Як вибрати тенісний стіл

Клас

Любительський стіл – призначений для початківців гравців і встановлюється як на вулиці, так і в приміщенні. Зазвичай його купують для шкіл, таборів, дворів і парків. Конструкція аматорського столу менш жорстка, ніж у тренувальних та професійних моделях. Він не має регулювання висоти ніжок. Такий стіл може бути як з коліщатками (гальма відсутні), так і без них. Відскок м'яча – 15-17 см.

Тренувальний (напівпрофесійний) стіл – використовується для тенісних шкіл і залів, проведення не рейтингових змагань, тренувань спортсменів та досвідчених любителів. За якістю виконання, міцністю та надійністю наближається до професійного столу. Як правило, він не має функції регулювання висоти ніжок. Такі столи завжди оснащені коліщатками. Використовуються тільки для гри в приміщеннях. Відскок м'яча – 18-24 см.

Професійний стіл – застосовується для спортивних змагань (включаючи міжнародні); має найміцнішу, зносостійку і надійну конструкцію, регулювання висоти ніжок; може бути як з коліщатками (наявність гальм), так і без них. Використовується тільки для гри в приміщеннях. Столи цього класу характеризуються рівномірністю відскоку м'яча. Відскок м'яча – 23 см.

Важливо: професійний стіл, на відміну від попередніх моделей, повністю відповідає правилам ITTF (міжнародної федерації з настільного тенісу). Також має можливість регулювання висоти ніжок (юстування). Величина юстування – до 3 см.

Дитячий (міні та міді стіл) – має менші розміри й вагу, простий в транспортуванні. Такі столи можна використовувати в якості журнальних або обідніх (наприклад, для пікніка на природі).

Установка

Слід визначитися з ігровим простором – відкритий чи закритий, оскільки від цього залежить вибір конкретної моделі та обладнання ігрового майданчика.

Всепогодний стіл – призначений для гри на відкритому повітрі. Такий стіл відрізняється стійкістю до перепадів температур і шкідливих зовнішніх впливів (спека, вітер, дощ, сніг). Всепогодний стіл має тривалий термін служби, але відскок м'яча у нього дещо гірше, ніж від столу, призначеного для приміщень.

Стіл для приміщень – використовується для гри в залах та кімнатах. Характеризується дуже хорошим відскоком м'яча. Також оснащується сіткою, колесами та спеціальними осередками, в яких можна зберігати ракетки та м'ячі.

Небажано використовувати тенісні столи для приміщень на відкритому повітрі, оскільки це може спричинити їх передчасний знос. Можливо використовувати їх для гри на відкритому повітрі тільки влітку, але на ніч слід обов'язково заносити всередину. В цьому випадку слід звертати увагу на вагу столу і його конструкцію: він повинен легко розкладатися.

Розмір

Стіл для тенісу має прямокутну форму, його розміри складають (довжина х ширина х висота, см):

 • стандартний – 274 х 152.5х 76;
 • міні-стіл – 136 х 76 х 65;
 • міді-стіл – 181 х 105 х 76.

Стільниця

Матеріал

ДСП / ЛДСП / МДФ – використовується в виготовленні тенісних столів, призначених для гри в приміщенні. Стільниця з МДФ – найбільш стійка до деформації, за нею йде ЛДСП і ДСП. Стільниця з МДФ в поєднанні з металевим профілем (кантом) має найбільший термін служби.

Меламін / алюміній / вологостійка фанера – використовується для виробництва всепогодних тенісних столів. Меламінові та алюмінієві стільниці можуть прослужити до 50 років.

Кант – металевий обід, який встановлюється по периметру стільниці для посилення її конструкції. Аматорські столи не мають канта; в тренувальних (напівпрофесійних) столах кант відсутній або передбачена його установка при складанні; професійні моделі обов'язково мають кант.

Товщина

 • аматорські столи мають стільницю товщиною 12, 16 або 18 мм: для новачків і тих, хто грає рідко;
 • тренувальні (напівпрофесійні) – 19 або 22 мм: людям, що грають часто і мають великий досвід;
 • професійні – 25, 28 або 30 мм: для спортсменів.

Колір

Тенісні столи для приміщення мають два кольори – синій і зелений. Ці кольори дозволено використовувати на змаганнях. Синій колір – «азартний», зелений – заспокійливий. Аматорські та тренувальні (напівпрофесійні) столи можуть бути як глянцевими, так і матовими, а професійні – тільки матовими.

Всепогодні столи можуть мати зелений, синій, коричневий і сірий колір, при цьому поверхня може бути як матовою (зустрічається найчастіше), так і глянсовою (ефектна на вигляд) – оптимальний варіант для виставок і презентацій тенісних столів.

Важливо: для того, щоб стіл тривалий час зберігав свій колір, необхідно протирати його м'якою губкою.

Каркас

Складаний – перевагою такого столу є компактність. Складані столи дозволяють грати одній людині, б'ючи кулькою в вертикально встановлену стільницю. Аматорські столи часто потрібно складати двома людьми, тренувальні та професійні більш зручні в складанні. Антивандальні столи не мають системи складання.

Сітка

Аматорські столи оснащуються сіткою без можливості регулювання її натягу і висоти. Сама ж сітка не відрізняється високою надійністю і довговічністю. Як правило, в такі моделі неможливо встановити іншу сітку.

Тренувальні (напівпрофесійні) можуть бути як з сіткою, так і без неї. Професійні столи в більшості випадків поставляються без сітки.

Сітка являє собою плетену клітку з розмірами осередків в межах 1.3-1.5 см. Довжина сітки повинна становити 183 см, висота – 15.25 см. Її верхній край повинен бути білого кольору і мати висоту 1.5 см. Всередині натягується шнур, який регулює рівень натягу.

Кріпиться сітка за допомогою гвинтових або кліпсових кріплень. Матеріали кріплень – пластикові або металеві. Колір сітки – довільний (зазвичай це синій, білий, чорний, зелений).

Вага

Вага тенісного столу визначається його класом:

 • аматорський – 55-77 кг;
 • тренувальний (напівпрофесійний) – 70-110 кг;
 • професійний – 100-160 кг;
 • всепогодний – 40-100 кг;
 • міді-стіл – 25-35 кг;
 • міні-стіл – 10-20 кг.

Виробник

Серед всіх виробників тенісних столів варто виділити Sponeta, Stiga, Joola, Kettler, Cornilleau, Donic, Adidas. Їх продукція сертифікована міжнародною федерацією настільного тенісу. Такі столи виготовлені з якісних матеріалів, незалежно від призначення: всепогодні або для приміщень. Однак для всепогодних столів це особливо важливо. Надійні столи прослужать довго за будь-якої інтенсивності експлуатації. Однак коштують вони дорого.

Непоганим варіантом для аматорських ігор в настільний теніс стануть столи марок Torneo, Майстерня Чарівного Світу, Enebe, GSI-Sport, HouseFit, Inter Atletika, Tibhar, Спорттрест. Вони дешевші, ніж продукція першої групи. Найчастіше виготовлені з ДСП. Для ігор вдома або на дачі таких столів досить.

Відгуки про статтю