Як вибрати сітку, агроволокно

Вид

Затіняюча сітка - оберігає рослини від прямих сонячних променів, дозволяє регулювати рівень освітленості і температуру в теплицях. Рівномірно розподіляє світло, отже, запобігає опіки стебел і листя. Застосування сітки збільшує врожайність, дає можливість уповільнювати або прискорювати дозрівання овочів і фруктів.

Затіняюча сітка використовується для затінення автомобілів, парканів, фасадів, теплиць, тентів.

Огороджувальна сітка - виконує декоративну функцію. Сітчаста огорожа - важливий елемент ландшафтного дизайну.

Також зустрічаються сітки від птахів, декоративні сітки для створення оригінального дизайну саду або городу.

Агроволокно - захищає рослинні культури від посухи, холоду, ультрафіолету, граду, надлишку вологи, бур'янів і шкідників (птахи, комахи). Завдяки мікропорам агроволокно пропускає воду і повітря, а температура під цим матеріалом змінюється повільно. В результаті створюється потрібний мікроклімат для фотосинтезу і розвитку рослин.

Важливо: при виборі агроволокна попросіть у продавця гігієнічний висновок, який засвідчує екологічність виробу. Якісний спанбонд не містить токсинів і безпечний для рослин.

Зверніть увагу на рівномірний розподіл волокон - це говорить про міцність покриття. Виріб з великими отворами не захистить рослини від вимерзання.

Призначення агроволокна

Покривне - захищає агрокультури від негативних впливів навколишнього середовища, зберігає вологу в ґрунті. Укладається на рослини або каркас (другий варіант актуальний при облаштуванні парників і теплиць).

Мульчування - захищає рослинні культури від бур'янів і сильної спеки. Агроволокно для мульчування добре пропускає вологу і повітря, не відчутно до різких перепадів температури і впливу УФ-променів.

Матеріал

Поліпропілен - володіє достатньою світло- і вологопроникністю, при цьому оберігає рослини від УФ-променів. В результаті рослини отримують потрібну для росту кількість світла і вологи. Агроволокно в основному виготовляється з поліпропілену.

Поліетилен - захищає рослини від вологи, відмінно пропускає сонячні промені, має малу вагу. Таке агроволокно легко встановлюється і замінюється при необхідності. В той же час поліетилен погано пропускає повітря, що призводить до перегріву рослин. З цього матеріалу робляться затінюючі сітки.

Щільність

Щільність агроволокна дає можливість оцінити рівень захисту рослин від холоду. Одиниця виміру - грам на квадратний метр (г/м2). В різних спанбондах цей параметр варіюється в діапазоні 17-60 г/м2. Чим щільніше матеріал, тим він важче і дорожче. Щільне агроволокно гірше пропускає світло, ніж його більш тонкий «побратим». У найтонших виробів світлопропускна здатність досягає 65-80%.

Залежно від щільності існують такі види агроволокна.

 • Тонке (17-23 г/м2) - рятує агрокультури від слабких заморозків (до -3°C), відмінно пропускає світло, безпечно для тендітних рослин. Підходить для укриття недавно висадженої розсади або насіння.
 • Середньої щільності (до 30 г/м2) - оберігає фрукти і овочі від заморозків (до -5°C), сильних дощів, поривчастого вітру та снігу. Застосовується для обладнання сезонних тунельних парників (на дуги), пропускає необхідну кількість сонячного світла.
 • Щільне (до 50 г/м2) - захищає рослини від морозу (до -7°C) і сильного вітру, використовується для створення тунельних парників. Щільним спанбондом укривають поля при відсутності снігу.

Іноді зустрічається і більш щільне агроволокно (до 60 г/м2), що захищає овочі і фрукти від сильних холодів (до -10 ° C), граду і вітру. Через велику вагу може зламати рослини (полуницю, помідори, перець). Тому використовується тільки при облаштуванні цілорічних теплиць. Аналогічною щільністю володіє спанбонд для мульчування (50-60 г/м2).

Чим щільніше агроволокно, тим вище надбавка до температури навколишнього середовища:

 • 17 г/м2 - збільшує температуру на +2°C;
 • 19 г/м2 - збільшує температуру на +3°C;
 • 23 г/м2 - збільшує температуру на +4°C;
 • 30 г/м2 - збільшує температуру на +5°C або +6°C;
 • 50 г/м2 - збільшує температуру на +7°C або +8°C.

Агроволокно щільністю 50 г/м2 при температурі -2°C забезпечить +5°C або +6°C.

Важливо: для обладнання парників висотою 30-35 см краще вибрати агроволокно щільністю 30-42 г/м2. Більш високі конструкції зажадають матеріалу підвищеної щільності 50-60 г/м2.

Ступінь затінення

Цей параметр позначає кількість сонячного світла, яке пропускає сітка. Зустрічаються такі варіанти:

 • 45% - для укриття гарбуза, дині, кавуна, огірків;
 • 60% - для затінення перцю, капусти, баклажанів, помідорів;
 • 70% - для захисту рослин в теплицях і парниках;
 • 80% - для затінення парканів і автомобілів;
 • 85-95% - для укриття альтанок, фасадів, будівельних і літніх майданчиків (ресторани, кафе).

Важливо: сітки із затіненням 80-95% для захисту рослин використовувати не можна, так як вони пропускають занадто мало світла.

Чарунки

Діаметр чарунок затіняючих сіток коливається в межах 5-15 мм. Чим ширше чарунка, тим нижче ступінь затінення. В затіняючих і огороджувальних сітках найчастіше зустрічаються прямокутні чарунки. Деякі огороджувальні та декоративні сітки мають квадратні чарунки. Для сіток від птахів характерні ромбовидні чарунки.

Розмір

Агроволокно має ширину 1.6-15.8 м, довжину - 5-100 м. У чорного спанбонду полотно має ширину 1.6 м і 3.2 м. Ширина затіняючої сітки становить 1.5-12 м, довжина - 50-100 м. Потрібний варіант вибирається виходячи з розмірів ділянки, який планується вкрити матеріалом. Агровлокно і затіняюча сітка найчастіше поставляються в рулонах, але можна зустріти і інший тип упакування - фасовку.

Колір

Затіняюча сітка

Червоний - підвищує кількість, масу і розмір плодів, прискорює цвітіння. Червона сітка допомагає боротися із захворюваннями рослинних культур.

Сірий - збільшує число пагонів рослин і сприятливо впливає на їх розвиток.

Синьо-зелений - оберігає агрокультури від цвілі і УФ-променів, створює оптимальні умови для їх росту.

Агроволокно

Білий - агроволокно укладається на рослини або спеціальний каркас (в залежності від щільності). Такий спанбонд пропускає сонячне світло. Захищає розсаду, дерева, чагарники від холодів, вітру і забезпечує їх зростання.

Чорний - агроволокно укладається на грунт з подальшим різання отворів для висаджування фруктів і овочів (мульчування). Ефективно в боротьбі з бур'янами, так як не пропускає сонячні промені: отримують світло тільки рослини, що знаходяться в прорізах. Використовується при розведенні малини, суниці полуниці, помідорів, перцю, капусти, а також для мульчування грунту.

Чорно-білий - поєднує якості попередніх спанбондів. Чорна сторона протистоїть бур'янам, біла - відбиває сонячне світло і знижує температуру під покриттям. Укладається білим шаром до неба, а чорним - на грунт.

Червоний, жовтий - зустрічаються тільки в двошаровому агроволокні (біло-червоні, жовто-червоні, чорно-жовті). Червона сторона спанбонду притягує і утримує тепло, необхідне рослинам, а жовта - відволікає шкідників від фруктів, овочів і квітів.

Термін експлуатації

Термін експлуатації сітки / агроволокна становить 3-5 років. Чим щільніше виріб і вище рівень УФ-стабілізації (вимірюється у відсотках), тим довше воно прослужить. Також на термін використання впливає якість монтажу покриття.

Відгуки про статтю