Як вибрати знищувач документів

Шредери пристрої, призначені для знищення документів шляхом подрібнення.

Ступінь секретності

Чим вище ступінь секретності, тим краще пристрій подрібнює документи. Розрізняють 6 ступенів секретності:

Секретність Рівень подрібнення
1-й ступінь ширина смуг до 12 мм
2-й ступінь ширина смуг до 6 мм
3-й ступінь ширина смуг до 2 мм, розмір фрагментів близько 4х6 мм
4-й ступінь розмір фрагментів - 2х15 мм
5-й і 6-й ступені розмір фрагментів - 0.8х12 мм

1-й ступінь використовується для знищення непотрібних паперів, брошур, бланків, 2-й ступінь для знищення особистих листів та іншої документації, 3-й ступінь для знищення конфіденційних документів, рекомендується використовувати на підприємствах і в приватному бізнесі, щоб уникнути витоку інформації.
4-й ступінь використовується для знищення секретних документів. 5-й і 6-й ступені застосовуються лише для знищення секретних документів особливої важливості. Фактично знищені документи та папери перетворюються на пил. Такі пристрої найдорожчі серед всіх.

Слід розуміти, з якою метою буде використовуватися шредер. Не варто купувати пристрій, наприклад, з 5-м ступенем секретності, якщо його основною функцією буде знищення звичайної офісної документації. З такою роботою цілком впорається шредер з 3-м ступенем секретності.

Спосіб різання

Паралельне різання документи розрізаються на смужки різної ширини. Використовується в шредерах 1-го і 2-го ступеня секретності. Забезпечує високу швидкість роботи пристрою. Рекомендується при високих обсягах знищуваної документації, якщо ступінь секретності не особливо важливий.

Перехресна різка ножі в пристрої знаходяться під кутом один до одного, тому документи подрібнюються на фрагменти різних розмірів і форм, відповідно до ступеня секретності. Знищені таким способом документи практично неможливо відновити. Однак такий тип різання зменшує продуктивність шредера та ускладнює його конструкцію.

Робочий цикл

Параметр, який позначає час безперервної роботи шредера. Після його закінчення пристрій слід вимикати, щоб уникнути перегріву і несправності. Слід зазначити, що багато сучасних моделей оснащені захистом від перевантаження, при якій відбувається автоматичне відключення шредера. Для різних моделей варіюється від 3-4 до 20 хвилин. При виборі необхідно орієнтовно оцінити, яким буде навантаження на шредер. Якщо вам потрібен знищувач паперів для будинку, то цілком можна обійтися коротким робочим циклом. А якщо ви купуєте шредер для великого офісу з великою кількістю відходів, то варто звернути увагу на більш тривалий період безперервної роботи.

Одночасне завантаження аркушів

Цей параметр означає число листів, які шредер може переробити за один раз. Більшість тих, що знищують розраховане на 5-10 листів, але зустрічаються пристрої й більш місткі.

Важливо: часто виробники вказують кількість аркушів, виходячи з щільності паперу 70 г / м 2, хоча для країн СНД цей показник вище 80 г / м 2. Тому при завантаженні документів враховуйте щільність паперу, на яку розрахований шредер, щоб уникнути перевантаження і виходу з ладу пристрою.

Для підприємств з великим документообігом ця характеристика може бути найважливішою. Більш потужні шредери можуть знищити відразу пачку паперів, а в лоток менш потужного пристрою доведеться вставляти по одному листу. Так, для персональних шредерів норма до 10 аркушів за один раз, продуктивність офісного шредера 13-20 аркушів, потужні шредери для особливо великих офісів можуть знищити приблизно 30-40 аркушів за раз.

Продуктивність

З цією величиною пов'язаний ресурс пристрою гранично допустима кількість матеріалів, яку здатний переробити пристрій за одну добу.

Рекомендований ресурс шредера:

  • персональні знищувачі (для 1-2 осіб) до 100 аркушів паперу на добу;
  • для невеликого офісу (3-4 людини) 100-300 аркушів паперу на добу;
  • для середнього офісу (до 20 осіб) 300-1100 аркушів паперу на добу;
  • для великого офісу (від 20 осіб) кілька тисяч аркушів паперу на добу.

Важливо: не варто перевищувати ресурс шредера, оскільки це може привести до несподіваного відмови техніки через перевантаження. При цьому слід пам'ятати, що багатьом шредерам потрібні паузи в роботі при цьому максимальне число листів за один робочий цикл для подібних моделей є частиною ресурсу за добу.

Потужність мотора

Чим більше цей параметр, тим легше шредер переробить скоби, скріпки, товсті стопки паперу. Однак зі збільшенням потужності двигуна зростає витрата електроенергії. До найменш потужних відносяться персональні шредери, до найбільш потужним промислові (архівні) моделі.

При рівній продуктивності в декількох шредерах, краще вибирати пристрій з більш потужним двигуном. Цей запас потужності буде захищати знищувач від роботи на межі можливостей, що загрожує передчасним виходом з ладу.

Живлення

Мережа використовується в офісних, професійних або промислових моделях. Вибираючи пристрій з таким типом живлення, зверніть увагу на потрібну шредеру напругу в мережі. В іншому випадку модель може працювати недостатньо ефективно.

Батарейки застосовуються в менш потужних персональних шредерах. Забезпечують автономність пристрою, але потребують періодичної заміни.

ПК (через USB-порт) також зустрічається в персональних шредерах. Цей спосіб живлення дозволяє шредеру працювати, якщо батарейки розряджені або зовсім відсутні.

Інші характеристики

Обсяг урни зазвичай ця характеристика прямо пропорційна продуктивності пристрою. Однак, якщо ви плануєте використовувати шредер постійно протягом всього дня, слід звернути увагу на цю характеристику і з двох аналогічних моделей обрати ту, яка має більший обсяг урни.

Ширина приймальної частини визначає, який максимальний розмір паперу можна подрібнити, не розрізаючи та не складаючи документ.

Стандартна ширина приймальної частини 220-230 мм. Це оптимально для найбільш популярного формату паперових документів А4, ширина якого становить 210 мм. Якщо потрібно працювати з матеріалами формату А3 (ширина - 297 мм), варто вибрати знищувачі з шириною прорізу від 310 мм.

Рівень шуму чим нижче рівень шуму, тим комфортніше буде перебування людини в одній кімнаті з пристроєм. Рівень шуму офісного шредера не повинен перевищувати 70 дБ. Якщо ви плануєте включати його нечасто і ненадовго, то цією характеристикою можна знехтувати.

Знищення інших предметів можливість подрібнювати, наприклад, CD-диски, скріпки, пластикові картки робить шредер більш функціональним для використання в офісах.

Класи шредерів

Залежно від сфери використання шредери бувають декількох видів.

Персональні використовуються приватними особами, можуть знищувати в основному тільки папір, забезпечують мінімальний ступінь секретності. Характеризуються компактними розмірами та невисокою ціною. По суті це той самий кошик для сміття. Об'єм урни до 20 л.

Офісні призначені для використання колективом людей. Зазвичай можуть знищувати не тільки папір, але і скріпки, компакт-диски, пластикові картки. Можуть мати більш високий ступінь секретності, підвищену продуктивність. Об'єм урни 20-70 л.

Професійні необхідні на підприємствах з великим документообігом. Характеризуються високою продуктивністю, ступенем секретності від 4-го і вище, великогабаритними розмірами. Об'єм урни 80-85 л.

Промислові вузькоспеціалізовані пристрої, призначені для планового знищення особливо великих партій паперу, наприклад, архівів, списаних тиражів друкованої продукції. Такі пристрої можуть займати ціле приміщення.

Оснащення

Автоматичне вмикання / вимикання – при завантаженні документа або іншого матеріалу в робочий отвір, шредер самостійно починає його переробку та вимикається по її закінченню. Ця опція спрощує експлуатацію пристрою.

Реверс запуск механізму шредера у зворотному напрямку. Корисно, якщо заклинило ножі або негайно потрібно витягти документ.

Автозупинка при наповненні зупиняє роботу при переповненні урни. Не допускає надмірного навантаження на шредер і полегшує його використання. Також може бути передбачено блокування роботи шредера при відкритій урні.

Дисплей відображає відомості про роботу шредера (в тому числі режим перегрів, переповнена урна). Екран надає комфорт при експлуатації пристрою.

Автоподавання листів позбавляє користувача від необхідності завантажувати матеріали вручну по частинах і контролювати розмір частини так, щоб не перевантажити знищувач. Досить лише завантажити документи в шредер усе інше машина зробить сама.

Відкривач листів пристрій зрізає тонку смужку паперу, що дозволяє легко роздрукувати лист.

Лічильник листів веде кількісний облік знищених документів.

Захист від перегріву автоматичне відключення двигуна шредера при досягненні критичної температури. Запобігає виникненню несправності шредера і загоряння.

Прозоре вікно урни дозволяє відстежувати рівень заповнення контейнера шредера.

Коліщатка спрощують транспортування важкого офісного або промислового шредера з місткими урнами.

Важливо: рекомендується два рази на місяць змащувати ножі шредера. Це продовжить термін його експлуатації.

Залежно від моделі сучасні шредери можуть бути оснащені інформаційним РК-дисплеєм, можливістю живлення від USB-порту, прозорим віконцем урни для контролю заповнювання, лічильником листів, захистом мотора від перегріву та інші.

Відгуки про статтю