Як вибрати рюкзаки-кенгуру, слінги, віжки

Дитячі переноски призначені для комфортного транспортування малюка при безпосередньому контакті з мамою. В той же час руки мами залишаються вільними. До них відносяться слінги, рюкзаки-кенгуру, похідні рюкзаки, хіпсіти.

Вид

Слінг-шарф - клапоть міцної тканини (довжина 4-6 м), який зав'язуючи різними способами можна використовувати для перенесення малюка, як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні. До того ж, він дуже простий і коштує недорого. Але для зав'язування слінга потрібні певні навички, а будь-яке регулювання неможливе, тому доведеться його перев'язувати заново.

Важливо: слінг-шарф - універсальний варіант, який перетворюється в «кенгуру», колиску або плечову сумку.

  • Слінг з кільцями - різновид слінгу, оснащений двома кільцями, між якими затискається один з кінців клаптя. Такий слінг дозволяє легко регулювати переноску без перев'язування. Однак модель з кільцями менш універсальна, а крім того носиться тільки на одному плечі, що незручно для батьків.
  • Май-слінг - середній варіант між слінгом-шарфом і рюкзаком-кенгуру. Май-слінг має лямки - можна носити малюка на двох плечах і легко регулювати перенеску. Він розрахований на горизонтальне і вертикальне положення малюка, а сама конструкція проста, легка і відкрита, що зручно в спекотну погоду. Однак май-слінг можна легко трансформувати на відміну від шарфа.

Рюкзак-кенгуру - рюкзак, розрахований на носіння дитини перед собою на животі. В деяких моделях також передбачена можливість розташування рюкзака на спині мами. Добре підійде для недовгих прогулянок, так як на хребет і ноги дитини доводиться підвищене навантаження.

Віжки - система ремінців, які закріплюються на тілі малюка. Такі віжки дають можливість батьками контролювати рух дитини і запобігти його падіння під час своїх перших кроків.

Похідний - рюкзак, призначений для піших походів на великі відстані. Така модель носиться тільки на спині, що дає можливість нести дитину протягом тривалого часу. Малюк розміщується в похідному рюкзаку так само, як і в «кенгуру». Крім того, ця модель має жорсткий складаний каркас, за допомогою якого рюкзак перетворюється в стільчик для дитини.

Хіпсіт - широкий пояс, який застібається навколо попереку. Він дозволяє носити малюка на стегні - найбільш зручної позиції для мами і дитини, при цьому навантаження розподіляється по всьому попереку. Хіпсіт забезпечує різноманіття положень дитини: він може перебувати збоку, ззаду і спереду мами.

Вікова група

Цей параметр означає вік дитини, на яку розрахована конкретна переноска.

  • Слінг-шарф і слінг з кільцями можна використовувати для малюків від народження;
  • май-слінг розрахований на дітей віком від 3 місяців;
  • рюкзак-кенгуру призначений для дітей, які вже вміють сидіти (від 6 місяців), так як в ньому дитина перебуває у вертикальному положенні;
  • похідний рюкзак розрахований на дітей віком від 2 років;
  • Хіпсіт - як і рюкзак-кенгуру, призначений для дітей, які почали сідати - 5-6 місяців.

Хоча у дітей одного віку може відрізнятися вага і зріст, такий показник допоможе мамі оцінити, наскільки модель підійде дитині в конкретний період життя. Якщо в характеристиці переноски є нижня межа вікової групи, слід її дотримуватися, інакше можна завдати шкоди малюкові.

Важливо: для дітей, ще не вміють сидіти, рюкзак-кенгуру використовувати не можна, так як це негативно позначається на ще не зміцнілому хребті.

Розташування моделі на тілі

Ззаду (на спину) - найбільш зручне розміщення для несучого, оскільки навантаження рівномірно розподіляється на хребет і все тіло батька. Однак контакт між дорослим і малюком буде набагато гірше, ніж в передньому розташуванні. Зустрічається найчастіше в похідних рюкзаках.

Спереду (на живіт) - менш зручний варіант, зате дорослий і малюк можуть бачити один одного. Це дозволяє батькам контролювати стан дитини, а дитина буде відчувати себе в безпеці. Крім того, таке розташування не завадить мамі сісти на лавочку в парку або на сидінні в автобусі. Розміщення спереду зустрічається в більшості слінгів і рюкзаків-кенгуру.

Спереду / ззаду; спереду / ззаду / збоку; спереду / збоку - універсальні варіанти, що дозволяють мамі підібрати потрібне розташування виходячи з конкретної ситуації або за своїм бажанням.

Положення дитини

Обличчям до мами - забезпечує максимально близький контакт між дорослим і малюком, а крім того в меншій мірі навантажує спину дитини. Однак в цьому положенні поле зору малюка обмежене і, щоб бачити навколишній світ йому доведеться повертати голову.

Обличчям від мами - дає дитині максимально широкий огляд. З іншого боку, це положення дає додаткове навантаження на його хребет. Тому довго носити малюка в такому положенні не бажано.

Обличчям / спиною до мами - універсальний варіант, що дозволяє мамі підібрати потрібне положення виходячи з конкретної ситуації або за бажанням.

Поруч з мамою - найбільш зручне положення для мами, так як повністю звільняє її руки і при цьому знижується навантаження на хребет.

Вагова група

Цей показник означає гранично допустиму вагу дитини, при якій можна використовувати переноску. Незважаючи на те, що слінги, рюкзаки зазвичай мають певний запас міцності, однак пристосування може порватися в будь-який момент та й термін служби в цьому випадку істотно скорочується. Також максимальна вага пов'язана з конструкцією переноски і при її перевищенні дитині і мамі може бути незручно.

Матеріали

Бавовна - екологічний, міцний, приємний на дотик і «дихаючий» матеріал. В той же час він довго сохне і досить складний в очищенні від забруднень. Оптимальний варіант для спекотної погоди.

Бавовняна тканина - поєднує переваги бавовни з простотою в очищенні і практичністю (менше мнеться, довше служить).

Поліестер - надійний, гіпоалергенний, стійкий до вологи і легкий в чищенні матеріал. З іншого боку він не дуже приємний на дотик і погано «дихає», в результаті чого потовиділення у малюка буде сильніше. Не підходить для спекотної погоди.

Бавовна + поліестер - композитний матеріал, що поєднує в собі обидва попередніх. Стійкий до забруднень і вологи, високоміцний, добре пропускає повітря і досить приємний на дотик. Властивості цього матеріалу залежать від конкретних пропорцій двох складових.

Джерсі - матеріал трикотажного типу. Зустрічаються як в натуральному вигляді, так і з синтетичними домішками. Відмітна особливість - висока еластичність, завдяки чому він використовується для виготовлення слінгів-шарфів.

Бязь - екологічний, дуже легкий, міцний, «дихаючий» матеріал. Використовується в слінгу.

Сітчастий - відмінно пропускає повітря, що робить його найкращим рішенням для спекотної пори року. Найчастіше сітчастими бувають синтетичні матеріали, такі як поліестер.

Довжина слінгу

Довжина розгорнутого слінгу. Чим більше його довжина, тим більше варіантів для його використання. Однак занадто довгий слінг незручний, особливо для перев'язування в невідповідному місці, наприклад на вулиці. Щоб правильно підібрати довжину слінгу, потрібно розмір одягу користувача розділити на 10. Наприклад, при 50 розмірі одягу оптимальним варіантом буде слінг довжиною 5 м.

Регулювання

Комір рюкзака-кенгуру підтримує хребет і голову малюка, підпираючи її ззаду і не допускаючи нахили в бік. Такий комір обов'язково повинен бути в моделях для дітей до року. Та й дітям старшого віку він може стати в нагоді: з його допомогою дитина зможе розслабитися і заснути. Найчастіше зустрічаються моделі з регульованим коміром.

Функції

Регулювання по висоті - дозволяє налаштовувати висоту розміщення малюка в залежності від його зросту. Таке регулювання забезпечує максимальний комфорт, як для мами, так і для дитини. Іноді за допомогою цієї функції можна змінювати внутрішній об'єм переноски.

Лежаче положення - дозволяє помістити малюка в положення «лежачи». Переноски з такою функцією відмінно підійдуть для самих маленьких дітей, у яких ще слабкий хребет. Для малюків постарше моделі з лежачим положенням можна використовувати в якості колиски.

Підтримка спини мами - спеціальні лямки або пластини, рівномірно розподіляють навантаження на спину мами. В цьому випадку перенесення дитини стає більш зручним, особливо при її розташуванні спереду. Подібна функція зустрічається в май-слінгу і рюкзаках-кенгуру.

Грудне годування - конструкція, що дозволяє використовувати переноску для грудного годування. По-перше, малюк знаходиться в зручному положенні на рівні грудей мами, по-друге, пристосування прикриває її груди від сторонніх поглядів.

Підголівник - захищає голову малюка від сильних зсувів і підтримує її в оптимальному положенні. Іноді підголівник може захищати голову дитини від негоди або випадкового контакту з оточуючими предметами.

Подушка на плече - подушка, виготовлена з м'якого товстого матеріалу і розташована на лямці там, де на плече доводиться найбільше навантаження. Така подушка сприяє рівномірному розподілу ваги, що в свою чергу знижує стомлюваність. Зустрічається, як правило, в слінгу.

Кишеня на спині - для перенесення баночок з дитячим харчуванням, документів та інших предметів. Зазвичай зустрічається в похідних рюкзаках і «кенгурушках».

Оснащення

Капюшон - захищає дитину від несприятливих погодних умов снігу, дощу і холодного вітру.

Cлинявчик - захищає одяг батька від забруднень і кріпиться на нього (рівень голови дитини). Актуальний предмет при перенесенні малюка в положенні «обличчям до мами».

Виробник

При виборі рюкзака-кенгуру краще віддати перевагу відомим брендам, що спеціалізуються на виробництві дитячих товарів: Bertoni, Chicco, Geoby, Inglesina, Jane, Womar. Не варто купувати невідомі моделі китайських марок. При обмеженому бюджеті краще розглянути місцевих виробників, наприклад, Василинка. Найважливіше рюкзаках-кенгуру - комфорт і безпека дитини, а також матері. В сучасних і якісних моделях всі лямки, ремені, саме посадкове місце розроблено з врахуванням всіх особливостей організму немовляти. Таким чином, при дотриманні основних вимог до перенесення дитини, ви не пошкодити її здоров'ю. Дорога продукція як правило шиється з міцних, «дихаючих» матеріалів.

До слінгу висуваються не такі жорсткі вимоги, оскільки зробити слінг можна практично з будь-якої міцної тканини. Однак, якщо ви хочете купити слінги - зверніть увагу на матеріал, надійність липучок, якщо вони є.

Відгуки про статтю