Як вибрати садовий подрібнювач

Садовий подрібнювач (шредер, чіппер) - пристрій для перемелювання гілок, листя, стебел та інших рослинних матеріалів. Дозволяє поліпшити зовнішній вигляд ділянки і зменшити обсяг сміття, що полегшує його перевезення і вторинне використання (в ролі добрива, мульчі, палива).

Клас

Побутові (аматорські) - малопотужні і дешеві подрібнювачі, здатні перемелювати тонкі і м'які гілки, бадилля, овочі, гнилу деревину. Двигун - електричний. Хороший варіант для саду з газонами, квітниками, чагарниками і городом.

Напівпрофесійні - більш просунуті і дорогі апарати, які переробляють сучки товстіші. Мотор - електричний або бензиновий. Оптимальний вибір для саду зі старими деревами.

Професійні - найпотужніші, коштовні і багатофункціональні агрегати, що працюють з товстими і твердими гілками, деревними відходами. Такі моделі перетворюють деревину в мульчу або дрова. Двигун - електричний, бензиновий, дизельний або привід від вала відбору потужності. Дана техніка підходить для великого саду з плодовими і декоративними деревами, фермерського господарства.

Вид

Електричний - порівняно дешевий (включаючи витрати на електрику), екологічний, компактний, невибагливий в обслуговуванні, малогучний. Мінуси: обмежена потужність і продуктивність, залежність від довжини проводу і наявності розетки, чутливість до перепадів напруги.

Важливо: якщо в мережі часто трапляються перепади напруги, скористайтеся стабілізатором. Це запобіжить поломці шредера.

Бензиновий - перевершує електричний мотор по потужності і продуктивності. Даний чіппер більш мобільний, оскільки не потребує дроту і розетки. Недоліки: висока вартість (плюс витрати на паливо і мастило), утворення токсичних вихлопів, громіздкість, складне обслуговування, велика гучність при роботі.

Дизельний - за характеристиками наближається до бензинового шредера. При цьому дизельне паливо дешевше бензину, а ціна двигуна вище. Така техніка складніше у використанні.

Важливо: при виборі шредера з бензиновим двигуном зверніть увагу на його тип (2-х або 4-х тактний). Перший варіант дешевше і потужніше, другий - простіше, економічніше і тихіше в роботі. При цьому має сенс порівнювати різні мотори однакового обсягу. 2-х тактні дизельні двигуни в чіппери не встановлюються.

Повідня від валу відбору потужності (ВВП) - вимагає підключення подрібнювача до трактора або вантажівки. Подібне рішення зустрічається рідко і виправдано для професійних моделей, які переробляють дуже товсті гілки (12-15 см) і деревні відходи.

Потужність

Цей параметр безпосередньо визначає продуктивність подрібнювача і здатність перемелювати товсті і тверді гілки. Одиниця виміру - кіловати (кВт) для електричного мотора або кінські сили (к.с.) для бензинового / дизельного двигуна. В той же час із збільшенням потужності зростає витрата електрики і бензину / дизельного палива.

Потужність залежить від класу подрібнювача:

 • побутові - до 1.6 кВт;
 • напівпрофесійні - до 2.5 кВт;
 • професійні - 4 кВт і більше.

На потужність мотора впливає і його вигляд:

 • електричні - 1.5-3 кВт;
 • бензинові / дизельні - понад 3.5 кВт.

Потужність електричного двигуна характеризує напруга живлення:

 • 220 В (однофазна) - зустрічається в побутових і напівпрофесійних шредерах;
 • 380 В (трифазна) - використовується в професійних чіпперах.

Для обслуговування відносно невеликої території (до 10 соток) вибирайте побутовий або напівпрофесійний шредер. Висока потужність професійного подрібнювача потрібна для роботи на великій ділянці. Найчастіше вибирають шредери потужністю 3 кВт.

Тип системи подрібнення

Ножова - відрізняється порівняно низькою ціною і простою конструкцією. Підходить для перемелювання листя, трави, бур'янів, тонких гілок, виноградної лози, гнилих коренеплодів. При роботі з твердими пагонами ножі швидко ламаються.

Сфера застосування ножового подрібнювача: садова ділянка з квітниками, газонами, городом.

Важливо: для безперервної роботи ножового шредера придбайте запасний комплект ножів, який стане в нагоді в разі поломки або сильного затуплення робочої частини.

Бажано вибрати ножовий чіппер, оснащений ножами попереднього різання. Такий пристрій пропрацює довше, ніж його «побратим» без таких ножів.

Валкова (фрезерна) - довговічніше попереднього варіанту і краще переносить тривалі навантаження. Чудово справляється з гілками різної товщини, самостійно затягує сміття, що полегшує використання агрегату. Валкова модель важче і дорожче ножового шредера, а також малоефективна для переробки листя та іншого м'якого сміття.

Сфера застосування валкового подрібнювача: садова ділянка з декоративними і плодовими деревами, різними чагарниками.

Важливо: не рекомендується переробляти валковим агрегатом мокру деревину. В іншому випадку сміття заб'ється у фрезу, що призведе до зупинки механізму.

Турбінна - універсальна і високопродуктивна система, розрахована на подрібнення листя, сухих і вогких гілок будь-якої товщини. Такий шредер - найдорожчий.

Діаметр подрібнюваного матеріалу

Цей параметр позначає гранично допустиму товщину сміття, яку здатний розмолоти подрібнювач без ризику передчасної поломки. Дана характеристика значуща для агрегатів, які переробляють гілки і залежить від класу:

 • побутові - до 3 см;
 • напівпрофесійні - 3.5-5 см;
 • професійні - 6-7 см і більше.

На діаметр подрібнюваного матеріалу впливає і вид двигуна чіппера:

 • електричні - до 3-4 см;
 • бензинові / дизельні - 6-7 см і більше.

Продуктивність

Цей показник характеризує максимальну кількість сміття, що переробляється подрібнювачем за одиницю часу. Одиниця виміру - кілограми на годину (кг/год).

Висока продуктивність (пропускна здатність) агрегату економить час. Правда, відповідна потужність двигуна збільшує вартість, розміри і вагу пристрою, а також витрати на електрику або бензин / дизельне паливо.

Щоб грамотно вибрати шредер за продуктивністю, виходьте з обсягу запланованих робіт, а цей фактор залежить від території ділянки. Бажано купувати техніку з невеликим запасом, щоб при необхідності вирішити більш складні завдання і не переплачувати за зайву потужність.

Важливо: продуктивність вказується в розрахунку на ідеальні умови (в тому числі однорідність матеріалу, рівномірна подача, відсутність пауз в роботі). Тому фактична пропускна здатність виявляється менше номінальної величини. Для моделей, які переробляють різне сміття, продуктивність позначає максимальну кількість подрібнюваного листя.

Функції

Автоподавання - автоматично затягує переробний матеріал в подрібнювач. В результаті оператору не потрібно самому завантажувати сміття. Підвищує комфортність і безпеку експлуатації шредера.

Система реверсу - забезпечує обертання механізму подрібнення в зворотному напрямку. Дозволяє позбутися від застряглого в шредері сміття. В деяких моделях за допомогою реверсу вибирають режим роботи (обробка гілок / обробка листя).

Захист від перевантаження - відключає мотор при попаданні в чіппер занадто товстих гілок або інших особливо твердих і великих матеріалів. Подовжує термін експлуатації пристрою.

Індикатор заповнення - дає можливість відстежувати рівень заповнення сміття в контейнері. Така опція актуальна для шредерів з жорстким травозбирачем. Варіанти виконання: напівпрозорі стінки або прорізи в контейнері, датчик, що видає світлові сигнали.

Регулювання швидкості подрібнення - служить для оптимальної настройки під конкретну ситуацію. При роботі з листям швидкість подрібнення доцільно підвищити - це допоможе заощадити час. А ось перероблення гілок вимагає зниження швидкості, щоб не перевантажувати подрібнювач.

Зміна швидкості подрібнення дозволяє регулювати і розмір переробленого матеріалу. Листя переробляється в дрібні фракції, а гілки - в тирсу.

Блокування самозапуска - запобігає випадкове включення електричного подрібнювача. Актуально, якщо в мережі відбуваються перебої електрики.

Конструкція

Транспортувальні колеса - спрощують пересування чіппера. Порівняно легкі моделі оснащуються однією парою коліс і опорами, а на більш важкі агрегати встановлюють дві пари коліс.

Штовхач - грає ту ж роль, що і автоподавання. Корисний аксесуар, якщо в подрібнювачі не передбачена відповідна функція.

Транспортер - завантажує отриману продукцію в причіп або вантажний автомобіль, що стоять поблизу. Зустрічається в професійних моделях для нарізання брусків.

Двокамерний приймач - використовується для сортування перемелювального сміття. Кожна камера приймає конкретний вид матеріалів - гілки і листя (універсальні) або гілки різного діаметру (шредер для гілок).

Приймальна лійка - полегшує і прискорює завантаження матеріалу в апарат. Краще вибирати шредер з лійкою конусоподібної форми, що має невеликий нахил.

Травозбірник

Жорсткий - міцний, але громіздкий контейнер. Ідеальний для гострих трісок, що залишилися від перероблених гілок.

М'який - компактний і легкий мішок, але погано переносить вплив гострих предметів. З м'якого мішка складніше вивантажувати сміття, ніж з твердого контейнера. Підійде для листя.

Якщо травозбирач відсутній, то це означає, що подрібнювач розрахований на використання ящиків, відер, пакетів та інших зовнішніх пристроїв. Оптимальне рішення для перемелених листя - пакет, для гілок - надійний ящик.

Обсяг - чим вище цей параметр, тим більше сміття поміститься в травозбірник. Містку ємність потрібно рідше спорожняти, ніж менш об'ємний контейнер / мішок. Правда, зі збільшенням обсягу зростають габарити сміттєзбірника, що не завжди зручно. Знайдіть правильний баланс між обсягом контейнера і комфортом експлуатації чіппера.

Рівень шуму

Цей показник стане в нагоді для оцінки гучності роботи подрібнювача. Рівень шуму вимірюється в децибелах (дБ). Чим тихіше працює апарат, тим комфортніше його експлуатація, але менша продуктивність. У самих малошумних моделей дана характеристика знаходиться в межах 83-85 дБ.

Інші показники рівня шуму для порівняння:

 • 100 дБ - виробничий цех;
 • 105 дБ - максимальна гучність домашнього кінотеатру;
 • 110 дБ - концерт в приміщенні;
 • 120-130 дБ - гранично допустимий параметр для людини.

Матеріал корпусу

Пластик - порівняно дешевий, легкий, стійкий до корозії, але крихкий матеріал. Використовується в побутових моделях.

Метал - високоміцний, але дорогий і важкий матеріал. Металевий корпус боїться корозії - цей мінус нейтралізується спеціальною обробкою. Застосовується в напівпрофесійних і професійних чіпперах.

Вага

Ця характеристика впливає на зручність роботи з подрібнювачем. Важкий апарат не підійде підліткам, жінкам і літнім людям. Вага шредера визначається його класом:

 • побутовий - до 20 кг;
 • напівпрофесійний -до 30 кг;
 • професійний - 45 кг і більше.
Відгуки про статтю