Як вибрати тачку, візок

Вид

Садово-будівельна тачка - пристосування для транспортування грунту, саджанців, добрив, зібраного врожаю, дощок, цементу, щебеню, інструментів. В тачці перевозять рідкі і сипучі речовини. Подібний пристрій відрізняється високою прохідністю. Правда, в процесі перевезення потрібно піднімати тачку, що незручно і призводить до стомлення працівника.

Садовий візок - на відміну від тачки не потребує підведення над землею і більш компактний. За вантажопідйомності і прохідності поступається попередньому транспортному засобу, підходить для переміщення твердих вантажів (сипучі та рідкі матеріали транспортуються тільки в упаковці). Оптимальний варіант для збору врожаю буряка, картоплі, моркви, кавуна, дині.

Головний елемент конструкції садово-будівельної тачки - кузов, садового візка - платформа.

Вантажний візок - використовується для транспортування балонів, ящиків, рулонів, коробок.

Тачка для бочок - застосовується для перевезення бочок або ящиків.

Вантажопідйомність

Гранично допустима вага вантажу, на який розрахована тачка / візок. Для садівництва використовуються моделі вантажопідйомністю 60-120 кг. У будівництві застосовують пристосування, в яких цей параметр досягає 150-320 кг. Більшість моделей впорається і з підвищеними навантаженнями, але при цьому зменшується термін експлуатації і зростає ймовірність несподіваної поломки.

Найчастіше вибирають тачку / візок вантажопідйомністю 100-200 кг (в залежності від завдань). Варіант менш 100 кг купувати недоцільно, моделлю більше 200 кг важко керувати, а для її пересування необхідно докладати значних фізичних зусиль.

Важливо: купуйте тачку / візок з деяким запасом вантажопідйомності. Це вбереже транспортне обладнання від надлишкового і шкідливого навантаження.

Кузов

Обсяг - чим вище цей параметр, тим більше вантажу поміститься в тачку. При цьому фактична місткість пристосування перевищує номінальний обсяг, так як багато матеріалів завантажуються «з гіркою». У садово-будівельних тачок обсяг кузова становить 60-130 л.

Важливо: якщо вантажопідйомність враховується при перевезенні твердих важких предметів, то обсяг виходить на перший план, коли потрібно перевозити легші сипучі або рідкі матеріали. Вантажопідйомність визначається вагою матеріалів, а обсяг - їх габаритами. Варто врахувати, що при одному і тому займаному обсязі вага матеріалів може відрізнятися.

Розмір - дозволяє визначити глибину кузова. Чим більше кузов, тим менше його глибина (при однаковому обсязі).

Форма - представлена двома різновидами:

  • трапецієподібна - полегшує розвантаження вмісту, підходить для перевезення сипучих матеріалів і великих предметів;
  • квадратна - ідеальна для твердих вантажів правильної форми.

Товщина стінок - дає можливість оцінити надійність кузова. Зі збільшенням товщини стінок підвищується міцність тачки / візка та їх вага. Також на міцність виробу впливає і якість збирання. Оптимальна величина сталевих стінок в будівельних тачках коливається в діапазоні 0.8-1.5 мм (сталь), 0.8-1 мм (алюміній). У садових моделей цей параметр може бути менше - 0.5-0.8 мм.

Важливо: якісна тачка має цілісний кузов - ця особливість подовжує термін служби виробу. Модель зі звареним кузовом швидше прийде в непридатність через корозію швів.

Колеса

Тип

Надувні (пневматичні) - забезпечують високу прохідність, м'яке пересування по делікатним покриттям і тривалий термін служби при значних навантаженнях. Часто виконуються у великому діаметрі. Надувні колеса чутливі до проколів, коштують дорожче монолітних аналогів і потребують періодичного підкачування повітрям.

Монолітні - простіше і дешевше надувних коліс, не бояться проколів. Таким колесам не потрібне підкачування, однак вони погано переносять сильні удари і перевантажують обід колеса. Мають порівняно невеликий діаметр і не розраховані на серйозні навантаження. Виконуються з пластика і гуми. Для підвищення прохідності пластикові колеса часто оснащуються гумовими протекторами.

Важливо: для переміщення важких предметів бажано вибрати тачку модель з колесами на підшипниках.

Кількість - візки бувають двоколісними, а тачки забезпечуються одним або двома (набагато рідше - чотирма) колесами. Одноколісна модель більш маневрена, двоколісна - стійкіше і вимагає менше фізичних зусиль при перевезенні вантажів.

У двоколісної тачки краще прохідність, що важливо при роботі на м'якому грунті. Тачка з одним колесом добре пересувається по твердій поверхні - асфальту або бетону. За вантажопідйомності двоколісна модель виграє у одноколісних.

Важливо: при виборі двоколісної моделі враховуйте ширину хвіртки і доріжок, кількість і ступінь «крутості» поворотів. Подібній тачці потрібно значний простір, щоб розвернутися.

Діаметр - визначає амортизаційні характеристики колеса і прохідність тачки / візка. Модель з великими колесами (35-45 см) м'якше їде і краще пересувається по пересіченій місцевості.

Тип ручки

Н-образна - зручна при утриманні двома руками. Таку ручку важко тримати однією рукою. Хороший вибір для перевезення важких вантажів на одноколісній тачці.

Важливо: при виборі виробів з Н-подібною ручкою переконайтеся, що між двома рукоятками поміститься корпус людини. Це знизить навантаження на хребет і підвищить маневреність транспортного устаткування.

П-образна - розрахована на одно- і дворучний хват. Правда, утримання двома руками менш комфортно для користувача. Ця рукоятка зручна при використанні двоколісної тачки.

Також зустрічається рукоятка, що поєднує конструктивні особливості попередніх варіантів. Універсальне рішення, що підходить для різних ситуацій. Подібною ручкою оснащуються візки.

Важливо: ручка повинна бути досить довгою для зручного утримання. Добре, якщо рукоятка забезпечена рифленим пластиковим або гумовим покриттям, що володіє протиковзким ефектом і знижує ймовірність появи мозолів на руках.

Виконання

Оцинкована конструкція - підвищує стійкість тачки / візка до корозії. Подовжує термін служби виробу.

Підкіс - полегшує процес розвантаження при нахилі тачки вперед. Також підкіс виконує функцію опори, якщо потрібно демонтувати колесо.

Передня опора кузова - підтримує тачку і тим самим підвищує її надійність. Моделі з такою опорою добре підходять для перевезення важких предметів.

Опорна стійка - використовується в ролі опори під час стоянки. Розрізняють два види опорної стійки:

  • знімна - дозволяє зменшити вагу і підвищити маневреність тачки, що корисно при пересуванні по пересіченій місцевості;
  • незнімна - набагато міцніше знімної опори, але менш універсальна.

Мішок для сміття - дає можливість збирати і транспортувати бур'яни, траву і садове сміття. Зустрічається в деяких садових візках.

Матеріал кузова і каркаса (рами)

Метал (сталь, алюміній) - міцний і надійний матеріал, але має велику вагу і схильний до корозії. Сталь міцніше алюмінію, але важче і схильна до корозії. У металевих пристосувань найвища вантажопідйомність.

Важливо: для будівництва краще вибрати модель з каркасом з цілісних труб - така тачка / візок відрізняється високою міцністю. Конструкція з гнуто-зварною рамою менш надійна, але для садівництва підійде.

Пластик - легше металу, не боїться корозії, але більш крихкий і чутливий до зовнішніх впливів (спека, мороз, град, вогонь).

Важливо: в надійній тачці каркас щільно охоплює кузов з усіх боків. Особливо міцна конструкція має фронтальні ребра жорсткості. Така модель хороша для перевезення важких твердих предметів. А ось рідкі і сипучі матеріали зручніше переміщати в тачці, у якої кузов подовжений і закруглений (остання риса знижує ризик травмування користувача).

Вага

Цей параметр визначає, наскільки зручно транспортувати вантаж за допомогою тачки / візка. Легким пристосуванням простіше керувати і пересувати, зате у важкої моделі вище вантажопідйомність. Оптимальна вага будівельної тачки становить 30-35 кг, а садової - 10 кг.

Параметри садових тачок виходячи з площі ділянки:

  • 6-10 соток - одноколісна модель вантажопідйомністю до 100 кг, об'ємом кузова до 80 л, вагою до 10 кг (пластиковий або алюмінієвий кузов);
  • 10-25 соток - одноколісна модель вантажопідйомністю до 150-180 кг, об'ємом кузова до 100-110 л, вагою до 15 кг (алюмінієвий кузов);
  • до 50 соток - двоколісна модель вантажопідйомністю до 200-220 кг, об'ємом кузова 100-110 л, вагою до 20 кг (сталевий або алюмінієвий кузов);
  • понад 50 соток - двоколісна модель вантажопідйомністю до 300 кг, об'ємом кузова 220-250 л, вагою 25-28 кг (сталевий кузов).
Відгуки про статтю