Як вибрати тумбу для вітальні

Тумба – предмет меблів, який може виконувати функції шафи або бути підставкою для предметів. Залежно від призначення тумба збільшує корисну площу столів, використовується як підставка для офісної техніки, телевізора, акваріума або місця для зберігання документів, речей, взуття. Крім цього, тумба доповнює інтер'єр приміщення і надає йому завершеного вигляду.

За призначенням тумби бувають:

 • для офісу;
 • для вітальні;
 • для передпокою;
 • для ванної.

Матеріал

Якщо перед тумбою не стоять будь-які специфічні завдання, наприклад, особлива міцність (для акваріумів) або стійкість до вологи і перепадів температури (для ванної), то вибір матеріалу визначається його ціною і відповідністю стилю інтер'єру приміщення.

Найчастіше купуються тумби з ДСП і МДФ – оптимальний баланс ціни і якості. Дерево набагато дорожче, зате такий матеріал відмінно впишеться в оформлений зі смаком інтер'єр.

Конструкція

Закриті – мають дверцята або ящики (часто на замку), що захищають вміст від сторонніх. Правда, доступ до потрібних предметів займе небагато часу. Закриті тумби – оптимальний варіант для зберігання особливо цінних речей і документів в офісі.

Ця ж особливість для моделей в вітальню є істотним недоліком, оскільки ускладнює доступ повітря для охолодження обладнання. Перегрів телевізора та іншої техніки може призвести до її поломки і зіпсувати саму тумбу.

Важливо: обираючи закриту тумбу для вітальні, перевіряйте прозорість скла на дверцятах ящика, якщо в ньому розташовується обладнання, що приймає сигнал.

Відкриті – являють собою стелажі, що складаються з полиць. Подібний варіант конструкції забезпечує миттєвий доступ до предметів і відмінну вентиляцію для техніки в вітальні, наприклад, телевізора (захист від перегріву).

Тип

Тумба в вітальні зазвичай використовується в якості підставки для телевізора – центральний елемент інтер'єру. Іноді можна зустріти моделі, призначені для акваріума або дрібних предметів.

Тумби для вітальні бувають стаціонарними, мобільними, приставними і підвісними. Але на відміну від офісу, де найчастіше зустрічаються викатні і приставні моделі, більшість тумб для вітальні є стаціонарними. Якщо ж потрібно часто пересувати меблі під час прибирання, то можна придбати мобільну тумбу на коліщатках. Стаціонарні моделі можуть бути як на ніжках, так і без них.

Підвісна – кріпиться на стіну за допомогою спеціального кронштейна. Такі меблі виглядають ультрасучасно і відмінно вписуються в малогабаритну кімнату. Підвісні тумби зазвичай виконуються з пластика або скла (цей матеріал створює ефект невагомості). Відзначимо, що такі тумби менш надійні, ніж підлогові моделі.

Кронштейн для ТВ – дозволяє встановити телевізор не тільки на стіні, але і на стелі. Такий варіант ще компактніше, ніж підвісна тумба. Кронштейни бувають трьох видів: стельові і похило-поворотні (на стіну) – вони дозволяють регулювати положення телевізора на відміну від більш дешевих фіксованих настінних моделей.

Призначення:

 • стельові – ідеальний варіант для спальні;
 • похило-поворотні – підійдуть для приміщень із сильною освітленістю, що заважає перегляду фільмів або кімнат складної геометричної форми;
 • фіксовані настінні – встановлюються в самому відповідному місці для перегляду телевізора.

Кронштейни виготовляються з алюмінію, пластику або сталі.

Тумба під ТВ

Під ТВ – буває прямокутної форми і розташовується уздовж стіни, але можна зустріти моделі з кутовим виконанням, що економлять місце – гарний варіант для невеликих кімнат. В цьому випадку телевізор надійно захищений від випадкових падінь. Також на тумбі часто розміщується стереосистема.

Можна зустріти тумби з розсувними дверцятами, що дозволяє «заховати» телевізор. Такий варіант хороший, якщо не вдається вписати телевізор в інтер'єр вітальні (класичний, бароко і т.д.), а саме пристрій призначений для використання нечасто. До того ж, в цьому випадку забезпечується захист телевізора від зовнішніх впливів.

Розміри

Розмір тумби необхідно обирати з урахуванням розмірів приміщення: маленькі меблі будуть погано виглядати в просторій вітальні і навпаки. Переконайтеся, щоб габарити вироби відповідали розміру обладнання: телевізор і DVD-програвач не повинні виходити за його межі. Оптимальна висота тумби під телевізор становить приблизно 50 см.

Важливо: не варто встановлювати на тумбі стереосистему (сабвуфер) від музичного центру або домашнього кінотеатру. Вібрація такого пристрою негативно впливає на роботу телевізора і може зробити тумбу нестійкою (моделі з нарізним з'єднанням). До того ж, сабвуфер часто заглушає динаміки телевізора.

Додатково

Форма, колір тумби визначається стилем та кольоровою гамою вітальні (орієнтир – меблі, що знаходяться поруч), а також зовнішнім виглядом телевізора. В інтер'єр бароко відмінно впишеться тумба з криволінійними обрисами, для мінімалізму підійде модель простих геометричних контурів.

Важливо: для комфортного перегляду телевізора з будь-якої точки вітальні, варто придбати тумбу з обертовою стільницею.

Наявність регульованих ніжок дозволяє встановити тумбу навіть на нерівній підлозі.

Крім основної ніші для телевізора виробники часто передбачають полиці з дверцятами, ящики, відсіки для аксесуарів до телевізора, DVD-програвача, колонок, дисків, фотоальбомів та інших речей.

Важливо: тумба з отворами на задній стінці і кабель-каналами приховає дроти, що додасть їй охайний вигляд.

Тумба під акваріум

Під акваріум – підійде довга підлогова тумба, посилена ребрами жорсткості. Категорично забороняється використовувати для розміщення акваріума будь-яку іншу тумбу.

Матеріал

ДСП (ламінована) – найдешевший і легкий, але ненадійний матеріал: вона «боїться» води, яка може потрапити на незахищені покриттям торці – можлива деформація і псування матеріалу.

МДФ – відрізняється більшою стійкістю до вологи, але дорожчий і важкий матеріал.

Дерево – ефектний на вигляд і дуже міцний матеріал. Дерево обробляється складами для захисту від деформації і гігроскопічності. Солідні дерев'яні тумби здатні витримати акваріуми великих габаритів і найчастіше зустрічаються в офісах.

Метал – має найкращі характеристики міцності і стійкості до вологи. Це оптимальний вибір для акваріумів, що мають ємність понад 500 літрів. Але метал важкий і некрасивий матеріал, що вимагає декоративного облицювання.

Розміри

Обирати тумбу слід виходячи з розміру та ваги акваріума. Тому бажано купувати модель разом з акваріумом, щоб не помилитися в її габаритах. Розмір стільниці не повинен бути меншим за розмір дна ємності. Оптимальна висота тумби – та, при якій огляд акваріума сидячою людиною буде комфортним.

Важливо: будь-яка модель повинна бути оснащена отворами для шлангів фільтра і електропроводки. Варто звернути увагу і на наявність полиць з дверцятами для зберігання корму, ліків, інвентарю.

Тумба для речей

Для речей – підвісна або приставна модель невеликих розмірів. В такій тумбі можна зберігати книги, посуд, сувеніри та інші дрібні предмети.

Поради

 • Перш за все, слід виміряти простір, куди планується встановити тумбу. Знаючи параметри ширини, довжини і висоти набагато простіше обрати відповідну модель.
 • Краще придбати якісну продукцію відомих торгових марок, ніж дешевший варіант, сумнівний з точки зору якості і безпеки. Якісна тумба має відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
 • Тумба повинна бути стійкою: зверніть увагу на якість ніжок або коліщат. Якщо модель підвісна – переконайтеся в надійності кріплень.
 • Необхідно переконатися у відсутності дефектів в тумбі (подряпини, відколи, деформації і т.д.).
 • Варто перевірити надійність з'єднань, висувних механізмів і фурнітури. Дверцята повинні добре сидіти на петлях, легко відкриватися і не скрипіти.
 • Меблі з ДСП повинні бути покриті захисною плівкою або шпоною, які підвищують її стійкість до механічних впливів і перешкоджають виділенню токсичних випарів. Бажано, щоб просвердлені місця в ДСП також були заклеєні.
 • Зверніть увагу на зручність ручок на ящиках і дверцятах. Щоб довше зберігати свій первинний вигляд вони повинні бути стійкими до стирання.
 • Якщо забарвлені частини тумби залишають сліди на руках, відмовтеся від покупки таких меблів.
Відгуки про статтю

Очень интересная статья!

Спасибо.