Як вибрати шторку для ванної

Шторка захищає від бризок води підлогу та стіни ванної кімнати, а самого купальника – від сторонніх поглядів. Цей аксесуар надає інтер'єру закінченого вигляду.

Кріплення

Прищіпки – дозволяють обійтися без отворів у фіранці та демонтажу карниза під час встановлення або зняття цього аксесуара. Але прищіпки схильні до корозії, забруднюють штору і недостатньо надійно її утримують. Застаріле кріплення.

Кільця – найпоширеніше кріплення для шторки. Кільця позбавлені мінусів прищіпок. Виготовляються із металу або пластику. Перший варіант міцніший, проте пластикові кільця не видають шуму при русі по карнизу.

Люверси – надійні та красиві кріплення, забезпечують легке ковзання фіранки по карнизу. Недолік – висока ціна. Крім того, якщо потрібно зняти або встановити штору, потрібно буде демонтувати карниз. Краще взяти фіранку з люверсами з металу – вони хоч і дорожчі, але прослужать довше пластикових «побратимів».

Ширина та висота

Щоб правильно підібрати розмір штори для ванної кімнати, слід виконати відповідні виміри. Для визначення ширини фіранки вимірюють відстань від стіни до стіни або довжину душового піддону (душова кабіна). При визначенні висоти виробу враховуються декілька параметрів:

  • висота стелі, від якої залежить висота встановлення карниза (стандартне значення становить 12-15 см від стелі);
  • висота встановлення ванни (60 см від підлоги до верхнього борту ванни);
  • висота штори, повішеної на карниз, повинна бути нижчою за верхній борт ванни на 20-30 см.

Стандартні розміри: 180 х 180 см; 180х200 см; 200х200 см. Рідше зустрічаються вироби 200х220 см та 200х240 см.

Орієнтовні розміри фіранки (ШxВ):

  • ванна класичної форми (довжина 1.7 м) – 180×180 см;
  • ванна класичної форми (довжина понад 1.7 м) – 180×200 см;
  • асиметрична або кутова ванна – 180x240 см.

Матеріал

PVC, ПВХ (полівінілхлорид, вініл) – дешевий, міцний та водонепроникний матеріал. Штори допускається прати в машині та гладити. До переваг належить стійкість до плісняви та широкий вибір дизайнерських рішень. Недоліки: токсичність через вміст хлору та ЛОС (летючі органічні сполуки), різкий неприємний запах, прилипання до тіла під час купання. Строк служби – до 1 року.

PEVA (поліетиленвінілацетат) – більш екологічна альтернатива полівінілхлориду. У складі цього водонепроникного матеріалу немає хлору, а вміст ЛОС знижений у рази. При цьому немає і неприємного запаху. Самі фіранки приємні на дотик, легко стираються, швидко сохнуть, не бояться перепадів температур та плісняви. Мінус – шторки не можна гладити.

Поліетилен – обійдеться дешевше за вироби з PEVA. Такі аксесуари характеризуються непоганою водонепроникністю та стійкістю до перепадів температури. Недоліки: мінімальний термін служби (1 місяць), маркість, прилипання до тіла. Крім того, поліетиленові шторки не можна прати.

Поліестер – довговічний, еластичний та міцний матеріал. Ці фіранки витримують перепади температури та не линяють. Інші переваги: хороші грязевідштовхувальні та гіпоалергенні властивості. Мінуси: погіршення водонепроникності через прання, схильність до утворення плісняви.

Силікон – не боїться плісняви та не прилипає до тіла. Ці штори легко стираються чи миються. Недоліки: поява жовтих плям, невеликий термін служби (до 1 року).

Текстиль – екологічний, м'який та приємний на дотик матеріал. Текстильні вироби довговічні та красиві, а також не прилипають до тіла. Недоліки: дуже висока ціна, складний догляд, маркість, ймовірність усадки після прання.

Покриття

Водовідштовхувальне – таке покриття характерне для шторок із поліестеру та текстилю. Справа в тому, що ці матеріали не мають водовідштовхувальних властивостей і тому просочуються спеціальним складом.

Оснащення

Утяжелювач – оберігає шторку від деформації та фіксує її в заданому положенні. Штора з обтяжувачем не прилипатиме до тіла.

Кріплення в комплекті – зручний варіант, оскільки в цьому випадку можна відразу повісити фіранку (за наявності карнизу).

Дизайн

Найбільш виграшно виглядає шторка з орнаментом, що повторюється, або дрібними малюнками – такі візерунки можна розглядати у розкладеному та складеному вигляді. Вироби з 3D малюнком візуально розширюють ванну кімнату.

Колір

Колір фіранки вибирається з урахуванням кольорової гами ванної кімнати. Допустимо як гармонійне поєднання штори з іншими аксесуарами, так і різкий контраст. Перевірене часом рішення – однотонні фіранки, які добре виглядають у будь-якому інтер'єрі.

Відгуки про статтю