Як вибрати йогуртницю

Принцип роботи

Йогуртниця – кухонний пристрій для отримання йогурту, сиру, сметани, ряжанки, кефіру та інших кисломолочних продуктів. Йогуртниця забезпечує оптимальний температурний режим для розмноження молочнокислих бактерій.

Для приготування йогурту необхідно змішати спеціальну закваску і молоко. Перед безпосередньою покупкою йогуртниці краще все ж відразу дізнатися, де можна купити закваску. Це може бути «живий» йогурт, куплений в супермаркеті, або біфідумбактерин, який можна купити в аптеці. Коли визначилися із закваскою, потрібно вирішити, яке молоко використовуватиметься: домашнє, магазинне або порошкове. Фахівці радять готувати йогурт з порошку, але тоді слід подумати про наявність консервантів, від яких так хотілося позбутися спочатку!

Після того як добре перемішали молоко і закваску, суміш поміщають в ємність йогуртниці. Йогурт буде готуватися в цілому 8-10 годин. Важливо, щоб під час роботи пристрій не переміщувався, тому заздалегідь слід продумати, де можна його встановити. Готовий йогурт перед безпосереднім вживанням потрібно поставити на годину-дві в холодильник. За бажанням можна додати фрукти, шоколад або горіхи.

Об`єм

За цим параметром оцінюють кількість продукту, який можна отримати за один раз. Вказується виходячи із сумарного об'єму всіх порційних баночок (склянок) або об'єму чаші для сиру. У продажу зустрічаються йогуртниці ємністю 720-2000 мл та більше.

Ємність

При виборі йогуртниці найважливішим параметром є ємність або контейнер, так як від цього залежить кількість готового йогурту. Як правило, йогуртниці розраховані на приготування 0.7-1 кг готового продукту.

  • Цілісний контейнер – зазвичай має невеликий розмір і підходить для використання 1-2 особами.
  • Йогуртниця з порційними баночками потрібна в сім'ї з трьох і більше осіб або де багато дітей, які завжди хочуть поласувати йогуртом.

Матеріал ємності

Пластик – дешевий, легкий і досить міцний матеріал, але при нагріванні може виділяти шкідливі для організму речовини і запахи.

Скло – екологічний матеріал, що легко стерилізується. Навіть харчовий пластик може насичувати йогурт токсичними речовинами та запахами. Також слід пам'ятати про те, що не всі виробники використовують саме харчовий пластик навіть у дорогих моделях. Недоліки скла: крихкість, масивність. Якщо порційна баночка розіб'ється, то знайти ідентичну буде неможливо.

Кераміка – міцніша за скло і чудово розподіляє тепло. Мінуси: висока ціна, крихкість (порівняно з пластиком).

Матеріал корпусу

Пластик – недорогий та простий у догляді матеріал. Але через крихкість пластику подібні пристрої вимагають дбайливого поводження.

Метал – міцніший за пластик, але дорожчий. Металеві йогуртниці виглядають естетичніше.

Пластик+метал – комбінований варіант, який поєднує переваги цих матеріалів. Дані моделі мають пластиковий корпус із металевими вставками.

Спосіб нагрівання

Постійний – підтримує стабільну температуру 40°C протягом 8-12 годин. Дає можливість готувати різноманітні кисломолочні продукти та застосовувати «нерідні» склянки, у тому числі баночки з-під дитячого харчування. Мінус – ймовірність перегріву (перезаквашування) продукту, якщо автовідключення відсутнє.

Змінний – спочатку йогуртниця нагрівається до 60°C, після чого відключається. Температурний режим підтримується завдяки корпусу, що відіграє роль термоса. Змінний спосіб дозволяє швидше отримати продукт (за 4-5 годин), при цьому унеможливлюється ризик його перегріву. Така модель економічніша і підійде тим, хто планує часто готувати йогурти. Недолік – вища ціна.

Потужність

Від цього параметра залежить лише енергоспоживання йогуртниці. У різних моделях потужність коливається не більше 8-20 Вт і більше.

Управління

Механічне – представлено у вигляді механічного таймера або кнопок «On/Off». В першому випадку є можливість регулювати тривалість витримки при певній температурі, в другому – час нагрівання контролюється шляхом виключення йогуртниці з розетки після закінчення необхідного часу.

Електронне – представлено у вигляді дисплея і таймера. Такі йогуртниці дорожче коштують, але більш функціональні.

Комплектація

Склянки (порційні баночки) – спрощують дозування та зберігання готового продукту, особливо рідких напоїв. Використовуючи кілька склянок, можна приготувати йогурти за рецептами за один сеанс роботи. Місткість – 100-200 мл. Кількість – 2-15 штук. При виборі оптимальної кількості баночок виходять із членів сім'ї.

Місткість для сиру – використовується при приготуванні сиру та сметани. Місткість 1000-2000 мл.

Функції

Індикатор роботи – лампочка, яка спалахує при включенні йогуртниці. Корисна опція, якщо у пристрою немає дисплея.

Звукове сповіщення – повідомляє про закінчення процесу приготування та необхідність відключення йогуртниці.

Автоматичне відключення – припиняє роботу йогуртниці після закінчення часу приготування продукту. На відміну від звукового сповіщення не видає зайвого шуму, що важливо, якщо в будинку є маленька дитина, а також дозволяє ставити йогурт на ніч.

Регулювання температури – за допомогою цієї функції користувач може змінювати температуру приготування продукту. Така опція важлива, якщо крім йогуртів планується готувати кефір, сметану, сир, ряжанку (для кожної закваски потрібен свій температурний режим).

Відкладений старт – дозволяє задати час, через який почнеться приготування йогурту. В результаті можна приготувати йогурт або інший продукт до потрібного часу.

Приготування морозива – перетворює йогуртницю на пристрій «2 в 1», що заощаджує гроші та місце на кухні. Такий прилад обирають сім'ї із маленькими дітьми. Щоправда, якість роботи подібної техніки нижча порівняно зі спеціалізованою йогуртницею та мороженицею. Ще один мінус – обмежений функціонал пристрою (приготування лише йогурту чи морозива).

Оснащення

Дисплей – відображає відомості про роботу йогуртниці (температура, вибрана програма, відкладений старт, час, що залишився). Полегшує використання приладу.

Механічний таймер представлений двома варіантами:

  • поворотний перемикач – дозволяє встановити точний час приготування (4-10 годин) за певної температури;
  • тумблер з двома положеннями (включено/вимкнено) – не передбачає такої можливості, зате обійдеться дешевше. Час нагріву контролюється шляхом вимкнення йогуртниці з розетки після необхідного часу.

Електронний таймер – робить роботу з йогуртницею зручнішою та наочнішою. Налаштування задаються за допомогою кнопок та відображаються на дисплеї. Такі моделі мають ширший функціонал, оскільки передбачено кілька температурних режимів для отримання різних видів кисломолочних продуктів. Недолік – відносно висока ціна.

Відсік для шнура – робить пристрій більш компактним під час зберігання та дозволяє уникнути пошкодження дроту під час транспортування.

Виробник

Групу бюджетних йогуртниць складає продукція Delfa, Saturn, Vitek, DEX, Elbee, Hilton, Maxwell, Mystery, Orion, Rotex, Supra, Viconte. Слід зазначити, що однозначної думки про цю техніку немає. Деякі моделі фірм DEX, Vitek і Saturn дуже популярні серед покупців, так як працюють дійсно довго і якісно. Однак основна маса виробів всіх китайських і місцевих брендів відрізняються поганим пластиком скляночок (неприємний запах), перегрівом, часто ламаються після нетривалого терміну служби. Щоб вибрати вдалу і бюджетну модель, слід покладатися на думки і відгуки споживачів, збирати й аналізувати інформацію про кожну йогуртницю.

Більш дорогими є пристрої брендів Binatone, Moulinex, Tefal, Ariete. Практично всі моделі надійні, функціональні і довговічні. Часто в якості матеріалу для скляночок використовується скло, проте слід пам'ятати, що якщо в родині є маленькі діти, це може виявитися недоліком, так як легко розбити. Часто є функція автоматичного вимкнення, чого немає у супер-бюджетних пристроїв.

Придбання надійної йогуртниці є дуже правильним рішенням, так як живий йогурт дуже корисний для травлення і організма в цілому.

Відгуки про статтю

Дякую,корісно

Когда делал подарок жене, выбрал эту https://vse.ua/md/adler-ad-4476-2511224/ доступная цена и простая в использовании