Як вибрати захисну плівку

Захисна плівка – тонке покриття, що оберігає екран смартфона від забруднень, подряпин та потертостей. Плівка коштує дешевше за захисне скло, але зношується значно швидше. На відміну від скла, плівка не рятує екран пристрою від руйнування при падінні.

Оскільки захисна плівка служить менше за скло, вона вимагає частої заміни (подряпана плівка псує вигляд пристрою і ускладнює з ним роботу).

Важливо: вибір плівка/скло залежить від індивідуальних уподобань власника смартфона, а також від наявності чохла. Якщо девайс захищений чохлом, то на екран достатньо наклеїти захисну або протиударну плівку. Більш міцне скло знадобиться гаджету без чохла.

Вид плівки

Глянцева – абсолютно прозора і не знижує якість зображення. Недоліками глянсової плівки є слабка стійкість до подряпин, поява відблисків на сонці, маркість (будь-який дотик залишає відбитки), погане ковзання пальців.

Матова (антиблікова) – більш стійка до подряпин, розсіює сонячні відблиски, забезпечує хороше ковзання пальців і залишає їх слідів. З іншого боку, матова плівка трохи знижує чутливість дисплея та погіршує якість зображення (підвищується зернистість, спотворюється передача кольору, знижується яскравість).

Дзеркальна – збільшує відбивну здатність екрана смартфона, перетворюючи його на дзеркало (у вимкненому стані), але погіршує якість зображення. Така плівка потребує частого чищення, оскільки на ній добре помітні сліди пальців.

«Діамантова» – плівка з частинками алюмінію забезпечує екрану смартфона ефектний вигляд як на яскравому сонці, так і при слабкому освітленні. Ця плівка чудово маскує дрібні подряпини на дисплеї гаджета.

Плівка з приватним фільтром (антишпигун) – приховує зображення на дисплеї від сторонніх поглядів, але дещо знижує якість картинки для самого користувача.

Протиударна плівка – компромісний варіант між захисною плівкою та склом. Має середні параметри товщини та міцності. Стійка до дрібних та середніх подряпин. Протиударна плівка обійдеться дорожче за класичну захисну, але дешевше за скло.

Важливо: всупереч поширеній думці, що дуже товсті, а значить, найміцніші плівки погіршують зображення, фірмова продукція майже не впливає на цей параметр. А ось дешева плівка може знизити якість зображення.

Призначення

Залежно від призначення виділяють такі різновиди захисних плівок:

  • на екран – подібний варіант зустрічається найчастіше;
  • на задню панель – оберігає задню панель смартфона від потертостей та подряпин. Деякі вінілові плівки відіграють декоративну роль за рахунок наявності малюнка або імітації фактури карбону.

Діагональ екрану та сумісність

Ці параметри слід враховувати при виборі захисної плівки, щоб придбаний виріб ідеально підійшов до смартфона. Зазвичай плівку підбирають під конкретну модель пристрою. Іноді можна зустріти універсальні варіанти, сумісні з декількома гаджетами, що мають однакову діагональ екрану.

Спосіб нанесення

Електростатичний – плівка фіксується на екрані за допомогою силіконового безклейового покриття. Це дозволяє багато разів знімати, мити та знову наклеювати плівку. Захисні плівки з електростатичним способом нанесення зустрічаються найчастіше.

Клейка основа – менш практичний варіант, який втрачає свої якості після кількох знімань та надягань плівки.

Матеріал

Захисні плівки на корпус (задню панель) смартфона виконуються із поліуретану або вінілу.

Поліуретан – міцний, стійкий до подряпин матеріал. Корпус у поліуретановій плівці зручно тримати в руках, а бульбашки, що виникли через необережне наклеювання, розгладжуються. Подібну плівку складніше встановити на девайс (потрібна спеціальна рідина) і згодом вона жовтіє. Іноді на плівку переходить фарба із чохла.

Вініл – вигідно відрізняється від попереднього варіанта різноманітністю дизайну та фактури, простотою наклеювання. Вінілова наклейка добре тримається на згинах корпусу. Така плівка має наклеюватися акуратно, інакше бульбашки вже не розгладяться. Цікавим рішенням буде модель, що імітує карбон.

Комплектація

Ракель – інструмент, що дозволяє нанести плівку на екран без появи повітряних бульбашок.

Серветка – використовується для видалення частинок пилу, бруду, відбитків пальців, жиру з екрану смартфона перед нанесенням плівки. Перед наклейкою дисплей має бути абсолютно чистим!

Чистяча наклейка – видаляє залишки пилу після протирання екрана серветкою.

Деякі захисні плівки поставляються у кількості 2-4 штук.

Поради щодо наклеювання плівки

  • Вимийте руки з милом, щоб знежирити пальці. Очистіть поверхню гаджета від пилу та інших забруднень за допомогою серветки. За відсутності серветки скористайтеся рідиною для РК-дисплеїв. Не використовуйте засоби на спиртовій основі.
  • Найкраще наклеювати плівку у ванній кімнаті – у ній менше пилу. Перед встановленням плівки не мочіть дисплей девайсу.
  • Точно поєднайте плівку з екраном: усі вирізи повинні співпадати з відповідними деталями, наприклад, камерою або датчиками наближення.
  • Відклейте частину плівки та починайте наклеювати основну плівку на телефон, починаючи від краю екрана. У результаті вся транспортувальна плівка відшарується – поклейка завершена.
  • При наклеюванні не торкайтеся клейової основи плівки.
  • Якщо плівку не вдалося рівно наклеїти, акуратно відклейте її від екрана та встановіть повторно.
  • Розгладьте бульбашки під плівкою за допомогою ракелю або кредитної картки.

Захисну плівку можна наклеїти самостійно в домашніх умовах, а можна звернутися за допомогою до спеціаліста в магазині. Щоб правильно наклеїти плівку, бажано переглянути чи прочитати відповідні рекомендації в Інтернеті.

Виробник

Найякісніші плівки виробляють марки Belkin, Cellular Line, EasyLink, Jekod, Ozaki, DiGi. Міцність, точність розмірів та маленька товщина – відмінні риси цієї продукції. Також непоганим вибором стануть плівки українських та російських марок з китайським виробництвом Drobak, MobiKing, ADPO, GlobalShield. Вони можуть коштувати трохи дешевше за перші, але й термін служби їх буде коротшим – швидше з'являться подряпини.

Сьогодні популярні плівки маловідомих китайських виробників, тому що коштують вони найдешевше. Проте їх вистачає на зовсім невеликий термін при активному користуванні гаджетом. Плівки швидко дряпаються, іноді навіть можуть захистити екран від дрібних пошкоджень, часто відклеюються кути плівки. До того ж, купуючи ноунейм плівку, неможливо бути впевненим, що вона підійде до конкретної моделі телефону або планшета. Купувати такі плівки доведеться часто.

Не слід купувати фірмові брендові плівки виробників смартфонів. Наприклад, HTC, Sony або інші. За якістю вони не будуть кращими за продукцію з першої групи, а коштуватимуть дорожче через розкрученість марки.

Відгуки про статтю