Як вибрати садову лійку

Лійка - садовий інвентар для поливання рослин. Виготовляється у вигляді посудини з ручкою і носиком.

Переваги:

  • простота використання;
  • дбайливий полив, при цьому вода проникає в коріння рослини;
  • точне дозування обсягу води;
  • незалежність від трубопроводу;
  • можливість обробки ділянок, недоступних для шланга;
  • виключається надмірне зволоження грунту;
  • економічне витрачання і рівномірний розподіл води;
  • можливість внесення необхідної кількості добрив.

Головний мінус - необхідність періодично наповнювати лійку.

Тип

Садова - призначена для поливання клумб, грядок, дрібних чагарників, молодих дерев, роботи в парниках і теплицях. Характеризується великим обсягом і широкою заливальною шийкою з краями, які не дають пролитися воді. В деяких лійках горловина схожа на воронку. Найчастіше оснащується змінними насадками.

Важливо: вибираючи садову лійку, переконайтеся в її стійкості. Добре, якщо у вибраній моделі буде широкий носик, що йде майже від дна.

Кімнатна - використовується для поливання домашніх рослин в горщиках. Відрізняється від попереднього варіанту меншим обсягом і тонким довгим носиком, що зручно при поливанні важкодоступних ділянок. Кімнатна лійка виконує і естетичну функцію. Тому дизайн такої посудини часто цікавіший, ніж садової моделі.

Декоративна - грає тільки декоративну роль. Підходить для прикраси веранди, кімнати, альтанки.

Матеріал

Пластикова - легка і дешева, виготовляється в різноманітному дизайні і колірній гамі. Модель з пластика не боїться корозії і не протікає, так як є литою. В той же час подібна лійка крихка, не підлягає ремонту, а також чутлива до низьких температур і УФ-променів.

Важливо: зверніть увагу на тип використовуваного пластику. Бюджетна поліпропіленова лійка швидко вийде з ладу під впливом перепаду температур і ультрафіолету. А ось поліетилен високого тиску набагато надійніше - такий виріб прослужить набагато довше. Маркування поліпропілену - PP, поліетилену високого тиску - HDPE.

Вибравши пластикову «поливалку», не забудьте подивитися виріб на просвіт. Неоднорідна структура і розводи вказують на недовговічність лійки.

Металева - міцна, ремонтопридатна, володіє фунгіцидним і антисептичним ефектом (мідні та цинкові вироби). Ці переваги обертаються низкою недоліків: високою ціною, великою вагою, схильністю до корозії, ризиком протікання в місцях зварних швів і стиків. Під час поливання такою лійкою можна нанести собі травму. Не підійде дітям, жінкам і літнім людям.

Важливо: вибирайте лійку з оцинкованої сталі - подібний виріб не лякає корозія.

Щоб уникнути протікання металевої посудини перевірте якість зварних швів.

Не ставте металеву «поливалку» на грунт - в іншому випадку можуть з'явитися подряпини, які викликають корозію.

Обсяг

Обсяг лійки залежить від її типу:

  • 1.5-2 л - кімнатні лійки;
  • 3-12 л - садові лійки.

Чим більше обсяг лійки, тим рідше доведеться її наповнювати. Правда, робота з масивною посудиною швидко призводить до стомлення і сильно навантажує спину. Тому містка «поливалка» не підійде дітям, низькорослим і літнім людям. Об'ємною посудиною незручно користуватися в теплиці, поливати рослини в підвісних корзинах і набирати воду з бочки.

Ємність садової лійки підбирається з урахуванням фізичних можливостей городника і обсягу робіт. Оптимальне рішення для чоловіків - лійка на 9-12 л, жінкам підійде модель на 4-6 л. Щоб полити клумбу досить 5-ти літрової лійки, а для роботи на грядках з огірками або помідорами не обійтися без посудини об'ємом 10-12 л.

Важливо: рекомендується придбати дві «поливалки» - на 7-10 л (для городу) і 1.5-3 л (для клумб і розсади, внесення добрив).

Додатково

Насадка-розпилювач - забезпечує розсіяний полив (обприскування), який дуже корисний для молодих рослин і зелені (петрушка, кріп). Насадки різняться діаметром отворів (0.8-1.5 мм). Для отримання сильного струменя насадка не потрібна. Таким способом поливають баклажани, помідори, перець. Насадка не застосовується і для внесення підживлення.

Важливо: перед поливанням переконайтеся в надійній фіксації насадки на носику. Справа в тому, насадка, що зірвалася може завдати шкоди рослині. Краще зупинити вибір на насадках зі знімними ситечками - це полегшує догляд за ними. Бажано придбати кілька насадок, оскільки вони часто губляться.

Іноді зустрічаються лійки з незнімними розпилювачами - такі рішення менш функціональні, оскільки розраховані тільки на «ефект дощу».

Мірні поділи - дозволяють дотримувати потрібні пропорції при створенні поживних складів з хімікатами або добривами.

Колір і дизайн - хорошим вибором буде зелена садова лійка, яка добре виглядає на тлі рослинності. Для кімнати підійде фіолетова, бузкова і помаранчева модель з рельєфними візерунками. Цікавий варіант - лійка у вигляді голови Чиполіно.

Відгуки про статтю