Як вибрати зарядку для телефону або планшета

Зарядний пристрій – передає акумуляторам гаджетів енергію від зовнішніх джерел і тим самим забезпечує тривалу та безперебійну роботу телефонів, планшетів, ноутбуків, електронних книг, mp3 плеєрів та іншої техніки.

Усі гаджети зазвичай комплектуються «рідними» ЗП. Однак у процесі експлуатації виникає потреба у додаткових ЗП. Ще одним фактором на користь таких пристроїв є той факт, що більшість сучасних девайсів не передбачають заміни одного акумулятора на інший (за винятком фотоапаратів).

Вид

Мережевий (стаціонарний, СЗП) – заряджає гаджет від електромережі (220 В). Може бути «рідним» для певних моделей або просто адаптером для підключення роз'єму USB в електромережу. СЗП коштує порівняно недорого і не має обмежень щодо ресурсу енергії, але залежить від наявності мережі.

Бездротовий – працює на основі принципу магнітної індукції та передає енергію безпосередньо телефону/планшету без підключення кабелю. Виконується як платформа, на яку кладеться гаджет. Сама бездротова зарядна панель за допомогою кабелю підключається до мережі або іншого пристрою (комп'ютер, ноутбук) через USB-порт.

Бездротовий ЗП відрізняється простотою використання, безпекою (немає контакту з електрикою) та можливістю застосування у складних умовах. Також використання бездротового зарядника дозволяє обійтися без кабелів, при цьому не зношуються роз'єми.

Мінуси бездротових ЗП: висока ціна, тривала зарядка, за якої телефон/планшет не можна повноцінно використовувати. До того ж такі пристрої підійдуть не до кожного телефону.

Більшість бездротових ЗП універсальні, тобто сумісні з моделями різних марок.

Автомобільний (АЗП) – заряджає гаджет від бортової мережі автомобіля та підключається до прикурювача. Виконується у вигляді кабелю або адаптера часто циліндричної форми з USB-роз'ємами для девайсів. Цей ЗП можна використовувати лише в автомобілі. АЗП відмінно підійде людям, які постійно перебувають за кермом.

Док станція – полегшує заряджання мобільних пристроїв. При цьому смартфон/планшет знаходяться у вертикальному положенні, що дозволяє під час заряджання комфортно грати в ігри, переглядати фільми, спілкуватися. Деякі моделі здатні живити кілька гаджетів одночасно, наприклад, смартфон, розумний годинник та навушники.

Комплект – складається з кількох зарядників, наприклад, мережевого та автомобільного. Дає можливість заряджати портативні пристрої будь-де – у дорозі, офісі чи будинку.

Розгалужувач прикурювача – зарядний пристрій з кількома роз'ємами, що підключається до прикурювача. Кількість роз'ємів у розгалужувачі означає кількість гаджетів, які можна заряджати від прикурювача одночасно. Але варто враховувати обмеження за сумарною потужністю навантаження, що підключається – в іншому випадку прикурювач може вийти з ладу.

Бездротовий автомобільний ЗП

Цей зарядний пристрій є тримачем, який надійно фіксує смартфон і не дає йому впасти під час руху автомобіля. Таке ЗП дає можливість застосовувати смартфон як навігатор.

Способи кріплення бездротового АЗП:

 • наклейка – забезпечує надійну фіксацію зарядника, але розрахована на одноразове застосування;
 • тримач-прищіпка в повітропровід – надійний і простий спосіб кріплення, що передбачає багаторазове використання, такий варіант зустрічається найчастіше;
 • тримач-присоска на лобове скло, торпедо – може застосовуватися необмежену кількість разів, але підходить для кріплення зарядника на фактурну поверхню.

Способи кріплення смартфона на АЗП:

 • механічний (ручний) затискач – дешевий і простий варіант, що забезпечує сумісність із багатьма моделями девайсів;
 • гравітаційний затискач – вигідно відрізняється від попереднього способу більшою надійністю та простотою в експлуатації;
 • магніт – надійний варіант, сумісний з моделями різних розмірів, але не підходить для надто важких девайсів;
 • сенсорний затискач – реагує на наближення руки людини чи портативного устрою. Найзручніший спосіб кріплення смартфона. Мінуси: висока ціна, залежність від харчування.

Призначення

Для телефонів, смартфонів – оснащений одним USB-виходом для підключення відповідної техніки. Сила вихідного струму становить 1 А.

Для планшетів – забезпечен одним виходом для приєднання планшета. Сила вихідного струму – 2.1.

Важливо: максимальний струм у 2.1 А виділяється лише у разі підключення одного девайса. Якщо заряджаються одночасно два пристрої, то ЗП «віддаватиме» струм по 1 А. Якщо заряджатиме техніку, розраховану на 2.1 А за допомогою ЗП 1 А, то вона заряджатиметься довше.

Універсальний ЗП – сумісний зі смартфонами, планшетами, бездротовими навушниками, електронними книгами, фітнес-браслетами та іншою портативною технікою. Такі моделі оснащені кількома USB-виходами для заряджання гаджетів від однієї розетки. Хороший вибір для тих, хто часто подорожує: можна не брати з собою ЗП на кожен пристрій, а обійтися одним зарядником та набором кабелів.

Також до універсальних ЗП відноситься USB-заряджання з кількома штекерами. Кабель одним кінцем підключається (через USB-порт) до комп'ютера, ноутбука, АЗП, а іншим (через роз'єми) – під'єднується до гаджета, який потрібно підзарядити.

USB-зарядка живить телефони та смартфони різних марок, планшети, фотокамери. Коштує такий пристрій дешево, але його функціональність обмежена наявністю або відсутністю комп'ютера, ноутбука, АЗП під рукою.

Важливо: під час використання універсальної зарядки USB необхідно враховувати параметр вхідного струму – струму в пристроях, від яких і заряджається девайс. Ця характеристика впливає на швидкість заряду акумулятора підключеного пристрою. Але не всі джерела живлення забезпечують більшу силу струму. Наприклад, USB-порт ПК має вхідний струм 500 мА.

Для розумного годинника – такі ЗП бувають переважно бездротовими і виконується у вигляді круглої платформи з кабелем/USB-коннектором для підключення до пристрою з таким роз'ємом.

Важливо: у наручних девайсах застосовуються різні технології заряджання. Тому при покупці ЗП зверніть увагу його на сумісність із вашою моделлю розумного годинника.

Автономні PowerBank для телефонів

Сумісність

За цим параметром оцінюють, чи підійде ЗП до конкретного гаджета. Зарядні пристрої поділяються на дві категорії.

 • Фірмові – зарядники з пропрієтарними роз'ємами, що гарантують повну сумісність двох пристроїв. Виготовляються виробниками портативної техніки, наприклад Apple, Nokia, Sony Ericsson. Існують ЗП сторонніх виробників, які підходять до гаджетів конкретного бренду. Фірмові зарядні пристрої трапляються рідко.
 • Універсальні – сумісні з переважною більшістю портативної техніки різних брендів за рахунок використання стандартних роз'ємів USB.

Конструкція

MagSafe – заряджання для гаджетів Apple. Виконана у вигляді магнітного диска, що фіксується на задній панелі iPhone. Дає можливість комфортно використовувати девайс під час заряджання, у тому числі грати в ігри.

Заряджання 1 смартфона – розрахована на зарядку одного гаджета (смартфону, рідше – планшета). Деякі моделі можуть одночасно заряджати смартфон та розумний годинник.

Заряджання 2 смартфонів – розрахована на зарядку двох гаджетів. Окремі пристрої здатні заряджати 2 смартфони та розумний годинник. Порівняно з ЗП для одного гаджета дані моделі займають більше місця та обійдуться дорожче.

Місце для заряджання навушників – спеціальний майданчик для бездротової зарядки навушників.

Місце для зарядки розумного годинника – спеціальна конструкція для бездротової зарядки розумного годинника та інших наручних девайсів.

Кількість виходів USB Type-A

За цим показником судять про кількість гаджетів, які можна одночасно заряджати за допомогою ЗП. Декілька виходів USB дає можливість швидше зарядити кілька девайсів, використовуючи лише одну розетку. Але в цьому випадку швидкість заряджання знижується. У різних ЗП кількість виходів USB Type-A становить 1-10.

Вихідне підключення

1x USB Type-C / 2x USB Type-C – зменшена версія роз'єму USB. Відрізняється двосторонньою конструкцією, що дозволяє підключити кабель до пристрою з першого разу.

MicroUSB – часто зустрічається у портативній техніці.

Lighting – використовується у продукції Apple (iPad, iPod touch, iPhone). Іншими виробниками не застосовується. Подібний роз'єм зустрічається в окремих універсальних ЗП.

Пропрієтарний роз'єм – розроблений конкретним виробником виключно для своєї продукції. До такого роз'єму не можна підключити гаджет іншого виробника.

Характеристики

Максимальний вихідний струм

Найбільший струм, спрямований від ЗП до підключеного пристрою. Вимірюється у амперах (А). Що більший вихідний струм, то швидше зарядиться акумулятор приладу. Але занадто високий параметр може призвести до перегрівання ЗП і гаджета, що заряджається, і навіть до їх поломки. При малих значеннях вихідного струму швидкість заряджання зменшиться. У різних ЗП становить 1-5 А.

Максимальний вихідний струм (USB Type-C)

Найбільший вихідний струм, який вказується для ЗП із роз'ємом USB Type-C.

Вихідна напруга

Вимірюється у вольтах (В). Цей показник повинен збігатися зі вхідною напругою гаджета, що заряджається. Для телефонів, планшетів, навушників і розумних годинників ця величина зазвичай становить 5 В, для відеокамер – 9 В, для ноутбуків – 16/19 Ст.

Якщо вихідна напруга ЗП буде вищою, ніж вхідна у приймача, це призведе до поломки акумулятора приєднаного девайса і навіть до його вибуху.

Вихідна напруга (USB Type-C)

Вихідна напруга, яка вказується для ЗП із роз'ємом USB Type-C.

Максимальна потужність на 1 пристрій

Найбільша потужність, яку зарядник видає на один девайс, що заряджається. Чим більший цей параметр, тим швидше зарядиться акумулятор гаджета.

При цьому відповідну потужність та – у ряді випадків технологію швидкої зарядки – повинен підтримувати пристрій, що заряджається. Залежно від моделі зарядника максимальна потужність на один пристрій становить 5-18 Вт і більше.

Особливості

GaN-зарядка – зарядний пристрій на основі нітриду галію (GaN). Порівняно з класичним ЗП забезпечує більш швидку зарядку та займає менше місця, що важливо у подорожах. Сумісна з усіма девайсами, забезпеченими портом USB Type-C.

Індикатор роботи – повідомляє про роботу ЗП. Дозволяє оцінити, чи коректно працює пристрій. Деякі пристрої оснащуються індикатором, який відображає відомості про збої та режими ЗП.

Сертифікація Apple MFI – засвідчує відповідність продукції сторонніх виробників для гаджетів Apple технічним стандартам цієї компанії. Гарантує ідеальну сумісність цих аксесуарів із iPhone/iPod/iPad.

Комплектація

ЗП оснащуються кабелями USB Type-C, USB Type-A, Lighting, Micro-USB, «заточеними» під відповідне гніздо на девайсі. Якщо роз'єм кабелю та гніздо портативного пристрою не співпадають, потрібно перехідник. Найгірший варіант – неможливість заряджання гаджета.

Кабель

Кабель зустрічаються у кількох видах:

 • прямий – дешевий та простий варіант, але не надто зручний;
 • кручений – згорнутий у пружину, такий кабель компактніший за відсутності його натягу;
 • у вигляді рулетки – займає мінімум місця;
 • вбудований – прикріплюється до корпусу ЗП та знаходиться у спеціальній ніші. Хоча цей кабель порівняно невеликий, він зручніший за інші аналоги, оскільки він не загубиться.

Довжина кабелю буває різною: менше 50 см, 50-100 см, 100-200 см. Вона визначається відстанню від джерела живлення до ЗП. Занадто короткий або занадто довгий кабель створюватиме незручності при експлуатації ЗП. Найчастіше буде достатньо довжини 50-100 см. Для АЗП підійде довжина менше 50 см.

Важливо: зверніть увагу на якість кабелю, оскільки вона впливає на швидкість заряджання гаджета. Хороший кабель не повинен допускати падіння вихідного струму та напруги. Також низька швидкість заряджання може пояснюватися великою довжиною або маленьким перерізом кабелю.

Швидкий заряд

Дає можливість суттєво знизити витрати часу на заряджання. Передбачає заряджання на більш високих показниках струму та напруги в порівнянні зі стандартним режимом. При цьому ЗП та підключений до нього девайс повинні підтримувати технологію заряджання та відповідні параметри струму та напруги.

Quick Charge, розроблений компанією Qualcomm – найпоширеніший стандарт, який застосовується у смартфонах з ОС Android. Інші стандарти швидкого заряду: TurboPower (Lenovo, Motorola), Adaptive Fast Charging (Samsung), Power Delivery (Apple), Super Charge (Huawei), Pump Express (MediaTek), Super mCharge (Meizu), VOOC Flash Charging (OPPO), Dash Charge (One Plus).

Параметри стандартів швидкої зарядки (напруга та потужність):

 • Quick Charge 2.0 – 5В, 9В, 12В та 20В, до 15 Вт;
 • Quick Charge 3.0 – 3.2-20В (крок 0.2), до 15 Вт;
 • Quick Charge 4.0 – 5-24В, до 15Вт;
 • TurboPower – 5В, 9В та 12В, 25.8 Вт;
 • Adaptive Fast Charging – 5В та 9В,15 Вт;
 • Power Delivery – 5В, 12В та 20В, 100 Вт;
 • Super Charge – 5В, 22.5 Вт;
 • Pump Express – 9В та 12В, до 18 Вт;
 • Super mCharge – 11В, 55 Вт;
 • VOOC Flash Charging – 5В, 25 Вт;
 • Dash Charge – 5В, 20 Вт.

На сьогоднішній день немає єдиної думки про те, наскільки шкідливою є швидка зарядка. Одні користувачі стверджують, що цей режим майже не впливає на зношування акумуляторної батареї, інші ж не згодні з цією точкою зору. У всякому разі, не рекомендується дуже часто користуватися швидкою зарядкою.

Поради

 • Ціна ЗП залежить не тільки від матеріалу, ємності, якості збирання, а й від виробника. Не варто купувати дешеві ЗП невідомих торгових марок, оскільки вони можуть не тільки швидко вийти з ладу, але й пошкодити акумулятор зарядного пристрою.
 • У дешевих ЗП матеріал корпусу виконаний із легкого пластику, дорожчі пристрої мають міцний металевий корпус (найчастіше алюмінієвий).
 • ЗП має бути цілим і не мати дефектів. В іншому випадку воно просто буде марним.
 • Після повного заряджання телефону/планшета або іншої техніки, рекомендується відключити від електромережі ЗП. Це дозволить заощадити електрику та не завдати шкоди акумулятору гаджета (від перезаряду зменшується термін його служби).
 • Не допускайте повної розрядки електронного пристрою перед заряджанням за допомогою акумуляторного ЗП. Кращий результат досягається, коли електронний девайс не заряджається «з нуля», а дозаряджається.
 • Кожна акумуляторна ЗП має свій термін експлуатації, який вимірюється в циклах заряду-розряду. Рекомендується вибирати пристрої, розраховані на 500-1000 таких циклів.
Відгуки про статтю

Можно ли подзаряжать от автомобильной подзарядки 24v?

От прикуривателя можно заряжать телефон через кабель.

Вопрос на счет ЗУ. Ищу себе подходящую в наших интернет-магазинах, но всё никак не могу получить внятного ответа не от продавца, не от целых маркетплейсов. Необходима зарядка на 2 входа usb, способная заряжать одновременно на оба слота по 18w. Как человек совершенно несведущий, хотел бы обратиться с этим вопросом к Вам. Скажите, пожалуйста, какие параметры устройств подойдут для моих нужд? Всё же брать ЗУ с мощностью в 18w или, так сказать, плюсовать её и брать 36w? и не будет ли это перебором? Спасибо.

Добрый день! подробную консультацию вам смогут предоставить из любого магазина подходящей техники с нашего сайта.

Что на пути к потребителю (телефону) играет большую роль узкое место или длинна (2А через 3метра превращаются в 200mA☹️)

именно поэтому все фирменные кабели не больше 1м или около того.

Благодарю за важную информацию.Успехов Вам.

мне понравилось всё понятно описано!

большое спасибо за информацию!

Спасибо, что читаете :)

Спасибо!!!

рады, что смогли помочь )

спасибо за статью

Поразил и рассмешил использованный термин ёмкость зарядного устройства. Я решил,что опечатка, но дальше даётся размерность mah. Хотелось бы посоветовать автору статьи посмотреть любое зарядное устройство, выходные параметры: напряжение в вольтах и сила тока в амперах или миллиамперах.

Если вы читали внимательно, то могли заметить, что речь идет о PowerBank, а не об обычной зарядке.

Согласен, что отправляясь в поход, ЗУ должно быть 8000 – 10000 мАч. Сам в поход беру зарядное на солнечных батареях 10000 мАч, чтобы при необходимости можно было и планшет подзарядить.