Як вибрати силовий тренажер

Силові тренажери – спортивні пристрої для виконання вправ, спрямованих на тренування м'язів (розвиток сили, об'єму і т.д.), розвитку узгодженості роботи різних груп м'язів при виконанні складних рухів. За допомогою силового тренажера можна максимально точно підібрати необхідне навантаження і тренувати кожну групу м'язів.

Тип

Домашні тренажери (багатофункціональні) – мають невеликі габарити та вагу, часто зустрічаються моделі зі складною конструкцією. Для розширення функціональності широко застосовуються рухливі блоки та інші механічні пристосування, гідравлічні та гумові еспандери. Часто такі пристрої оснащені упорами та руків'ям.

Тренажери фітнес-класу (фітнес-станції) – призначені для спортивних залів в саунах, готелях і офісних центрах. Це багатофункціональні пристрої, що дозволяють створювати навантаження для всіх груп м'язів. Конструкція таких тренажерів більш стійка, а рівень шуму нижче, ніж у домашніх. Еспандери, упори та руків'я не передбачені.

Професійні тренажери – встановлюються у великих тренажерних залах і використовуються професійними спортсменами. Відрізняються максимальною міцністю, стійкістю і надійністю, а також зручністю в експлуатації (безшумність, плавний хід). Зазвичай мають вузьку спеціалізацію (один тренажер – одна вправа).

Вид навантаження

Власна вага – навантаження здійснюється власною вагою спортсмена. Ці тренажери призначені для розвитку витривалості, гнучкості та сили. Вони обладнані турніками та лавками, якими регулюється навантаження. Не займають багато місця.

Основні види цих тренажерів.

 • Лава для преса – застосовується для тренінгу прямих і поперечних м'язів черевного преса, косих м'язів живота.
 • Бруси – використовуються для тренування м'язів плечового пояса, спини, грудей і рук (трицепса, круглих м'язів грудей, дельтоподібних).
 • Турніки – призначені для тренування дельтоподібних, трапецієподібних м'язів, зміцнення плечових суглобів.
 • Гіперекстензія – використовується для опрацювання м'язів спини, сідниць, ніг і преса. Заняття на такому тренажері будуть корисні й для спалювання жиру.

Вбудована вага – навантаження здійснюється за допомогою блоків – плоских вантажів, які переміщуються по сталевих напрямних. Навантаження регулюється спеціальним фіксатором (не потрібно встановлювати диски). Такі тренажери прості в експлуатації, дуже ефективні для обраної групи м'язів і найбільш безпечні. Оптимальний варіант для початківців.

Основні види цих тренажерів.

 • Силовий тренажер кросовер – розвиває внутрішні та нижні пучки грудних м'язів. Також корисний для тренінгу дельтоподібних м'язів і трицепсів.
 • Мульти станція – використовується для тренування більшості груп м'язів. Основні вправи: зведення / розведення рук (батерфляй), тяги зверху / знизу, розгинання / згинання ніг, жими.

Вільна вага – навантаження здійснюється за допомогою гантелей, грифа з млинцями й т.д. Використовуються для тренування певної групи м'язів, нарощування м'язової маси та розвитку координації. Підійдуть для досвідчених спортсменів, оскільки вони складніші в експлуатації – необхідно тримати рівновагу і контролювати положення снаряда.

Основні види.

 • Лава Скотта – призначена для максимального опрацювання біцепсів, створення рельєфності м'язів рук.
 • Тяга до грудей з упором – використовується для тренінгу біцепсів, найширших м'язів спини та круглих м'язів спини.
 • Лава атлетична – застосовується для розвитку рук, ніг, преса, м'язів верхнього плечового пояса.

Важливо: при виборі тренажеру слід звернути увагу на максимальну вагу, який здатна витримати стійка під штангу, надійність конструкції та ширину між стійками.

Тренажери для функціонального тренінгу – дозволяють обирати траєкторію руху при вправі. Це компромісний варіант між тренуванням з вільною і вбудованою вагою.

Гідравлічні тренажери – навантаження створюється гідравлічною системою. Переваги: плавне регулювання навантаження, високий рівень комфорту і безпеки. Добре підійде для жінок, літніх людей, груп реабілітації.

Максимальна вага

Вага тренажера залежить від його типу: найлегші – домашні, найважчі – професійні. Чим більше вага тренажера, тим вище його міцність (у професійних каркас цілісний) і тим більшу вагу спортсмена та обтяжень він може витримати.

Для домашніх тренажерів максимальна вага спортсмена не перевищує 120-150 кг, а вага дисків (вантажних плит) – 50-100 кг. Фітнес-верстати, а тим більше професійні моделі дозволяють тренуватися спортсменам практично з будь-якою вагою. Слід зазначити, що вага дисків та інших вантажів у професійних пристроїв становить сотні кілограмів.

Додаткові пристосування

У комплектацію можуть входити: манжети для тренування м'язів внутрішньої та зовнішньої поверхонь стегон, петлі для опрацювання м'язів рук і преса, станція для жиму ногами, додаткові вантажі й т.д. У разі необхідності їх можна придбати окремо.

Поради

 • Визначитися з метою і кількістю людей, які будуть тренуватися.
 • Позначити місце, в якому планується встановити тренажер. Необхідно враховувати габарити спортивного пристрою, оскільки тренажери фітнес-класу і професійні займають значний простір.
 • Рекомендується купувати тренажер лише в спеціалізованих магазинах.
 • Краще обирати тренажери відомих марок, хоча вони й коштують дорожче, ніж аналоги нікому не відомих виробників.
 • Обов'язково потрібно перевірити тренажер в роботі на предмет зручності виконання вправ.
 • Слід ретельно оглянути обладнання. Зверніть увагу на матеріал рами, перевірте стійкість тренажера, якість підшипників, тросів, кабелів, зручність регулювань, легкість зміни ваг і т.д.
 • Варто дізнатися які приладдя входять в комплект, і які можна придбати додатково, щоб розширити функціональність тренажера.

Виробник

Серед силових тренажерів складно виділити групи товарів за рівнем ціни, оскільки вартість обладнання залежить зазвичай від його функціональності. Найдорожчими є спортивні станції з безліччю можливостей, найбільш дешеві – невеликі тренажери для вузьких завдань, наприклад, для гиперєкстензії.

Серед виробників силових тренажерів можна виділити Kettler, BH Fitness, Body Sculpture, BruStyle, Finnlo, GYM80, HouseFit, Impulse, Inter Atletika, Life Gear, SportsArt, Star Trac, USA Style, Vadzaari. Частина продукції цих марок призначені для тренажерних залів – це найдорожче устаткування. Однак майже у всіх виробників є відносно бюджетні комплекси для будинку. Найголовніше при виборі якісного тренажера – це матеріали виготовлення, оскільки відсутня будь-яка електроніка. Міцний метал, якісні оббивні матеріали – і такий силовий тренажер буде служити вам довгі роки.

Відгуки про статтю