Як вибрати дзеркало для передпокою

Дзеркало здатне візуально перебудовувати простір, розставляючи і змінюючи акценти. Воно візуально змінює обсяг приміщення, маскує вади стін і стелі, відображає світло і колір – в результаті можна домогтися більшої освітленості або додати потрібної фарби в простір передпокою.

Вид

Настінне – практичне і найпопулярніше дзеркало. Може виконуватися з рамою або без неї. Дзеркало з рамою часто оснащується нижньою полицею.

Підлогове – ефектне, але менш практичне: може впасти від випадкового поштовху і займає більше місця, ніж настінна модель. Як правило, таке дзеркало дозволяє людині, що дивиться, побачити себе в повний зріст.

Підлогова модель завжди оснащується рамою (самостійний декоративний елемент) і стійкою, яка дає можливість регулювати його нахил. Подібне дзеркало краще використовувати в просторому передпокої або квартирі-студії.

Дзеркало зі стулками – складається з широкої центральної частини і вузьких бічних стулок. Така конструкція дає можливість бічного огляду, що особливо важливо при укладанні волосся. Якщо до такого дзеркала додається тумба, то виходить трельяж.

Дзеркальна обробка (стеля, підлога, стіна) – ефектний варіант, візуально розширює обсяг приміщення. Найчастіше використовуються дзеркальні стелі. Дзеркальні підлоги зазвичай зустрічаються в виставкових залах. Зворотний бік ефектного виду – висока ціна і необхідність постійного догляду за дзеркальною поверхнею.

Композиція із дзеркал – зустрічається в різних варіантах поєднання розмірів дзеркал і рам. Подібне рішення використовується в декоративних цілях.

Конструкція

Цільне – відрізняється більшою надійністю і простотою монтажу, ніж складена модель. Має обмеження по дизайнерському виконанню і менш зручна в транспортуванні.

Складене – потребує збірки і дозволяє комбінувати елементи. Подібна конструкція забезпечує широкий простір для дизайнерських рішень і проста в перевезенні. З іншого боку, складене дзеркало складніше в монтажі (потрібно багато кріплень, що з'єднують частини) і менш надійне.

Форма

Прямокутне – строге і практичне дзеркало, яке користується найбільшою популярністю серед покупців.

Прямокутне дзеркало буває двох видів.

Горизонтальне – візуально розширює стіну, на якій воно розміщене. При цьому висота стіни візуально зменшується. Таке дзеркало може розташовуватися в нішах або над тумбою. Ця модель відмінно підходить до будь-якого інтер'єру і буде хорошим вибором для вузьких передпокоїв. Крім прямокутних, горизонтальні дзеркала можуть виконуватися в формі овалу.

Вертикальне – візуально збільшує висоту стіни. Таке дзеркало зазвичай дозволяє тому, хто дивиться побачити себе в повний зріст. Вертикальна модель часто встановлюється на двері, поруч з вішалкою або вбудовується в шафу-купе. Вона може бути як настінною, так і підлоговою. Крім прямокутних і овальних дзеркал, вертикальні моделі виготовляються у формі трапеції.

Важливо: щоб у вертикальному дзеркалі виглядати стрункіше, слід встановити його під невеликим нахилом, коли верхня частина буде перебувати далі від стіни, ніж нижня. Для цього верхнє кріплення повинно бути довше нижнього на 2 см. Об'єктивне зображення буде в тому випадку, якщо дзеркало стоїть рівно.

Квадратне – строге, але менш практичне, оскільки воно не дозволяє розглянути себе в повний зріст.

Кругле/овальне – має м'які обриси, що надає легкість інтер'єру.

Зустрічаються дизайнерські дзеркала трикутної, ромбоподібної і інших незвичайних форм (фігурні), що виконують в основному декоративну функцію.

Шар (амальгама)

Алюмінієвий – дешевий, але має слабку відбивну здатність (не більше 77%) і чутливий до зовнішніх впливів. Таке дзеркало в процесі експлуатації покривається плямами і темніє.

Алюмінієві дзеркала мають обмеження за розміром, що не дає можливості їх встановлювати в шафах-купе та інших меблях, де використовуються великі дзеркала, а також застосовувати їх для прикраси інтер'єрів.

Срібний – має високу відбивну здатність (87-98%) і стійкість до впливів навколишнього середовища, наприклад, вологи. Срібні дзеркала можуть вироблятись в будь-якому необхідному розмірі. Недолік – висока ціна.

Розмір

Горизонтальні дзеркала, як правило, мають порівняно малий розмір. Вертикальні моделі можуть бути як великими, так і невеликими. Щоб правильно обрати розмір моделі, слід врахувати: в ідеалі дзеркало має відображати людину в повний зріст, але такий варіант вимагає значного місця в приміщенні.

Орієнтуватися можна на наступні параметри (прямокутне дзеркало):

 • 30х40 см – відображення обличчя (мінімальні розміри);
 • 40х60 см – відображення фігури по пояс;
 • 60х120 см – відображення фігури в повний зріст.

Щоб вертикальне дзеркало відображало фігуру людини в повний зріст, відстань від нижнього краю полотна до підлоги повинно становити 30 см, а відстань від верхньої межі до підлоги – 150-170 см.

Для маленьких приміщень гарні горизонтальні моделі, що займають мінімум місця. Часто використовуються вішалки і трюмо, в яких дзеркало поєднується з полицями і ящиками. В великих передпокоях доречні великі дзеркала, що підкреслюють простір приміщення.

Важливо: не варто вішати в маленький передпокій багато дзеркал, оскільки відбиваючись один в одному, вони утворюють дзеркальний коридор, який створює дискомфорт для психіки. Комбінувати дзеркала необхідно обережно: вони можуть не тільки по-новому «організувати» простір, а й «зруйнувати» його.

Малогабаритне настінне дзеркало можна повісити під невеликим кутом – в цьому випадку воно дасть зображення фігури в повний зріст.

Рама

Рама грає декоративну роль і по ній можна визначити стиль, в якому виконано дзеркало. Як правило, рама виготовляється з дерева, металу або пластику. Дерев'яні обрамлення часто покриваються лаком або морилкою. Деякі моделі не мають рами.

Бароко/рококо – витончена кована металева рама криволінійної форми з позолотою і багатим орнаментом («завитки»). Буде доречно і обрамлення, декороване ліпниною.

Класичний/англійський – тонко оброблена, лакована і покрита фігурним різьбленням дерев'яна рама.

Кантрі – грубо оброблена або зовсім необроблена дерев'яна рама. Таке обрамлення білого або світло-блакитного кольору добре підійде до передпокою, оформленого в стилі прованс.

Модерн – кована металева рама овальної форми. Зустрічаються і безрамні моделі.

Хай-тек/мінімалізм – металева або пластикова рама простої форми, позбавлена декору. Особливо вдало в стиль мінімалізм впишеться вертикальне дзеркало.

Етнічний – дерев'яна рама, оббита шкірою.

Екологічний – бамбукова або ротангова рама.

Сучасний – безрамні моделі з матовим напиленням (орнамент) або без такого.

Яскраві відтінки хороші для сучасного інтер'єру, пастельні тони підійдуть для класики, рококо та інших історичних стилів. Для провансу ідеальним рішенням буде зістарена рама (спочатку обрамлення фарбують, потім для додання грубої фактури його обробляють наждачним папером).

Оснащення

Підсвічування – забезпечує хороше освітлення біля дзеркала. Така функція особливо актуальна в передпокоях, оскільки вони часто бувають недостатньо освітленими. Підсвічування робить використання дзеркала більш комфортним: наприклад, жінка зможе без труда наносити макіяж в будь-який час.

Важливо: якщо немає вбудованого підсвічування, можна застосовувати інші джерела світла: настінні бра (по обидва боки від дзеркала), підлоговий торшер, настільну лампу, поворотні або вбудовані точкові світильники, світлодіодну стрічку. При цьому світло повинно падати на людину, що стоїть перед дзеркалом, а не на саме полотно.

Ідеальне рішення – настінні бра, що забезпечують яскраве і рівномірне освітлення.

Поворотний механізм – зустрічається в підлогових моделях і дозволяє виставити дзеркальне полотно під потрібним кутом. При необхідності поворотне дзеркало можна переносити з однієї кімнати в іншу. Така модель візуально розширює простір приміщення, але через значні габарити навряд підійде в маленький передпокій.

Місця зберігання – вбудовані ящики, полиці, гачки, завдяки яким збільшується функціональність дзеркала і економиться місце в передпокої. Хороший вибір для малогабаритного приміщення.

Важливо: можна придбати окремо захисну плівку, яка підвищує стійкість дзеркала до ударів, вологи, дії УФ-променів і запобігає розліт скалок при його руйнуванні (їх утримує плівка). Плівка наклеюється на зворотний бік дзеркала. Цю роботу краще довірити професіоналам.

Поради щодо вибору

 • Оцініть якість дзеркального полотна: воно повинно бути гладким і не мати дефектів (плями, подряпини, бульбашки повітря, вм'ятини) як з лицьового, так і зі зворотного боку.
 • Переконайтесь у відсутності відколів по краях. Якісний виріб має відполіровані і гладкі краї.
 • Пам'ятайте, що дзеркало не повинно спотворювати зображення. Щоб перевірити дзеркало, досить подивитися в нього під різними кутами.

Поради по догляду

 • Дзеркало погано переносить вплив прямих УФ-променів і з часом тьмяніє. Тому розташовуйте модель так, щоб виключити їх попадання на полотно. Не бажано розміщувати дзеркало поблизу від радіаторів – воно також потьмяніє.
 • Дзеркало не повинно щільно прилягати до стіни: без вільного руху повітря амальгама буде відшаровуватися. Якщо в будь-якому місці полотна амальгама відшарувалася, його можна заклеїти фольгою.
 • Мити дзеркала можна лише спеціальними миючими засобами для скла. Після нанесення детергента необхідно насухо витерти поверхню виробу.

Декорування

 • На дзеркальне полотно можна наклеїти вінілові наклейки (орнамент, різні фігури). При цьому важливо дотримати баланс між декоративністю і практичністю – більшу частину дзеркала краще залишити вільною.
 • Дзеркальну поверхню можна покрити і піскоструминними узорами будь-якої складності. Такий виріб перетворюється на справжню картину.
 • Краї дзеркала також можна обробити (фацетування), щоб виріб придбав завершеного вигляду. Особливо ефектно виглядають складені моделі, виконані з декількох фацетованих дзеркал.

Додатково

 • Перед дзеркалом повинно бути достатньо вільного простору, щоб людина, що дивиться могла пересуватися і оцінити свою зовнішність.
 • Дзеркало з підсвічуванням необхідно розташовувати поблизу від розетки.
 • Місце, відведене для дзеркала, має бути добре освітленим.
 • Щоб збільшити простір передпокою, можна повісити дзеркало навпроти входу в квартиру або двері в іншу кімнату.
 • Щоб в кімнаті стало світліше, досить поставити світильник напроти дзеркала.
 • Отримати додатковий обсяг в передпокої можна за допомогою великого підлогового дзеркала або настінної моделі, розташованої поблизу до підлоги.
 • Цікаве рішення – перетворити дзеркало в «вікно». Для цього полотно потрібно оформити не рамою, а тканиною, під дзеркалом обладнати «підвіконня». В результаті пересування людей, відображених в дзеркалі буде створювати ілюзію вуличного життя.
 • Якщо перед дзеркалом поставити вазу, кошик з фруктами, свічник і інші предмети, то вийде «картина» в жанрі натюрморт.
Відгуки про статтю

Спасибо. Очень доходчиво, многое стало понятно. Теперь выберу зеркало правильно.

Спасибо за идеи. Наша прихожая может преобразится благодаря большому красивому зеркалу. Немного покопавшись я выбрал для себя нечто подходящее с классной рамой. А декоративные наклейки и столик с цветами перед зеркалом - это уже заморочки на усмотрение жены. Сам бы заморачиваться не стал.

На вкус и цвет))