Як вибрати шторки, стінки, двері для ванн та душових кабін

Душова перегородка (Walk-In), душові двері, бічна душова стінка – це елементи конструкції кабін для душу, що відокремлюють душову зону від решти ванної простору. Така кабіна захищає кімнату від бризок та надає їй стильного зовнішнього вигляду. Ці функції виконують шторки для ванни.

Вид

Душова перегородка (Walk-In) – скляна панель призначена для облаштування душової кабіни без дверей. Встановлюється в підлогу і не потребує піддону. Відсутність дверей дозволяє вільно заходити в душову зону. Душова перегородка чудово підходить для малогабаритної ванної кімнати.

Душові двері – рухома частина конструкції душової кабіни/куточка, що забезпечує доступ до душової зони.

Душова стінка збоку – нерухома частина конструкції душової кабіни/куточка, що надає їй закінченого вигляду.

Шторка для ванни – перетворює ванну на кшталт душової кабіни. Шторка гірше захищає від бризок, ніж душова кабіна.

Шторка (стінка) для ванни збоку – нерухома частина конструкції. На вигляд і призначення нагадує бічну душову стінку.

Відкриття дверей

Складні – секції, які складаються «гармошкою» і в такому положенні займають мінімум місця. Але складані душові двері не можуть похвалитися гарною звукоізоляцією та герметичністю (краплі води потраплятимуть на підлогу). Інші недоліки: висока вартість, складна конструкція, що знижує термін служби виробу.

Розпашні – дверне полотно відкривається назовні. Відрізняються простотою конструкції, довговічністю та невисокою ціною. Ці двері не потрібно спеціально регулювати. Мінуси: низька герметичність, для відкривання/закриття потрібно багато вільного місця спереду кабіни. Розпашні двері монтують у просторих ванних кімнатах.

Розсувні – стулка рухається напрямними вправо-вліво. Такі двері стильно виглядають, не займають багато місця при відкриванні/закриванні та забезпечують високу герметичність. Недоліки: термін служби елементів конструкції коротший ніж у цільної конструкції, необхідність регулювання, складний монтаж. Оптимальний вибір для компактних ванних кімнат.

Шторки для ванної також поділяються на складані, розстібні та розсувні. Мають ті ж переваги й недоліки, що й аналогічні душові двері. Існують нерухомі шторки, які характеризуються простою конструкцією, що знижує їхню ціну та збільшує термін служби.

Кількість рухомих стулок/секцій

Ці параметри залежать від виду виробу. Складні шторки для ванної та дверей різної конструкції оснащуються 2-4 рухомими стулками, а ось більшість душових перегородок виготовляється без таких елементів. Загальна кількість секцій у душових перегородках не перевищує 1-2, для шторок та дверей цей параметр становить 1-4. Бічні стінки/шторки для ванної складаються з однієї секції.

Кількість рухомих секцій не завжди збігається з загальною кількістю секцій. Наприклад, зустрічаються шторки, що складаються з 4 секцій (при цьому лише 2 з них – рухомі стулки). Поширені й двері для душової кабіни, які оснащуються 3 секціями (2 рухомі стулки+1 нерухома). В цілому, чим більше рухливих елементів, тим складніша конструкція і тим менш надійна.

Кількість рухомих стулок особливо важлива при виборі складаної шторки. В даному випадку виходять із розміру та форми ванни (для прямокутних – 1-3, для кутових – 4, для нестандартних – 4-6). Чим складніша форма ємності для купання, тим більше має бути стулок. Також враховується і розмір ванної кімнати.

Оптимальна кількість секцій у дверях визначається розмірами підготовленого отвору:

  • 60-90 см – 1 секція;
  • від 120 см – 2-3 секції.

Виконання

Безкаркасна – вироби, що мають таку конструкцію, естетично виглядають та гармонійно вписуються в будь-який сучасний стиль інтер'єру ванної кімнати. Завдяки відсутності каркасу ці елементи конструкції легко очищаються та надають приміщенню легкість.

Каркасна – забезпечує високу надійність виробів за нижчої вартості.

Одностінна – призначена для встановлення у ніші або кутку ванної кімнати. Найбільш бюджетне рішення.

Двостінна (кутова) – розміщується в кутку приміщення.

Тристінна – розташовується біля стіни у ванній кімнаті. Такі вироби коштують досить дорого.

Компонування

Лівостороння – встановлюється в лівий кут ванної кімнати.

Правостороння – розташовується в правому кутку приміщення.

Універсальна (обертова) – така конструкція може бути встановлена в будь-якому кутку ванної кімнати.

Матеріал стін

Скляні – привабливо виглядають та легко очищаються від забруднень. Скло стійке до подряпин. Мінус – висока ціна.

Пластикові – обійдуться дешевше за скляні аналоги, але швидко втрачають початковий вигляд. Зокрема, на виробах із пластику виникають подряпини.

Товщина стін

Цей параметр дозволяє оцінити міцність душової перегородки, двері, бічної стінки, шторки для ванни. Чим товстіший матеріал, із якого виконано виріб, тим менший ризик його пошкодження від випадкових ударів. У той же час зростає ціна та вага елемента конструкції. Товщина стін складає 3-8 мм.

Оформлення стін

Прозорі – відкривають огляд душової зони з зовнішнього боку. Такі вироби візуально розширюють ванну кімнату та полегшують інтер'єр. Прозорі стіни коштують відносно недорого і добре вписуються в інтер'єр будь-якого стилю. Недолік – складний догляд, оскільки на прозорій поверхні помітні розлучення від води, вапняний наліт, подряпини.

Непрозорі (матові) – дозволяють побачити лише спотворений силует людини. У порівнянні з прозорими аналогами менш вимогливі у догляді. М'яко розсіюють світло та допомагають створити приватну обстановку в душовій кабіні для комфортного прийому водних процедур. Матові стінки вибирають для суміщених санвузлів, якими можуть одночасно користуватися кілька людей.

Тоновані – ефектно виглядають і добре «маскують» людину, яка знаходиться всередині.

Дзеркальні – візуально розширюють простір ванної кімнати.

Загальний недолік матових, тонованих та дзеркальних стінок – висока вартість. Тому такі вироби менш популярні, ніж прозорі.

Ширина та довжина

Ширина та довжина елементів конструкції душової кабіни визначається габаритами ванної кімнати та статурою людей, які приймають водні процедури. Також враховуються розміри душового піддону (за його наявності).

Орієнтовні параметри:

  • душові перегородки (Walk-In) – 90-120 см (ширина);
  • душові двері – 80-200 см (довжина);
  • шторки для ванни – 50-180 см (довжина);
  • душові стінки бічні – 60-120 см (довжина);
  • душові шторки бічні – 70-80 см (довжина).

Висота

Висота душової перегородки, двері та бічної стінки залежить від висоти стелі у ванній кімнаті та зростання людей, які приймають водні процедури. Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

  • 170-190 см – підходить для кімнати з низькою стелею та невисоких людей;
  • 190-240 см – оптимальний вибір для приміщень із високою стелею.

Висота шторки для ванни підбирається з висоти установки душу (ця висота залежить від зростання людини). У більшості виробів цей параметр коливається в межах 140-180 см. Висота бічних шторок для ванни становить в середньому 160 см.

Відгуки про статтю