Як вибрати вентилятор

Тип установки

Настільний вентилятор – через малу потужність підійде для кабінету або будь-якої невеликої кімнати. Дуже компактний. Має кілька швидкостей і може направляти потік повітря в різні боки.

Настінний вентилятор – невеликий вентилятор, аналогічний настільному, але з кріпленням до стіни.

Підлоговий вентилятор – призначений для великих кімнат, зазвичай регулюється по висоті. Може комплектуватися різними додатковими функціями, такими, як таймер, пульт дистанційного керування, рідкокристалічний екран. Правда, в зв'язку з цим на підлогу вентилятори більш громіздкі, ніж інші види.

Стельовий вентилятор – дуже зручний варіант. Вписується практично в будь-яку кімнату. Завдяки великим лопатям і високій потужності створює хороший потік повітря. Не займає корисне місце в кімнаті. Також такі вентилятори вважаються найбільш економічними. Зручно використовувати взимку, щоб направляти тепле повітря вниз.

Накладний вентилятор – має зворотний клапан, що перешкоджає поверненню повітря в кімнату, часто використовується в якості витяжного в ванних кімнатах чи кухнях. Дорожчі моделі оснащені таймером і датчиком контролю вологості. Істотний недолік – високий рівень шуму.

Потужність

Потужність – ключовий показник при виборі вентилятора, який впливає на швидкість руху лопатей, а, відповідно, і на швидкість повітря. Чим більше потужність, тим вище вартість приладу. Середня потужність вентилятора – 40-50 Вт.

Діаметр лопатей

Діаметр лопатей може бути від 10 до 160 см. Від цього показника залежить інтенсивність обдування. Чим більше діаметр лопатей, тим вище інтенсивність (при однаковому показнику потужності), але варто враховувати, що при цьому вентилятор може займати більше місця.

Рівень шуму

Рівень шуму коливається від 21 до 70 дБ. Важливо пам'ятати про цей показник, особливо якщо планується, що вентилятор буде працювати вночі. Найбільш прийнятний варіант – 30 дБ.

Оснащення

Регулювання висоти – дуже корисна функція, особливо для підлогових вентиляторів.

Автоповорот і автонахил – дають можливість автоматично направляти повітряний потік по всій кімнаті.

Таймер – дозволяє автоматично відключати вентилятор в потрібний час. Дуже корисний вночі, коли температура повітря падає. Його наявність підвищує вартість.

Датчик вологості – автоматично відключає вентилятор, якщо рівень вологості перевищує заданий користувачем рівень. Зверніть увагу на наявність цієї функції при виборі вентилятора у ванну кімнату або на кухню.

Датчик руху – завдяки цьому показнику прилад не вимагає ручного контролю. Він включається і відключається автоматично в залежності від присутності людей в кімнаті. Коштує набагато дорожче звичайних вентиляторів, але значно економить електроенергію.

Іонізація – модне сучасне нововведення. Передбачається, що негативно заряджені іони, вдихувані людиною, позитивно впливають на здоров'я.

Пульт дистанційного управління – зручний для стельових, настінних і накладних вентиляторів, розташованих високо.

Виробник

Найбюджетнішою технікою є продукція Aurora, Delfa, Ergo, Hilton, Maestro, Maxwell, Mystery, Orion, Polaris, Rotex, Sinbo, Supra, Saturn, Scarlett, Vitek, VES, West. Основними недоліками є погана збірка, низька якість корпусів і деталей. Високий рівень шуму, іноді незбалансований, дуже сильний обдув на мінімальній швидкості. Серед цих марок найчастіше зустрічаються недовговічні екземпляри, які швидко ламаються, а гарантійне обслуговування багато якої китайської техніки працює слабо.

З безлічі брендів рекомендується вибрати UFO і Binatone. UFO випускають потужні і добре зібрані вентилятори. Майже всі моделі мають додаткові функції, наприклад, таймер, зволожувач повітря, озонування і інше. Однак і коштують вони значно дорожче. Слід зазначити, що часто моделі з незвичайним дизайном коштують невиправдано дорого. У Binatone представлений невеликий модельний ряд якісних пристроїв, діапазон цін – цілком бюджетний.

Окремою групою варто зазначити накладні вентилятори через особливості їх застосування в приміщеннях з особливою забрудненістю повітря. Їх випускає не особливо багато брендів: бюджетні Cata, Europlast, дорожчі Soler & Palau. Вартість залежить від якості вентиляторів, матеріалів виготовлення і наявності датчика контролю вологості.

Відгуки про статтю

Дякую,дуже хороший сайт.завжди у чому не розуміюсь, заходжу і читаю.

Спасибо! Хороший сайт, пользуюсь уже давно.

Спасибо за подсказку.

сайт действительно хороший

Сайт хороший, в плане нужной информации.

Спасибо