Як вибрати сантехнічний сифон

Сантехнічний сифон – це пристрій, що складається з однієї чи кількох труб та ємностей. Поєднує сантехнічне обладнання з каналізацією для відведення стічних вод. Також сифон оберігає приміщення від проникнення неприємного запаху та знижує ймовірність засмічення каналізаційної труби.

Тип сифону

Колбовий (пляшковий) – оснащений характерною ємністю, схожою на колбу (пляшку). У цій колбі накопичується сміття й дрібні предмети, що випадково впали в злив, що допомагає зберегти цінні речі (кільця, сережки). Надійний та зручний в очищенні пристрій. Мінуси: громіздкість, ймовірність підтікання. Колбові сифони не підходять для душового піддону чи ванни.

Важливо: чим більша колба, тим рідше знадобиться чищення сифона. Це особливо важливо для кухонних сифонів.

Трубний (колінний) – має U-або S-подібну форму. Вигідно відрізняється від колбового сифона компактністю та нижчою ціною. Одні моделі стають розбірними, інші – цільними. Недоліки: швидке засмічення, складний монтаж та чищення. Крім цього, потрібна особлива точність при підборі пристрою діаметром підключення зливу і каналізаційного виведення. Трубні сифони не встановлюють на кухні.

Плоский – має плоску форму, що дозволяє монтаж сифона в обмеженому просторі. Корпус цього пристрою буває прямокутним чи трубчастим. Мінуси: порівняно низька пропускна здатність, ймовірність появи неприємного запаху при тривалому невикористанні сантехніки, складне чищення, висока вартість.

Гофрований – характеризується S-подібною формою. Завдяки наявності гнучкої труби легко монтується навіть у важкодоступних місцях. Дає можливість пересунути раковину в зручне місце. До переваг належить невисока вартість та мінімальний ризик протікання. Недоліки: швидке засмічення, складне чищення, скромний зовнішній вигляд, ризик деформації під впливом гарячої води.

Вакуумний – оснащений системою з клапаном «равлика» та зливним патрубком, а деякі моделі мають заглушки (полегшують чищення сифону). Така модель розрахована на приховану установку. Найменш поширений тип сифона, призначений для пісуарів.

Призначення

Для умивальника (раковини) – характеризуються Т-подібною формою, що спрощує чищення. Для умивальника підходять пляшкові, трубні та гофровані моделі.

Для кухонної мийки – нагадують моделі для умивальника, але мають більш довгі патрубки (за допомогою цих деталей сифони підключаються до каналізації). Комплектуються переливом – трубою, яка з'єднує сифон та отвір переливу в мийці та яка запобігає затопленню кухні. Для кухонної мийки зазвичай вибирають пляшкові сифони.

Для подвійної кухонної мийки – ці пляшкові сифони відрізняються від своїх «побратимів» лише спареною конструкцією. Оснащені Т-подібним патрубком для підключення до умивальників.

Для ванни – як і моделі для кухонної мийки такі сифони комплектуються переливом.

Для ванни нестандартної довжини – забезпечені гнучким переливом, який підходить для цих ванн. Подібні пристрої відносяться до плоских сифонів.

Для душового піддону – характеризуються малою висотою (від 5-6 см), що дозволяє підключити ці сифони до піддону. Для душового піддону найчастіше вибирають пласкі моделі.

Для трапу (душового каналу) – трапом називають зливальний пристрій, який вбудований у підлогу ванної кімнати або душової кабіни, позбавленої піддону. Для трапу набувають плоскі сифони без зливу та переливу.

Для біде – мають високу пропускну здатність та збільшений вигин коліна/колби. Для біде підходять трубні сифони.

Для пісуара (уріналу) – відрізняються малою глибиною, тому що пісуар монтується безпосередньо на стіну. Деякі моделі мають горизонтальний випуск. Оптимальний вибір – вакуумні сифони

Для пральної та посудомийної машини – оснащуються відведенням для підключення до пральної/посудомийної машини за допомогою зливного шлангу. Ще одна риса таких сифонів – компактність. Для пральної/посудомийної машини найчастіше вибирають плоскі пристрої.

Для збирання конденсату – підключаються до кондиціонера. У цих моделях немає зливу і переливу.

Тип відкриття/перекриття зливного отвору

Автоматичний (click-clack)– забезпечений кнопкою, що дозволяє перекривати або відкривати злив. Найзручніший тип відкриття/перекриття. Мінуси: найвища ціна, складний ремонт.

Напівавтоматичний– оснащений клапаном, який закривається або відкривається за допомогою важеля (кнопки). Обійдеться дешевше за автоматичний, але менш зручний. У бюджетних моделях напівавтоматичний механізм швидко ламається.

Ручний (пробка)– передбачає вільне витікання води із зливного отвору, що перекривається за допомогою пробки. Надійний та дешевий спосіб. Мінус– найнезручніше рішення, при цьому пробка найчастіше губиться.

Ручний (корок на ланцюжку)– різновид попереднього варіанта. Ланцюжок зменшує ризик втрати пробки.

Не перекривається– зустрічається переважно у моделях для душового піддону.

Без зливу– подібне конструктивне рішення притаманне сифонам для умивальника (раковини), біде, пісуару, пральної/посудомийної машини, трапу (душового каналу).

Тип переливу

Гнучка труба (гофра) – проста в установці, але недовговічна.

Жорстка труба (трубний) – служить довше, але монтувати таку трубу складніше.

Без переливу – дане конструктивне рішення зустрічається в сифонах для умивальника (раковини), пісуара, біде, душового піддону.

Тип патрубка, що відводить

Відвідний патрубок (приєднувальний) з'єднує сифон із каналізацією. При виборі моделі за цим параметром виходять з умов монтажу.

Горизонтальний – найбільш поширений тип патрубка, що відводить.

Вертикальний – властивий деяким вакуумним та плоским моделям. Дозволяє підключити пристрій до пральної/посудомийної машини.

Вертикальний та горизонтальний – поєднання обох типів патрубка, що відводить. В результаті можна підключити сифон до кухонної мийки та пральної машини.

Під кутом 45° – дає можливість підключити сифон для умивальника до пральної машини. Ця особливість запобігає попаданню води з раковини в бак пральні. Використовується в пляшкових сифонах. Таким же патрубком забезпечені окремі моделі для ванни та душового піддону.

Гнучкий (гофра) – легко згинається в необхідну сторону, що полегшує підключення сифона до каналізації.

Без відвідного патрубка – така конструктивна особливість притаманна сифонам для душового піддону.

Матеріал корпусу

Пластик – дешевий та надійний матеріал. Мінус – пластиковий сифон виглядає скромно й оптимальний лише для прихованого монтажу. Під час виробництва сифонів використовується поліпропілен або поліетилен. Перший варіант міцніший і краще переносить високі температури, другий – дешевше.

Латунь – довговічний та красивий матеріал. Недоліки: висока вартість, складний монтаж через більшу кількість елементів.

Нержавіюча сталь – надійніша, ніж латунь. Але такий сифон і коштуватиме дорожче.

Матеріал розетки зливу

Розетка зливу виготовляється з нержавіючої сталі або пластику. Перший матеріал довговічніший, другий – дешевше.

Діаметр каналізаційного виводу

Цей параметр дозволяє оцінити сумісність сифона з каналізаційною трубою. Діаметри приєднувального патрубка та виходу каналізації повинні збігатися, інакше доведеться скористатися перехідною манжетою (наприклад, якщо потрібно підключити сифон на 40 мм до труби на 32 мм).

Орієнтовні діаметри приєднувальних патрубків сифонів:

  • 32 мм, 40 мм – моделі для умивальників;
  • 40 мм – сифони для ванни;
  • 40 мм, 50 мм – пристрої для кухонної мийки;
  • 50 мм, 75 мм, 90 мм – сифони для душового піддону.

Трапляються сифони, оснащені універсальною гофрою з різним діаметром підключення. Такі пристрої маркуються в такий спосіб: 32/40; 40/50. Якщо потрібний більший діаметр, гофрована трубка підключається до виходу каналізації, якщо потрібний менший діаметр – відрізають кінець цієї трубки.

Діаметр підключення зливу

Дана характеристика дає можливість оцінити сумісність сифона з сантехнічним обладнанням, наприклад мийкою або умивальником. Діаметр зливного отвору повинен відповідати діаметру підключення зливу сифона, який вказується в дюймах (1 1/2"; 3 1/2"; 1 1/4").

Орієнтовні діаметри зливного отвору мийки та підключення зливу:

  • 32 мм – 1 1/4" (5/4");
  • 45-52 мм – 1 1/2" (6/4");
  • 90-94 мм – 3 1/2".

Тип затвора

Мокрий (гідрозатвор) – створює водяний бар'єр, що відсікає неприємні запахи з каналізації. Такий затвор завжди заповнений водою. Найдешевший і найпростіший варіант. Мінуси: застій води всередині труби, що призводить до розмноження шкідливих мікроорганізмів, ймовірність пересихання та замерзання (в неопалюваних приміщеннях).

Сухий – виключає проникнення неприємного запаху в приміщення за допомогою мембрани/зворотного клапана. У порівнянні з мокрим затвором надійніший і не вимагає наявності води. Недолік – дещо висока ціна.

Конструкція

Прихованого монтажу – дозволяє закрити сифон тумбою або встановити його всередину п'єдесталу. Надає сантехнічному обладнанню естетичного та завершеного вигляду. У той же час такий пристрій складно монтувати та обслуговувати.

Вигнутий (при економії простору) – надає сифону компактності, що полегшує установку в обмежених умовах. Моделі даної конструкції вибирають для підключення до подвійної кухонної мийки.

Регулювання

Регулювання висоти – дає можливість підлаштувати висоту сифона під конкретні умови монтажу. Особливо актуальне регулювання для різнорівневих чаш мийок (подвійна кухонна мийка).

Регулювання висоти/довжини переливу – дозволяє підлаштувати відповідні параметри під конкретні умови для встановлення сифона. Ці налаштування передбачені в окремих моделях для ванн.

Оснащення

Патрубок для пральної/посудомийної машини – дає можливість підключити до сифона пральну або посудомийну машину.

2 патрубки для пральної/посудомийної машини – призначені для одночасного підключення до сифону пральної та посудомийної машини.

Додаткове відведення – використовується для підключення до мийки, яка має отвір переливу.

Сервісний отвір для легкого чищення – полегшує обслуговування плоских сифонів.

Самоочищення – полегшує експлуатацію та догляд за сифонами для пісуара або душового піддону, доступ до яких утруднений через особливості їх монтажу.

Наповнення ванни через вузол переливу – передбачає надходження води у ванну через сифон, оснащений переливом. Оптимальний вибір, якщо не можна встановити змішувач.

Наповнення ванни через вузол зливу – схожий на попередній варіант, але вода надходить у ванну через злив. Такі пристрої трапляються рідко.

Комплектація

Декоративна накладка зливу/переливу/патрубка, що відводить – надає сифону естетичного вигляду.

Відгуки про статтю