Як вибрати сумку-холодильник

Тип

Сумка-холодильник – зовні схожа на звичайну сумку – має ручки та кишені. Зручна для перенесення в руках, оскільки розрахована на невеликий об'єм. Оптимальний варіант для походів, виїздів на пікніки, в дорозі не тільки на автомобілі, але і на поїзді.

Слід зазначити, що сумка-холодильник працює від спеціальних акумуляторів холоду, розміщених в стінках і кришці сумки. Вони легко знімаються і перед застосуванням поміщаються в морозильну камеру холодильника на 10-12 годин.

Контейнер-холодильник – термоізольований ящик (часто пластиковий), що використовується в автомобілях, зазвичай, як стаціонарна установка. Попри невелику вагу, в перенесенні незручний. Має систему підтримки температури та вимагає зовнішнього живлення.

Контейнер-холодильник здатний зберігати температуру на 25 ° С нижче температури повітря. У сумки-холодильника цей параметр становить 15 ° С.

Термін експлуатації сумки становить приблизно 7 років, контейнера-холодильника – до 30 років.

Вбудований по виду нагадує звичайні побутові холодильники та не розрахований на перенесення. Також вимагає зовнішнього живлення. Відрізняється більшим об'ємом, ніж попередні моделі. Застосовується в великих транспортних засобах автобусах, тягачах або яхтах.

Матеріал і конструкція

Сумка-холодильник виконується з щільних тканин – поліестеру, нейлону, матеріалу на основі ПВХ; контейнер-холодильник – з жорсткого пластику. Чим товщі стінки в сумці та контейнері, тим довше вони здатні утримувати температуру. Не варто обирати виріб з товщиною стінок менше 0.8 см.

Зовнішній шар сумки-холодильника повинен бути практичним (зносостійким, добре митися, швидко висихати), основне завдання внутрішнього шару – надійно зберігати температуру.

Варто обрати дорожчий виріб з внутрішнім шаром з ПВХ зі світловідбиваючими властивостями (схожий на внутрішній шар пакетів «Tetra Pak»), ніж з поліетиленової клейонки або пластику. Ці варіанти виграють в ціні, але програють в ефективності, оскільки навіть з акумуляторами здатні зберігати продукти не більше 2-3 годин.

Зверніть увагу і на наявність прошарку зі спеціальної піни між зовнішнім і внутрішнім шаром. Вона забезпечує належну термоізоляцію і додає міцність виробу. Не купуйте виріб, якщо він складається тільки з внутрішнього та зовнішнього шару.

Цікаво: внутрішній простір сумки без шару, що відбиває можна обладнати самостійно, використовуючи ізоляційний матеріал (купується в магазині будівельних товарів).

Загальний об'єм

Об'єм камери холодильника: рекомендується підбирати модель з «запасом», тому що занадто щільне укладання продуктів в камеру може негативно позначитися на роботі пристрою. Холодильники мають наступний об'єм:

 • сумка-холодильник – до 40 л;
 • контейнер-холодильник – до 40 л і більше;
 • вбудований холодильник – понад 40 л (41-140 л).

Обираючи об'єм сумки-холодильника, враховуйте конкретну ситуацію:

 • 9-10 л – щоденне використання;
 • 20 л – для пікніка;
 • від 25 л – виїзд на природу протягом декількох днів.

Найчастіше використовуються моделі холодильника, вага яких не перевищує 4-5 кг.

Акумулятор холоду

Акумулятор холоду – пластиковий контейнер (брикет), в якому знаходиться наповнювач, що зберігає первісну температуру тривалий час (до 24 годин і вище).

Залежно від наповнювача розрізняють три види акумуляторів холоду:

 • гелевий – зберігає низьку і високу температуру;
 • водно-сольовий – утримує температуру від -20 до +8 ° C;
 • силіконовий – зберігає температуру у вузькому діапазоні (від 0 до -2 ° C), але протягом декількох днів (до 7).

Гелеві акумулятори обійдуться дорожче, зате довше утримають температуру.

Акумулятори найчастіше виконуються в прямокутній формі, іноді з виїмками – подібні контейнери краще прилягають до пляшок. Розміщуються на дні термосумки або з боків від їжі, можуть встановлюватися в кришку. Чим більше габарити та вага акумулятора, тим довше він зберігає температуру. Вага більшості контейнерів коливається в межах 0.3-1 кг.

Кількість брикетів залежить від об'єму сумки. Виходьте з розрахунку 1 акумулятор – 3 л об'єму. Оптимальне число – 4-5 штук.

Термін експлуатації акумуляторів холоду визначається лише міцністю корпусу. Сам наповнювач витримують необмежену кількість циклів «заморожування-розморожування». Таким чином, акумулятор холоду можна використовувати до тих пір, поки він не тріснув і не почав текти.

Важливо: перед використанням в теплу пору року поставте акумулятори холоду в морозилку холодильника на 12 годин. Щоб акумулятори підтримували температуру теплої їжі, помістіть їх гарячу воду. Після цього встановіть їх в сумку-холодильник.

Замість акумуляторів використовуються також пластикові пляшки, заповнені сольовим розчином. Подібні пляшки також попередньо заморожуються. Довго утримують холод пляшки з мінеральною водою.

Час

Час, протягом якого утримується температура в сумці-холодильнику, залежить від об'єму, матеріалів, наявності / відсутності акумуляторів холоду і їх кількості. У більшості моделей цей параметр варіюється в межах 5-30 годин:

 • сумка-холодильник – 6-9 годин (без акумуляторів), 7-15 і 12-24 години (з акумуляторами);
 • контейнер-холодильник – до 12 годин (без акумуляторів), до 24 годин (з акумуляторами).

Не варто обирати вироби з показником менше ніж 5 годин.

Режим роботи

Охолодження – температура продуктів знижується до 4-5 °C. Це основний режим роботи холодильника, в якому здатні працювати всі моделі.

Замороження – температура продуктів знижується до від'ємних значень (в окремих моделях до -18 ° C). У деяких холодильниках режим заморозки може використовуватися для виробництва льоду в спеціальних відсіках.

Обігрів – при цьому режимі температура продуктів підвищується до гарячого стану. Це особливо актуально в холодну пору року. Добре підійде і для збереження продуктів гарячими. Холодильники з таким режимом мають досить високу ціну.

Охолодження

Мінімальне – мінімальна температура, до якої охолоджується продукт при роботі холодильника в даному режимі.

Максимальне – максимальна температура, до якої охолоджується продукт при роботі холодильника в даному режимі. Якщо максимальне охолодження становить 20 °C, а температура повітря + 30 °C, то температура охолодженого продукту буде: 30 - 20 = +10 °C.

Таким чином, ці показники залежать від температури навколишнього середовища. Компресорні холодильники працюють незалежно від умов зовнішнього середовища.

Інші характеристики

Максимальний нагрів

Цей параметр означає найбільшу температуру, до якої холодильник здатний нагріти продукт. Якщо максимальний нагрів становить 60 °C, а температура повітря +15 °C, то температура нагрітого продукту буде: 15 °C + 60 °C = 75 °C.

Потужність в режимі охолодження / нагріву

Потужність, споживана холодильником в цих режимах. Чим більше потужність, тим вище продуктивність холодильника і, отже, тим менший час потрібно для охолодження / нагрівання продукту. Разом з тим, моделі з великою потужністю витрачають і більшу кількість енергії, що в похідних умовах не завжди доцільно.

Збереження температури

Максимальний час, протягом якого температура всередині холодильника залишається постійною при вимкнених агрегатах охолодження. Цей показник залежить від безлічі факторів, але з його допомогою можна порівнювати моделі між собою.

Напруга живлення

Більшість холодильників розраховане на 12 В (постійний струм), оскільки це стандартний параметр в автомобільній електромережі. Існують також моделі, які підключаються і до домашньої мережі 220 В (змінний струм). Таким чином, холодильник може використовуватися як в похідних, так і домашніх умовах.

Функції та оснащення

Установка на місце підлокітника – холодильник встановлюється посередині заднього сидіння, а форма кришки виступає як підлокітник. Це дуже зручний спосіб кріплення холодильника.

Контроль стану автомобільного акумулятора – спеціальна функція, яка відстежує рівень його заряду. Оскільки холодильник живиться від акумулятора при вимкненому двигуні автомобіля, то можлива його розрядка. При критично низькому заряді спрацьовує система сигналізації або автоматичного відключення холодильника від акумулятора.

Внутрішня підсвітка – розміщується в робочій камері холодильника. Дає можливість користуватися холодильником в темний час доби.

Компресор – істотно збільшує продуктивність холодильника і забезпечує задану температуру (від + 10 °C до -18 °C) незалежно від температури навколишнього середовища. Холодильники з компресором коштують дорожче, важать більше, ніж моделі без компресора. До того ж, вони мають досить високе енергоспоживання,

Вбудований вентилятор – розташований в робочій камері холодильника. Він покращує циркуляцію повітря. Це забезпечує більш рівномірне і якісне охолодження продуктів.

Кришка, що знімається – відділяється від контейнера. Може застосовуватися як столик. Крім того, зустрічаються моделі з двома кришками. Одна кришка перетворює пристрій в холодильник, а інша – в ізотермічний контейнер (зберігає температуру продуктів).

Ремінець для перенесення (на плечі) – полегшує перенесення холодильника. Як правило, ремінець мають сумки-холодильники. У деяких моделях присутні два ремінці, що дозволяє їх носити як рюкзак.

Дисплей – відображає інформацію про роботу і стан холодильника в даний момент (температура, режим роботи, рівень заряду акумулятора і т.д.). Дисплей значно спрощує користування пристроєм.

Робота від газового балона – використовується переносний газовий балон як джерело живлення холодильника. Дуже зручно в разі відсутності електроживлення.

Набір посуду – виконується з пластику або металу. У набір входять ложки, вилки, тарілки, кружки, ножі, іноді – дошка для нарізання, рушник, келихи, ніж для консервів і серветки.

Ручки – призначені для комфортного перенесення виробу. Зустрічаються у двох виконаннях: регульовані з м'якою підкладкою для плеча (сумки-холодильники) або телескопічна складна (контейнери-холодильники). Невеликі холодильники оснащуються однією ручкою, більш масивні – двома для зручності перенесення.

Коліщатка – полегшують транспортування габаритного контейнера-холодильника.

Замки – захищають сумку або контейнер від випадкового відкриття. У сумках-холодильниках зазвичай використовуються липучки, блискавка або комбінація того й іншого. У контейнерах-холодильниках зустрічаються вбудовані замки.

Відсіки, кишені – служать для зручного розміщення продуктів і предметів (пляшки, дрібні речі, документи).

Виробник

Важливо: холодильник повинен бути безпечним для здоров'я. Обирайте продукцію відомих виробників. Вимагайте у продавця сертифікат якості та дізнайтеся, який гарантійний термін має виріб (провідні бренди надають гарантію на 3-5 років).

Групу непоганих за якістю сумок-холодильників становить продукція українських і китайських брендів Time Eco, Кемпінг, Sprinter, Forester, GioStyle. Вони можуть коштувати дешевше моделей відомих брендів, а можуть бути в тому ж ціновому діапазоні. Таких сумок буде досить для нетривалих пікніків, виїздів на природу. Використовувати їх в тривалих походах і при екстремально високих температурах не варто: акумулятори не завжди витримують заявлений час холоду, матеріали часто зношуються досить швидко, як і пластмасові ручки при досить великому об'ємі сумки.

Кращим вибором будуть моделі марок Campingaz, Norfin, Philips, Thermos, Ezetil, Coleman. Зазвичай це зручні та практичні сумки з надійних і міцних тканин, з якісними щільними застібками. Через них не проходить тепле повітря. Поверхня в багатьох моделях прогумована, тому її легко мити. Максимальний час тримання холоду залежить лише від кількості додаткових акумуляторів. Попри високу ціну, якісні сумки-холодильники прослужать не один сезон.

Відгуки про статтю