Як вибрати шліфувальну машину

Тип і призначення

Побутові машини застосовуються для нетривалої роботи, оскільки потужність у них невелика. Не розраховані на високі навантаження. Обов'язково рекомендується дотримуватись режиму роботи, зазначений виробником. Переваги: компактність, більш низька ціна і менша вага, ніж у професійних пристроїв. Крім того, вони споживають менше електроенергії.

Професійні машини – використовуються для тривалої та інтенсивної роботи. У таких пристроїв потужність значно більше. Зазвичай оснащуються додатковими пристосуваннями. Вони дорожчі і масивні, ніж побутові шліфувальні машини. До того ж, споживають більше електроенергії.

Шліфувальні машини для паркету призначені для вирівнювання дерев'яних підлог (паркет і т.д.), а також обробки інших поверхонь, виготовлених з дерева. Наприклад, за допомогою такої машини можна зняти шари старої фарби і лаку.

Шліфувальні машини по бетону – використовуються для вирівнювання бетонних поверхонь (стяжка підлоги). Такі інструменти добре підходять для затирання швів. Оскільки робота з бетоном супроводжується появою великої кількості пилу, то шліфувальні машини цього класу оснащуються пилозбірником, або в них передбачена можливість підключення пилососа.

Шліфувальні машини по каменю застосовуються для вирівнювання кам'яних поверхонь: підлоги з натурального каменю, асфальтобетону і бетону. У них передбачено використання металевих щіток.

Вид

Кутова (болгарка) машина вважається самою універсальною шліфувальною машиною. Застосовується для обробки кераміки, металу, каменю, бетону.

Перевага: широка сфера застосування. Також за допомогою болгарки видаляють корозію, зачищують зварні шви, ріжуть метал і камінь. Вид роботи залежить від типу знімного диску. Крім того, болгаркою зручно працювати у важкодоступних місцях.

Недолік: не розрахована на тривалу роботу за один підхід, а також непридатна для обробки дерева.

Пряма машина застосовується для дрібних і особливо точних робіт: шліфування крайок, планок, перемичок, кутів. За допомогою прямої шліфувальної машини проводиться полірування поверхонь і гравірування, порізка матеріалу невеликої товщини. Це оптимальний варіант для роботи у важкодоступних місцях. Переваги: невелика вага і можливість роботи однією рукою, що створює комфортні умови при її використанні.

Стрічкова машина – використовується для первинної обробки великих пласких поверхонь. За її допомогою видаляють лакофарбові покриття, обробляють окрайки заготівок, здійснюють грубе шліфування, вирівнювання та обдирання. Найчастіше використовується для професійних робіт. Її не можна використовувати для фінішної обробки матеріалів та різання.

Ексцентрикова машина – застосовна в широкому спектрі робіт: шліфування та полірування поверхонь різних форм, фінішне шліфування високої якості, особливо тонка шліфовка. За допомогою цієї машини здійснюється шліфування та полірування предметів, виготовлених з деревини, металу, пластмаси.

Недолік: ексцентриковою машиною не можна обробляти кути, а витратний матеріал (особливо наждаковий папір) – коштовний. Купівля такого інструменту для обробки великих площ буде невигідною.

Вібраційна машина – потрібна для фінішної обробки пласких поверхонь, наприклад, перед фарбуванням або лакуванням. За допомогою цієї машини проводиться шліфування деревини, каменю, металу, пластмаси.

Перевага в тому, що крім фінішної, можна здійснювати і первинну обробку поверхні: знімати іржу і стару фарбу, видаляти подряпини. Ще одна перевага – більш низька ціна в порівнянні з ексцентриковою.

Щіткова машина – призначена в основному для обробки дерев'яних і металевих поверхонь. За її допомогою можна домогтися ефектної і гладкої поверхні, що робить її незамінною для шліфування паркетних і дерев'яних підлог. Щіткова машина прекрасно справляється зі зняттям лакофарбових покриттів з дерев'яних і металевих поверхонь.

Дельта-шліфувальна машина – так само, як і пряма, застосовується для дрібних і особливо точних робіт. Вона добре справляється з роботою у важкодоступних місцях: віконні рами, меблі, кути, западини та інше. Важливе значення: невеликий розмір і вага машини, що обумовлює комфортні умови експлуатації.

Полірувальна машина – її функції: тонке шліфування та полірування металевих і полімерних поверхонь, а також фінішна обробка.

Багатофункціональна машина поєднує в собі вібраційну, полірувальну і дельта-шліфувальну машини. Застосовується у всіх роботах, де використовують вищезгадані пристрої.

Переваги: широка область застосування і зручність в роботі, оскільки досить поміняти насадку на корпусі, щоб машина змінила своє призначення. Недолік – висока ціна.

Потужність

Від неї повністю залежить продуктивність шліфувальної машини. Більш потужні інструменти важать більше, більш енергоємні, коштують дорожче. Однак здатні безперервно працювати набагато довше.

Потужність шліфувальних машин коливається в межах від 600 до 2500 Вт. Наприклад, для невеликих робіт в будинку (порізка, шліфування) досить буде придбати болгарку потужністю від 600 до 1000 Вт. А якщо буде потрібно працювати з бетоном, металом та іншими міцними матеріалами, то слід розглянути варіанти більш потужного інструменту: до 3000 Вт.

Максимальний діаметр диска

Від цієї величини залежить глибина розрізу і площа оброблюваної поверхні. Важливо правильно підбирати діаметр диска в залежності від робочого матеріалу і поставленого завдання. Диски по діаметру поділяються на: малий (менше 150 мм), середній (150-200 мм) і великий (понад 250 мм).

Різьба шпинделя

Даний розмір визначає, який диск можна використовувати в шліфувальної машині. Тому при обранні диска слід звернути на це увагу. Найбільш поширений розмір – М 14. Однак існують моделі і з розміром М 16. Слід зазначити, що у різних виробників маркування також відрізняється. Єдиних стандартів не існує.

Площа робочої поверхні

Від цієї величини залежить зручність і швидкість виконуваної роботи. Чим більше площа робочої поверхні, тим менше число проходів потрібно для обробки поверхні матеріалу і тим менше часу і зусиль буде на це витрачено. У стрічкових машин, як правило, площа робочої поверхні менше, а у вібраційних – більше.

Оснащення

Додаткове рукояття – допомагає правильно розподілити зусилля при роботі з інструментом і знизити вібрацію. Це особливо важливо в роботі з важким для обробки матеріалом. В деяких моделях вона жорстко зафіксована, в інших її положення можна регулювати. На сьогоднішній день в шліфувальних машинах використовуються двопозиційні і трипозиційні рукоятки.

Система стабілізації обертів фіксує потрібну оператору частоту обертання і, незалежно від прикладеної сили, зберігає оберти на цьому рівні. Ця система допомагає зберегти робочі характеристики пристрою в процесі роботи.

Пилозбірник збирає пил, який утворюється в процесі роботи шліфувальної машини. Являє собою герметичний мішок або контейнер, як вбудований в корпус інструменту, так і знімний. Може бути змінним (паперовим) або постійним. Особливо важлива його наявність при роботі з металом, каменем та іншими матеріалами, чий пил вкрай шкідливий для здоров'я.

Плавне регулювання швидкості пристрій, за допомогою якого можна налаштувати шліфувальну машину для роботи з різними матеріалами.

Робота від акумулятора дає оператору додаткову свободу рухів, так як немає необхідності в підведенні електричного струму. Це особливо важливо для роботи у важкодоступних місцях або місцях, де немає електромережі. Дуже зручно для побутових потреб при нетривалому використанні. Недоліквисока вартість батарей, обмежений час безперервної роботи і невелика потужність таких інструментів.

Блокування кнопки включенняперешкоджає запуску інструмента в результаті випадкового натискання кнопки, а також утримує її у включеному стані, що істотно полегшує процес експлуатації інструмента. Це може стати в нагоді, коли належить виконати великий обсяг роботи, а утримувати кнопку рукою тривалий час незручно.

Кейс – призначений для зручності зберігання і транспортування шліфувальної машини.

Важливе зауваження: незалежно від вибору шліфувальної машини необхідно дотримуватись техніки безпеки, ніколи не використовувати болгарку без захисного кожуха, при роботі одягати окуляри, бути гранично уважним і акуратним.

Виробник

Умовно до першої групи можна віднести шліфувальні машини Einhell, Sparky, Зеніт, Интерскол, МОНОЛІТ-Харків, Протон, Фіолент. Найчастіше ці інструменти підходять лише для виконання побутових завдань. Для професійного використання у них не вистачає надійності і безвідмовності. До загальних недоліків можна віднести: підвищений рівень шуму, погану стійкість інструмента, сильне нагрівання корпусу, слабке виповнення корпусу, кнопок, перемикачів. Найчастіше ці шліфувальні машини найдешевші, однак іноді їх вартість порівнянна з набагато більш цікавими і якісним аналогами.

Групу відмінних за якістю і надійності складає продукція AEG, Black & Decker, Bosch, DeWALT, DWT, Makita, Metabo, Flex, Kress, Stern, а також професійні шліфувальні машини Milwaukee. Можливо, якісь з них більше улюблені професіоналами, якісь – більше підійдуть для вирішення побутових завдань Однак всі перераховані бренди об'єднує висока якість і надійність інструмента. Часто в цих інструментах невелика вага поєднується з відмінною ергономікою і неабиякою потужністю. Плавний хід, тиха робота, висока продуктивність – характерні риси хорошої шліфувальної машини. Слід зазначити, що найчастіше ці інструменти коштують чимало, проте їх ціна повністю компенсується якістю і задоволенням від роботи з ними.

Відгуки про статтю

Хотелось бы всем более детально рассмотреть шлифовальные станки, для кого больше подходит и в чем отличие от шлифмашинки. Так же модельный ряд.

Постараемся в ближайшее время доработать статью.