Як вибрати горілку

Горілка – міцний алкогольний напій на основі спирту-ректифікату і води. Має прозорий колір, характерний різкий смак і запах спирту. Вміст алкоголю: 37.5-56% об (стандартне значення – 40%об.).

Тип

Класична – звичайна горілка без будь-яких особливостей. Такі напої купуються найчастіше.

Фруктова – містить екстракти фруктів або ягід, наприклад, лимона, мандарина, грейпфрута, груші, кизилу, шовковиці. Відрізняється м'яким смаком, в якому присутні солодкуваті або кислуваті фруктові або ягідні тони. Вміст алкоголю: 37.5-51% об.

Ароматизована – ароматизована або підсолоджена фруктами, наприклад, виноградом. Вміст алкоголю: 35-40% об.

Перцівка – вироблена на основі настою червоного перцю з додаванням меду і спецій (м'яти, кориці, ванілі). Має жовтувато-коричневий колір, пекучий пряний смак з яскраво вираженими тонами червоного перцю. Вміст алкоголю: 40% об.

Зубрівка – міцний алкогольний напій, основою якого є настій трави Зубрівка запашна. Колір зубрівки – від світло-жовтого до бурштинового. Такий напій має терпкий смак і специфічний аромат. Вміст алкоголю: 40% об.

Анісова – виготовляється на основі анісу. До складу напою може входити кориця, мигдаль, гвоздика, фенхель, корінь імбиру і інші спеції. При розведенні водою або контакті з льодом прозора горілка мутніє. Напій відрізняється пікантним смаком і ароматом. Вміст алкоголю: 40-50% об.

Шнапс – німецький і австрійський міцний алкогольний напій. Виготовляється шляхом подвійної дистиляції фруктового або ягідного сусла. Також сировиною можуть служити трави або картопля. Деякі сорти шнапсу витримуються в дубових бочках або скляних пляшках. Характеризується легким присмаком – солодкуватим (фруктовий, ягідний) або гіркуватим (трав'яний). Вміст алкоголю: 20-40% об.

Солодова – робиться на основі житнього настою. Такий напій має м'який смак, в якому відчуваються ноти свіжого хліба. Вміст алкоголю: 40% об.

Органік – виготовляється з екологічно чистої сировини. Подібна горілка коштуватиме недешево.

Крафтова – виробляється за оригінальною рецептурою. Виробники додають в горілку незвичайні компоненти, щоб домогтися унікального смаку і аромату. Така продукція коштує досить дорого.

Важливо: купуйте горілку в спеціалізованих магазинах або супермаркетах. Краще купувати продукцію відомих виробників, які дорожать репутацією і забезпечують надійний захист від підробок. Пляшка повинна бути фірмовою, тобто мати оригінальне оформлення.

Інші ознаки доброї горілки: ковпачок щільно прилягає до шийки, етикетка і контретикетка рівно наклеєні, на етикетці присутня інформація про виробника, знак сертифікації, номер ліцензії. Горілка повинна бути прозорою без осаду і суспензій. Не варто купувати занадто дешеву горілку.

Клас

Преміум – робиться з очищеної води та якісного спирту. Це дозволяє отримати напій з порівняно м'яким смаком. У пляшці передбачені кілька ступенів захисту, що знижує ризик купівлі підробки. Горілка класу Преміум – оптимальний баланс якості та ціни.

Супер-преміум – за споживчими властивостями не надто відрізняється від попереднього варіанту. Така горілка може очищатися за допомогою срібного фільтра або поставлятися в незвичайній пляшці, яку складно підробити. Деякі горілки класу супер-преміум виготовляються за оригінальною технологією.

Ультра-преміум – найякісніша горілка, яка робиться з найбільш екологічної сировини і води за унікальною рецептурою. Смак такої горілки – збалансований і дуже м'який.

Вид спирту

Пшенична сльоза – найякісніший спирт, який отримують з пшеничного зерна з додаванням ячменю і жита. На сьогоднішній день є самим чистим спиртом, в якому вміст сивушних масел, метилового спирту та інших домішок зведено до мінімуму. Горілка з такого спирту зустрічається рідко.

Альфа – виробляється з житніх або пшеничних зерен або їх суміші. З такого спирту роблять іноземну горілку супер-преміум класу.

Люкс – виготовляється з суміші зерна та картоплі. Горілка зі спирту «Люкс» відноситься до преміального сегменту або супер-преміум класу. Зустрічається найчастіше.

Екстра – робиться із тієї самої суміші зернових культур і картоплі. Але на відміну від спирту «Люкс» в такому спирті вміст крохмалю більше. Даний спирт для виробництва горілки майже не використовується.

Гастрономічна сполучуваність

Аперитив – напій, який подають перед їжею. Збуджує апетит і покращує переварювання їжі. Горілка – класичний аперитив.

Діжестив – напій, що подається після їжі. Сприяє травленню. Роль діжестива грає шнапс, окремі сорти фруктової і ароматизованої горілки.

Гастрономічна сполучуваність горілки і інших міцних напоїв:

  • класична – рибні та м'ясні страви (в тому числі шашлики), солоні огірки, мариновані гриби і овочі, бутерброди з ікрою, овочеві салати;
  • фруктова, ароматизована – м'ясні страви, овочеві салати, морепродукти, фрукти;
  • перцівка – страви з м'яса, мариновані овочі, соління, юшка, борщ, наваристий суп;
  • зубрівка – м'ясні страви, дичина, птиця, холодні закуски;
  • анісова – сир, морепродукти, салати, десерти, фрукти;
  • шнапс – м'ясні страви, оселедець, баварські ковбаски і сосиски, фрукти (особливо добре поєднується з плодами, які стали сировиною для напою);
  • солодова – ікра, м'ясо, морепродукти.

Горілка, в тому числі ароматизована і анісова, а також шнапс добре поєднується з льодом. На відміну від німецького напою анісова і ароматизована горілка широко використовується для приготування коктейлів. Класична горілка також п'ється в складі коктейлів і чудово сусідить з різними сортами лікеру, рому, ігристого вина, пива, апельсиновим, ананасовим, томатним соком.

Тара

Стандартна тара, в яку розливається горілка – скляна пляшка. Окремі горілки преміум-класу продаються в керамічних пляшках, а деякі сорти горілки ультра-преміум класу – в пляшках з кришталю. Ще один ексклюзивний варіант – алюмінієва ємність-термос, яка не тільки міцніше скла, а й тривалий час зберігає необхідну температуру подання напою.

Обсяг

Більшість пляшок горілки має ємність 0.5 л. Рідше зустрічається спиртне в тарі об'ємом 0.7 л; 0.75 л і 1 л. Окремі сорти горілки розливають у місткі пляшки об'ємом 1.75 л; 3 л і навіть 6 л. Але можна зустріти алкоголь і в невеликій тарі – 0.05 л; 0.1 л; 0.2 л і 0.25 л.

Упаковка

Зазвичай горілка продається без упаковки, що є оптимальним рішенням для власного споживання. На подарунок підійде горілка в стильній картонній коробці / тубі. Ця упаковка надає пляшці оригінальний вид.

Особливості

З сувеніром – дана пляшка доповнюється чарками, тоніком і іншими предметами, які роблять вживання горілки більш приємним і комфортним.

Стилізована пляшка – оформлена у вигляді автомобіля, пістолета, людської фігури і так далі.

Дистиляція

Дистиляція (перегонка) очищує горілку від сивушних масел та інших шкідливих домішок. Зустрічаються напої, що пройшли як одинарну, так і семиразову дистиляцію. Чим більше таких циклів проходить продукт, тим він чистіше і безпечніше для здоров'я і тим краще смак.

Тип фільтрації

Вугільний (карбоновий) фільтр – старий і найбільш ефективний спосіб фільтрації водно-спиртової суміші для горілки. Дозволяє позбутися від домішок, які погіршують смак напою. Такий спосіб фільтрації застосовується найчастіше.

Платиновий фільтр, срібний фільтр – порівняно нові методи, які використовуються в якості додаткових. Даному етапу фільтрації піддається суміш, вже очищена за допомогою вугільного фільтра. В результаті смак горілки стає яскравішим.

Медовий фільтр – надає горілці медовий солодкуватий присмак.

Деякі сорти горілки очищуються за допомогою березового та / або кокосового вугілля.

Оригінальність

Найважливішим показником якості алкоголю є його оригінальність. Як купити оригінальний вид алкоголю, як правильно визначити його автентичність, читайте в нашій статті "Як відрізнити легальний алкоголь від контрафактного" .

Відгуки про статтю