Як вибрати USB флешку

Об'єм пам'яті

Об'єм пам'яті – це основний критерій при виборі флешки, що вимірюється в гігабайтах (Гб). Чим більша ця характеристика, тим дорожче девайс.

2-4 Гб – такий обсяг підійде лише для зберігання текстових документів та невеликої кількості фотографій. Головна перевага – дуже низька ціна. Подібні накопичувачі застаріли.

4-16 Гб – вміщує велику кількість фотографій, музичних треків або 1-2 фільми у Full HD. Як і флешки на 2-4 Гб, подібні накопичувачі коштують недорого.

16-64 Гб – дозволяє записати 2-8 фільмів у Full HD для перегляду на телевізорі з підтримкою USB. Такі флешки характеризуються збалансованим співвідношенням ціна-обсяг. Менш місткі накопичувачі обійдуться не набагато дешевше, а ціна ємніших моделей наближається до вартості портативних зовнішніх дисків, обсяг яких значно більший.

64-2000 Гб – поміститься ще більше високоякісного відео, музики та фотографій. Серед подібних накопичувачів найчастіше зустрічаються флешки на 64 Гб та 128 Гб. Ці аксесуари застосовуються для перенесення та зберігання ємних даних: образів операційних систем, сучасних ігор, програмного забезпечення, серйозних робочих проектів, жорсткого диска (HDD). Недолік – дуже висока вартість.

Перед покупкою місткого накопичувача, подумайте, чи він потрібен: дорога флешка може легко загубитися або поламатися. Можливо, краще придбати два пристрої меншого об'єму.

Щоб правильно вибрати флешку за обсягом, слід орієнтуватися на види файлів, які будуть записані на ній:

  • текстовий документ – до 1 Мб;
  • фотографія, аудіофайл у форматі mp3 – до 10 Мб; FLAC – 30-60 Мб;
  • фільм у форматі AVI – 700-1360 Мб; HD 720p – 4 Гб; Full HD 1080p – 6-8 Гб; Ultra HD (4K 2160p – 30 Гб; 8K 4320p – 120 Гб) (при стисканні).

Важливо: фактичний обсяг флешки завжди менше заявленого. Так, реальна ємність девайса на 2 Гб становить 1.86 Гб, моделі на 4 Гб – 3.72 Гб, а гаджета на 1 Тб – 931 Гб.

Зустрічаються флешки, чия фактична ємність істотно відрізняється від заявленої, причому завдяки спеціальній прошивці комп'ютер не помітить цієї різниці. І лише за спробі прочитати дані, виявляється фактична ємність флешки. Наприклад, гаджет з номінальним обсягом пам'яті на 128 Гб або 256 Гб реально вміщує 16 Гб або 32 Гб.

Швидкість

Другий за важливістю параметр, вимірюється в мегабайтах в секунду. Розрізняють швидкість читання і швидкість запису.

Чим вище швидкість читання / запису, тим менше часу буде потрібно для перенесення даних з накопичувача на комп'ютер / з комп'ютера на накопичувач. Ці параметри особливо важливі при роботі з великим масивом даних.

Слід враховувати, що швидкість читання завжди значно перевищує швидкість запису. Якщо інформація на флешці буде оновлюватися рідко, то дані параметри не принципові.

На найдешевших флешках швидкість читання близько 10-15 Мб/с, а швидкість запису – 3-8 Мб/с. Це досить повільно, наприклад, фільм об'ємом 4 Гб буде записуватися близько 15 хвилин, але підійде для запису текстових документів, графічних і аудіофайлів.

Більш сучасні варіанти можуть похвалитися швидкістю читання 20-25 Мб/с, а записи – 10-15 Мб/с. Такі моделі оптимальні для перенесення відеофайлів в HD і Full HD.

Існують моделі, у яких швидкість читання складає 30-90 Мб/с, а швидкість запису – до 50 Мб/с. Це дозволяє швидко перенести великі обсяги інформації з накопичувача на комп'ютер або навпаки. Найчастіше це фільми в форматі Ultra HD.

У найсучасніших флешок швидкість читання і запису ще вище – 420 Мб/с і 380 Мб/с відповідно.

Швидкість читання/запису пов'язана з обсягом накопичувача та передбаченим у ньому інтерфейсом. Чим більший обсяг, тим швидше зчитуються/записуються дані.

Оптимальні параметри швидкості читання/запису:

  • 4-8 Гб (USB 2.0) – 15 Мб/с та 5 Мб/с;
  • 16-32 Гб (USB 2.0) – 30 Мб/с та 15 Мб/с;
  • 32-64 Гб (USB 3.0 або USB 3.1) – 70 Мб/с та 30 Мб/с;
  • від 128 Гб (USB 3.0 або USB 3.1) – від 100 Мб/с та 50 Мб/с.

Інтерфейс

Роз'єм USB Type A

При тому, що інтерфейс називається USB, розрізняються його версії, що відрізняються максимально можливою швидкістю передачі даних.

USB 2.0 – швидкість до 60 Мб / с, колір штекера – білий. Найпоширеніший варіант до 2012-2013 року. На сьогодні такі флешки застаріли.

USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1 / USB 3.2 Gen 1) – швидкість до 600 Мб/с (4.8 Гбіт/с), колір штекера – синій. Подібні накопичувачі є найпопулярнішими.

USB 3.1 (USB 3.1 Gen 2 / USB 3.2 Gen. 2) – вдосконалена версія попереднього стандарту, що відрізняється вищою швидкістю – до 1250 Мб/с (10 Гбіт/с). Колір штекера – синій. Такі флешки трапляються рідко.

Інтерфейси USB 3.0 та USB 3.1 підтримуються не всіма пристроями, тому, купуючи швидкісну флешку, уточніть версію USB на своєму комп'ютері (телевізорі, медіаплеєрі тощо). Причина в тому, що хоча USB 2.0 і USB 3.0, USB 2.0 і USB 3.1 фізично сумісні один з одним, але при збігу інтерфейсів флешки і ПК, перевага в швидкості більш просунутого пристрою (накопичувача) буде втрачено.

Інші роз'єми

USB Type-C – використовується в стаціонарному і портативному обладнанні. Відрізняється меншим розміром і симетричною формою – дає можливість вставити флешку будь-якою стороною. Не сумісний з більш старими USB-роз'ємами.

microUSB – зустрічається в планшетах, смартфонах і інших мобільних девайсах. Флешки з таким роз'ємом підтримують функцію USB OTG.

8-pin (Lighting) – роз'єм, характерний для техніки Apple з 2012 року. Накопичувачі з цим роз'ємом розраховані на роботу з iPad і IPhone.

Важливо: фактична швидкість накопичувача завжди менше номінальної величини. Наприклад, реальний показник швидкості флешки з інтерфейсом USB 2.0 зазвичай не перевищує 30 Мб/с, а граничні значення моделі USB 3.0 складають 80-150 Мб/с.

Тип USB-роз'єму

Зі знімним ковпачком – класичний варіант, максимально надійно захищає роз'єм від зовнішніх впливів (пил, волога, удари). Мінус – ризик втрати ковпачка.

З висувним роз'ємом (слайдер) – роз'єм ховається всередині корпусу і висувається кнопкою або поворотним механізмом. Модель позбавлена недоліків попереднього рішення, проте сама конструкція часто виходить з ладу. В результаті робота з такою флешкою може бути ускладнена. Пристрій гірше захищає роз'єм від вологи і пилу через відкриті контакти.

З відкритим роз'ємом – відсутній захист роз'єму від зовнішніх впливів, що призводить до швидкої несправності виробу.

З поворотним механізмом (дужка) – корпус з'єднаний зі скобою, що повертається в різні боки і закриває роз'єм. Погано захищає від пилу і вологи.

Матеріал корпусу

Пластик – дешевий і простий в обробці матеріал, якому можна надати будь-яку форму і забарвлення. Пластик має середню міцність – такій флешці ніщо не загрожує в нормальних умовах, а ось сильний удар вона навряд чи витримає. Зустрічаються моделі, виконані з високоміцного пластику. Флешки з пластиковим корпусом набули найбільшого поширення.

Метал – найміцніший матеріал, має солідний вигляд. Подібному корпусу не страшні удари, пил, бруд. Металева флешка важче і дорожче аналога з пластику. Ці пристрої відносяться до преміум-класу.

Дерево – приємний на дотик, але складний в обробці, що позначається на ціні виробу. Флешки з дерев'яним корпусом зустрічаються рідко, зате в більшості своїй є творами дизайнерського мистецтва. Вибір для естетів що бажають підкреслити свою індивідуальність.

Гума – пружний і м'який матеріал, що витримує удари або сильні натиски (якщо наступити на флешку). Як і пластик, гума зручна в обробці і дозволяє виготовити корпус нестандартної форми, але обійдеться дорожче. Такий корпус відмінно захищає гаджет від пилу і вологи. Флешки з гумовим корпусом користується меншою популярністю, ніж пластикові моделі.

Шкіра – ефектний на вигляд матеріал. Корпус такої флешки виконується з пластику або металу, а шкіра виступає в якості зовнішнього покриття. З точки зору практичності подібне рішення не має ніяких переваг перед пластиковим або металевим варіантом і виконує лише декоративну функцію. «Шкіряна» флешка добре доповнить діловий стиль власника.

Оснащення

Водонепроникний корпус – допоможе захистити від розлитої кави або падіння в калюжу на вулиці.

Захист від запису – невеликий перемикач на корпусі флешки, який блокує запис даних, тобто можна не боятися зараження вірусами при використанні на чужому комп'ютері або випадкового стирання важливої інформації.

Захист паролем – реалізується за допомогою програми, що поставляється в комплекті з флешкою.

Резервне копіювання даних – служить для відновлення втраченої інформації. Ця функція спрацьовує автоматично (після установки флешки в ПК) або ж за розкладом. При цьому користувач самостійно визначає теку або диск, на який будуть записуватися файли з накопичувача. Копіювання здійснюється програмою, яка йде в комплекті разом з флешкою.

Стиснення даних – істотно зменшує обсяг файлів (на 20-80%), призначених для копіювання на флешку. Ця опція економить пам'ять накопичувача. Стиснення реалізується за допомогою програми, встановленій на флешці.

Апаратне шифрування даних – надійно захищає інформацію від несанкціонованого доступу сторонніх осіб в разі втрати або викрадення флешки. Шифрування виконується вбудованим в накопичувач чіпом.

Індикатор передачі даних – сигналізує (блимає) про обмін даними між флешкою і ПК. Перед витяганням накопичувача слід переконатися, що передача інформації завершена – в цьому випадку світлодіод буде просто світитися. Якщо ж флешка витягується, коли світловий індикатор блимає, то не виключена втрата даних.

Підтримка U3 Smart Drive – зберігає робочі параметри користувача (настройки, паролі, програми та інші дані). Це дає можливість перетворити будь-який комп'ютер в повноцінне робоче місце і продовжувати працювати незалежно від «основного» комп'ютера. Подібна опція корисна для людей, часто знаходяться в подорожах або працюють на декількох комп'ютерах.

Підтримка Ready Bust – забезпечує високу швидкість читання і запису флешки.

Підтримка OTG – дає можливість без перехідника під'єднати флешку до мобільних пристроїв, на зразок смартфона або планшета, у яких немає повнорозмірного USB-порту. Підключення реалізується через інтерфейс, передбачений в накопичувачі – microUSB, Lighting або USB Type-C. Флешка, що не підтримує OTG, для роботи з мобільними пристроями потребує спеціального перехідника.

Вбудований картрідер – дозволяє записувати, зберігати та читати дані з карт пам'яті, які використовується в плеєрах, мобільних телефонах і інших пристроях. Картрідер помітно полегшує роботу з інформацією, що знаходиться в пам'яті таких гаджетів.

Wi-Fi-модуль – забезпечує бездротовий зв'язок між флешкою і мобільними пристроями (смартфоном, ноутбуком, планшетом). Працює модуль по-різному: одні рішення вимагають підключення флешки до ПК, інші девайси забезпечені своїми джерелами живлення і функціонують незалежно від комп'ютера.

Ковпачок, що не від'єднується – кріпиться до корпусу флешки, що знижує до мінімуму ймовірність його втрати. Нейтралізує єдиний мінус класичного виконання флешки (з ковпачком).

Ударостійкий корпус – захищає від випадкових ударів і інших механічних впливів.

Дисплей – відображає відомості про обсяг вихідної та вільної пам'яті. Позбавляє необхідності щоразу підключати флешку до ПК, щоб дізнатися ступінь заповнення даними.

Ідентифікатор відбитка (сканер відбитка пальця) – захищає інформацію на флешці від сторонніх осіб. Доступ до даних можливий лише при збігу з відбитком пальця власника. Перевірка проводиться щоразу при підключенні флешки до будь-якого пристрою.

Стандарт MIL-STD-810 – американський військовий стандарт, що описує ступінь захищеності електричних приладів від негативних впливів довкілля, включаючи удари та вібрації.

Щоправда, відповідне маркування на «цивільній» продукції не завжди говорить про її максимальну захищеність. Справа в тому, що такі вироби часто тестуються за одним або двома параметрами стандарту з величезного списку.

Флешки з незвичайним дизайном оснащуються електронним годинником, ліхтариком, лазерною указкою, ручкою.

Дизайн

Зустрічаються USB флешки з нестандартним дизайном – у вигляді фігурок чоловічків, тварин, героїв мультфільмів, а також замасковані або вбудовані в інші предмети. Наприклад, існують моделі, виконані у вигляді візитки, злитка золота, кулі, стругачки, кулона, ручки. Крім цього, випускаються флешки з різноманітними принтами, гравіруванням, ромбоподібними гранями, кристалами Swarovski та іншим декором. Можуть стати непоганим оригінальним подарунком.

Слід врахувати, що нестандартний або просто великий корпус може бути перешкодою при підключенні флешки. Великогабаритний корпус накопичувача закриє сусідній USB-порт, так що другу флешку або інший пристрій під'єднати до ПК буде не можна. Тому за користувачем завжди залишається вибір: оригінальний дизайн накопичувача або його практичність.

Крім флешок з незвичайним дизайном, зустрічаються мініатюрні накопичувачі, у яких корпус менше, ніж роз'єм. Пристрої, чий розмір не перевищує 25 мм, гарні для телевізорів, планшетних комп'ютерів, автомобільних магнітол і ноутбуків.

Правда, мініатюрні флешки працюють більш повільно і менш надійні в порівнянні зі звичайними моделями. Зокрема, у них відсутній захист роз'єму. Також подібні накопичувачі дуже легко втратити.

Виробник

Недоліками флешок фірм ADATA, Apacer, GoodRAM, Qumo, Toshiba можуть бути низька швидкість запису, хисткий і ненадійний корпус і конструкція, нестабільна робота. Слід пам'ятати, при виборі флешки для важливої інформації обов'язково потрібно обрати надійну техніку.

Гарне поєднанням ціни і якості мають флешки Corsair, Kingston, SanDisk, Silicon Power, Transcend. Найчастіше в цій техніці реальні характеристики відповідають заявленим. Корпус і збірка найчастіше якісні і добротні, проте трапляються й винятки. Деякі бренди, наприклад, Corsair, випускають спеціальні захищені флешки для екстремальних умов. Такі пристрої коштують дорожче, проте їх корпус дуже довговічний.

Частина виробників випускають флешки з нестандартним дизайном. Наприклад, Pretec, Uniq і Verico. Великий асортимент цікавих пристроїв безумовно робить їх привабливими для подарунків і сувенірів. Однак варто все ж таки пам'ятати, що зовнішній вигляд для USB-флешки – не головне. Перш за все важлива надійність і довговічність. До того ж певний дизайн взагалі робить користування флешкою незручним: іноді їх незручно підключати, або своїм корпусом вона перекриває сусідні USB-порти.

Відгуки про статтю

Я купил флешку Apacer AH355 3.1 128 Gb, недорого работает превосходно, скорость не падает и буфер памяти не так быстро заполняется

К сказанному автором добавлю: Если ПК очень старый до 2010 года выпуска где нет порта USB3.0 (цвет штекера – синий) а только USB2.0/1.0, BIOS не определит флэшку с интерерфейсом USB3.0, поскольку ток потребления у USB2.0 равен 0.5А а у USB3.0 ток потребления равен 1А Современные флэшки будут видны и будут работать только в среде операционных систем, поскольку у операционных систем есть свой драйвер для интерфейса USB3.0

Купил Kingston на 64 так это триндец , скорость падает до 0 и зависает до минуты ! А если перекидывать информацию с флешки на пк то скорость 1мb/с. А вот флешка Apacer на 16 работает как часы уже лет 6 ...

Очень уважаю что оговорены нюансы, в них то часто и кроеться дьявол. Спасибо за содержательную статью.

Да ну нахер, розписали так що дурень зрозуміє, лайк, підписка, дзвіночок😎

Transcend на 1 ГБ особенно черного цвета обычной формы с веревочкой выходят из строя только так. Silicon Power на 8 гб не возможно записать какой нибудь загручкик, короче ОС, или лайв, даже линукс на нем не фурычет ADATA был у меня на 8 ГБ и так же вдел на 2 Гб, скорость чтения просто ужасная, около 600-700 кб pqi на 4 и 8 Гб работает отлично Transcend на 8 ГБ тоже без нареканий

купил трансценд джетфлеш 810 на 64Гб, в прорезиненном корпусе, отвратительное качество, скорость записи/чтения периодически падает до 0 и висит так до минуты. хотя все тесты показывают, что с флешкой всё отлично. один раз уже расформатировалась, пропал учебный курс. Не рекомендую. такая же, но на 32Гб просто сдохла через 2 месяца, использовалась редко

жаль, что довольно известный бренд вас подвел.

Всем добрый день. По вопросу рекомендации приобретения, я приобрел еще в 2011-ом году флэшку Apacer 4Гб. Трудится неустанно. Количество записей не считал (за 700 точно). Ни одного отказа. Корпус слайдер. Понадобилась сейчас флэшка с большим объемом для установки Windows. Купил Kingston, USB 3, 8Гб. Запись образа писал (4,2 Гб) 2 часа и отключил не дождавшись. Телевизр Samsung ее не видет, хотя читает все остальные флэшки включая через адаптер SD.

Мои благодарности за полезную информацию! Четко, кратко, доступно! Непременно воспользуюсь при выборе!

Рады, что наши статьи о выборе - полезны читателям.

Спасибо автору за полезную информацию! Обязательно учту при выборе флэшки. Кстати, мне рекомендовали обратить внимание на Uniq. У вас нет информации по поводу качества этого производителя?

Рады, что вам понравилась наша статья. Про бренд Uniq пока ничего не встречали.)