Як вибрати затирочні машину

Вид

Затиральна машина («вертоліт») - будівельний інструмент для вирівнювання гіпсових/цементно-піщаних стяжок і бетонних основ. Використовується для облаштування підлог. В результаті виходить гладке і рівне покриття, готове до подальших оздоблювальних робіт.

Шліфувальна машина - застосовується для полірування бетонних поверхонь і усунення старого фарбового, шпаклювального, лакового і клейового шару. Також використовується при ремонті бетонних підлог.

Фрезерувальна машина - використовується для вирівнювання підлог і грубого зняття верхніх шарів бетонного і асфальтового покриття.

Тип

Однороторна - забезпечена однією шпарувальною лопаттю і застосовується для вирівнювання поверхонь площею до 500 м2. Відмінна риса - наявність рукоятки, за допомогою якої оператор керує і переносить пристрій.

Однороторна затиральна машина характеризується компактністю, маневреністю і порівняно невеликою вагою, що спрощує використання у важкодоступних місцях. Недолік - мала продуктивність. Однороторні машини зустрічаються найчастіше.

Двороторна - обладнана двома шпарувальними лопатями і підходить для обробки поверхонь площею 700-1000 м2 і більше. Керується за допомогою важелів, при цьому переміщається самостійно (обладнана кріслом для оператора).

Двороторна машина потужніша і продуктивніша за однороторну. Мінуси: висока ціна, підвищені габарити і вага, що не дозволяє обробляти вузькі місця.

Двигун

Електричний - працює від мережі. Переваги: простота використання, мала гучність, відсутність вихлопних газів, відносно невелика ціна, габарити і вага. Недоліки: «прив'язування» до розетки, що обмежує радіус дії машини (залежить від довжини шнура), невисока потужність і продуктивність.

Електрична затиральна машина підходить для обробки невеликих поверхонь або вирівнювання підлог всередині приміщень (квартири, магазини).

Бензиновий - не "прив'язаний" до мережі. Переваги: незалежність від розетки, підвищена потужність і продуктивність. Мінуси: висока вартість агрегату і його експлуатації (бензин + олія), утворення вихлопних газів, складне обслуговування, потужний шум, громіздкість.

Бензинова затиральна машина - хороший вибір для роботи на відкритих і великих майданчиках, а також в приміщеннях з гарною вентиляцією (парковки, супермаркети, цехи). Через токсичні вихлопи не можна застосовувати в погано провітрюваних приміщеннях.

Потужність двигуна

Цей показник впливає на продуктивність затиральної машини. Чим потужніший пристрій, тим краще він підійде для обробки великих площ. Але зі збільшенням потужності зростає ціна, габарити, вага і споживання електроенергії/бензину.

Потужність електричних двигунів вимірюється в кіловатах (кВт), а бензинових - в кінських силах (л.с.). Цей параметр у електричних машин варіюється в діапазоні 1.5-2.5 кВт. Більш потужні бензинові однороторні моделі можуть похвалитися 5-7 л. с., а двороторні - 20-25 л.с. і більше.

Потужність шліфувальних машин становить 0.8-5.5 кВт, фрезерувальних - 2.2-11 кВт.

Розмір робочої частини

Від цієї характеристики залежить швидкість роботи пристрою. В якості робочої частини затиральної машини виступають такі деталі:

  • диски - робоче оснащення круглої форми для первинного затирання бетонної поверхні (вирівнювання та ущільнення);
  • загладжувальні (комбіновані) лопаті - відрізняються закругленими краями, використовуються для шліфування бетону (усунення напливів та інших дрібних нерівностей);
  • фінішні (поліруючі) лопаті - мають прямокутну форму, призначені для чистової обробки (полірування) поверхні.

Розмір дисків визначається діаметром, а лопатєй - довжиною. Діаметр дисків залежить від типу обладнання:

  • однороторні машини - 600-1200 мм;
  • двороторні машини - 2000 мм.

Довжина лопатєй в різних моделях затиральних машин становить 300-1200 мм.

На розмір робочої частини впливає і тип двигуна - в електричних машинах не використовуються робочі частини діаметром понад 980 мм (в іншому випадку двигун перегріється і поламається).

Чим більше диск/лопать, тим більше площа поверхні, яку машина обробить за один раз. В той же час погіршується маневреність пристрою. Для важкодоступних місць і невеликих площ підійдуть диски діаметром 300-600 мм, а ось на великій території бажано працювати шліфувальним оснащенням побільше - 800-1200 мм.

Частота обертання робочої частини

Один з основних параметрів затиральної машини. Стандартне значення становить 125-200 об/хв і більше. Передбачається регулювання частоти обертання - це дозволяє налаштувати агрегат під конкретний вид робіт. Обробка поверхні диском виконується на невеликій швидкості (80-100 об/хв), коли ж працюють лопаті частота обертання зростає (150-190 об/хв).

У більшості шліфувальних машин частота обертання робочої частини знаходиться в межах 900-1400 об/хв і більше, у фрезерувальних - 1500-8500 об/хв.

Продуктивність

Продуктивність вказує на швидкість обробки поверхні. Чим більше ця величина, тим швидше пристрій впорається з поставленим завданням. Одиниця виміру - квадратні метри в годину (м2/год). Продуктивність однороторних машин становить 100-200 м2/год, у двороторних моделей цей параметр вище - 600 м2/год.

Більшість фрезерувальних машин обробляє поверхні зі швидкістю 30-100 м2/год, шліфувальних - 50-90 м2/год.

Напруга живлення

220 В - підключається до однофазної мережі. Подібні машини мають малу потужність і застосовуються в більшості випадків.

380 В - працює від трифазної мережі. Такі агрегати характеризуються підвищеною потужністю і розраховані на великі обсяги робіт.

Система запуску

Система запуску представлена ручним і електростартером. Перший варіант дешевше і надійніше, другий - вимагає менше зусиль для запуску мотора. В малопотужних затиральних машинах використовується ручний стартер, в більш потужних агрегатах - електричний.

Конструкція

Складана - полегшує зберігання затирочної машини.

Регульований кут обробки (кут нахилу) - дає можливість змінювати інтенсивність впливу лопатєй на покриття, що вирівнюється. Оптимальний варіант підбирається виходячи зі ступеня викривлення поверхні. Регулюється в межах 0-30 °. В процесі обробки кут нахилу лопатєй поступово збільшується, а на фінішному етапі виставляється на максимум.

З'єднання з пилососом - застосовується для підключення пилососа до затиральної машини. Знижує рівень засміченості території, де виконується затирання поверхні.

Захисна решітка (кільце) - оберігає працюючого від травм, а двигун і робочу частину - від пошкоджень.

Телескопічна ручка - регулюється по довжині, що дозволяє робітнику підлаштувати рукоятку під свій зріст. Найчастіше ручка робиться прогумованою для додаткової зручності і зниження стомлюваності оператора.

Транспортувальні колеса - спрощують переміщення затиральної машини.

Диски й лопаті поставляються в комплекті або купуються окремо. В деяких однороторних машинах відсутня рукоятка - в цьому випадку оператор вибирає цю деталь з урахуванням власних уподобань щодо її розміру та форми.

Вага

Цей параметр впливає на комфортність використання затиральної машини. Чим легше інструмент, тим вище маневреність і тим менше зусиль потрібно прикладати робітнику (для однороторних моделей). Зворотний бік малої ваги - низька потужність і продуктивність машини.

Вага «вертольотів» залежить від типу:

  • однороторні - 43-106 кг;
  • двороторні - 300-650 кг.

Середня вага фрезерувальної машини становить 49-365 кг, шліфувальної - 32-384 кг.

Виробник

Устаткування марок Biedronka, AGT, Masalta, Norton та Honker відрізняються гарним співвідношенням ціни та якості. Ці машини використовуються як в професійній сфері, так і в побутовій. Дуже висока надійність двигунів, потужність і довговічність інструментів: відмінні риси цих виробників. Варто відзначити якісне збирання затиральних машин, функціональність (захист від перегрівання, цікаві ергономічні рішення). До цієї ж групи слід віднести і найдорожчі моделі Husqvarna: дорого, проте якість того варта.

Посереднью якість мають затиральні машини брендів Avant, Barikell, Blastrac, Enar, Vitals. Моделі дешевше навряд чи підійдуть для серйозних обсягів роботи. Навіть якщо ви купуєте інструмент для особистого використання, краще обирати більш надійні моделі з першої групи.

Відгуки про статтю

Из токарного оборудования, какой станок вы бы посоветовали взять?

Для более информативного ответа вам лучше обратиться в магазины с подобной техникой: слишком велик выбор в зависимости от назначения станка.