Як вибрати чайник для заварювання

Вид

Чайник для заварювання - посуд для приготування чаю - в ній чай (листовий або в пакетиках) заливається окропом.

Кавник - посуд для подавання до столу готової кави.

Френч-прес - скляна колба, всередині якої знаходиться прес (поршень), фільтруючий заварку. Коли чай буде приготовлений, досить придавити листя пресом, щоб вони не потрапили в напій. Френч-прес однаково добре підійде як для приготування чаю, так і кави. Однак скляна колба недовго зберігає температуру напоїв.

Обсяг заварника

Від цього показника залежить кількість чаю, яке можна приготувати за один раз. На сім'ю з 3-4 чоловік підійде заварник обсягом 0.5-1 л. Більш місткі моделі купувати не рекомендується, так як чай повинен бути завжди свіжим: в старій заварці, що простояла більше 3 годин, починають утворюватися токсичні речовини.

Важливо: для заварювання крупнолистового чаю знадобиться чайник, який в півтора рази перевищує ємність, що використовується для приготування звичайного чаю з розрахунку на однакову кількість напою.

Виконання

Подвійні стінки - зберігають температуру, аромат і корисні властивості напою, а також дозволяють отримати насичений смак.

Внутрішнє емалювання - захищає внутрішню поверхню металевого чайника від корозії, зберігає аромат і смак чаю. Однак слід пам'ятати, що чайник з ушкодженнями емалі використовувати не можна, так як в напій потраплять токсичні речовини. Зустрічається в чавунних моделях.

Для заварювання на плиті - якщо в порцелянових, фаянсових або керамічних чайниках напій готується тільки шляхом заливання окропу в заварку (вони чутливі до високих температур), то моделі з нержавіючої сталі і чавуну можна ставити безпосередньо на плиту і заварювати на відкритому вогні.

Комплектація

До комплекту з чайником може входити кілька чашок - від 2 до 6 штук. Вибирається такий комплект в залежності від чисельності сім'ї. Крім того, чайник для заварювання може комплектуватися цукорницею і підставкою. Все це впливає на вартість заварника.

Матеріал корпусу

Нержавіюча сталь - додає чаю неприємний «металевий» присмак. Такі чайники вибирати не рекомендується.

Чавун - добре зберігає температуру чаю, на смак не впливає. В такому чайнику особливо добре заварювати чай з фруктами і ягодами та інші напої, що вимагають настоювання, так як він здатний тривалий час утримувати тепло. Чавунні моделі коштують досить дорого і зустрічаються рідко.

Скло - такий чайник дозволяє спостерігати за захоплюючим процесом заварювання, коли розкриваються листя чаю. Скло легко брудниться і погано тримає тепло, через що чай швидко остигає. Скляний чайник відмінно підійде для заварювання крупнолистового і зв'язаного чаю.

Важливо: вибираючи скляний чайник, зупиніться на моделях з товстими стінками - вони довше зберігають температуру чаю.

Комбінований матеріал (скло+пластик, скло+метал) - в таких чайниках присутні деталі з двох матеріалів. Ці моделі мають оригінальний дизайн і значно міцніші скляних чайників. Наприклад, френч-преси виконуються з двох матеріалів: колба (скло), основа (метал або пластик), прес (метал).

Кераміка - відмінно зберігає тепло; пористий матеріал вбирає аромат чаю і передає його при подальшому заварюванні. Керамічні чайники мають товсті стінки і є оптимальним варіантом для заварювання листового чаю. Відзначимо, що використовувати чайні пакетики в такому чайнику не можна, оскільки напій набуває присмак паперу.

Порцеляна - швидко нагрівається, зберігає тепло гірше, ніж кераміка, але краще, ніж скло. Такий чайник має привабливий вигляд, але досить складний у догляді, коштує дорого. Мінусом є нестійкість порцеляни до високих температур - він може тріснути. Тому порцеляновий чайник має сенс використовувати лише в урочистих випадках.

Фаянс - при меншій вартості за своїми якостями наближається до порцеляни, але менш міцний.

Форма

Більшість заварювальних чайників мають круглу форму (френч-пресс - циліндричну), що забезпечує рівномірний розподіл тепла. Крім того, сферична форма дозволяє чайному листу розкритися при заварці. Маючі незвичайний дизайн «кубічні» чайники повинні бути досить великими, щоб чайному листу було, де розвернутися.

Слід зазначити, що чайник повинен бути симетричним, якщо дивитись на нього без кришки зверху. Вибираючи посуд, переверніть його догори дном: ручка, горловина і носик повинні знаходитись на одному рівні. Це не дасть готовому напою проливатись.

Матеріал ручки

Ручка чайника може бути виконана з нержавіючої сталі (в тому числі і з накладкою), бакеліту, пластику, скла, порцеляни, бамбука, комбінованого матеріалу (чавун+дерево). Часто матеріал ручки відповідає матеріалу корпусу.

В металевих чайниках, які можна нагрівати на відкритому вогні, металева ручка повинна бути або з силіконовою (для нержавійки) або з дерев'яною (для чавуну) накладкою, що дозволяє уникнути опіку руки. В чайниках, куди заливається окріп, вимоги до ручки не настільки жорсткі, що дає можливість для різних дизайнерських рішень.

Важливо: ручка чайника вибирається по ширині долоні. Крім того, вона повинна бути напівкруглої і неправильної форми, а також мати розширення у верхній частині. Чайник з такою ручкою буде легко утримуватись в руці.

Оснащення

Ситечко - виготовлено з нержавіючої сталі і знаходиться в основі носика. Воно перешкоджає попаданню чаїнок при наливанні напою в чашку. Ситечко не повинно бути занадто дрібним, в іншому випадку буде складно налити чай.

Ситечко-контейнер - металевий сітчастий стакан для заварки, який вставляється всередину чайника. Виконує ту ж функцію, що і ситечко. Крім того, в контейнері, «вичавлюючи» заварку ложкою, можна отримати більш міцний чай.

Поради

  • Огляньте чайник на наявність сколів та інших дефектів. Чайник не повинен бути занадто важким, інакше їм буде незручно користуватись.
  • Інший важливий момент - надійна кришка, яка щільно сидить на чайнику. Кришка не злетить при нахилі посуду, а Вам не доведеться її притримувати. В східних чайниках фіксація кришки забезпечується внутрішнім обідком, в європейських моделях для цього передбачено спеціальний виступ.
  • В кришці чайника повинні бути отвори для виходу пари, за допомогою яких можна перевірити щільність прилягання кришки до чайника. Досить закрити чайник кришкою, заткнути отвір пальцем і подути в носик. Щільно прилегла кришка в цей момент підстрибне.
  • Носик повинен розташовуватися на 30-40 градусів по відношенню до зовнішньої стінки чайника.
  • Не рекомендується залишати чайник з заваркою до ранку. Після чаювання бажано його відразу помити.
  • Не слід чайник сильно терти зсередини - досить просто прополоскати його проточною водою без використання миючих засобів. Сушіть відкритий чайник, нічим його не накриваючи і не протираючи.
  • Не рекомендується зберігати такий посуд поблизу с пахучими предметами.
  • Різні сорти чаю вимагають різних заварювальних чайників.
Відгуки про статтю