Як вибрати трап

Вид

Трап – сантехнічний пристрій для відведення стічних вод у каналізацію, що встановлюється у душових кабінах та інших приміщеннях із підвищеною вологістю. Запобігає проникненню неприємного запаху з каналізації. Трап вигідно відрізняється від сифона в душовому піддоні більшою пропускною здатністю.

Корпус трапу – зовнішня оболонка трапа, в якій знаходиться сифон та інші елементи пристрою.

Решітка для трапу – оберігає сифон трапа від великого сміття або предметів, що випадково впали, наприклад, зубної щітки. Також решітка направляє воду в каналізаційну трубу й надає трапу завершеного вигляду.

Тип

Лінійний (дренажний канал) – довгий та вузький прямокутний трап, вмонтований у стіну. Встановлюється впритул до стінки або по периметру душової зони. Переваги: висока пропускна здатність, передбачає ухил покриття для підлоги в одній площині, що полегшує укладання мозаїки або плитки. Мінус – складний монтаж.

Точковий – компактний трап із декоративною решіткою квадратної або круглої форми. Встановлюється будь-де у душовій зоні. Недоліки: порівняно низька пропускна здатність, що вимагає нахилу підлоги в різних площинах. Оптимальний вибір для малогабаритного приміщення.

Призначення

Для душа – ці трапи відводять воду з душової зони. Подібні моделі встановлюють у житлових будинках, готелях, басейнах, кухнях.

Для балкона та терас – відводять технічну, талу та дощову воду з поверхні балкона/тераси. Оснащені комбінованим затвором, що забезпечує ефективну роботу будь-якої пори року. Крім цього, комплектуються притискним фланцем. Такі пристрої монтують у «пирозі» балкона/тераси.

Для підвальних приміщень – відводять воду з поверхні підвалів, пралень, котелень. Ці моделі мають комбінований затвор.

Тип решітки

Перфорована – пластини з отворами. Відносно дешевий та практичний варіант. Трапи з перфорованою решіткою зустрічаються найчастіше.

Щілинна – тонка решітка, яка встановлюються глибоко в підлогу і майже невидимі. Найбільш дорога та складна у монтажі рішення.

Під плитку – забезпечена планкою для подальшого облицювання плиткою, мозаїкою, керамогранітом. В результаті решітка трапу стане практично непомітною. Підходить для душових, оформлених у стилі мінімалізму.

Обертова – решітка з двома різними вставками, яка може перевертатися і тим самим змінювати душевий інтер'єр.

Форма решітки

Прямокутна/квадратна – легко розташовується в будь-якому місці душової кабіни.

Кругла – також розміщується в будь-якому місці душової, але складніша в монтажі, тому що необхідно вирізати круглий отвір.

Трикутна – зазвичай встановлюється в куту приміщення. Підходить для душового куточка.

Матеріал решітки

Нержавіюча сталь – довговічний та гігієнічний матеріал, не боїться миючих засобів та механічних впливів. Недолік – висока ціна. Цю решітку вибирають для санітарно-побутових приміщень.

Алюміній – не має переваг перед нержавіючою сталлю. Через вищу вартість матеріалу ці решітки зустрічаються рідко.

Латунь – обійдеться дешевше за нержавіючу сталь. Але латунь поступається за міцністю нержавійці й поступово втрачає свій первісний вигляд.

Скло – виглядає стильно, відрізняється різноманітністю колірних рішень, фактур та форм, але коштує досить дорого.

Пластик – недорогий, легкий та надійний матеріал. Пластикова решітка не боїться впливу хімікатів. Підходить для душових кабін у квартирах.

Тип випуску

Горизонтальний (бічний) – підключається до горизонтально розташованої каналізаційної труби за допомогою бокового підведення. Встановлюється в багатоповерхових і приватних будинках, в яких труба залягає безпосередньо під підлогою. Недолік – порівняно низька пропускна здатність. Щоб покращити відведення води комунікації розташовують під кутом.

Вертикальний (прямий) – підключається до вертикально встановленої каналізаційної труби за допомогою прямого підведення. Відрізняється вищою пропускною здатністю за рахунок вільного зливу води. Мінуси: складний монтаж, можливість встановлення лише в приватних будинках та одноповерхових будівлях із каналізацією, проведеною глибоко під землею.

Діаметр випуску

Ця характеристика дозволяє оцінити сумісність трапу з каналізаційною трубою. Діаметри випуску пристрою (патрубка) та виходу каналізації повинні збігатися. Найчастіше зустрічаються моделі, у яких цей параметр становить 40 або 50 мм.

Напис 40/50 означає, що трап забезпечений переходом – сумісний із каналізаційною трубою діаметром 40 або 50 мм. Трапи з горловиною, що підрізається, маркуються наступним чином: 50/75; 50/110; 70/100.

Тип затвора

Мокрий (гідрозатвор) – формує водяний затор, який відсікає неприємні запахи. При тривалому простої пробка пересихає й втрачає блокуючу функцію, або сама стає джерелом неприємного запаху. Тому трапи з мокрим затвором підходять тільки для душових кабін, які використовуються хоча б 2 рази на тиждень.

Сухий – виключає проникнення неприємного запаху в приміщення за допомогою механічної заслінки (мембрана, поплавок, маятник). Сухий затвор не пересихає, але при засміченні пропускає неприємні запахи з каналізації й тому потребує частого чищення. Ці трапи розраховані на душові, що використовуються рідко. Гарний вибір для дачі.

Комбінований – поєднує обидва попередні типи затвора. Основна перевага – висока надійність. Якщо пересохне мокрий затвор, працюватиме сухий, а у разі засмічення сухого – гідрозатвор утримає запахи. Мінус – складне чищення.

Монтаж

Підлоговий – зазвичай розміщується в центрі душової підлоги. Класичний метод монтажу.

Підлоговий до стіни – встановлюється в місці стикування стіни та підлоги. Такі трапи гармонійно вписуються в інтер'єр сучасних душових.

Підлоговий кутовий до стіни – передбачає монтаж у місці стикування двох стін та підлоги. Дані трапи ефективно відводять стічні води та передбачають ухил підлоги в одній площині.

Настінний – встановлюється внизу стіни. Трапи з настінним монтажем поширені мало.

Ізоляційний фланець

Горизонтальний – трап із таким фланцем встановлюється на виході з душової зони.

Вертикальний – цей трап монтується біля стіни. Вертикальний фланець покращує гідроізоляцію пристрою.

Без фланця – такий трап встановлюється будь-де у душовій зоні. Дозволяє стикувати лінійні трапи в довжину для збільшення площі збору води. Але відсутність фланця знижує надійність гідроізоляції.

Тип сифону

Монолітний – знаходиться в корпусі трапа. Цим сифоном забезпечена більшість пристроїв.

Поворотний – легко підключається до каналізації. Але така конструкція складніша й менш надійна. Тому варто вибирати виріб із поворотним сифоном від перевіреного виробника.

Особливості

Знімний затвор – спрощує обслуговування затвора та забезпечує доступ до каналізаційної труби.

Горловина, що підрізається – дає можливість з'єднати трап із каналізаційними трубами різного діаметру. Якщо потрібний більший діаметр, патрубок підключається до виходу каналізації, якщо потрібний менший діаметр – горловину відрізають.

Регулювання висоти ніжок – дозволяє змонтувати трап врівень із підлогою.

Шарнірне відведення – призначений для регулювання кута з'єднання трапу з трубами, що полегшує його монтаж.

Додатковий патрубок (прохідний) – дає можливість підключити до трапу додаткове сантехнічне обладнання.

Матеріал корпусу

Корпус трапу виготовляється з нержавіючої сталі, пластику, нержавіючої сталі з пластиком та латуні. Трапи з пластиковим корпусом обійдуться дешевше, проте сталеві аналоги прослужать довше. Нержавіюча сталь із пластиком – ці моделі за експлуатаційними властивостями та ціною займають середнє положення між попередніми варіантами. Вироби з латунним корпусом трапляються рідко.

Комплектація

Решітка – позбавляє необхідності окремо купувати цю деталь. Але в цьому випадку існує ймовірність, що решітка не впишеться в душовий інтер'єр.

Без решітки – дає можливість користувачеві купити решітку самостійно з урахуванням дизайну душової та власних уподобань.

Сифон – не дає дрібному сміттю проникнути в каналізацію і тим самим захищає її від засмічення.

2 сифони – забезпечують підвищений захист труб каналізації від засмічення. Трапи з двома сифонами коштують дорого та зустрічаються рідко.

Без сифону – такий варіант характерний для корпусів трапів.

Ніжки – дозволяють підлаштувати висоту та кут нахилу трапу під конкретні умови монтажу.

Сітчастий фільтр, брудоуловлювач – ємність, яка накопичує сміття і тим самим запобігає засміченню каналізації. Допомагає зберегти цінні речі, що випадково впали, наприклад, кільця або сережки.

Зворотній клапан – оберігає приміщення від затоплення у разі підпору у зовнішній мережі. Зустрічається у моделях із сухим затвором.

Гідроізоляційна стрічка – захищає стіну чи стяжку від проникнення вологи. Використовується для монтажу трапу.

Монтажний набір – включає шурупи, дюбелі та інші деталі. Дозволяє розпочати монтажні роботи відразу після покупки трапу.

Максимальна пропускна спроможність

Цей параметр вказує на об'єм води, що відводиться трапом каналізацію в одиницю часу. При виборі трапу пропускну здатність виходять із кількості води, яку витрачає душова система. Наприклад, верхня душова лійка (діаметр 30 см) витрачає 5-15 л/хв, каскадний душ – 25-30 л/хв. У більшості трапів пропускна здатність становить 20-90 л/хв.

Орієнтовна пропускна здатність різних типів трапів:

  • точкові – 20-25 л/хв;
  • лінійні – 30-60 л/хв і більше.

Важливо: щоб гарантовано уникнути дискомфорту під час прийому водних процедур або навіть затоплення, рекомендується вибирати трап із запасом за пропускною здатністю. Так, для душової системи, що витрачає 40 л/хв, буде потрібно пристрій на 45 л/хв.

Загальна ширина

Цей показник впливає на площу збору води та пропускну здатність трапу. При виборі виробу за загальною шириною орієнтуються розміри душової зони. Ширина особливо важлива для лінійних моделей.

Орієнтовна ширина трапів в залежності від їх типу:

  • точкові – 100-200 мм;
  • лінійні – 300-1200 мм.

Загальна глибина

Ця характеристика враховується під час монтажу трапу. У різних моделях загальна глибина складає 60-300 мм та більше.

Ширина та глибина решітки

Ширина та глибина решітки трапа менше, ніж загальна ширина та глибина цього пристрою. Знання даних параметрів допомагає гармонійно вписати трап в душовий інтер'єр. У деяких лінійних трапах решітку можно підрізати – за потреби її можна вкоротити до потрібного розміру.

Відгуки про статтю