Як вибрати захист екрану для фотоапарата

Захист екрану фотоапарата – спеціальне оснащення, яке захищає дисплей від подряпин, потертостей, ударів, відбитків пальців, пилу.

Екран фотоапарату чутливий до зовнішніх впливів, і з часом на ньому з'являються дрібні пошкодження, здатні не лише зіпсувати зовнішній вигляд камери, але й серйозно ускладнити роботу з нею. Якісний захист не змінює картинки та кольору в кадрі.

Придбання захисту заощадить кошти, оскільки воно обійдеться дешевше, ніж ремонт фотоапарату. Захист екрану особливо актуальний для фотографів, які часто перебувають у складних умовах.

Тип

Захисна плівка – простий і дешевий варіант, що захищає лише від дрібних подряпин, пилу та забруднень. Зустрічаються вироби з антибліковим ефектом. У порівнянні з іншим захистом має невеликий ступінь просвітленості та швидко виходить з ладу.

Накладка – на відміну від плівки, захищає від подряпин і більш серйозних механічних впливів. До того ж прозорість накладки досить висока. Виготовляється з пластика.

Захисний екран – відмінно захищає від будь-яких механічних впливів, зокрема від ударів. Відзначається високим ступенем просвітленості (90-95%), має антиблікове, олеофобне, ультрафіолетове покриття. Подібний варіант обійдеться дорожче за інші типи захисту. Вигтовляється із міцного скла. Найбільш найдійний захист для дисплея фотокамери.

Наочник – захищає зіницю видошукача. Іноді входить до комплекту захисту екрану.

Додатково

Сумісність – за цим параметром захисти для дисплея поділяються на дві групи:

  • спеціальна – призначена для конкретної моделі фотоапарату, ідеально підходить за розміром дисплея по діагоналі;
  • універсальна – підходить для широкого кола моделей. Обираючи універсальну модель, переконайтеся, що розміри захисту та екрану збігаються

Спосіб кріплення – буває трьох типів.

  • Клейка основа – щільно приклеюється до поверхні екрану, що дозволяє уникнути появи повітряного прошарку, який спотворює контрастність та яскравість картинки. Мінус – розрахована на одноразову установку. Таким способом кріпляться плівки та екрани.
  • Електростатичний (із силіконовим шаром) – прилипає до дисплея за допомогою статичних зарядів, передбачає багаторазову установку / зняття, але недостатньо щільно прилягає. Застосовується у всіх типах захисту.
  • Засувка (застібка) – має ті самі переваги та недоліки, що й попередній спосіб. Використовується у накладках та екранах.

Важливо: перед встановленням захисту очистіть екран фотоапарату від пилу та бруду вологою серветкою.

Покриття

Олеофобное покриття – відштовхує жир і забруднення, захищає дисплей від відбитків пальців, легко очищується. Корисне для моделей із сенсорним екраном.

Антиблікове покритя – покращує сприйняття картинки, розсіюючи прямі сонячні промені. Це дозволяє комфортно працювати з фотоапаратом за будь-якого освітлення.

Надміцне покриття (Gorilla Glass) – відрізняється особливою міцністю. Подібне покриття мають деякі захисні екрани. Вважається, що подібний захист краще за інші протистоїть подряпинам і ударам.

Ультафіолетовое покриття – підвищує яскравість та контрастність у кадрі. Таке покриття мають захисні екрани.

Відгуки про статтю