Як вибрати унітаз і біде

Вид

Основні види унітазів:

  • роздільні моделі: унітаз і бачок встановлюються окремо один від одного. Переваги: низька вартість, можливість заміни окремо унітазу або бачка. Недоліки: менш надійні, ніж моноблоки і вимагають додаткового догляду;
  • моноблоки: унітаз і бачок об'єднані в литу конструкцію. Переваги: вони міцні та довговічні, зручні в установці і догляді, практичні (економлять воду). Недоліки: висока ціна і великі габаритні розміри. При поломці однієї з частин необхідно буде замінити весь комплект.

Унітаз-компакт різновид унітазу і зливного бачка в одному комплекті. Зовні схожий на моноблок, проте бачок можна знімати. Швидко і легко монтується, оскільки не потрібно спеціального установлення бачка (він закріплений на чаші). Крім того, унітаз-компакт займає невеликий простір і є оптимальним варіантом для маленьких туалетних кімнат.

Біде сантехнічне пристосування для гігієнічних процедур. Являє собою ванну або раковину з фонтанчиком. Подавання води здійснюється за допомогою спеціального крана або лійки на шланзі, а для регулювання її температури застосовується змішувач. Зазвичай біде встановлюються поруч з унітазом.

Унітаз-біде компромісний варіант між унітазом і біде. Являє собою унітаз, в який вбудовано подавання води. Перевага: економія місця в туалеті. Недолік: при використанні кран з водою може забруднюватись.

Пісуар різновид унітазу, який використовується тільки для сечовипускання. Тому більшість пісуарів призначені для чоловіків, хоча існують моделі і для жінок. Як правило, ці пристрої встановлюються в громадських туалетах.

Монтаж

Підлоговий найбільш поширений тип монтажу унітазів, які прикріплюються до підлоги. Монтаж проводиться з мінімальними витратами часу і зусиль. Ще одна перевага – невисока вартість. Підлогові унітази – оптимальний варіант для просторих туалетів.

Підвісний складніший тип монтажу, який передбачає підвішування унітазу до стіни на спеціальному кронштейні. В підвісних унітазах передбачений зливний бачок, прихований за декоративною панеллю разом з водяними комунікаціями. Тим самим економиться місце в туалетній кімнаті. Ще одна перевага: невеликі габаритні розміри. Крім того, така конструкція надає сучасний дизайн туалетній кімнаті. Підвісні унітази коштують дорожче.

Пристінний (підлогово-приставний) прикріплюється до підлоги і приставляється впритул до стіни. Переваги: компактність в порівнянні з підлоговими моделями і надійність в порівнянні з підвісними. Також зустрічаються моделі з прихованою системою зливу, що зближує їх з підвісними аналогами. Пристінні унітази найбільше підходять для невеликих туалетних кімнат.

Кутовий – економить простір і створює ексклюзивний дизайн вбиральні. Кутові унітази бувають як підвісними, так і підлоговими.

Форма чаші

Воронкоподібна являє собою лійку з отвором посередині. Переваги: ​​відсутність неприємних запахів, невелика витрата води і легкість в догляді. Недолік: велика кількість бризок.

Козиркова нагадує лійкоподібну, але нахил задньої і передньої стінок відрізняється один від одного. Переваги: ​​значно менша кількість бризок і мінімум неприємних запахів. Недолік: вимагає більш ретельного догляду, ніж воронкоподібна.

Тарілчаста – обладнана спеціальною поличкою, яка зазвичай розташовується ззаду від отвору сифона. При такій чаші відсутні бризки. Однак, утримуються сильні запахи. До недоліків слід віднести підвищену витрату води. Тарілчастим чашам потрібен ретельний догляд.

Кришка і сидіння

Види:

М'яка кришка найдешевший варіант, але настільки ж і недовговічний.

Жорстке пластикове сидіння – прослужить кілька довше. При виборі такого сидіння треба звертати увагу на матеріал кріплення до унітазу – краще брати сидіння не з пластиковими, а з металевими кріпленнями.

Кришка з мікроліфтом має спеціальну систему плавного опускання кришки і самого сидіння, що забезпечує комфорт у використанні унітазу. Недоліки: висока ціна і неможливість ручного опускання кришки і сидіння (хоча в деяких моделях передбачена система відключення мікроліфта).

Автоматична електронна кришка – «Розумна» кришка, здатна розпізнавати присутність людини – при його появі, вона автоматично піднімається, а при виході з туалету – закривається. Коштує набагато дорожче, ніж кришка з мікроліфтом.

Матеріал

Пластик (поліпропілен) такі сидіння недорогі, але крихкі, з часом покриваються подряпинами і «холодні».

Дюропласт високоміцний, стійкий до утворення подряпин, зберігає колір. Слід зазначити і його гігієнічність – сидіння має антибактеріальне покриття, вбирає запах.

Зустрічаються і більш коштовні варіанти, наприклад сидіння з лакованої термозагартованої смоли. Ці моделі приємні на дотик, мають низьку теплопровідність («теплі» сидіння), ефектні на вигляд – відрізняються гарним глянсовим блиском.

Підведення води

Підведення води до бачка залежить від розташування труб в санвузлі.

Нижнє вода в бачок подається знизу. Найбільш поширений варіант. Переваги: ​​привабливий зовнішній вигляд і безшумне наповнення бачка. Монтаж досить складний, а для ремонту потрібно знімати унітаз.

Бічне вода подається до лівої чи правої стінки бачка. Такий бачок простий в монтажі і ремонті, але не настільки естетичний на вигляд, як з нижнім підведенням води, а також сильно шумить при наповненні водою.

Верхнє вода в бачок подається зверху. Простий при монтажі бачок, також з гучним наповненням.

Заднє застосовується в основному для пісуарів і бачків, прихованих за декоративною панеллю (підвісний і пристінний монтаж унітазу).

Гнучкий шланг застосовується для подавання води в біде.

Зустрічаються універсальні моделі з комбінованим підведенням, наприклад, бічне / нижнє і бічне / заднє. При установці можна вибрати необхідний.

Випуск (стік)

Випуск води залежить від конструкції каналізації. Підбирати унітаз потрібно строго відповідно за цим параметром. Інакше встановити унітаз не вийде.

Основні типи конструкції:

  • горизонтальна найбільш поширена в сучасних будівлях (післяперебудовні будинки). Зливний патрубок спрямований горизонтально назад;
  • похилазустрічається в будинках, побудованих у другій половині XX століття (так звані «хрущовки» і «брежнєвки»). Зливний патрубок розташований під кутом 30 або 45 градусів;
  • вертикальнавластива домівкам, побудованим в першій половині XX століття («сталінки»). Зливний патрубок спрямований вертикально вниз;
  • універсальнавласний патрубок відсутній, а випуск прихований всередині унітазу. За допомогою окремого патрубка потрібної форми, можливе підключення для горизонтального, похилого та вертикального випуску води.

Система зливу

Задня струмінь води з бачка тече по задній стінці чаші. Перевага: потік води очищує найбільш забруднену частину чаші. Недолік: бризки забруднюють передню стінку унітазу, що вимагає додаткового догляду.

Кругова струмені води проходять через кілька отворів в колі чаші. Перевага: потік води очищує всю чашу. Недолік: задня стінка очищується гірше, що також вимагає додаткових зусиль з очищення унітазу.

Матеріал корпусу

Фаянс найчастіше використовується для виготовлення унітазів. Переваги: ​​міцність, надійність, невисока ціна. Недолік: низька стійкість до механічних впливів. Також через пористу структуру матеріалу накопичує запахи і забруднення, тому необхідний ретельний догляд.

Порцеляна має ті ж переваги, що і фаянс, але накопичення запахів і бруду значно нижче – догляд за ним буде більш легким, а також він більш міцний. Ціна порцеляни значно вища.

Пластик (акриловий) гігієнічний, міцний, поверхня абсолютно гладка. Догляд за ним простіше, ніж за порцеляною і фаянсом. Ще одна перевага – невелика вага, що робить установлення унітазу простіше. Недолік: низька стійкість до температурних і механічних впливів.

Оснащення

Кришка-біде кришка, в яку вбудований гігієнічний душ. Встановлюється на унітаз, перетворюючи його в унітаз-біде. Перевага – економія місця, оскільки відпадає необхідність в монтажі окремого біде. Недолік – в процесі експлуатації унітазу гігієнічний душ може забруднюватись.

Зустрічаються два види кришок-біде: механічна (працює як звичайний змішувач) і електронна (керування здійснюється за допомогою спеціального пульту). В багатьох моделях електронної кришки-біде передбачені різні вбудовані функції, наприклад, озонування, підігрів сидіння, гідромасаж, обмивання, сушіння.

Система «Антисплеск» дозволяє звести до мінімуму бризки води в процесі користування унітазом. Складається з особливої форми зливного отвору, який максимально звужений, втоплений до низу і зміщений до однієї зі стінок чаші.

Половинний злив дозволяє в разі необхідності злити з бачка половину або меншу частину води, що призводить до її значної економії (важливо там, де встановлені лічильники).

Автоматичний злив дозволяє злити воду з бачка без докладання зусиль. Здійснюється за допомогою спеціального датчика. Найбільш гігієнічний, так як виключається контакт людини з унітазом. Застосовується в громадських туалетах.

Гігієнічний душ зустрічається в унітазах, в яких є функція біде. Недоліки: висока ціна і складність підключення.

Сушіння повітрям вода після миття висушується теплими повітрям, виключаючи необхідність застосування туалетного паперу.

Автопідняття / опускання сидіння кнопка, що дозволяє піднімати і опускати сидіння. Перевага: максимальна гігієнічність.

Підігрів сидіння застосовується для досягнення комфортної температури. Вимагає підключення електрики.

Антибактеріальне покриття запобігає розмноженню бактерій, тим самим підвищуючи гігієнічність використання унітазу.

Коштовні моделі унітазів часто оснащуються пультом дистанційного керування, підсвічуванням, функцією озонування та іншими пристроями.

Виробник

При виборі унітазу або біде категорично не рекомендується купувати вироби невідомих азіатських брендів. Як правило санфаянс у них дуже низької якості: швидко втрачає первинний вигляд, може розколотись від самого невеликого удару, дуже сильно вбирає неприємні запахи. Незважаючи на низьку ціну, купівля такої продукції зовсім не виправдана.

Групу непоганої за якістю продукції складають унітази брендів Am.Pm, Cersanit, Colombo, Jika, RAK CERAMICS, Kolo, Днепрокераміка, Ravak, Vitra. Як правило, рівень цін на вироби приблизно однаковий. Деякі бренди (наприклад, Am.Pm) позиціонують себе як преміум-клас, проте, за таку ціну краще звернути увагу на відомих італійських або німецьких виробників. Основним недоліком унітазів цієї групи є прискорений випал кераміки, через що можуть швидше утворюватися тріщини. В деяких самих бюджетних моделях дуже сильно розбризкується вода при змиванні.

Загальновизнаними лідерами за якістю виробів є марки Duravit, Devit, Ideal Standard, Jacob Delafon, Roca, Villeroy & Boch, Galassia, Hatria, Hidra, Kerasan, Laufen. Цінова категорія середня і вище середньої. Деякі вироби брендів Catalano, Gustavsberg, Kludi, Keramag, Simas, Art Ceram, а також Laufen, Duravit і Villeroy & Boch відносяться до елітної сантехніки і коштують дорого. Як правило італійський, німецький, польський і чеський санфаянс вважається найбільш якісним і довговічним.

Відгуки про статтю

Полезная статья, спасибо что расписали материала, типы воронок, подключения трубопровода. Все эти нюансы помогут нам выбрать подходящую модель максимально быстро. А главное, что в дальнейшем с установкой сантехники не возникло никаких проблем.

Очень информативная статья. Понравилось что написано все понятным языком, вроде и воды нет и в то же время ты все понимаешь с первого раза, не приходится вдумываться и перечитывать предложения.

Оказывается выбрать сантехнику в дом намного сложнее чем могло бы показаться на первый взгляд. Столько разных критериев выбора существует....

Не думала, что пластиковый унитаз существует, да еще и обладает таким количеством положительных характеристик.

категория крышка и сидение - мягкая - улыбнуло)

очень хорошо что расписали про виды стока, так как выбираются они с учетом канализации, но не все об этом знают.

Унитазы с круговым сливом намного лучше и удобнее. Мне, по крайней мере, намного больше нравятся именно такие.

Выбор - дело вкуса.

Уже не раз прибегаю к помощи вашего сайта в выборе важных вещей.

Унитаз оказалось выбрать практически сложнее всего. Спасибо за дельные советы!

Помогите выбрать унитаз. какой фирме отдать предпочтение?

Можете почерпнуть интересную информацию из раздела Производители. Мы постарались разделить бренды по соотношению цены и качества.