Як вибрати вафельницу

Вафельниця – кухонний пристрій для приготування вафель. Вона складається з двох плит з нагрівальними елементами, з'єднаних шарнірами. Зовні плити закриті кришками. Така конструкція дозволяє прожарювати продукт по обидва боки. Тривалість приготування вафель в середньому становить 3-5 хвилин.

Вафельниця випікає вироби різної форми (в тому числі сердечка, круглі, квадратні, трикутні, прямокутні, фігури мультяшних героїв, мордочки тварин, смайли, ялинки). Домашні вафлі не містять ароматизаторів і барвників.

Клас

Професійна – потужний пристрій для приготування великої кількості вафель за один цикл. Така вафельница здатна готувати вафлі різноманітних форм, випікати скляночки і трубочки для десертів. Професійна вафельниця дорожче і масивніше аматорської.

Любительська – випікає меншу кількість продукту за один цикл, компактніше і дешевше. Цей клас вафельниць зустрічається найчастіше.

Випічка

Вафлі бувають двох видів:

  • американські (класичні) – тонкі і хрусткі, форма – квадратна або кругла. Такі вафлі можна згорнути в ріжок або трубочку і наповнити начинкою (варення, крем, згущене молоко);
  • бельгійські/віденські – товсті і м'які, відрізняються різноманіттям форм (квадратні, прямокутні, круглі, фігурні). Бельгійські вафлі поділяються на два підвиди: брюсельські (прямокутні, м'якші) і льєжські (круглі або овальні, більш тверді).

Деякі вафельниці вміють випікати ще горішки зі згущеним молоком, кекси, пончики, тости, сендвічі (моделі «3 в 1» або «4 в 1»).

Тип

Залежно від виду вафель, на якому «спеціалізуються» пристрої, їх теж умовно поділяють на два типи:

  • для американських вафель – в таких вафельниці неглибокі чарунки, в результаті чого продукт рівномірно пропікається і виходить хрустким;
  • для бельгійських вафель – ці моделі забезпечені глибокими чарунками, завдяки чому страва робиться зовні хрусткою, а всередині – м'якою. В таких пристроях готують і печиво з тією ж структурою, що і у вафель.

Важливо: кожна вафельниця розрахована тільки на один вид цієї страви, тому іноді купуються два пристрої для американських і бельгійських вафель.

Кількість

Кількість приготованих вафель за один цикл в різних моделях складає від 1 до 10 штук. Вафельниці, здатні випікати горішки, розраховані на 24 половинки для 12 горішків.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість роботи і продуктивність пристрою (кількість приготованих вафель за один цикл). Потужні професійні пристрої здатні приготувати за 2 хвилини кілька великих вафель, а аматорським моделям знадобиться 5 хвилин для випікання 2-4 вафель розміром поменше.

Потужність вафельниць коливається в межах 450-1600 Вт. Зі збільшенням потужності зростають вартість вафельниці і споживання енергії. Найчастіше зустрічаються моделі потужністю 700-1000 Вт. Для домашнього використання досить 700-800 Вт.

Більш потужні пристрої варто купувати, якщо планується часто готувати вафлі в великих кількостях. У малопотужної вафельниці страва буде готуватися довго.

Потужність професійних пристроїв становить 1500-5000 Вт і залежить від кількості робочих поверхонь (одно- або двохпостові).

Матеріал

Корпус (кришки)

Пластик – порівняно дешевий і легкий, але недостатньо міцний матеріал. Пластиковий корпус відрізняється різноманітністю кольорів. Такі вафельниці менш довговічні і надійні, ніж металеві.

Метал – міцніший, але важкий і дорогий матеріал. Професійні вафельниці виконуються з металу. Корпус з нержавіючої сталі буває матовим і глянсовим. Матовий корпус практичніше, оскільки він не збирає відбитки пальців і маскує інші забруднення.

Плити

Плити вафельниці виготовляються тільки з металу.

Розмір

Розміри пристрою пов'язані з його потужністю і продуктивністю. Для побутових потреб достатньо компактної, малопотужної вафельниці, яка легко поміститься в кухонну шафу. Великі і потужні професійні моделі встановлюються в кафе, ресторанах та інших подібних установах.

Має значення і частота використання пристрою: для рідкого приготування вафель не варто купувати великий прилад.

Функції

Захист від перегріву – автоматично відключає пристрій при перевантаженні, тим самим подовжує термін служби вафельниці. Вибираючи прилад, зверніть увагу на наявність цієї функції.

Вафлі+горішки+гриль («3 в 1») – такі вафельниці оснащені декількома змінними панелями (насадками). Подібні пристрої здатні готувати безліч страв. Зустрічаються і моделі «4 в 1» з функцією бутербродниці (приготування сендвічів, гамбургерів). Відзначимо, що з розширенням функціоналу моделі, зростає і її ціна.

Захист від опіків – ручка вафельниці виготовлена з ізолюючого матеріалу, завдяки чому не нагрівається під час роботи.

Оснащення

Антипригарне покриття – запобігає пригоряння вафель, забезпечує їх рівномірне пропікання і полегшує зняття готового продукту і чищення панелей. Найкраще покриття – керамічне: воно екологічне, просте у догляді, але чутливе до різких перепадів температури. Зустрічаються моделі і з тефлоновим покриттям.

Важливо: керамічне покриття відмінно підійде для приготування бельгійських вафель.

Для зняття готового продукту не можна користуватися металевою лопаткою, виделкою або ножем – вони зіпсують антипригарне покриття.

Не застосовуйте абразивні миючі засоби для чищення панелей – це може зіпсувати антипригарне покриття.

Індикатори роботи – повідомляють про функціонування пристрою. Зазвичай вафельниця оснащується двома індикаторами:

Індикатор нагріву – сигналізує про готовність пристрою до роботи (заливання тіста).

Індикатор готовності – сповіщає про готовність вафель (витягання страви).

Дисплей – відображає відомості про роботу вафельниці, що спрощує роботу з приладом. Дисплей зустрічається в дорогих моделях.

Поворотний пристрій – дозволяє обертати вафельницю навколо осі (на 180 °) для більш рівномірного розподілу залитого тіста. В результаті готова продукція буде однакової товщини. Подібний пристрій збільшує ціну вафельниці.

Терморегулятор – змінює температуру для випікання вафель (в межах 180-300 °С). Регулюючи режим нагріву (3-6), можна готувати вафлі різної структури і кольору. Наприклад, для випікання виробів з твердою скоринкою, але м'яких всередині потрібна дуже висока температура.

Термостат – підтримує постійний температурний режим випікання. Вам не доведеться підтримувати температуру в «ручному» режимі, вимикаючи і включаючи пристрій.

Таймер – задає час готування страви. В «просунутих» вафельницях таймер автоматично відключає пристрій через певний час.

Засувка – пристрій, розташований на ручці вафельниці. Засувка забезпечує щільне прилягання кришок одна до одної для рівномірного розподілу тіста по поверхні плит. Крім того, засувка запобігає випадкове відкриття вафельниці в процесі роботи.

Конус – дозволяє згорнути тонкі вафлі в трубочку і зробити ріжки.

Лопатка – використовується для вилучення готового продукту з вафельниці, без ризику псування антипригарного покриття.

Прогумовані ніжки – надають стійкість вафельниці, а отже, запобігають її перекидання або ковзання під час використання.

Відділення для шнура – призначене для безпечного зберігання кабелю і запобігання його зносу. Завдяки такому відсіку, вафельниця стає більш компактною і зручною при використанні і переміщенні.

Книга рецептів – відмінна підмога для виготовлення вафель та інших страв (пристрої «3 в 1», «4 в 1»). Перевага такої книги в тому, що рецепти підібрані для конкретної вафельниці. В цій книзі міститься інформація про страви, які можна зробити, необхідній кількості тіста і т.д.

Важливо: деякі моделі, випікають товсті вафлі, здатні готувати фігурні вироби: плити у таких пристроїв мають чарунки різних форм (мордочки тварин, сердечка, смайлики).

Поради

  • Переконайтеся в якості антипригарного покриття. Правильний вибір – рівне покриття без бульбашок, відколів, лисинок і інших дефектів.
  • Кришки вафельниці повинні щільно закриватися, щоб тісто не переливалося через край.
  • Зверніть увагу на час, протягом якого вафельниця може працювати безперервно. Деякі дешеві прилади слід відключати кожні 15-30 хвилин роботи, що завдає незручність. Якщо ж перевищити рекомендований ліміт часу, то вафельниця зламається. В таких пристроях велику кількість продуктів краще робити за кілька циклів з обов'язковими перервами.
  • Після завершення випікання, дайте охолонути поверхні жарових плит, а потім протерти її вологою ганчірочкою. Уникайте попадання води всередину вафельниці. Змінні пластини миють під проточною водою. Перед прибиранням на зберігання пристрій повинен висохти.

Виробник

Вафельниці середньої якості: First, MPM, Magio, Maxwell, Saturn, Steba, VES. Найголовніший недолік, якого необхідно уникнути, – нерівномірний прогрів поверхні. В цьому випадку вафлі просто не вийдуть: десь будуть пригорілим частини, а десь – сирі. Часто трапляється хисткий пластик, тугі або розхитані засувки.

Відмінною покупкою стануть вафельниці Binatone, Clatronic, Graef, Russell Hobbs, Tefal. Більшість моделей швидко нагріваються і рівномірно пропікають вафлі. Головні переваги: надійність і довгий термін служби. Навіть якщо планується пекти вафлі рідко, не варто витрачати гроші на неякісну модель, яка швидко вийде з ладу.

Відгуки про статтю

у меня универсальный мультипекарь, типа вафельицы только панель съемные и дополнительные можно отдельно заказывать.