентрація розморожувальної речовини. Деякі склади швидко витрачаються тому, що містять недостатньо відповідних речовин.

Важливо: обираючи розморожувач, уважно вивчіть склад на предмет відсутності токсичної та небезпечної речовини – метанолу.

Об'єм

Цей показник коливається в межах 60-550 мл і більше. Об'єм флаконів розморожувачів для замків менше – до 50 мл. Теоретично чим більше ємність тари з розморожувачем, тим довше можна користуватися розчином. На практиці два засоби з різним складом витрачаються по-різному, не дивлячись на однаковий об'єм.

Температурний режим

Від даного параметра залежить стійкість розморожувача до низьких температур. Оскільки засіб використовується в холодну пору року, то недостатня стійкість до морозу призведе до його замерзання. В результаті засіб виявиться марним. Чим нижче цей показник, тим краще. Оптимальний температурний режим складає -30 °C. Зустрічаються розчини, що витримують - 40 °C.

Важливо: залишаючи авто на ніч, вимкніть обігрівач і відкрийте всі двері та вікна – це охолодить салон. В результаті температура всередині машини та зовні вирівняється, а значить, буде усунена причина обмерзання скла.

Поради

  • Наносьте розморожувач на верхню частину скла авто. Стікаючи вниз, речовина буде вбиратися в крижану кірку.
  • Деякі розморожувачі залишають розводи на склі, що ускладнюють огляд. Справитися з ними допоможе якісна рідина в склоомивачі.
  • Ряд користувачів відзначають токсичний запах в салоні авто, який надходить через обігрівач салону. Щоб уникнути цієї неприємності, очищайте розморожений лід в сторону і не допускайте його проникнення під капот авто.
  • Зберігайте розморожувач поза автомобілем, інакше в потрібний момент він виявиться недоступний.

Відгуки про статтю