Як вибрати лави та стійки

Вид

Лава – універсальне спортивне пристосування, призначене для виконання великої кількості силових вправ.

Залежно від видів вправ лави поділяються на такі категорії.

  • Атлетична лава (універсальна) – призначена для вправ з вільною вагою для тренінгу різних груп м'язів: рук, ніг, спини, плечового пояса і грудей (жими, тяги зі штангою, пуловери, розводки з гирями та гантелями). Використовується як зі стійкою (під штангу), так і без неї (робота з гирями, гантелями).
  • Лава для преса (гімнастична) – використовується для вправ з власною вагою (перш за все, тренінг верхнього, середнього і нижнього преса), скидання зайвої ваги, розвитку гнучкості, рухливості суглобів, витривалості й т.д. Деякі моделі оснащуються також гантелями.

Стійка – конструкція, яка використовується під час вправ зі штангою (жими від грудей, присідання і т.д.). Найпростіший варіант складається з двох основ, з'єднаний між собою. Складніші моделі містять безліч додаткових елементів, що помітно розширює їх функціонал (бруси, турнік і т.д.).

Лава зі стійкою – комбінований варіант, що забезпечує тренінг великої кількості м'язів.

Оснащення і регулювання

Лава Скотта – призначена для тренінгу біцепсів («вправа Скотта»), трицепсів і інших м'язів рук, а також плечового пояса. Переваги: безпека для спини, компактність і легка вага.

Регулювання нахилу спинки та сидіння – дозволяє виконувати вправи під різними (позитивними та негативними) кутами, що дає можливість тренувати різні групи м'язів.

Валики для ніг – використовуються для тренування м'язів преса, ніг і т.д. М'які валики забезпечують зручність при виконанні вправ.

Максимальна вага (навантаження)

Максимальна вага користувача (для лави) і максимальне навантаження (для стійки) є ключовими характеристиками, від яких залежить безпека тренування.

Для гімнастичних лав, розрахованих в основному на власну вагу спортсмена, стандартним показником максимальної ваги буде 100-130 кг. Атлетичні й універсальні лави розраховані на використання вільних ваг (штанги, важкі гантелі), тому в деяких моделях максимальне навантаження доходить до 600 кг. Оскільки ці моделі часто утворюють зі стійками єдину конструкцію, то для них вказується максимальна вага штанги (навантаження).

Важливо: вага спортсмена підсумовується з вагою використовуваного ним обтяження в процесі тренування.

Інші параметри

Довжина

Залежить від зросту спортсмена. Так, для зросту 195 см потрібно лава довжиною 120-125 см. Для більш високих атлетів слід підбирати снаряд завдовжки 130 см і більше.

Ширина

Ширина лави повинна бути такою, щоб підтримувати хребет і голову спортсмена. Оптимальні розміри становлять від 24 до 32 см.

Висота

Для домашнього тренінгу висота лави не повинна перевищувати 45 см, а оптимальною вважається висота у 25-30 см. При такій висоті спортсмен зможе спиратися ногами на підлогу. Висота стійки повинна легко змінюватися, щоб забезпечити безпечний жим і присідання.

Вага

Вага лави / стійки багато в чому залежить від максимальної ваги користувача (навантаження). Чим більшу вагу (навантаження) вона здатна витримати, тим більше вона важить.

Поради

  • Перш за все, необхідно визначитися з метою і видами тренувань (вільна або власна вага).
  • Позначити місце, в якому планується встановити тренажер. Необхідно враховувати габарити лавки та стійки.
  • Рекомендується купувати лави / стійки тільки в спеціалізованих магазинах.
  • Краще обирати тренажери відомих марок, хоча вони й коштують дорожче, ніж аналоги нікому не відомих виробників.
  • Обов'язково зверніть увагу на якість металу, надійність кріплень, з'єднань і деталей конструкції, стійкість. Все це впливає як на безпеку виробів, так і на тривалість їх служби.
  • Конструкція підйому спинки повинна бути досить надійною, щоб утримувати саму спинку і витримувати додаткові навантаження.
  • Не забувайте про комфорт. Оббивка лави повинна бути не дуже м'якою, не надто твердою, при цьому на ній повинно бути зручно лежати та сидіти. За допомогою «примірки наживо» ви зможете дати відповідь на це питання.

Виробник

Вартість лавок і стійок для занять спортом залежить від їх функціональності та кількості регулювань. Не варто купувати обладнання невідомих брендів. Найбільший їх недолік – дуже слабкі матеріали каркаса, що небезпечно для життя.

Групу тренажерів, на які варто звернути увагу, становить продукція марок Kettler, Torneo, BH Fitness, Body Sculpture, Body-Solid, GYM80, HouseFit, Impulse, Inter Atletika, Life Gear, Marbo Sport, Panatta, Precor, SportsArt, Star Trac, Tunturi, USA Style, Vadzaari. Найважливіше в якісних лавах – міцна і надійна сталь, матеріали оббивки також повинні бути технологічними та не слизькими.

Відгуки про статтю