Як вибрати звукову карту

Тип

Внутрішні звукові карти знаходяться всередині системного блоку, підключаються до материнської плати через стандартні роз'єми. Схильні до електричних перешкод комп'ютера, що важливо в професійній обробці музики, але некритично для ігор і перегляду фільмів.

Зовнішні звукові карти – підключаються до комп'ютера за допомогою кабелів. Такі карти зручно використовувати для запису звуку з декількох джерел (наприклад, мікрофон та 2 музичних інструментів). Можуть бути різних розмірів.

Внутрішні карти з додатковим блоком додатковий блок захищає роз'єми від електричних перешкод комп'ютера, часто встановлюється у фронтальну частину системного блоку для зручності підключення до нього інших пристроїв.

Підключення

PCI роз'єм на материнській платі комп'ютера, є на більшості моделей материнських плат.

PCI-E (PCI-Express) PCI зі збільшеною швидкістю передачі даних, є майже на всіх моделях материнських плат.

USB стандартний інтерфейс, наявний у всіх моделях комп'ютерів та ноутбуків. Зручно використовувати на виїзді, тому що живлення зовнішньої звукової карти буде здійснюватися безпосередньо через USB.

FireWire (IEEE 1394) високошвидкісний інтерфейс для підключення мультимедійних пристроїв, присутні не на всіх комп'ютерах.

Характеристики

АЦП (аналого-цифровий перетворювач) пристрій, який перетворює аналоговий сигнал (наприклад, звук від підключеного мікрофона) в цифровий.

ЦАП (цифро-аналоговий перетворювач) пристрій, що перетворює цифровий сигнал (наприклад, файли з комп'ютера) в аналоговий, який ми чуємо на виході звукової карти.

Розрядність ЦАП / АЦП чим вище дані показники, тим якісніше буде звук або запис. Більшість сучасних звукових карт мають розрядність 24 біт.

Частота ЦАП чим вище частота, тим якісніший звук. Для прикладу: частота Audio-CD звуку - 44,1 кГц, а DVD - 192 кГц.

Відношення сигнал / шум ЦАП / АЦП – характеризує рівень шуму у звучанні, тобто якість звуку:

  • сигнал / шум 75-90 дБ це недорогі звукові карти;
  • сигнал / шум 90-100 дБ характерний для високоякісних звукових карт, які підходять для ігор і перегляду фільмів;
  • сигнал / шум 100-114 дБ професійні звукові карти, призначені для студійного звукозапису.

THD ЦАП / АЦП коефіцієнт гармонійних викривлень одержуваного сигналу. Чим менше цей параметр, тим більш чистий звук на виході. Оптимальне значення для хорошої карти - 0.001% / 0.0009%.

Вивід багатоканального звуку функція буде корисна, якщо ви плануєте підключати до свого комп'ютера комплекти акустики типу 5.1, 7.1 і т.д. Це дозволить створити ефект об'ємного звучання при перегляді фільмів та в іграх.

Стандарт EAX підтримка звуковою картою режиму багатоканального звуку, що використовується в комп'ютерних іграх.

Підтримка ASIO стандарт, що підвищує ефективність роботи багатоканальних пристроїв, використовується при роботі з різними звуковими програмами. Сучасна версія стандарту - 2.0.

Позолочені роз'єми на якість звуку впливають кабелі та матеріал роз'ємів, для цього контакти часто покривають тонким шаром нікелю або золота. Це забезпечує максимальну якість з'єднання.

Колір роз'ємів кожному кольору роз'єму відповідає тип пристрою, що підключається:

  • зелений підключення фронтальних акустичних колонок або навушників;
  • рожевий підключення мікрофона;
  • блакитний підключення аудіо, наприклад, плеєра;
  • білий підключення CD-приводу аудіокабелем;
  • синій підключення FM- або TV-тюнера, другого CD-приводу та інше;
  • чорний підключення тилових акустичних колонок;
  • коричневий і оранжевий використовуються для підключення центральної колонки та сабвуфера відповідно.
Відгуки про статтю