Як вибрати цифрову фоторамку

Фоторамка – це пристрій, що показує завантажені на нього фотографії. Обираючи фоторамку, важливо звертати увагу на дизайн пристрою, бо рамка насамперед служитиме прикрасою вашої оселі. Але є також інші важливі параметри, які слід мати на увазі.

Тип

Фотоальбоми – пристрої, призначені здебільшого для зберігання фотографій, оснащуються HDD-накопичувачами пам'яті та дисплеями для перегляду;

Фоторамки – пристрої, призначені насамперед для перегляду фотографій, оснащуються вбудованою флеш-пам'яттю або мають можливість підключення флеш-пам'яті;

Фотобрелоки – маленькі та компактні фоторамки, що можуть прикріплятися, наприклад, до ключів;

Вбудовувані фоторамки – встановлюються в різні пристрої (в лампу, годинник тощо).

Діагональ дисплея

Одна з важливих характеристик пристрою, коливається в межах від 1 до 19 дюймів (для порівняння: один дюйм дорівнює 2,54 сантиметрам). Розглянемо більш детально деякі формати:

 • 1-5 дюймів – це фотобрелоки або мініатюрні рамки, що займають мало місця. Коштують відносно недорого.
 • 6-8 дюймів – фоторамки середніх розмірів, що підійдуть для офісу та дому. Такий розмір дозволяє встановлювати їх як вертикально, так і горизонтально. Найбільш затребуваний варіант.
 • 9-10 дюймів – великі та дорогі фоторамки.
 • 11 дюймів та вище – зустрічаються нечасто і коштують дорого. Але такий варіант дуже зручний в рекламних цілях, тому що акцентує увагу і на собі, і на тому, що показує. Часто купуються великими компаніями для використання під час конференцій і виставок.

Роздільна здатність

Характеристика, від якої залежить якість зображення – розмитим воно буде або чітким. Слід зазначити, що цей показник потрібно пов'язувати з діагоналлю екрана. Так, для 7-дюймових рамок оптимальна роздільна здатність складає 480х234 пікселів, для 8-дюймових – 800х480 пікселів, 9- і 10-дюймових – 800х600 пікселів і більше, а вже для великих форматів (починаючи з 11 дюймів) добре було б мати роздільну здатність 1024х768 пікселів.

Інші характеристики дисплея

Формат дисплея – це співвідношення ширини і висоти зображення. Розрізняють звичайний (4:3) та широкоекранний (16:9) формати. Перед придбанням фоторамки слід дізнатися формат, у якому знімає ваша камера.

Яскравість – важлива характеристика дисплея – чим вона вища, тим краще. Особливо це стосується добре освітлених приміщень. Оптимальна яскравість – 200-300 кд /кв.м (кандел на квадратний метр).

Контрастність – чим вища контрастність, тим краще пристрій відображає затемнені ділянки фотографії. Оптимальний рівень контрастності – 200:1.

Кут огляду по вертикалі / горизонталі – у зв'язку з особливостями технології РК-дисплеїв зображення може погіршуватися, якщо користувач дивиться на нього не під прямим кутом. Комфортним для перегляду вважається кут 160-170 градусів.

Вбудована пам'ять

Це може бути флеш-пам'ять або жорсткий диск. Якщо порівнювати ці два варіанти, то фоторамки з флеш-пам'яттю компактні та менш чутливі до падінь, а пристрої, оснащені HDD, мають більший обсяг пам'яті.

Якщо вбудованої пам'яті недостатньо, то завжди можна використовувати флеш-накопичувачі. Зручно, коли фоторамка підтримує той самий формат карти, що й ваша цифрова фотокамера.

Формати зображення

Під час вибору фоторамки слід звернути увагу на те, які формати підтримує пристрій. На сьогоднішній день найбільш популярні формати фотографій – JPEG, RAW, TIFF, формати відео – AVI, MOV, MPEG4.

Живлення

Може бути від акумулятора або батарейок, від мережі, а також поєднувати в собі ці два варіанти.

 • Живлення від мережі – найбільш зручне, тому що не потрібно буде думати про заміну батарейок або підзарядку акумулятора. Головний недолік – залежність розміщення в безпосередній близькості від розетки.
 • Живлення від акумулятора або батарейок – зручний варіант, якщо фоторамка буде кріпитися до стіни (такі рамки мають зазвичай компактний розмір).

Додаткові функції

Відтворення відео – можливість програвання відео файлів на дисплеї фоторамки. Деякі фоторамки можуть відтворювати повнометражні фільми.

Відтворення музики – можливість програвання музичних файлів.

Режим слайд-шоу – режим послідовного перегляду декількох фотографій. Присутній практично у всіх фоторамках. Налаштування слайд-шоу задає користувач. Наприклад, які саме фотографії будуть показуватися, максимальний час слайд-шоу, спеціальні ефекти.

Режим попереднього перегляду – можливість попереднього перегляду зображень за допомогою виведення на екран одночасно кількох зображень.

Функція обертання – дозволяє перевертати зображення, якщо необхідно. У деяких моделях є функція автоматичного перевороту зображень при перевертанні екрану.

Оснащення

Залежно від моделі фоторамка може бути оснащена додатковими можливостями.

 • Вхід аудіо / відео – можливість підключення до фоторамки аудіо- або відеопристроїв для перегляду файлів на екрані фоторамки.
 • Вихід аудіо / відео – можливість підключення самої фоторамки до іншого пристрою, наприклад, до телевізора, для перегляду зображень на великому екрані.
 • Інтерфейс USB – підключення фоторамки до комп'ютера або ноутбука.
 • Інтерфейс Wi-Fi – дозволяє через бездротову мережу Wi-Fi підключатися до комп'ютера або ноутбука.
 • Інтерфейс Blutooth – може використовуватися також для підключення до комп'ютера або телефону і безпосереднього завантаження файлів у пам'ять фоторамки.
 • Вихід на навушники – якщо пристрій відтворює відео- та аудіофайли, до нього можна підключити навушники для комфортного прослуховування / перегляду файлів.

Додатково фоторамки можуть бути оснащені радіотюнером, будильником, календарем, метеостанцією (показує температуру та вологість повітря), годинником, пультом дистанційного керування, змінними панелями тощо.

Таким чином, обираючи фоторамку, перш за все зверніть увагу на розмір, роздільну здатність і дизайн пристрою. Далі вже можна буде визначитися з додатковими параметрами та функціями.

Виробник

До групи бюджетних фоторамок можна віднести продукцію марок Ergo, Genius,Texet та інших. У цих пристроїв найслабші характеристики екранів: низька контрастність, невеликі кути огляду, можлива повільна робота пристрою в цілому.

Гарною якістю відрізняються фоторамки Samsung, Phillips, Motorola, Viewsonic, Merlin, Assistant. Продукція цих виробників посідає середній ціновий сегмент, а іноді може коштувати досить дорого. Для екранів таких пристроїв характерною є більша роздільна здатність, контрастність та яскравість. В цілому пристрої вирроблено з якісних матеріалів, вони мають приємний дизайн і широку функціональність. Популярні виробники забезпечують якісне сервісне обслуговування у багатьох містах.

Лідерами серед цифрових фоторамок є продукція Sony і Transcend. Це найбільш популярні пристрої на сьогодні завдяки яскравим і контрастним екранам, мультимедійним характеристикам і стабільній роботі загалом. У виробництві цих фоторамок використовуються якісні матеріали, розробляється привабливий дизайн. Варто відзначити, що продукція Sony коштує дорожче, зокрема через популярність бренду. Фоторамки Transcend дешевші, однак повністю виправдовують свою вартість.

Окремою групою можна виділити фоторамки з розміром екрану 19 і більше дюймів. Подібні зустрічаються серед продукції Merlin, Assistant, і зазвичай вони вони досить дорогі. Їх купують для офісів, презентацій, тож здебільшого вони служать іміджевим елементом інтер'єру. Для дому подібна покупка не має особливого сенсу, тому що конструкція рамки досить громіздка та важка. Вигідніше буде придбати рамку меншого розміру, однак більш високої якості.

Відгуки про статтю

При моих постоянных разъездах редко вижу семью. В телефоне не всегда удобно –разряжается и маленький. Один раз не выдержала, купила рамку. Теперь могу смотреть фото малышни, подключаться к ноуту и заливать видео. Много там функций вообще, но мне главное, чтобы исправно работала (для этого искала новую) и имелась большая память.

Цифровая рамка - удобная вещь, согласны с вами )