Як вибрати сушильну машину

Тип

Сушильні машини бувають виконані у вигляді сушильної шафи і у вигляді барабанного пристрою. Перший варіант в зв'язку із значними габаритами і високою вартістю зустрічається дуже рідко. Білизна в такій машині сушиться в розвішеному стані. В основному на вітчизняному ринку можна зустріти другий тип. За формою він нагадує звичайну пральну машину. В процесі сушіння барабан змінює напрямок обертання, за рахунок цього білизна менше мнеться.

Електросушарки виконуються в інших варіантах. Одні моделі нагадують стандартні пристрої і оснащуються нагрівальними елементами. Інші електросушарки складаються зі стійки для білизни, чохла, який закриває конструкцію і вентилятора, що подає тепле повітря під чохол. Ці пристрої не тільки швидко сушать білизну, а й запобігають його зминання, що виключає необхідність прасування.

Клас

На класи сушильні машини діляться залежно від розмірів і місткості.

Повнорозмірна - найбільш поширений варіант, звичайно вміщує від 6-8 кг білизни. Обсяг такої машини 100-120 літрів. Передбачається, що такі сушильні машини можуть розташовуватися над пральною. Це значно економить місце, а також зменшує вібрацію обох машин.

Компактна - зустрічається досить рідко. Вміщує 3-4 кілограми. Хоча така машина за вартістю і за розмірами менше, але є досить не практичною, оскільки може висушити дуже мало білизни. Варто пам'ятати про те, що вологі речі важать набагато більше, ніж сухі і порівнювати місткість пральної машини із сушильною ніяк не можна.

Сушильні машини можуть бути як окремо стоячими, так і вбудованими.

Важливо: максимальне завантаження сушарки вказується в розрахунку на бавовняні вироби. А ось синтетичний і вовняний одяг займає більше місця. Тому в машину з максимальним завантаженням на 6 кг можна завантажувати не більше 3 кг виробів з синтетики або 1 кг речей з вовни.

Також зустрічаються моделі, які встановлюються в колону (на пральну машину). Подібне рішення дозволяє заощадити місце, що особливо важливо в умовах обмеженого простору.

Тип сушіння

Конденсаційний - принцип роботи полягає в тому, що нагріте гаряче повітря забирає вологу з вологого одягу. Після цього він остигає, опускається вниз, де знаходиться нагрівальний елемент, знову нагрівається і процес повторюється. Конденсат збирається в спеціальну ємність і виливається. Такі моделі за вартістю вище, але не вимагають установки біля машини спеціальної вентиляційної системи.

Вентиляційний - в таких машинах вологе повітря виходить назовні. Це найпростіший тип сушіння, але не найзручніший, оскільки такі моделі потребують обладнання біля машини потужної системи вентиляції.

Heat Pump - об'єднує в собі риси конденсаційного і вентиляційного типу. Принцип дії машини: тепловий насос нагріває використане вологе повітря для нового циклу сушіння, при цьому волога конденсується і виливається. Така технологія споживає менше енергії. Мінус - дуже висока вартість.

Клас енергоспоживання

Показує економічність споживання електроенергії. Позначається латинськими буквами:

  • A - дуже економічні, мінімальна витрата електроенергії;
  • В - економічні, середня витрата електроенергії;
  • С - висока витрата електроенергії. Сучасні сушильні машини досить рідко зустрічаються з цим класом;
  • A+++ (194 кВт*год/рік), A++ (258 кВт*год/рік) A+ (233 кВт*год/рік) - дуже економічні, мінімальна витрата електроенергії;

Режими сушіння

Прискорене сушіння - дозволяє прискорити процес завдяки збільшенню температури повітря і швидкості обертання барабана. Слід пам'ятати, що делікатні і тонкі тканини не варто сушити в цьому режимі.

Щадне сушіння - призначене для тонких тканин (шовк, мереживо). Температура і швидкість обертання такого режиму нижче, ніж звичайного сушіння.

Антизминання - барабан в таких моделях здатний обертатися в обидві сторони, що дозволяє зменшити зминання білизни.

Контроль вологості - завдяки цій функції білизна висушується до певного зазначеного заздалегідь рівня вологості. Після досягнення цього рівня машина зупиняє процес.

«Під праску» - висушена білизна залишається злегка вологою, що спрощує її прасування праскою.

«В шафу» - висушений одяг можна надягати або поміщати в шафу.

Провітрювання - усуває з одягу неприємний запах, пил, кліщів, шерсть домашніх тварин. Така опція допоможе освіжити м'які іграшки, ковдри, подушки.

Парове сушіння - зволожує і освіжає речі. Підійде для обробки чистого одягу з неприємним запахом (замість прання). За допомогою такого режиму зволожують пересушені речі для прасування.

Дверцята

Сушильні машини оснащуються круглими або прямокутними дверцятами. Перший варіант дешевше, другий - дозволяє завантажити більше одягу. Моделі з круглими дверцятами зустрічаються найчастіше. Дверцята сушарок представлені двома різновидами:

  • прозорі - дозволяє стежити за сушінням речей, але обійдеться дорожче;
  • непрозорі - менш зручне рішення.

Рівень шуму

Від цього показника безпосередньо залежить комфортність експлуатації сушарки. Одиниця виміру - децибели (дБ). Чим нижче рівень шуму, тим краще. В той же час малошумний агрегат коштує дорожче більш «гучної» машини. В сучасних пристроях цей параметр становить близько 61-69 дБ.

Оснащення

Дисплей - відображає відомості про роботу електросушарки (в тому числі режими, час, що залишився до закінчення сушіння, код помилки). Полегшує використання агрегату.

Таймер - дає можливість почати сушіння речей в заданий користувачем час. Така опція дозволяє отримати висушену білизна в потрібний момент.

Підсвічування барабану - допомагає користувачеві не забути в машині висушені дрібні речі.

Індикатор заповнення конденсатного баку - повідомляє користувачеві, що бак заповнений конденсатом і його потрібно спорожнити. Дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з переповненням цієї ємності. Індикатор зустрічається в конденсаційних сушильних машинах.

Електронне керування - автоматично управляє сушінням і пропонує великий функціонал. Від користувача потрібно лише вибрати програму. Правда, електронне управління чутливе до перепадів напруги. В деяких сушарках з таким управлінням передбачений сенсорний дисплей, що спрощує експлуатацію.

Віддалене управління - дозволяє задавати параметри сушіння на дистанції по Wi-Fi за допомогою смартфону. Для використання цієї опції слід встановити спеціальний додаток на смартфон або інший мобільний пристрій.

Кошик - призначений для сушіння вовняного одягу, делікатних речей, взуття.

Інверторний двигун - надійний, малошумний і економічний. Мінус - висока вартість (самого мотора і ремонту).

Блокування дверцят - запобігає випадкове відкриття дверцят під час роботи сушильної машини.

Своя програма - можливість створення власної програми сушіння шляхом збереження в пам'яті машини корисних властивостей.

контролюючі пристрої

Захист від дітей - припускає блокування панелі управління.

Захист від перепадів напруги - автоматичне відключення сушарки при коливаннях напруги. Допомагає уникнути передчасного виходу з ладу машини.

Поради

Потужність - краще вибирати моделі, потужність яких становить не менше 70 Вт. Недостатньо потужні прилади будуть дуже довго сушити речі.

УФ-лампа - знезаражує білизну при сушінні.

Іонізатор повітря - очищує повітря і нейтралізує неприємні запахи білизни при сушінні.

Терморегулятор - з його допомогою можна задати необхідну температуру сушіння, виходячи з тканини білизни. Цей пристрій допоможе висушити делікатну білизну без ризику її пошкодження.

При установці електросушарки на балкон, зверніть увагу на такі моменти:

  • скління балкона: оскільки пристрій не може працювати в умовах низьких температур, то балкон повинен бути утеплений;
  • розетка на балконі: електросушарки мають порівняно невеликий шнур, тому має сенс встановити на балкон розетку, захищену від вологи.

У ванних кімнатах електросушарку можна застосовувати і як обігріваючий пристрій.

Деякі електричні пристрої можна використовувати і без електроживлення - в цьому випадку білизна буде сохнути так само повільно, як і в стандартних сушарках.

Виробник

Найменш якісною технікою вважається продукція маловідомих китайських і місцевих брендів: Delfa, Mirta, Ergo. Як правило, це сушарки невеликого обсягу, без додаткових функцій і з мінімальним оснащенням. Коштують недорого, проте сушать невелику вагу білизни, що зазвичай невигідно.

Хорошим співвідношенням ціна/якість мають сушильні машини популярних виробників як Beko, Candy, Indesit, Hotpoint-Ariston, Gorenje, Whirpool, Zanussi. Такі сушильні апарати мають безліч функцій і режимів. Після їх сушіння можна отримати суху і практично відпрасовану білизну. Всі сушарки надійні і добре зібрані. Кожен виробник пропонує гідну сервісну підтримку користувачів. Найширший асортимент моделей у бренда Electrolux.

Максимальна якість і стабільність роботи притаманні сушаркам AEG, Bosch, Siemens, Electrolux. Це більш дорогі пристрої, але дуже надійні. Ці виробники приділяють увагу збірці і матеріалами виготовлення. У всіх сушарок є широкий ряд додаткових функцій і режимів. Такі сушильні машини часто найбільш економічні.

Деякі компанії виробляють техніку преміум-класу, наприклад, Asko, Schulthess. Це дорога, але дуже якісна продукція, дозволити собі її зможе не кожен. Така техніка частіше використовується для професійних цілей, наприклад, для пралень. Також часто пристрої відрізняються незвичайним дизайном, що позначається на їх вартості, наприклад, сушильні машини Smeg. Купувати таку техніку чи ні, залежить виключно від бюджету і смакових уподобань покупця.

Відгуки про статтю

Намагався зрозуміти який тип краще: з тепловим насосом чи конденсаційна, але не зрозумів. Також тут жодної інформації про японські бренди, а по факту цікаво дізнатись про техніку Sharp чи Panasonic, вона дуже цінується у високорозвинених країнах.

При описі брендів ми орієнтуємось на внутрішній ринок техніки.

Статья полезная, большое спасибо. Не понял только одного- как выглядит сушилка мощностью 70W?