Як вибрати сушарку для білизни

Тип

Стандартна – на ній білизна висихає природним чином. Стандартна модель зазвичай складається з каркаса і паралельних перекладин (мотузок, прутів, трубок) куди вивішується білизна. Такі моделі не потребують електроживлення, недорого коштують, прості у встановленні та використанні. Швидкість висихання білизни у стандартних сушарок нижче, ніж у електричних аналогів.

Електрична – працює від електричної мережі. Електросушарки забезпечують дуже швидке висихання білизни. Це дозволяє заощадити місце в приміщенні, так як відпадає необхідність в тривалому використанні громіздких сушарок. Такі пристрої залежать від електроживлення, коштують дорожче стандартних моделей, а їх застосування збільшує витрати на електроенергію.

Вид

Підлогова – має ніжки, внаслідок чого сушарка надійно встановлюється на підлогу або іншу рівну поверхню. Така модель відрізняється простотою установки, мобільністю, компактністю в складеному стані. У розкладеному вигляді на неї припадає значна частина місця і не підійде для приміщень з маленькою площею.

Важливо: на підлоговій сушарці також можна провітрювати подушки і ковдри.

Настінна – жорстко кріпиться на стіну за допомогою цвяхів або шурупів. На відміну від підлогової сушарки ця модель не займає місця на підлозі, але складніше в установці і не може переміщатися. Настінну модель має сенс монтувати в невеликих приміщеннях – ванній або на балконі.

Важливо: перед монтажем настінної сушарки слід оцінити міцність стіни, інакше пристрій з мокрою білизною може її обвалити.

Навісна – схожа на настінну модель, але на відміну від неї є знімною і монтується за допомогою кріплень, що нагадують гаки. Це забезпечує мобільність і змогу установки на різні вузькі довгі опори (наприклад, на край ванни, радіатор опалення або паркан). Однак по надійності кріплення навісна сушарка поступається настінній. Така модель зустрічається нечасто.

Важливо: часто навісна сушарка кріпиться безпосередньо до поручнів балкону. В цьому випадку пристосування не займе місця, забезпечить речам гарне провітрювання і висушування на сонці. Крім того, не буде на підлозі балкона калюж води від мокрої білизни. При такій сушці можливе забруднення білизни від птахів, сусідів згори, дощу.

Купуючи навісну сушарку для радіатора опалення, слід виміряти довжину батареї, а також оцінити можливість установки на неї моделі. Це важливо, тому що для старих чавунних батарей підійде не всяка навісна сушарка. Слід враховувати і високу температуру нагрівання батареї: неправильно обрана модель сушарки може вийти з ладу.

Стельова – кріпиться до стелі за допомогою анкерних болтів або дюбелів. Стельова сушарка зазвичай компактніше настінної моделі при більшій місткості і дозволяє вішати білизну на досить великій висоті, що прискорює сушіння білизни. Таку модель можна встановити на балконі, у ванній або в коридорі. Установка її складніше, ніж настінної.

Вулична – виконується з матеріалів, стійких до перепадів температур, впливу УФ-променів і вологи, відрізняється великою робочою поверхнею і потужною конструкцією. Вулична сушарка дозволяє висушити білизну на відкритому повітрі (в тому числі на балконі) в теплу погоду, заощадивши місце в приміщенні. Бувають два різновиди таких сушарок:

 • для підлоги – має великі розміри і добре підійде для дачі або приватних дворів;
 • настінна/стельова – менше за розміром і призначена для кріплення на балконі.

Важливо: при виборі сушарки слід враховувати особливості квартири – не тільки габарити приміщення, де буде стояти модель, але і будівельний матеріал. Наприклад, в бетонних будинках для монтажу настінних або стельових конструкцій потрібно свердлити отвори, що ускладнює їх установку (часто потрібен майстер). Можливо, в цьому випадку варто звернути увагу на підлогові моделі.

Конструкція

Розкладна – класичний варіант, який найчастіше можна зустріти у підлогових сушарок. Така конструкція складається з декількох елементів на рухомому з'єднанні. Розкладні сушарки компактні (в складеному стані), але їх необхідно часто розкладати і складати.

Зустрічаються два різновиди розкладних сушарок:

 • горизонтальні – розкладаються в довжину паралельно підлозі. Цей варіант добре підійде для балкона;
 • вертикальні – розкладаються в висоту перпендикулярно підлозі. Вони займають мінімум площі і здатні вмістити велику кількість білизни. Такий вид актуальний для невеликих приміщень і може встановлюватися, наприклад, у ванній.

Також існують розкладні моделі, що мають телескопічну конструкцію – елементи сушарки висуваються одна з одної, як циліндри підзорної труби. Це дає можливість зменшувати або збільшувати розмір сушарки в залежності від ситуації. Телескопічну сушарку можна розмістити в будь-якому місці.

Розсувна – більше характерна для настінних моделей. Особливістю таких сушарок є можливість збільшення корисної довжини. Розсувна конструкція – оптимальний варіант для місць з обмеженим простором (ванна, балкон). Зустрічається в двох різновидах:

 • Інерційна – складається з контейнера з барабаном, на який намотані мотузки (шнури), і з'єднаної з ними кріпильної планки. Планка висувається (зазвичай на 4 м) і закріплюється на протилежній стіні за допомогою гачків. Після зняття планки мотузки автоматично повертаються в барабан, що захищає їх від пилу. Недоліки: мотузка з часом втрачає еластичність і провисає, така конструкція розрахована на невелику вагу білизни.
 • Консольна – металева гармошка, яка кріпиться на стіну і висувається на певну відстань (зазвичай на 50 см). За необхідності вона легко знімається зі стіни. Консольна сушарка прослужить довше, ніж інерційна, але ціна її вище.

Важливо: консольну сушарку можна використовувати і як тримач для рушників. Якщо ж її встановити над батареєю, то така конструкція перетвориться в рушникосушарку.

«Ліана» – зустрічається в стельових сушарках (зазвичай використовується на балконах). Ця конструкція складається з двох кронштейнів з роликами, закріплених на стелі шурупами, і мотузок з трубками або стрижнями, на які вивішується білизна. Сушарки такої конструкції дозволяють регулювати висоту кожного стрижня: опускати (вивішування/знімання білизни) і піднімати (сушіння). Недолік – складність монтажу.

Важливо: в неякісних моделях слабким місцем можуть виявитися мотузки, які часто не витримують вагу білизни.

Матеріал

Алюміній – порівняно легкий і недорогий матеріал. З іншого боку, алюмінієва сушарка недостатньо міцна і може швидко вийти з ладу. В процесі експлуатації алюміній окислюється і чорніє, що призводить до появи темних плям на чистій білизні.

Сталь – міцніше і довговічніше алюмінію, але має більшу вагу і вартість.

 • Нержавіюча – не схильна до корозії, але коштує дуже дорого.
 • Звичайна – за якістю і ціною займає середнє положення між алюмінієм і нержавійкою. На відміну від нержавійки цей матеріал схильний до корозії і потребує спеціального вологозахисного полімерного (порошкового) покриття. Це покриття з часом може руйнуватися, що призведе до погіршення виду сушарки, і навіть до появи на речах дірок і затягувань.

Пластик – легкий і недорогий матеріал, при цьому не схильний до корозії. Однак по міцності пластик серйозно поступається сталі і алюмінію. Пластикові сушарки відрізняються малими розмірами і не призначені для великої кількості вологої білизни.

Важливо: оскільки пластик не може протягом тривалого часу витримувати серйозні навантаження, то краще звернути увагу на моделі, де основа виконана з металу, а додаткові елементи – пластикові.

Дерево – приємний на вид і досить міцний матеріал. Оскільки дерево погано переносить вплив вологи, необхідно, щоб воно було оброблено спеціальними засобами, що містять фосфор, фтор, хлор і азот.

Комбінований матеріал – таке рішення забезпечує баланс між якістю і ціною сушарки. Часто зустрічається комбінація алюмінію та сталі – в цьому випадку стрижні зроблені з алюмінію, а основна рама і підставка – зі сталі. Слід пам'ятати про недоліки алюмінію.

Інші характеристики

Спільна робоча поверхня

Сумарна довжина всіх стрижнів сушарки в розгорнутому стані. Чим більше цей параметр, тим більшу кількість білизни можна розташувати на пристрої, але тим він дорожче і масивніше. Занадто маленька робоча поверхня навряд чи підійде для великих речей, наприклад, покривал або простирадл.

Кількість стрижнів

Число стрижнів в конструкції сушарки. Чим вище цей параметр, тим більше білизни можна повісити на сушарку. Але при одній і тій же спільній робочій поверхні, пристрій з великим числом стрижнів, матиме менші габарити в розкладеному вигляді, так як зменшиться довжина кожного стрижня.

Кількість ярусів

Ярус сушарки – кілька стрижнів, розташованих паралельно і перебуваючих на одній висоті. Багатоярусні сушарки дозволяють помістити велику кількість білизни, не займаючи при цьому багато місця. Зі збільшенням числа ярусів зростає ціна і вага виробу.

Кількість ярусів залежить від конструкції сушарки:

 • 1 або 2 яруси – зустрічаються в розкладних підлогових горизонтальних сушарках. При цьому другий ярус розташовується нижче основного;
 • 3 або 4 яруси – зустрічаються в розкладних підлогових вертикальних пристроях. На вигляд такі сушарки нагадують етажерки. Добре підійдуть для великої кількості дрібних речей.

Важливо: для великих речей краще підійдуть конструкції з одним ярусом: в багатоярусних сушарках білизна закриє відразу кілька ярусів. На вертикальних моделях таку білизну теж можна сушити, не висуваючи інші яруси.

Максимальне навантаження

Гранично допустима вага мокрої білизни, при якому сушарку можна використовувати без ризику її поломки. Цей параметр допомагає оцінити придатність моделі для конкретної маси білизни, яка зазвичай є постійною. В свою чергу, масу білизни можна визначити, знаючи максимальне завантаження (кг) пральної машини і число завантажень за одне прання.

Хоча більшість сушарок мають запас міцності, все ж часті перевантаження знижують довговічність конструкції і сушарка може просто зламатися.

Кожен вид сушарок розрахований на певне максимальне навантаження.

Стандартні сушарки:

 • настінна – 5-6 кг (інерційна), до 10 кг (консольна);
 • навісна – 5-20 кг і більше;
 • підлогова – 20 кг;
 • стельова – 25 кг.

Електричні сушарки:

 • настінна і підлогова – 15 кг;
 • стельова – деякі моделі витримують до 35 кг.

Оснащення і функції

Бічні крила – розкладні полиці в конструкції підлогових моделей, що знаходяться в торці сушарки. В розкладеному стані такі «крила» збільшують місткість пристрою. В складеному вигляді вони укладаються на робочу поверхню і не займають багато місця. Бічні крила будуть гарною підмогою в випадках, коли кількість білизни для сушіння не постійна.

Сушіння взуття – може здійснюватися кількома способами. Стандартні моделі для цієї мети оснащуються колодками, куди ставиться взуття. Зустрічаються також спеціальні електричні нагрівачі, призначені тільки для сушіння взуття. Ці пристрої поміщаються безпосередньо всередину черевиків або туфель.

Захист від випадкового закривання – спеціальний фіксатор, що запобігає від небажаного складання сушарки, завантаженої мокрою білизною.

Пластикові/гумові накладки на ніжках – захищають підлогу від пошкоджень, забезпечують стійкість і запобігають ковзання конструкції.

Установка на ванну (в підлогових сушарках) – забезпечується конструкцією ніжок – вони мають спеціальні пристосування для стійкості сушарки.

Моделі з такою функцією добре використовувати для сушіння речей без віджиму (вода буде стікати безпосередньо в ванну), а також в тих квартирах, де оптимальним місцем для сушіння є ванна кімната. Сушарки для установки на ванну досить компактні. З недоліків конструкції слід відзначити невелику місткість і незручності при користуванні ванною кімнатою.

Тримач для вішаків – отвори на кінцях стрижнів або окремі підставки для зручності користування сушаркою. Зокрема, такі тримачі запобігають переміщення вішака по стрижню і звільняють місце робочої поверхні.

Коліщатка – дозволяють легко пересувати сушарку по приміщенню, що особливо важливо, коли модель завантажена мокрою білизною. Найчастіше коліщатка зустрічаються в досить громіздких і важких 3-4 ярусних моделях.

Вибираючи сушарку з коліщатками, слід звернути увагу на такі деталі.

 • Матеріал (пластик, каучук, метал, гума) – пластикові коліщатка часто руйнуються від удару, а гумові залишають на підлозі сліди. Оптимальний варіант – колеса, виконані з якісного пластику, покриті зовні каучуком.
 • Фіксатор – пристосування, що блокує коліщатка. Фіксатор не дасть сушарці випадково покотитися по підлозі або іншій поверхні (особливо, якщо є ухил).
 • Напрямок обертання коліщат – в недорогих сушарках коліщатка рухаються тільки вперед або назад, що незручно при поворотах – її необхідно піднімати. Краще вибрати модель, в якій коліщатка обертаються навколо своєї осі.

Поради щодо вибору

 • Варто звернути увагу на відстань між стрижнями (мотузками). Чим більше відстань, тим краще будуть висихати речі, і тим зручніше вивішувати білизну. Оптимальна величина – 6-9 мм. Якщо цей параметр менше, то через зіткнення речей один з одним, вони будуть повільно висихати і можуть залишати плями.
 • Металеві частини сушарки не повинні мати слідів іржі. Якщо на металевій сушарці з'явилася іржа, то її слід замінити, інакше вона буде залишати сліди на речах.
 • Не рекомендується купувати сушарку, в якій стрижні кріпляться за допомогою зварювання – в цьому випадку можливе утворення корозії. Краще зупинитися на виробі, де стрижні закріплені вальцюванням, а місця стиків захищені пластиковим ковпаком. Це запобіжить появі затяжок на речах.
 • Щоб доповнити інтер'єр можна вибрати кольорову сушарку (під колір кахлю, меблів, штор).

Поради щодо використання

 • На сушарку слід вішати ретельно віджаті речі, щоб на підлозі не з'являлися калюжі. Крім того, віджата білизна важить менше, отже, знижується навантаження на сушарку.
 • Необхідно протирати сушарку після кожного використання, оскільки на вологих стрижнях добре розмножуються мікроорганізми, які потім будуть переходити на білизну.
 • Сушіння білизни на сушарці взимку зволожує повітря в квартирі.
Відгуки про статтю

Дякую. Особлива подяка за грамотність - легко читати і все зрозуміло.

100% понятно. СПАСИБО !!!евгений

Производится ли радиологичексий и химический контроль сушилок ? Какие документы просить у продавца при покупке сушилки подтверждающие ее безопасность

выбирайте сушилки проверенных брендов: они как правило изготавливают свои товары из безопасных материвалов.

Завёл себе напольную сушилку. Правда не в ванную а на балкон. Могу только похвалить. Удобная, лёгкая и даже симпатичная.