Як вибрати туристичну поясну сумку

Туристична поясна сумка – служить для зберігання й перенесення грошей, документів, мобільного телефону, кредитних карт і інших цінних предметів. Ідеально підходить для походів, екскурсій, полювання, риболовлі, спорту (ходьба, біг, велогонки). Подібний виріб грає роль поясного ременя.

Поясна сумка забезпечує швидкий доступ до потрібних речей, комфортно прилягає до тіла і не обмежує руху, як рюкзак. Сумка завжди в полі зору, а значить, у зловмисників менше шансів непомітно витягнути предмет, чим вигідно відрізняється від того ж рюкзака.

Тип

Сумка на пояс («бананка») – закріплюється на поясі та може використовуватися для носіння під / поверх одягу. Зручний варіант для носіння грошей, документів і телефону.

Спортивна сумка на пояс – різновид попереднього варіанту, який відрізняється ергономічною формою, не стискує руху.

Залежно від виконання, розрізняють кілька видів таких сумок.

  • Біговий пояс – компактний і легкий пояс, використовується для змагань з бігу. Деякі моделі дозволяють зафіксувати маленькі пляшечки та палиці для бігу.
  • Пояс для бігу з кишенею – більш місткий варіант, що позначається на його габаритах. Обсяг – 100-500 мл. Підходить для носіння ключів, пляшечок, батончиків, кредитних карт і навіть тонкої вітровки.
  • Сумка для бігу з кишенею для пляшки – крім основного відділення для речей забезпечена спеціальною кишенькою для пляшки. Багато сумок розраховані на носіння 2-4 пляшок. Мінус – велика громіздкість у порівнянні з попередніми моделями.
  • Сумка з декількома відсіками та кишенями – найбільш містка і масивна.

Гаманець на пояс – відрізняється більшою компактністю в порівнянні з сумкою. Використовується для зберігання грошей і пластикових карт. Носиться під одягом (непомітно для оточуючих).

Тактична поясна сумка – виконується з водонепроникної тканини захисного кольору. Гарне рішення для мисливців і рибалок.

Сумка на ремінь – позбавлена власного пояса і фіксується поверх одягу на ремінь.

Поясний ремінь – компактний ремінець з кишенею для грошей.

Характеристики

Матеріал – поясні сумки виконуються зі шкіри, шкірозамінника та інших синтетичних матеріалів (поліестер, полівінілхлорид, «оксфорд», «кордур», неопрен). Для активного відпочинку підійде сумка з практичного і вологостійкого матеріалу, наприклад, поліестеру. Шкіряні сумки – не найкраще рішення: вони коштують дорого і швидко втрачають первинний вигляд в похідних умовах.

Поруч з назвою тканини часто вказується цифра, що позначає її щільність (Polyester600D). Чим вище цифровий індекс, тим міцніше матеріал. Правда, зі зростанням щільності збільшується вартість і вага сумки. Не бажано купувати виріб з індексом менш 210D – такий матеріал ненадійний.

Важливо: при виборі поясної сумки, оцініть повітропроникність задньої стінки. «Дихаючий» матеріал (в тому числі 3D-сітка, піна), запобіжить надлишковому виділенню поту.

Об'єм і кількість кишень / відділень залежить від передбачуваного вантажу. В різних сумках об'єм варіюється в межах 0.5-10 л і більше. Чим більше об'єм, тим місткіша сумка. Водночас така сумка більш громіздка, що знижує комфорт при носінні.

При виборі кількості кишень виходьте зі зручності сортування предметів, схожих за розміром і призначенням: один – для грошей і документів, другий – для ножів і мультитула, третій – для ліхтарика, запальнички та інших дрібниць. Чим більше кишень / відділень, тим краще.

Застібка представлена у вигляді блискавки. Зустрічаються і більш просунуті варіанти – блискавка + кнопка, що забезпечують ще більшу безпеку вмісту. Правда, в цьому випадку доступ до предметів ускладнюється.

Варто звернути увагу і на застібку ременя. Не рекомендується купувати модель з липучкою – вона швидко виходить з ладу і може мимоволі розстібнутися, що може привести до втрати сумки. Засувка (фастекс) – набагато надійніше і до того ж дозволяє легко зняти або надіти сумку.

Довжина пояса – повинна регулюватися, щоб сумку можна було підігнати під будь-яку комплекцію власника. Така сумка буде щільно прилягати до фігури, не врізаючись і не бовтаючись.

Важливо: якщо передбачається використовувати сумку як ремінь для штанів, то врахуйте, що в більшості брюк довжина петельок, куди заправляється ремінь, не перевищує 4 см. Ширина пояса сумки може бути більшою.

Носіння – багато поясних сумок можна носити не тільки на поясі, а й через плече. Цей варіант оцінять повні люди. На поясі сумка носиться праворуч, ліворуч і по центру, а через плече – позаду, попереду і збоку під рукою. Деякі вироби мають ручку для носіння в руці.

Колір – обирається виходячи з індивідуальних переваг. Чоловіки обирають сумки стриманих кольорів (синій, чорний), а жінки – більш яскраві варіанти (червоний, салатовий). Для походу краще обрати немазкі тони – коричневий, сірий.

Важливо: перед вибором поясної сумки переконайтесь в якості швів і фурнітури. Добре, якщо сумка прошита подвійним швом. Вдалий вибір – виріб з фурнітурою YKK, ITW Nexus, 2M.

Оснащення

Виходи для навушників – дозволяють слухати музику з мобільного пристрою, що знаходиться в сумці.

Світловідбиваючі елементи – підвищують видимість власника сумки для учасників дорожнього руху. Знижують ризик аварії.

Знімний плечовий ремінь – для носіння сумки через плече. Подібний ремінь можна регулювати.

Бічні та фронтальні компресійні стропи – для фіксації на поясній сумці додаткового інвентарю: пляшечки, фляги, девайсів. Ця система дає можливість користувачеві розподіляти навантаження по стропах на свій розсуд.

Також сумки забезпечуються відділенням для фляги, кріпленнями для ліхтариків і ключів, фіксатором пляшки та іншими корисними аксесуарами.

Відгуки про статтю