Як вибрати шолом для велосипедиста

Призначення

Переважна більшість шоломів є велосипедними. Шоломи для ролерів існують у двох різновидах:

  • фріскейт-шоломи – використовуються для звичайної їзди (фітнес, швидкісне катання). Схожі на шоломи крос-кантрі, проте у них менш виражена потилична частина;
  • казанки – призначені для стрибкових трюків. Аналогічні велосипедним казанкам.

Вид

Крос-кантрі (шолом MTB) – універсальний варіант (підійде для крос-кантрі, туризму, різних змагань, прогулянкового катання). Оптимальний баланс між комфортом, захистом і легкістю. Часто оснащується знімним козирком, який захищає очі від сонця, дощу та ударів гілок.

Шосейний шолом – з вигляду нагадує шолом для крос-кантрі, проте козирок відсутній. Легкий, має хорошу вентиляцію. Не розрахований на сильні навантаження і не захищає від бруду.

Казанок – призначений для BMX, дьортджампінга, стріту, тріалу та інших «міських» стилів екстремальної їзди. Має напівкруглу форму. Досить міцний і легкий шолом, проте має мінімальну кількість вентиляційних отворів.

Full-face – використовується для даунхілу, фрірайду, агресивних стріту, дьортджампінгу, трейлу. Забезпечує максимальний захист обличчя та голови. Нагадує шолом для мотокросу і відрізняється потужною «щелепою» (захищає підборіддя) і наявністю великого козирка, що захищає від бруду і гілок. Має велику вагу, вентиляція відсутня. Найдорожчий шолом.

Аеродинамічний шолом – призначений для перегонів. Відрізняється видовженістю форми, відсутністю вентиляції, великою вагою. Такі шоломи незручні, але вони знижують аеродинамічний опір.

Модель

Для дорослих (чоловічий) – стандартний варіант шолома.

Дитячий / підлітковий – використовується дітьми (від 5 до 10 років) і підлітками (від 10 до 15 років). По виду і конструкції – маленький або середній MTB або шосейний шолом, прикрашений малюнками та пофарбований в яскраві кольори. Має вентиляційні отвори.

Унісекс – призначений як для чоловіків, так і для жінок.

Жіночий – відрізняється від чоловічого наявністю отворів для довгого волосся (коси або хвоста), прикрас (квіти й т.д.). Він зазвичай забарвлений в пастельні або яскраві тони.

Оболонка, каркас і підкладка

Зовнішня оболонка шолома виготовляється з ABS-пластику або полікарбонату. Перший матеріал дешевше і менш міцний, використовується для шоломів крос-кантрі, дитячих / підліткових, другий – дорожче, але його міцність значно вище, з нього виготовляються казанки, full-face.

Каркас шолома виготовляється з пінополістиролу. Він поглинає удари та запобігає травмам голови.

Підкладка і тканина підкладки шолома забезпечують комфорт для голови та вбирають піт. Згодом вони набувають неприємного запаху, тому повинні бути знімними, щоб їх можна було випрати.

Конструкція

Піддашок – захищає від сонця, бруду, гілок, дощу, однак погіршує видимість дороги, ускладнює шолом і вібрує на вітрі.

Вентиляція – забезпечується спеціальними отворами, що створюють повітряні потоки навколо голови. Від кількості отворів (до 20), їх розташування (фронтальні, зверху і на тильній стороні) і форми залежить охолодження голови та ціна шолома.

Регульований розмір – система підгонки розміру шолома під розмір голови спортсмена. Здійснюється за допомогою ременя на потилиці або липучки-застібки. Найнадійніші та зручні шоломи мають ремінці, пропущені зверху.

Важливо: щоб правильно підібрати шолом за розміром голови, необхідно виміряти окружність голови за допомогою сантиметра. Стрічка розташовується трохи вище вух і на одному рівні спереду і ззаду.

Вага

Вага шолома має важливе значення, як для професійних гонщиків, так і для тих, хто часто використовує велосипед або долає великі відстані. Чим легше шолом, тим він комфортніше. Ціна легкого і водночас міцного шолома, вище.

Виробник

Продукція найвищої якості: бренди Alpina, BBB, Cannondale, Carrera, Met, Scott, Tempish, Cratoni, Fila, Fox, Limar, Specialized, Uvex. Більшість виробників є спеціалізованими марками вело товарів, спонсорами більшості змагань і світових чемпіонів з велоспорту. Основне завдання шолома – безпека. Кожна модель відомого бренду обов'язково проходить сертифікацію за різними стандартами безпеки. Головна умова вибору шолома – комфорт. Більшість моделей мають анатомічно «грамотну» конструкцією, гарну вентиляцію, а також привабливий і стильний дизайном (наприклад, бренд Abus).

Якщо вам необхідно придбати шолом дешевше, то варто звернути увагу на продукцію Explore, Longus, Profi Trike, Amigo – це російські або китайські бренди. Знайти та підібрати комфортний шолом серед них цілком реально, але обов'язково звертайте увагу на дрібні деталі: застібки, ремінці, кріплення – саме вони мають властивість виходити з ладу швидко і назавжди.

Дитячі шоломи становлять особливу категорію: марки Bellelli, Kiddimoto та інші. Тут найважливішу роль грає привабливий дизайн: саме він здатний залучити дитину і привчити її до «правильної» і безпечної екіпіровки. Однак варто зазначити, що хороші бренди також відповідають всім вимогам безпеки за світовими стандартами.

Відгуки про статтю