Як вибрати ваги

Призначення ваг

За видами ваги можна поділити, виходячи зі сфери їх використання:

 • підлогові – для вимірювання ваги людини;
 • кухонні – для точного вимірювання маси продуктів харчування;
 • дитячі – для вимірювання ваги новонародженого;
 • промислові – громіздкі ваги для вимірювання великих обсягів в торгівлі і в виробництві.

Далі в статті будуть розглянуті підлогові, кухонні і дитячі ваги.

Тип вимірювання ваги

Механічні ваги – найпростіший варіант. Під впливом пружини стрілка на циферблаті зміщується і фіксує вагу.

Переваги:

 • невисока вартість;
 • простота використання;
 • витримують досить велику вагу;
 • немає необхідності використовувати будь-які джерела живлення.

Недоліки:

 • похибка вище, ніж у електронних ваг (правда, цього недоліка немає у медичних ваг, які дуже дорогі);
 • відсутність будь-яких додаткових функцій.

Електронні ваги – величина виміряної ваги виводиться на дисплей.

Переваги:

 • багатофункціональність;
 • точність вимірювання.

Недоліки:

 • вартість вище, ніж у механічних ваг;
 • залежність від джерела живлення.

Матеріал

Підлогові і кухонні ваги можуть бути виготовлені з пластику, скла, металу, дерева, а іноді і каменю.

Пластик – найдешевший варіант. По міцності займає середню позицію. Також такі ваги дуже легкі і негроміздкі. Кухонні ваги виготовляють з харчового пластику, який не надає сторонніх запахів продуктам.

Метал – відрізняється своєю міцністю. Мають стильний зовнішній вигляд і вписуються в будь-який інтер'єр. До недоліків кухонних металевих ваг можна віднести те, що бажано уникати контакту з сильними кислотами. Недолік підлогових ваг з металу – це холодна поверхня при дотику ступнів.

Скло – не самий міцний, але все ж дуже поширений матеріал. До того ж скляні кухонні ваги вважаються найбільш екологічними і невибагливими до впливу кислот і лугів. Правда, з такими вагами все-таки потрібно акуратно поводитися, щоб уникнути утворення тріщин.

Дерево, камінь – ексклюзивні дорогі ваги, які досить рідко зустрічаються і незвично виглядають. Дерево вимагає особливого догляду, небажано, щоб такі ваги знаходилися поблизу з вологою. Кам'яні ваги (найчастіше на підлогу) дуже громіздкі і важкі. В основному їх використовують у ванній кімнаті, сауні або лазні.

Особливості кухонних ваг

Вибираючи кухонні ваги, слід звернути увагу на конструкцію тари. Це може бути чаша або платформа. Чашу зручно використовувати для зважування рідин і сипучих, платформу – для довгастих продуктів. Зручний варіант зі знімною чашею, коли поєднуються обидва варіанти.

Тарокомпенсація – функція, завдяки якій ваги спочатку зважують тару, а потім обнуляють це значення для більш точного вимірювання ваги продуктів.

Послідовне зважування – функція, що дозволяє виміряти вагу кожного інгредієнта, а потім дізнатися загальну масу всіх зважених продуктів.

Кухонні ваги можуть бути оснащені індікаторами заряду батареї і перевантаження, кріпленням до стіни, лічильником калорій, таймером і годинником.

Особливості підлогових ваг

Діагностична функція – цією функцією зазвичай оснащені досить дорогі моделі. Можуть виконувати різні завдання, такі як визначення частки води, жирової, кісткової, м'язової тканини і т.п.

Також підлогові ваги в залежності від моделі можуть мати автоматичне включення і виключення, вбудований принтер, виносний блок управління, функцію вимірювання зросту та інші приємні дрібниці.

Особливості дитячих ваг

Дитячі ваги відрізняються від звичайних моделей наявністю спеціальної «формочки», призначеної для викладання дитини і невеликим кроком ділення (1, 5, 10 г). Вони використовуються для відстеження набору ваги малюка і виміру годування: його зважують до і після прийому їжі. Це дозволяє визначити, чи потрібне догодовування і в якій кількості.

При виборі дитячих ваг необхідно звернути увагу на їх конструкцію. Зустрічаються монолітні і складані ваги. В монолітних – «піднос» і база складають єдине ціле; вони призначені для самих маленьких. У складаних моделях «формочки» знімні – це дозволяє вимірювати вагу дітям старшого віку в положенні стоячи.

Важливо: для доношених дітей (вага від 3 кг) тривалість використання таких ваг складе не більше 3 місяців. Якщо ж дитина народилася недоношеною (вага менше 2 кг), то за його вагою необхідно стежити довше.

TARE – функція, аналогічна тарокомпенсації в кухонних вагах. Вона дозволяє дізнатися точну вагу дитини, зваженої на пелюшці.

HOLD – функція, яка фіксує вагу малюка, що «борсається» в процесі зважування. З декількох величин видається середнє значення. Існує ручна і автоматична фіксація. Ручна – мама фіксує вагу дитини натисканням кнопки HOLD на свій розсуд: в цьому випадку результат зважування більш точний. Автоматична – ваги самостійно фіксують вагу – це більш простий варіант, але менш точний.

MEMORY – функція, що запам'ятовує значення поточного зважування при натисканні кнопки. Таким чином, при наступному включенні ваги відобразять цю величину.

Різновага – функція автоматичного обчислення різниці між двома останніми зважуваннями. Дозволяє легко контролювати зміну ваги дитини. Зустрічається не у всіх моделях.

Виробник

Не рекомендується купувати ваги Aurora, Clatronic, Delfa, DEX, Elenberg, Elbee, Hilton, Maestro, Magio, Maxwell, Mirta, Mystery, Orion, Polaris, Rotex, Sinbo, Saturn, Scarlett, Sinbo, Supra, Vitek, West. Найбільшим їх недоліком є неточність вимірювань. Багато виробів недовговічні, а похибка показань з часом збільшується. Зібрані не кращим чином, повільно працюють, іноді ламаються індикатори, глючить функція включення/вимикання. Часто меню невдало розроблено, наприклад, людям у віці важко буде розібратися. Це самі бюджетні ваги, можливо серед них реально знайти вдалі і надійні моделі, однак зробити це важко.

Хорошу якість забезпечують вироби AEG, Binatone, Bosch, BergHOFF, Gorenje, Fagor, Kenwood, Omron, Philips, Rowenta, Tefal, Zelmer. Це досить точні і надійні ваги відомих брендів, що випускають безліч побутової техніки та посуду. Виготовлені з якісних матеріалів, показують вагу з мінімальною похибкою, що відповідає заявленій виробником величині. Більшість з цих марок має гідну сервісну підтримку користувачів. Ціни на ці ваги вище, ніж на продукцію першої групи, проте повністю виправдані.

Лідером серед виробників ваг можна вважати Beurer. Це більш дорога продукція, проте надійна і якісна. Вимірювальна техніка – це основний напрямок виробництва даного бренду. Ваги відрізняються вдалим дизайном, якісними матеріалами виготовлення і чіткістю вимірювання.

Серед дитячих ваг найбільш якісною продукцією так само є моделі Beurer, BabyOno і інші. Надійні, добре зібрані і безпечні для дітей, коштують дорожче всіх. Трохи дешевше можна купити ваги Magio або VES-electric, а також інших побутових брендів. Але зазвичай їх чаші менш зручні для дитини, а надійність викликає сумніви через дешеве виробництво в Китаї.

Відгуки про статтю