Як вибрати відеореєстратор

Відеореєстратор – це пристрій для запису дорожньої ситуації попереду або поруч з транспортним засобом, а також всередині салону. Прилад фіксує те, що відбувається, зберігає і відтворює записані файли. Девайс зазвичай розміщується всередині салону.

Відеореєстратор складається з відеокамери, процесора, корпусу, карти пам'яті, акумулятора, екрану (може бути відсутнім).

Відеореєстратор застосовується в таких випадках:

 • вирішення спорів при ДТП або порушення правил дорожнього руху (запис може використовуватися при розборі ситуації на місці події та бути доказом у суді);
 • відеозапис подорожей;
 • допомога при навчанні водінню авто (запис допоможе виявити помилки початківця водія);
 • фіксація ситуації, яка відбувається в будинку, офісі, квартирі й т.д.

Відеореєстратор з функцією екшн-камери – крім головної функції використовується для знімання «екстремального» відео. У приладу відсутній екран, він часто кріпиться на шолом або кермо мотоцикла і має автономне живлення. Крім того, подібна модель надійно захищена від ударів і вологи. Також пристрій використовується як портативна відеокамера, фотоапарат.

Клас

Бюджетні – подібні пристрої фіксують ситуацію лише попереду автомобіля, що часто недостатньо (при зіткненні збоку або ззаду). Ці моделі складаються з камери, карти пам'яті, мікрофона, кріплення.

Багатофункціональні («чорні ящики») – крім основних елементів оснащуються GPS-приймачем (логгером), датчиком прискорення, зовнішньою камерою.

Універсальні – об'єднують в собі функції відеореєстратора і відеокамери.

Професійні – забезпечуються декількома камерами та мікрофонами, записують відео в Full HD. Такі пристрої фіксують ситуацію з різних ракурсів на кілька карт пам'яті, мають великий функціонал і коштують дуже дорого.

Тип

Стаціонарні – кріпляться до лобового скла. Такий тип відеореєстраторів зустрічається найчастіше.

Мобільні (портативні) – розміщуються в автомобілях, а також мотоциклах і велосипедах (на кермо). Окремі моделі прикріплюються навіть на одяг водія.

Окуляри-реєстратори – компактний пристрій, не потребує системі регулювання, оскільки для огляду необхідної картини водієві потрібно лише повернути голову в потрібному напрямку. Але такий варіант підійде далеко не кожному.

Конструкція

З вбудованою камерою – ці відеореєстратори найбільш поширені. Деякі пристрої оснащуються двома камерами: одна фіксує те, що відбувається попереду авто, друга – в салоні.

Щоб друга камера мала змогу «спостерігати» за ситуацією позаду, її розміщують на задньому склі або взагалі поза салоном (виносна камера). В результаті виходить повніша картина ситуації, що необхідно при вирішенні спорів.

Дзеркало заднього виду – подібний варіант гармонійно вписується в салон автомобіля, виконуючи функцію дзеркала і відеореєстратора. Моделі забезпечуються камерою і рідкокристалічним дисплеєм. Відеореєстратори в такому виконанні компактні та не перешкоджають огляду дороги. Недолік – висока ціна.

Без вбудованої камери – ці відеореєстратори зустрічаються рідко і є елементом системи відеоспостереження. Такі пристрої управляють декількома зовнішніми камерами (до 4 штук), а запис проводиться по декількох каналах. Подібні моделі оснащуються жорстким диском для запису і зберігання об'ємних файлів. Ці системи істотно поліпшують огляд ситуації навколо авто.

Кріплення

Місце

На лобове скло – забезпечує широкий огляд та зручне управління відеореєстратором. Такий варіант підійде до будь-якого скла і зустрічається найчастіше.

На передню панель – виграє у попереднього типу кріплення в надійності, але програє в універсальності: подібне рішення підійде не до будь-якої передньої панелі.

Дзеркало заднього виду – кріпиться замість дзеркала на тримач. Таким реєстратором легко користуватися, але складно монтувати (краще звернутися до фахівця).

На шолом – використовується мотоциклістами та велосипедистами. Як і окуляри, цей відеореєстратор повертається разом з головою водія.

Тип

Двосторонній скотч – стійкий до низьких температур, але виходить з ладу при частих від'єднання і приєднання, залишає сліди.

Вакуумна присоска – не обмежена на кількість циклів «приєднань-відєднань», що дозволяє легко переставити пристрій з одного авто на інше. Присоска не залишає слідів, але при низькій температурі може відвалитися.

Оптимальне рішення – кріплення з можливістю часткового демонтажу: кріплення фіксується на склі, а сам відеореєстратор знімається.

Важливо: зверніть увагу на зручність зняття та установки відеореєстратора. Це стане в пригоді в нічний час або якщо планується використовувати пристрій в різних машинах. Залишаючи машину, реєстратор краще зняти, щоб його не вкрали.

Екран

Екран (дисплей) – забезпечує перегляд відеоролика безпосередньо на місці події без підключення до комп'ютера або зовнішнього монітора. Екран полегшує використання девайса, наприклад, регулювання положення об'єктива або налаштування параметрів пристрою. Водночас дисплей збільшує вартість і габарити відеореєстратора.

Екран буває фіксованим (вбудованим в корпус) і поворотним (на шарнірному з'єднанні). Другий варіант кращий, оскільки дає можливість змінювати положення екрану для комфортного перегляду картинки, але вузол повороту чутливий до ударів.

Сенсорний – екран реагує на дотики. В результаті управління відеореєстратором стає зручнішим. Правда, для комфортної роботи з дисплеєм він повинен бути досить великим.

Розмір (діагональ)

Зі збільшенням розміру екрана підвищується комфортність перегляду відеозаписів на пристрої, але збільшуються його габарити. Виробники проблему співвідношення комфорту перегляду і компактності зазвичай вирішують на користь невеликих розмірів самого пристрою.

Якість відеозапису

Якість відеозапису – ключова характеристика відеореєстратора. Від якості зображення (чіткості та деталізації) безпосередньо залежить цінність отриманого відео.

Відеореєстратор повинен фіксувати номери транспортного засобу, сигнали світлофора, розмітку або її відсутність, дорожні знаки, особи учасників ДТП і співробітників патрульної поліції. Якщо пристрій записує ролики низької якості, то вони можуть виявитися марним.

Роздільна здатність

Роздільна здатність – число точок (пікселів) по вертикалі та горизонталі. Чим вище цей параметр, тим краще якість картинки. Це особливо актуально для відеореєстраторів з великим екраном.

 • 640х480 (VGA), 720x480 (WVGA) – використовується в бюджетних і застарілих моделях. Деталізація і точність картинки дуже низькі: вкрай складно побачити обличчя учасників події або номера авто. Такий варіант підійде тільки для фіксації маршруту автомобіля.
 • 1280х720 (HD) – прийнятний баланс між якістю картинки та ціною пристрою. На отриманому зображенні добре видно важливі деталі. Така роздільна здатність зустрічається найчастіше.
 • 1920х1080 (Full HD) – подібний варіант застосовується в професійних пристроях і забезпечує відмінну деталізацію. Правда, обійдеться такий девайс недешево.
 • 2304х1296 (Super Full HD) – найвища якість зображення при відповідній вартості пристрою.

Відеореєстратори з роздільною здатністю Full HD і Super Full HD використовуються професійними автомобілістами (наприклад, гонщиками) для ретельного аналізу своїх заїздів. Для звичайних водіїв підійдуть гаджети з роздільною здатністю HD.

Важливо: деякі пристрої, в яких вказується роздільна здатність 1280х720, на практиці знімають відео з роздільною здатністю 640х480. Ефект «збільшення» картинки досягається за допомогою інтерполяції – її «розтягування» по горизонталі та вертикалі. В результаті зображення виходить розмитим і ніяких нових деталей дорожньої ситуації побачити не можливо.

Іноді виробники не згадують застосування інтерполяції, а замість реальної низької роздільної здатності, називають більш «високе» значення. Звертайте увагу на якість роздільної здатності без інтерполяції.

Зверніть увагу на відеореєстратори з роздільною здатністю Full HD 1080P. Буква P вказує на прогресивну розгортку кадру. Такий пристрій забезпечує кращу якість знімання, ніж прилад з інтерполяцією.

Інші характеристики

Крім дозволу на деталізацію зображення впливає якість матриці (зазвичай використовується CMOS-сенсори) і оптики об'єктива. Важливо, щоб матриця та об'єктив дозволяли отримати заявлений дозвіл.

З двох матриць з однаковою роздільною здатністю кращу картинку дасть та, у якої більше розмір, тобто, більше площа одного пікселя. Такі пристрої показують хороші результати при зніманні в умовах поганого освітлення.

Лінза об'єктива виконується з двох матеріалів.

 • Скло – відрізняється високою надійністю і дає якісніше зображення. Зустрічається в дорогих відеореєстраторах.
 • Пластик – чутливий до механічних впливів, високій температурі та УФ-випромінювання (втрачає прозорість і чистоту). Такий матеріал застосовується в дешевих пристроях.

Частота кадрів запису (FPS) – чим вище цей параметр, тим якісніше виходить картинка (в тому числі й стоп-кадри). Зазвичай FPS жорстко пов'язаний з роздільною здатністю та не регулюється. Цей показник в різних моделях складає 15-60 к / с. При 15-20 к / с рух на відео стає уривчастим. Оптимальний варіант – 30 к / с.

Важливо: варто пам'ятати, що чим вище роздільна здатність, тим нижче частота кадрів.

Кут огляду – визначає частину простору, яка захоплюється об'єктивом. Ця величина варіюється в межах 60-180 ° по горизонталі та 100-180 ° по діагоналі. При дуже маленькому куті огляду в кадр потрапить тільки те, що відбувається безпосередньо перед авто. Варто враховувати, що дуже великий кут огляду в поєднанні з низькою роздільною здатністю істотно погіршує зображення.

Оптимальні параметри:

 • 80-100° – по горизонталі;
 • 100-140° – по діагоналі.

При виборі орієнтуйтеся на кут огляду по горизонталі.

Додаткові (виносні) камери (1-4 штуки) – підвищують кут огляду відеореєстратора. Додатковими камерами комплектуються дорогі пристрої. В ідеалі камери повинні охоплювати чотири сторони автомобіля і салон.

Запис інформації

Режим запису

Безперервна – проводиться без пауз до заповнення всього вільного місця на карті пам'яті або жорсткому диску, після чого запис припиняється. При такому режимі фіксується дорожня обстановка на протязі тривалого часу, але вимагає містких карт пам'яті.

Циклічна – ведеться маленькими фрагментами (тривалість ролика 1-45 хвилин). Коли заповнюється пам'ять, стирається самий «давній» відеофайл і триває запис. При такому режимі істотно економиться пам'ять, але виникає пауза між двома записами проміжком у 2-3 с. Якщо аварія трапиться саме в цей момент, то подія не буде зафіксована.

Деякі сучасні моделі з циклічним записом здатні записувати відео без пауз.

Формат запису

Зверніть увагу на формат запису, оскільки від нього залежить розмір отриманого файлу і ціна відеореєстратора.

Motion JPEG (MJPEG) записує об'ємні файли та зустрічається в застарілих і дешевих пристроях. Правда, якість запису таких роликів низька.

Більш досконалим форматом є MPEG4: ролик виходить в 10 разів менше, ніж при роботі з MJPEG. Відповідно, ціна таких відеореєстраторів вище.

Новий формат H.264 створює найкомпактніші (у 2 рази менше, ніж MPEG4) і високоякісні відеоролики. Цей формат використовується в сучасних і дорогих відеореєстраторах.

Автостарт запису – включає режим відеозапису, як тільки запускається двигун або при початку руху авто.

Канали запису

Відео – в реєстраторах з вбудованою камерою найчастіше передбачається один канал. Зустрічаються моделі з двома каналами запису для роботи з двома камерами. Пристрої без вбудованої камери розраховані на 4 і більше каналів запису. Чим більше залучено каналів, а значить і камер, тим більше буде потрібно місця на жорсткому диску або карті пам'яті.

Звук – відеореєстратори мають один канал зв'язку для запису звуку в салоні транспортного засобу. Пристрої без вбудованої камери здатні приймати звук з декількох зовнішніх камер.

Мікрофон – записує звук, що важливо для визначення моменту зіткнення і з'ясування інших деталей (гальмування, розмова і т.д.).

Важливо: обирайте пристрій з відключенням функції мікрофона, якщо говорите в салоні про особисті питання.

Час запису – тривалість запису при виникненні позаштатної ситуації (наприклад, зіткнення або різке гальмування). Цю ситуацію визначає датчик руху (G-сенсор). Одержаний файл захищений від стирання і містить запис подій за 10-30 с до і після включення датчика руху.

Фіксація часу і дати – відображає час і дату події. Ці відомості необхідні при розслідуванні ДТП.

Фіксація швидкості – відображає швидкість руху авто на відеозаписі. Подібна інформація стане в пригоді при розслідуванні ДТП. Цією функцією володіють пристрої з вбудованим GPS-логгером.

Запис файлу після відключення живлення – актуальний при аварії або іншій позаштатній ситуації, коли можливий вихід з ладу бортової мережі транспортного засобу. Щоб відзняте відео не зникло, відеореєстратор почне працювати від власного акумулятора.

Захист від стирання – запобігає видаленню важливого відеоролика.

Зверніть увагу і на мінімальну освітленість, яка вимірюється в люксах (лк). Ця величина визначає чутливість камери, її здатність проводити знімання в темний час доби. Чим менше мінімальна освітленість, тим краще камера знімає при слабкому освітленні. Одні камери працюють при 2-5 лк, інші – 0.1-0.5 лк.

Важливо: якість відеороликів, особливо записаних в денний час, залежить від бітрейту. Чим вище цей параметр, тим краще. У більшості якісних відеореєстраторів бітрейт становить 9-13 Mbps.

Процесор

Процесор – серце відеореєстратора. Від його швидкодії залежить якість записаного відео (роздільна здатність і частота кадрів запису) і стабільність функціонування пристрою. Чим потужніше процесор, тим краще виходить зображення, але при цьому зростає ціна відеореєстратора.

Недорогі моделі зазвичай забезпечуються старими та повільними процесорами, не здатними записувати відео у високій роздільній здатності (Full HD) і з високою частотою кадрів. Запис роликів в таких пристроях проводиться з паузами в 1-5 секунд. Водночас, чим новіше процесор, тим він дорожчий.

Популярні виробники процесорів: Ambarella, Novatek, Texas Instruments, Allwinner Technology, CSR-Zoran. Процесори Novatek зустрічаються в бюджетних пристроях, дорожчі моделі оснащуються процесорами Ambarella.

Звертайте увагу і на покоління процесора. Наприклад, процесори Ambarella представлені в декількох варіантах: А 2; А 5; А7; А 9; А 12. Чим вище покоління, тим новіше процесор і тим краще якість відео. Так, А 5 вигідно відрізняється від А 2 алгоритмом поліпшення нічної зйомки, а особливістю процесора А 7 є підтримка Full і Super Full HD, а також можливість двоканального запису в Full HD.

Карта пам'яті

Зазвичай використовуються карти форматів microSD і SD.

Важливо: бажано мати дві карти пам'яті, щоб переписати потрібний файл: це актуально при розборі ДТП, коли запис з картою пам'яті додається до протоколу.

Обсяг

Обсяг пам'яті може різнитися залежно, насамперед, від дозволу і частоти кадрів відеореєстратора. Використовується карти об'ємом 8; 16 і 32 Гб. Карти від 64 Гб і вище не підтримуються більшістю відеореєстраторів.

На карту розміром 8 Гб можна записати 2 години відео в Full HD, 3 години відео в HD, близько 9 години VGA-відео. Відповідно на карти об'ємом 16 і 32 Гб поміститься у 2 і 4 рази більше інформації.

Клас

Клас швидкості пам'яті може різнитися залежно від роздільної здатності та частоти кадрів пристрої:

 • 1920х1080 (30 к / с) – 10 клас;
 • 1280х720 (30 к / с) – 6-10 клас;
 • 848х480 (60 к / с) – 6-10 клас;
 • 848х480 (30 к / с) – 4-6 клас.

Важливо: обирайте якісні карти пам'яті відомих виробників або використовуйте штатні флеш-карти – це вбереже від багатьох проблем при використанні відеореєстратора.

Живлення

Прикурювач (12 В) – підключений до прикурювача пристрій функціонує до тих пір, поки працює двигун. Однак в цьому випадку не можна використовувати прикурювач для інших цілей. Цей тип живлення використовується найчастіше у звичайних відеореєстраторах.

Важливо: щоб прикурювач залишався вільним, краще підключати відеореєстратор до зовнішніх дротів. Установкою приладу займаються професіонали, але це можна зробити й самостійно.

Автономна робота – пристрій не залежить від зовнішніх джерел і використовується в моделях з функцією екшн-камери. Такий варіант застосовується в разі виходу з ладу бортової мережі машини. Подібні моделі використовуються і поза транспортним засобом (для спілкування зі співробітником патрульної поліції та учасниками аварії)

Автономна робота пристрою забезпечується двома способами.

 • Акумулятор – входить в комплектацію відеореєстратора, але швидко замінити пристрій неможливо. Акумулятори бувають знімними та незнімними.
 • Батарейки – при необхідності легко замінюються, але не входять в комплект відеореєстратора. Деякі батарейки (акумуляторного типу) можна заряджати. Такі елементи живлення бувають двох стандартів АА («пальчикові») і ААА («мізинчикові»).

Комбіноване – поєднує два попередні варіанти: прикурювач + батарейки, прикурювач + акумулятор.

Ємність акумулятора – чим вище цей параметр, тим тривалішим автономна робота відеореєстратора. Пам'ятайте, що час автономної роботи також залежить від числа камер, розміру екрана, функціоналу і режиму використання. Середня тривалість автономної роботи становить 15-30 хвилин, що цілком достатньо.

Функції

Підтримка GPS (GPS-логгер) – фіксує на відео координати та швидкість руху авто. Окремі моделі застосовуються і як навігатори. Найчастіше відеореєстратори з GPS підтримують і ГЛОНАСС, що підвищує точність визначення координат.

Недоліки комбінованого пристрою (відеореєстратор + GPS): низька якість відеозапису, менший кут огляду камери, при виході з ладу пристрою водій позбавляється і відеореєстратора, і GPS-навігатора.

Важливо: GPS-логгер попереджає водія про перевищення швидкості (для цього задається гранично допустима швидкість руху).

Підтримка Wi-Fi – дає можливість передавати з відеореєстратора на смартфон або комп'ютер записані ролики. Крім цього, підтримка Wi-Fi дозволяє управляти пристроєм за допомогою смартфона на відстані (по аналогії з пультом ДУ).

Режим фотографування – дозволяє робити фотознімки. Корисна функція при відсутності фотоапарата.

Установка жорсткого диска – для зберігання відеозаписів. Жорсткий диск набагато ширше карт пам'яті, але не стійкий до механічних впливів і екстремальних температур.

Стабілізація зображення – забезпечує нерухомість відеокадра шляхом цифрової обробки. Така функція корисна, оскільки при русі по нерівній дорозі неминуча тряска, негативно впливає на якість відео.

Автоматична зміна рівня експозиції (EV) – проводиться в залежності від освітлення в кадрі, завдяки чому істотно підвищується якість зображення.

WDR (розширений динамічний діапазон) – покращує деталізацію зображення при нерівномірному освітленні в кадрі (перш за все вночі).

Редагування – дає можливість вирізати невеликий фрагмент з відеозапису. Ця опція стане в пригоді для вирішення спірної ситуації.

Копіювання – дозволяє зробити копію відеофайлу, щоб переписати його з вбудованої пам'яті пристрою на флеш-накопичувач або навпаки. Подібна функція корисна при розслідуванні ДТП.

Форматування карти пам'яті – актуально, якщо потрібно швидко видалити всі записи з карти пам'яті або при пошкодженні файлової системи. Бажано форматувати карту пам'яті 1 раз на місяць.

Підключення до комп'ютера через USB – стане в пригоді, якщо потрібно скопіювати ролики з пам'яті пристрою на жорсткий диск ПК. Крім цього, через USB підключають флеш-накопичувач або жорсткий диск.

Поворот екрану – обирається зручний кут огляду екрану, не повертаючи сам пристрій. Рідкокристалічні дисплеї часто спотворюють зображення під певним кутом.

Поворот камери – підбирається оптимальний ракурс для знімання відео. Повертаючи камеру, можна фіксувати те, що відбувається в різних місцях. Ця функція частково замінює дорогі відеореєстратори з декількома камерами.

Авто вимкнення – відключає пристрій після закінчення часу, заданого користувачем. Подібна функція допоможе заощадити місце на жорсткому диску і заряд акумулятора.

Оснащення

Динамік – дає можливість переглядати відео в супроводі звуку. Крім того, динамік потрібен для користування послугою голосових підказок.

Вихід HDMI – використовується для підключення відеореєстратора до сучасних моделей телевізора для перегляду роликів з високою роздільною здатністю на великому екрані. HDMI-кабель не завжди входить в комплектацію пристрою.

Іноді застосовується і композитний відеовихід (AV-вихід), який не підійде для передачі відео високої якості. Такі виходи особливо потрібні для пристроїв без екрана.

Вихід аудіо – передає звуковий сигнал при підключенні відеореєстратора до телевізора.

Голосові підказки – повідомляють водієві про обраний режим і дають інші корисні відомості щодо функціонування приладу. Завдяки таким підказкам водій менше відволікається від дороги. А для пристроїв з невеликим екраном цінність такої опції ще вище.

Датчик удару (G-сенсор) – встановлює позаштатну ситуацію (тривожна подія): в результаті відеореєстратор зберігає відео до і після тривожного події в окремий незгладимий файл. Такий датчик чутливий до ударів, перешкодам і різким маневрам.

Важливо: щоб датчик удару не реагував на кожного «лежачого поліціянта», яму або рух по нерівній дорозі, налаштуйте його чутливість на мінімальний рівень. В цьому випадку помилкових спрацьовувань буде набагато менше.

Датчик руху – аналізує картинку, завдяки чому відеореєстратор записує відео, якщо в кадрі з'являється рух. Це дозволяє фіксувати найважливіші події та економити місце в пам'яті пристрою.

На роботі цих датчиків заснований режим паркування, що записує відео в разі появи в кадрі активності або при ударі авто. Таким чином відстежується ситуація поряд з транспортним засобом, залишеного на ніч на відкритій місцевості.

Радар-детектор – реагує на випромінювання радара патрульної поліції та оповіщає водія про нього, що дозволяє вчасно зменшити швидкість.

Нічний режим – стане в пригоді для роботи з пристроєм в умовах поганого освітлення. Знімання в нічний час реалізується двома способами:

 • за допомогою ІЧ-підсвічування – може знімати навіть в повній темряві, як показує практика, користь від такого режиму зводиться до нуля, оскільки на отриманому зображенні не розпізнає номери авто та інші важливі деталі;
 • за допомогою матриці з високою чутливістю – виходить якісна картинка (розпізнаються номери та інші деталі), але знімання в повній темряві неможливе.

Поляризаційний фільтр (CPL-фільтр) – прибирає відблиски та віддзеркалення від панелі на лобовому склі, що виникають при яскравому сонячному світлі. Це дозволяє домогтися чіткішої картинки. Деякі моделі відеореєстраторів оснащуються таким фільтром, але частіше за все він купується окремо.

Важливо: в темну пору доби CPL-фільтр знижує якість зображення, тому його краще знімати.

Пульт дистанційного керування – спрощує роботу з відеореєстратором. Особливо актуальний такий аксесуар, якщо до пристрою важко дотягнутися.

Для підключення додаткових камер в пристрої передбачаються спеціальні відеовходи.

Важливо: велика кількість різноманітних функцій і оснащення підвищують клас відеореєстратора, розширюють його можливості. Одночасно зростає вартість і габарити пристрою.

Далеко не всі функції та пристрої необхідні. Наприклад, без ДК або ІЧ-підсвічування можна обійтися, а ось екран стане в пригоді. Знайдіть прийнятний баланс між функціональністю, ціною і розмірами девайса.

Чим компактніше відеореєстратор, тим менше він помітний зовні, отже, у такої моделі ймовірність привернути зайву увагу нижче, ніж у девайса з вбудованим екраном і акумуляторною батареєю. Компактні відеореєстратори можна залишати й в машині, а ось великі гаджети рекомендується забирати з собою.

Поради

 • Не варто купувати відеореєстратор з дуже скромним функціоналом, виготовлений невідомим виробником. Швидше за все, такий пристрій не зможе якісно виконати поставлені перед ним завдання. Водночас немає сенсу купувати найбільш «просунуту» і дорогу техніку.
 • Зверніть увагу на відеореєстратори відомих виробників (вітчизняних і закордонних), які забезпечують високу якість своєї продукції та технічну підтримку. Виробник повинен спеціалізуватися на випуску відповідної техніки та надавати гарантію.
 • Будьте обережні з китайськими відеореєстраторами, оскільки вони часто бувають низької якості. Купуйте пристрій в спеціалізованих магазинах, що продають аксесуари для авто.
 • Перевірте якість збірки відеореєстратора. Відмовтеся від придбання пристрою, якщо на ньому виявилися дефекти.
 • При виборі відеореєстратора керуйтеся не тільки його характеристиками. Ознайомтеся з відгуками про пристрій, знайдіть в Інтернеті відеоролики, зняті різними моделями. Правда, багато файлів зроблені в рекламних цілях: зняті в комфортних умовах (удень за сонячної погоди). Звертайте увагу на більш «реалістичні» записи.
 • З відгуків користувачів дізнайтеся про надійність відеореєстратора. Якщо пристрій зависає, а його робота нестабільна, то краще таку модель не купувати.
 • Переконайтеся в надійності зчеплення присоски, щоб пристрій не відпадав при різкому поштовху при наїзді на яму або купину. Пам'ятайте, що тремтячий відеореєстратор знижує якість зображення.
 • Кронштейн повинен забезпечувати можливість зміни кута огляду і, повертаючи пристрій на 360 ° (наприклад, для запису розмови зі співробітником патрульної поліції або фіксації ситуації в салоні).
 • Відеореєстратор повинен надійно працювати в умовах високих і низьких температур.
 • Не використовуйте нештатні зарядні пристрої та інші аксесуари, оскільки це може призвести до виходу з ладу відеореєстратора і зняття його з гарантії.
 • Вага пристрою має значення в тому випадку, якщо відеореєстратор застосовується як портативна відеокамера.
 • Краще, якщо відеореєстратор буде сертифікованим – це додатковий аргумент для використання запису як доказу в суді. Водночас приймати чи не приймати запис як доказ вирішує суддя.
Відгуки про статтю

Почему не в каждом товаре есть раздел советы? Мне он очень помог при выборе регистратора, посоветовал другу ваш сайт, он искал камеру заднего вида, но советов от автора там нет, получается как то неправильно

Стараемся добавлять этот раздел во все статьи, исправим ;)

Так какой же тип крепления регистратора все же победил, на зеркало или панель? не плохо было бы в конце каждого раздела подводить итог, такой себе совет покупателям со стороны экспертов.

Иногда выбор зависит исключительно от вкуса. Постараемся учесть ваши замечания.

Как по мне материал подобран и написан идеально, есть замечания только к дизайнерскому оформлению сайта, я не знаю почему но он не привлекает, выглядит устаревшим. Шрифты, цветовую гамму все нужно менять.

Спасибо за комментарий. Идет разработка нового дизайн-макета.

регистратор - всегда важная и нужная вещь для любого автомобилиста, а это значит нужно гуглить и отзывы о модельках!

некоторые разделы статьи кажутся неинформативными, к примеру место крепления, придя в магазин или на сайте я и так буду видеть какие есть модели, зачем аж столько расписывать?

Потому что при выборе необходимо знать все виды, чтобы понимать, какой будет удобнее конкретно для вас. Ведь на выбранном интернет-ресурсе может не быть всех видов креплений.

Очки-регистратор - круто!! и не знал что такие есть.

До недоданного времени вообще отрицал наличие регистратора в машине, но если честно жена настояла купить его. Выбирал модель, читая вашу статью. А вообще у вас правильная подача материала, есть что проанализировать.

Спасибо за отзыв. Рады, что смогли помочь вам с выбором.

Статья была полезна, спасибо, помогла выбрать видеорегистратор. Таксую, поэтому очень необходим.

Рады, что смогли вам помочь с выбором.

Вещь бесподобная.

Согласны с вами. Иногда даже необходимая!