Як вибрати стінову панель, вагонку

ПВХ-панелі - оздоблювальний матеріал, який застосовують для облицювання стін, укосів і стель. Характеризується низькою ціною, малою вагою, екологічністю, стійкістю до вологи, вогню і температурних коливань, високою тепло- і звукоізоляцією. ПВХ-панелі прості в монтуванні та догляді, не збирають пил і бруд.

В той же час ПВХ-панелі не пропускають повітря, чутливі до механічних впливів (легко дряпаються і мнуться). Хоча ПВХ не горить, при пожежі він виділяє токсичні речовини. При цьому найбезпечніший пластик програє в екологічності каменю або дерева. Тому ПВХ-панелями не рекомендується обробляти спальню і дитячу кімнату.

Після установлення навіть якісні ПВХ-панелі можуть видавати неприємний запах, який швидко вивітрюється. Стійкий різкий запах свідчить про низьку якість оздоблювальних матеріалів.

ПВХ-панелі чудово підходять для обробки приміщень з високим рівнем вологості і ймовірністю забруднення (санвузол, передпокій, ванна, кухня). Ці матеріали оптимальні і для облицювання лоджії і балкону, а також створення віконних укосів. У житлових кімнатах пластикові панелі використовують при зонуванні простору.

Важливо: всіма перевагами володіють тільки якісні панелі, які мають відповідні документи (сертифікат відповідності, сертифікат пожежної безпеки, висновок СЕС). Зупиніть вибір на продукції перевіреного бренду, що дорожить своєю репутацією.

Перед придбанням уважно огляньте панелі - на них не повинно бути дефектів і пошкоджень, наприклад, подряпин, порізів або тріщин. Виступаючі ребра жорсткості на поверхні панелі, нечіткий малюнок і нерівномірне забарвлення вказують на низьку якість виробу.

Вид

Листові - прямокутні панелі, які мають гладку поверхню і великі розміри.

Рейкові - відрізняються довгастою формою, імітують фактуру різних матеріалів.

Плиткові - квадратні панелі. Дають можливість створювати оригінальні композиції за рахунок комбінації різних малюнків, кольорів, фактур.

Сендвіч-панелі - мають складну структуру (два аркуші + наповнювач між ними). Характеризуються підвищеними теплоізоляційними і міцнісними властивостями. Ідеальне рішення для створення дверних і віконних укосів.

Тип з'єднання

Безшовні - відрізняються гладкою поверхнею і створюють видимість цілісного полотна (стики майже непомітні). Для з'єднання панелі щільно підганяються один до одного. Такі матеріали підходять для облицювання стель.

Важливо: безшовні панелі краще купувати в одному місці і з однієї партії, з обов'язковою перевіркою їх стикування. Ці матеріали погано переносять різкі перепади температур і повинні використовуватися в приміщеннях, де температурні коливання не перевищують 15 ° C.

Шовні (рельєфні, вагонка) - з вигляду нагадують дерев'яну вагонку і мають рельєфний стик (шов), який грає функціональну і декоративну роль. Забезпечені шипами і пазами, за допомогою яких панелі з'єднують між собою. ПВХ-вагонка красивіша за безшовні вироби, але складніша в догляді. Оптимальні для обробки стін і стель.

З рустом - проміжний варіант між безшовним і рельєфними панелями. Такі вироби мають проміжки, але позбавлені ефектного шва. Функцію пазів і шпильок в подібних виробах виконують фаски. Підходять для обшивання стель і стін. Використовуються рідко.

Важливо: перед купівлею шовних панелей або виробів з рустом, переконайтесь, що елементи легко і надійно з'єднуються один з одним.

Призначення і розмір

За призначенням ПВХ-панелі поділяються на стінні і стельові. Ці матеріали відрізняються один від одного розмірами і вагою.

  • Стінові - міцні і важкі. Розміри: до 6 м (довжина), 8-12 мм (товщина).
  • Стельові - легші і крихкі. Розміри: 6-12 м (довжина), 4-8мм (товщина).

Важливо: в теорії стіновими панелями можна обробляти стелю, а стельовими - стіни. Але на практиці варто переконатись, що стельові панелі володіють необхідною міцністю і товщиною для облицювання стін. В той же час більш товсті і важкі стінові панелі менш зручні для монтування на стелю, ніж стельові аналоги.

Розмір визначається і видом панелей:

  • листові - 980-2440 мм (довжина), 500-1220 мм (ширина);
  • рейкові - 900-3000 мм (довжина), 130-300 мм (ширина);
  • плиткові - 300-980 мм (одна сторона);
  • сендвіч-панелі - 3000 мм (довжина), 900-1500 мм (ширина).

Поверхня

Глянсова - проста в догляді, візуально збільшує простір приміщення. Панелі з глянсовою поверхнею виробляються в широкій колірній гамі і прикрашаються різноманітними малюнками. Мінуси: неможливість фарбування, «штучний» вигляд, складності в придбанні фурнітури.

Матова - легко забарвлюється, приховує дефекти панелі. Вироби з матовою поверхнею виглядають більш природно і обійдуться дешевше глянсових моделей. Недоліки: складне очищення, обмежена колірна гамма, скромний вигляд малюнків.

Напівглянсова - компромісний варіант між матовою і глянсовою поверхнею.

Дизайн

ПВХ-панелі відрізняються різноманітністю кольорів, відтінків, фактур і малюнків. Це дає можливість оформити приміщення в будь-якому стилі.

Зустрічаються вироби білого, сірого, коричневого, блакитного, бежевого та інших кольорів. Білі панелі добре поєднуються з будь-яким інтер'єром, а чорні - дозволяють розмежовувати площині і тим самим зонувати простір приміщення. Світлі кольори візуально збільшують кімнату, темні - зменшують. Панелі зелених і блакитних тонів діють заспокійливо, а ось червоні - збуджують нервову систему.

Багато які панелі мають основний та додаткові тони (в тому числі мозаїка). Подібним рішенням домагаються оригінального дизайну.

Малюнок панелі імітує фактуру натурального каменю, деревини, цегляної кладки, тканини, шкіри або декоративного візерунка. Малюнок може зображати тварин, комах, квіти, натюрморти, фрукти.

На вибір конкретного дизайнерського рішення часто впливає колір і фактура підлоги або меблів в приміщенні.

Технологія нанесення зображення

Зображення на ПВХ-панелі наноситься трьома способами: офсетним друком, термодруком і ламінуванням.

Панелі з офсетним друком довговічніші, а вироби з термодруком дешевші і відрізняються різноманіттям дизайнерських рішень. Ламіновані матеріали також представлені широким асортиментом малюнків і фактур, але прослугують довше, ніж аналоги з офсетним друком. Недолік таких виробів - висока ціна.

Додатково

Товщина лицьової панелі - визначає довговічність і міцність панелі. Оптимальний параметр становить 2.5 мм, при цьому в бюджетних рішеннях товщина не перевищує 1.5 мм.

Кількість ребер жорсткості - впливає на міцність панелі. Чим більше таких елементів, тим міцніше матеріал. Рекомендується обирати панель з 20-29 ребрами жорсткості. Ознака якісного виробу - однакова товщина і суворо перпендикулярне розташування ребер по відношенню до з'єднуваних панелей. Гранично допустима дистанція між ребрами становить 10 мм.

Вага - дає уявлення про надійність оздоблювального матеріалу. При одних і тих же розмірах важча панель є і більш міцною (за рахунок підвищеної товщини і великої кількості ребер жорсткості). Стандартний параметр становить 1.1-.1.5 кг / м 2.

Чим менше вміст крейди, тим якісніше виріб. Якщо після натискання на панелі не залишилася вм'ятини, панель можна купувати.

Профілі для ПВХ-панелей

При монтуванні ПВХ-панелей використовуються різні профілі: стартовий, фінішний, зовнішній кутовий, внутрішній кутовий, стикувальний.

Відгуки про статтю