Як вибрати захисне скло

Захисне скло ( протиударне ) – міцне покриття, стійке до подряпин та інших механічних впливів, включаючи падіння та удари. Захисне скло не знижує якість зображення, відмінно захищає дисплей від забруднень та запобігає появі відбитків пальців.

Захисне скло товще за плівку, найдешевші моделі можуть знижувати чутливість екрану. Крім того, скло потрібно купувати лише у точній відповідності до смартфону.

Протиударна плівка – компромісний варіант між захисною плівкою та склом. Має середні параметри товщини та міцності. Стійка до дрібних та середніх подряпин. Протиударна плівка обійдеться дорожче за класичну захисну, але дешевшу за скло.

Вибір плівки/скла залежить від індивідуальних переваг власника смартфона або планшета, а також від наявності чохла. Якщо девайс захищений чохлом, то на екран достатньо наклеїти захисну або протиударну плівку. Більш міцне скло знадобиться гаджету без чохла.

Захисна плівка служить менше за скло, а значить, вимагає частої заміни (подряпана плівка псує вигляд пристрою і ускладнює з ним роботу).

Докладнішу інформацію про вибір захисної плівки читайте у нашій статті .

Вид

Існує кілька різновидів захисного скла:

  • на екран – найпоширеніший варіант;
  • на задню панель – легша і компактніша ніж чохол, але гірше оберігає від ударів;
  • двостороннє – захищає екран та задню панель девайса. Таке рішення позбавляє необхідності окремо підбирати скло для дисплея і задньої панелі.

Покриття

Глянцеве – абсолютно прозоре і не знижує якість зображення. Недоліками глянсового скла є слабка стійкість до подряпин, поява відблисків на сонці, маркість (будь-який дотик залишає відбитки), погане ковзання пальців.

Матове (антивідблискове) – більш стійке до подряпин, розсіює сонячні відблиски, забезпечує хороше ковзання пальців і не залишає їх слідів. З іншого боку, матове скло погіршує якість зображення (підвищується зернистість екрану) і зменшує чутливість екрана.

Дзеркальне – збільшує відбивну здатність екрану смартфона, перетворюючи його на дзеркало (у вимкненому стані), але погіршує якість зображення. Таке скло потребує частого чищення, оскільки на ньому добре видно сліди пальців.

«Діамантове» – скло з частинками алюмінію забезпечує екрану смартфона ефектний вигляд як на яскравому сонці, так і при слабкому освітленні. Це скло чудово приховує дрібні подряпини на дисплеї гаджета.

Плівка з приватним фільтром (антишпигун) – приховує зображення на дисплеї від сторонніх поглядів, але дещо знижує якість картинки для самого користувача.

Олеофобне – відштовхує жир, покращує ковзання пальців і не залишає їх відбитків. Таке скло найпростіше очистити від забруднень. Недолік – коштує дорожче за інших.

Важливо: всупереч поширеній думці, що дуже товсті, а отже, найміцніші стекла погіршують зображення, фірмова продукція майже не впливає на цей параметр. А ось дешеве скло справді може знизити якість зображення.

Спосіб нанесення

Електростатичний – скло фіксується на екрані за допомогою силіконового безклейового покриття. Це дозволяє багато разів знімати, мити та знову наклеювати його. Захисне скло з електростатичним способом нанесення зустрічається найчастіше.

Клейка основа – менш практичний варіант, який втрачає свої якості після кількох знять та надягання скла.

Захисне скло можна наклеїти самостійно в домашніх умовах, а можна звернутися за допомогою до спеціаліста в магазині. Щоб правильно наклеїти скло, бажано переглянути чи прочитати відповідні рекомендації в Інтернеті.

Вважається, що скло наклеїти простіше, ніж плівку, оскільки воно майже не згинається, проте його наклеювання вимагає більшої обережності, тому що при сильному згині може потріскатися.

Комплектація

Ракель – інструмент, що дозволяє нанести плівку на дисплей без появи повітряних бульбашок.

Серветка для екрану – використовується для видалення частинок пилу, бруду, відбитків пальців, жиру зі смартфону перед нанесенням плівки. Перед наклейкою дисплей має бути абсолютно чистим!

Чистяча наклейка – видаляє залишки пилу після протирання екрана серветкою.

Діагональ екрану та сумісність

Ці параметри слід враховувати при виборі захисної плівки, щоб придбаний виріб ідеально підійшов до смартфона. Зазвичай плівку підбирають під конкретну модель пристрою. Іноді можна зустріти універсальні варіанти, сумісні з кількома гаджетами, що мають однакову діагональ екрану.

Виконання

Full Cover – повнорозмірне скло з кольоровою окантовкою, яка повторює рамку екрана телефону. Наноситься на всю передню панель гаджета, не залишаючи зазорів по краях. Дане скло відмінно підходить для смартфонів із вигнутим екраном.

З рамкою – таке скло захищає екран та лицьову панель смартфона. Оснащено рамкою, яка відповідає кольору та дизайну передньої панелі конкретної моделі гаджета. Це скло також використовується для захисту смартфонів із вигнутим екраном.

Товщина

Цей параметр впливає на ударостійкість захисного скла та зовнішній вигляд мобільного гаджета. Чим товщий виріб, тим він міцніший. Але надто товсте скло знижує чутливість екрану та псує зовнішній вигляд смартфона. Краще вибирати вироби товщиною 0.30-0.33 мм, оскільки більш тонкі стекла гірше протистоять падінням і ударам.

Поради

Наклеювання плівки

  • Вимийте руки з милом, щоб знежирити пальці. Очистіть поверхню гаджета від пилу та інших забруднень за допомогою серветки. За відсутності серветки скористайтеся рідиною для РК-дисплеїв. Не застосовуйте засоби на спиртовій основі.
  • Найкраще наклеювати плівку у ванній кімнаті – у ній менше пилу. Перед встановленням плівки не мочіть дисплей девайса.
  • Точно поєднайте плівку з екраном: усі вирізи повинні збігатися з відповідними деталями, наприклад камерою або датчиками наближення.
  • Відклейте частину плівки для транспортування і починайте наклеювати основну плівку на телефон, починаючи від краю екрана. У результаті вся транспортувальна плівка відшарується – поклейка завершена.
  • При наклеюванні не торкайтеся клейової основи плівки.
  • Якщо плівку не вдалося рівно наклеїти, акуратно відклейте її від екрана і встановіть повторно.
  • Розгладьте бульбашки під плівкою за допомогою ракелю або кредитної картки.

Встановлення захисного скла

Відрізняється від наклеювання плівки лише одним пунктом: після поєднання всіх отворів скло потрібно покласти на поверхню екрану, легко натиснути в центрі – і вона сама приклеїться. Якщо залишаться бульбашки з повітрям, їх можна легко видавити пальцями.

Наклеїти скло простіше, ніж плівку. Але коштує воно дорожче, тому якщо ви не впевнені у своїх силах, варто звернутися до будь-якого сервісного центру чи магазину смартфонів за цією послугою.

Виробник

Найякісніші плівки виробляють марки Belkin, Cellular Line, EasyLink, Jekod, Ozaki, DiGi. Міцність, точність розмірів та маленька товщина– відмінні риси цієї продукції. Також непоганим вибором стануть плівки українських та російських марок з китайським виробництвом Drobak, MobiKing, ADPO, GlobalShield. Вони можуть коштувати трохи дешевше за перші, але й термін служби їх буде коротшим– швидше з'являться подряпини.

Сьогодні популярні плівки маловідомих китайських виробників, бо коштують вони найдешевше. Проте їх вистачає на зовсім невеликий термін при активному користуванні гаджетом. Плівки швидко дряпаються, іноді навіть можуть захистити екран від дрібних пошкоджень, часто відклеюються кути плівки. До того ж, купуючи ноунейм плівку, неможливо бути впевненим, що вона підійде до конкретної моделі телефону чи планшета. Набувати таких плівок доведеться часто.

Не варто купувати фірмові плівки брендових виробників смартфонів. Наприклад, HTC, Sony або інші. За якістю вони не будуть кращими за продукцію з першої групи, а коштуватимуть дорожче через розкрученість марки.

Відгуки про статтю