Як вибрати шейкер

Шейкер – ємність, яка використовується для приготування коктейлів з порошкової маси (амінокислоти, протеїн, креатин, гейнери). Складається з посудини і кришки з носиком для пиття, який закривається клапаном.

Шейкер має ряд переваг перед іншими ємностями:

 • простота приготування коктейлю;
 • можливість пити коктейль безпосередньо з шейкера;
 • компактність.

Шейкери

Матеріал

Шейкер з нержавіючої сталі відрізняється гігієнічністю, стильністю і міцністю. Недоліки: висока ціна, велика вага. Крім того, в металевих ємностях соки втрачають корисні властивості через окислення вітамінів.

Силікон – надає шейкеру ергономічності і легкості. По міцності силіконова модель поступається аналогам з інших матеріалів.

Пластиковий шейкер досить міцний і довговічний, при порівняно невеликій вазі. Таке рішення зустрічається найчастіше.

Важливо: пластик повинен бути екологічно чистим, оскільки контактує з харчуванням.

Обсяг

Обсяг шейкера варіюється від 200-300 мл до 1000-1200 мл. Вибір обсягу залежить від конкретного виду спортивного харчування: для протеїнових коктейлів – 500 мл, для гейнерів – 700 мл. Оптимальне налаштування для більшості випадків – 500-600 мл.

Кількість камер

Двокамерний – для порошку і рідини (соку, води, молока);

Трикамерний – для порошку, рідини, капсул;

Чотирикамерний – для порошку, рідини, капсул+ резервний контейнер для додаткової порції спортивного харчування.

Чим більше камер, тим більше спортивного харчування можна помістити в шейкер – це зручно, якщо в раціон спортсмена крім протеїну або гейнера входять інші препарати, наприклад, вітаміни.

В той же час зі зростанням числа контейнерів збільшуються габарити шейкера. Громіздка ємність займає багато місця і не завжди зручна в транспортуванні. Найбільш зручним вважається двокамерний шейкер.

Важливо: зверніть увагу на наявність перегородки в камері, яка розділяє її на кілька сегментів. Це дозволяє роздільно зберігати різні препарати.

Тип перемішування

Пластикова сітка зустрічається в різному виконанні, яке не впливає на якість перемішування (класична форма, зірка, колодязь). Металева кулька більш ефективна, але при розмішуванні видає шум. Вважається, що шейкер зі спіраллю максимально ефективно руйнує грудки, отримуючи ідеально однорідну суміш. Правда, і ціна такої моделі вище.

На практиці звичайна пластикова сітка в більшості випадків відмінно справляється з розбиванням грудок порошку.

Важливо: добре, якщо сітка оснащена спеціальним щупом, щоб її можна було легко витягти для миття.

Оснащення

Шкала – дає можливість точно контролювати обсяг приготованого коктейлю.

Клапан для питного отвору – зустрічається в декількох варіантах:

 • клапан на клямці – з'єднаний з кришкою, що виключає його втрату, але незручний для пиття (впирається в ніс і його доводиться притримувати пальцем), а також може відламатись;
 • відкидний клапан на клямці – відрізняється від попереднього виду можливістю фіксації в зручному для спортсмена положенні;
 • клапан на різьбі – зручний для пиття і забезпечує максимальну герметичність шейкера. Відповідно, ризик протікання рідини зведений до мінімуму. Недолік – може загубитись, тому що не з'єднаний з кришкою.

Карабін – використовується для кріплення до рюкзака, паска на шортах.

Важливо: найбільш ергономічним варіантом є захлипувальна кришка, що не виступає за межі корпусу.

Краще вибирати шейкер з прозорою посудиною – це дозволить оцінити ступінь перемішування суміші.

Поради щодо використання

 • Спочатку заливайте воду, а потім сипте порошок, щоб запобігти прилипання грудочок суміші до стінок шейкера.
 • Занадто гаряча або занадто холодна вода призводить до утворення грудок в розчині. Не застосовуйте газовану воду для приготування коктейлю.
 • Вживайте коктейль відразу ж після приготування, оскільки білок сприяє розмноженню мікроорганізмів. У всякому разі, не зберігайте приготований напій в шейкері більше 2 годин. Рекомендується вимити шейкер відразу ж після використання.
 • Зберігати і сушити шейкер слід відкритим для вільного проникнення повітря в ємність. Інакше в ньому з'являться мікроби і неприємний запах.
 • Краще вибирати шейкер з кришкою, що закручується (з різьбленням), так як вона надійніше і легше закривається, ніж захлипувальна. Такий варіант виключає протікання рідини при збовтуванні або зберіганні.
 • За гігієнічних міркувань бажано міняти шейкер раз на півроку.

Приготування коктейлю

 • відкрити кришку і залити необхідну кількість рідини;
 • засипати в ємність порцію протеїну, гейнера;
 • закрити кришку і збовтати рідину кілька разів;
 • відкрити кришку, щоб випустити повітря; потім знову закрити її і збовтувати суміш до тих пір, поки вона не стане однорідною.
Відгуки про статтю