Як вибрати сушарку для взуття

Вид

Електрична – представлена різними варіантами конструкції (внутрішня, для підлоги, настінна). Переваги: низька ціна і енергоспоживання, простота експлуатації. Недолік – тривалий час сушки взуття (до 10 годин). Електричні сушарки зустрічаються найчастіше.

Ультрафіолетова – крім сушіння вбиває бактерії, в тому числі грибок. Взуття висушується за 6-8 годин. Мінуси: більш висока ціна, обмежений асортимент сушарок.

З вентилятором (аеросушілка) – має дві трубки, які подають гаряче повітря на взуття. Забезпечує дуже швидке висихання взуття (за 3 години). Подібною моделлю можна сушити рукавиці, шарфи, шкарпетки, шапки. Недоліки: найвища вартість, ризик перегріву взуття.

Килимок – нагадує звичайний килимок, але забезпечений нагрівальним елементом. Відрізняється від інших моделей тим, що нагріває взуття зовні. У порівнянні з іншими приладами килимок дбайливіше сушить взуття і простіше у використанні. Також килимок можна взяти з собою в подорож. Але для ефективного просушування необхідно більше часу.

Призначення

Внутрішня – складається з двох нагрівачів, які з'єднані шнуром. Для сушіння в кожен предмет взуття розміщують один такий нагрівач. Подібна сушарка дуже компактна і добре підходить для побутового застосування і використання в дорозі.

Підлогова – виконується у вигляді полиці на ніжках, передбачає установку на підлогу або іншу горизонтальну поверхню. Вигідно відрізняється від внутрішньої сушарки більшою місткістю і естетичним виглядом. Недолік – значні габарити, що не дозволяють брати сушарку в подорож.

Настінна – схожа на підлогову модель, але кріпиться до стіни. Не займає місце на підлозі, що важливо в умовах обмеженого простору. Мінус – складний монтаж і перевстановлення.

Місткість взуття

За даним параметру судять про кількість пар взуття, яке може висушити пристрій за один раз. У більшості моделей місткість взуття визначається кількістю нагрівачів. А щоб не помилитися при виборі килимків за цим показником слід звертати увагу на розмір приладу і розмір взуття, яку передбачається сушити. У різних моделях дана характеристика становить 1-5 пар і більше.

Потужність

Цей показник дозволяє оцінити ефективність сушарки. Чим більш потужний прилад, тим швидше прилад впорається зі своїм завданням і тим більше взуття він висушить за один раз. Необхідно вибирати сушилку з таким розрахунком, щоб на одну пару взуття доводилося не менше 12-16 Вт (без додаткових опцій).

Максимальна температура нагріву

Цей показник описує найбільшу температуру, яку дає сушарка. Чим вище температура, тим швидше висохне взуття. У той же час сильне нагрівання шкодить матеріалу взуття.

Зазвичай максимальна температура сушарок становить 60-70 С° (баланс ефективності та безпеки). Іноді зустрічаються моделі, які нагріваються до 40 С° – для замші та інших подібних матеріалів. Сушарки з більш високими значеннями зустрічаються рідко.

Кількість режимів сушіння

Взуття виготовляється з різних матеріалів – деякі з них дуже чутливі до впливу теплового потоку. Чим більше таких режимів, тим точніше можна підлаштувати роботу сушарки під особливості конкретного взуття. Гарний вибір – пристрій, що підтримує 4 режими:

  • для взуття з тонких матеріалів;
  • для легкому взутті;
  • для шкіряного взуття;
  • режим дезінфекції.

Функції

Протигрибкова обробка – здійснюється за допомогою УФ-випромінювання. В результаті знищуються шкідливі мікроорганізми, що викликають різні шкірні захворювання і неприємний запах.

Іонізація – відіграє ту ж роль, що і попередня опція, але замість УФ-випромінювання застосовується технологія «іонного вітру». Мікроби знищуються завдяки циркуляції іонізованого і озонованого повітря. Такі прилади працюють безшумно.

Сушіння одягу – подібна функція передбачена в потужних і громіздких сушарках, які можна накрити одягом.

Виконання

Регулятор температури – дозволяє налаштувати температурний режим сушіння під особливості матеріалу взуття.

Поворот на 90° – дана функція зустрічається в окремих настінних сушарках. Такий виріб можна складати, що економить місце.

Таймер – за допомогою цієї опції можна уникнути перегріву взуття. Користувач задає час для сушки взуття, після якого пристрій припинить свою роботу.

Розсувна основа – дозволяє налаштувати сушилку виходячи з розміру взуття, що підвищує ефективність її прогрівання.

Матеріал

Метал, нержавіюча сталь – міцний і довговічний матеріал, але може сильно нагріватися, а це загрожує опіком при випадковому торканні. Тому температура нагріву металевих підлогових і настінних моделей не перевищує 55 С°.

Пластик + кераміка – пластмасовий корпус закриває керамічні нагрівальні елементи і тим самим запобігає опік.

Харчування

Мережа (220 В) – дозволяє сушарці працювати тривалий час. Правда такий прилад «прив'язаний» до електромережі, а довжина проводу в деяких випадках може виявитися недостатньою. Оптимальний варіант для використання в приміщенні, наприклад, вдома.

Батарейки – забезпечує пристрою незалежність від мережі, але час роботи обмежується рівнем заряду елемента живлення. Сушилку на батарейках можна взяти з собою в поїздку або похід. Ці сушарки поширені мало.

Від прикурювача (12В) – дає можливість користуватися сушаркою в дорозі. Моделі з таким способом живлення зустрічається рідко.

Відгуки про статтю