Як вибрати рідину для склоомивача

Рідина склоомивача призначена для видалення бруду зі скла автомобіля за допомогою склоочисника або вручну. Покращує огляд для водія, чим знижує ризик ДТП.

Тип

Зимова рідина склоомивача – очищає від нафтових з'єднань, піску, снігу. Завдяки спиртовій основі рідина стійка до мінусової температури. Також до складу входить ПАР (поверхнево активні речовини), які розчиняють жири, сажу та інші забруднення. Температура використання – нижче -20 °C.

Літня рідина склоомивача – очищає від бруду органічного походження (сік ягід, деревна смола). Не має в складі спирту і містить ПАР. Температура використання – вище 0 °C.

Поради щодо вибору

  • Купуйте рідину відомого бренду з перевіреною репутацією. Так ви забезпечите гарну оглядовість і захист від передчасного виходу з ладу форсунок, патрубків і помпи склоомивача. Неякісна продукція може пошкодити навіть лакофарбове покриття кузова, не кажучи вже про шкоду для здоров'я.
  • Не бажано купувати омивач, що очищає скло від залишків комах. Такі засоби при постійному використанні руйнують пластикові та гумові трубки, форсунки та з'єднання.
  • Рекомендується зупинитися на рідини блакитного кольору. Каламутна рідина погіршує оглядовість.
  • Щоб визначити наявність ПАР у складі кошти, слід струснути ємність з рідиною. Поява щільної піни говорить про присутність поверхнево активних речовин.
  • Не варто обирати омивач, якщо виявився осад в ємності. Подібна рідина містить не дистильовану воду з домішками або неякісні компоненти. Це засіб принесе більше шкоди, ніж користі: засмітить систему патрубків або призведе до виходу з ладу помпи.

Поради щодо використання

  • Не рекомендується вмикати помпу склоомивача, якщо в бачку занадто мало рідини або вона взагалі відсутня. В іншому випадку помпа може вийти з ладу.
  • Щоб захиститися від шкідливих випарів омивача, не вмикайте двірники на зупинках (перед світлофором або в пробці). Періодично провітрюйте салон під час роботи склоомивача.

Консистенція

Готова рідина – не потребує розведення водою. Така рідина проста у використанні та розрахована на температуру 20-30°C морозу. Підійде в ситуації, коли немає води, щоб приготувати розчин з концентрату.

Концентрат-стеклоомивач – призначений для більш суворих погодних умов і вимагає розведення дистильованою водою, щоб збільшити кількість рідини. Концентрат дозволяє приготувати рідину під потрібну температуру і займає менший об'єм, ніж попередній варіант.

Варто знати особливість приготування такого розчину: чим більше додається води, тим слабкіше морозостійкість отриманого засобу.

Важливо: для підготовки до зими концентрат можна долити в бачок склоомивача з залишками літньої рідини та води.

Перед заливанням обов'язково розбавляйте концентрат, інакше рідина може загорітися.

Мінімальна температура

Цей параметр означає температуру, нижче якої рідина буде замерзати (інша назва – температура замерзання). Чим вище концентрація спирту в складі рідини, тим вона стійкіше до морозу. Більшість рідин склоомивача витримують температуру від -20 до -30 °C, чого цілком достатньо. Також існують склади, які не бояться -50°C і навіть -80°C.

Спиртова основа

Етилова (етанол) – стійка до низької температури та нешкідлива для організму. Володіє гарними мийними якостями. Недолік – висока вартість. Найкращий вибір, але такі засоби мало поширені.

Метилова (метанол) – найстійкіша до низьких температур, характеризується низькою ціною і відмінними мийними властивостями. Недолік – висока токсичність, яка веде до втрати зору і смерті (при попаданні всередину організму).

Метанол небезпечний навіть у вигляді пари: викликає слабкість, нудоту, головний біль. Це послаблює увагу водія і як наслідок – зростає ризик аварії. Категорично не рекомендується.

Ізопропілова (ізопропанол) – менш небезпечна для здоров'я, ніж метанол, добре очищає скло від забруднень, позитивно впливає на роботу помпи склоомивача. Рідини на основі ізопропанолу зустрічаються найчастіше.

Мінуси ізопропілового спирту: неприємний «ацетоновий» запах, шкідливий вплив на гумові та пластикові елементи авто (в тому числі щітки двірників, ущільнювачі скла).

Для усунення цих недоліків виробники додають ароматизатори, розчинники, що збільшує ціну засобу. Омивач на основі ізопропанолу не підійде тим, кому не подобається інтенсивний «хімічний» запах. Така рідина може викликати погіршення самопочуття.

Важливо: відсутність різкого «ацетонового» запаху, може вказувати на вміст в рідини метанолу (ймовірність збільшується, якщо засіб дешеве).

Об'єм

Цей показник коливається в межах 0.25-5 л і більше. Концентрати зазвичай продаються в тарі меншого об'єму, ніж готові рідини. Для одноразової заливки в бачок потрібно 2-2.5 л засобу. На зимовий сезон досить 4-5 л омивача.

Пакування

Економ – одноразова пластикова пляшка. Таке пакування незручне в транспортуванні, оскільки в горизонтальній позиції не виключений ризик протікання рідини склоомивача.

Стандарт – пластикова каністра, оснащена ручкою. Подібне пакування позбавлене недоліку попереднього типу. Завдяки широкій шийці каністри, водієві легко доливати засіб в бачок склоомивача. Пакування «Стандарт» використовуються найчастіше.

Преміум – каністра з пластиковою лійкою, яка полегшує доливання рідини в бачок.

Важливо: пакування повинно бути герметичним і прозорим з рівно приклеєною етикеткою. На тарі якісного омивача міститься інформація про склад, виробника, дату виготовлення, рекомендовані температури використання. Якщо таких відомостей немає, краще відмовтеся від придбання такої рідини.

Наявність мембрани на горловині свідчить про додатковий захист від підробки.

Відгуки про статтю